Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!
19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk
2142 komentarzy
Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.
Triumf po latach starań
Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.
Obrona kluczem do sukcesu
Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.
Decydujące momenty
Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.
Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.
źrodło:
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 2 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 21 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Piękny dzień cudowna noc . Pora iść już spać aby się wyspać . Chociaż do godz. 12... Jesteśmy Mistrzami!!! Miłego dnia !!!
Wreszcie Mistrzostwo, duma mnie rozpiera, brawo piłkarze i trenerze
Widok tańczącego Eze na stole z którego Gyokeres potem zajda 150g białka niesamowity xD
@miki9971 napisał: "Zapominamy i lecimy dalej.
Kierunek Budapeszt!"
Tego się nie zapomina, Arsenal mistrzem Anglii!
Pierwsze mistrzostwo na Emirates…
20 lat od rozegrania pierwszego meczu…
Szok, kto by pomyślał.
DOBRA KTÓRY TERAZ KOZAK ZNOWU PRZYCZEPI SIĘ DO MOJEGO KOLEJNEGO AVATARA ??? JAK OSTATNIO ??? DAWAĆ PO KOLEI. DLA KAŻDEGO CWANIAKA Z CAŁEJ SIŁY BUZIAK W CZOŁO I PRZYTULASEK I WIDZIMY SIĘ W FINALE LIGI MISTRZÓW!
EKWADOR NA PEŁEN ZYCHER W FURZE I JEDZIEMY
ALEOOO LEOOO LEEEEEEEEEE ALEO LEOO LAAAAAAAA
Wbijam do roboty jak Pan Życia i Śmierci
@Garfield_pl: BÓG ZAPŁAĆ < 3
@ZielonyLisc napisał: "Piękny rok się zapowiada, piękny, udało mi się zrealizować jeden z życiowych marzeń, Arsenal mistrzostwo, syn w drodze!!! KURRRRRRRR...."
Gratulacje!
@Jacek1s napisał: "Jak kupiłem koszulkę z oficjalnego sklepu Arsenalu z tymi złotymi badgami itd. to muszę zapłacić cło? A jak tak to jak i gdzie? Bo nigdy nie płaciłem i nie zamawiałem nic z Londynu xd"
Wszystko wliczone w cenę
@Jacek1s: JACULAAAZ RUCHAJ TE CŁO
Jak kupiłem koszulkę z oficjalnego sklepu Arsenalu z tymi złotymi badgami itd. to muszę zapłacić cło? A jak tak to jak i gdzie? Bo nigdy nie płaciłem i nie zamawiałem nic z Londynu xd
Śniło mi się dzisiaj, że zostaliśmy mistrzami Anglii…
Ktoś też miał taki sen? :D
W tym roku mija moja 30 rocznica z Arsenalem, z racji wieku i stażu z klubem pamietam jeszcze dobre czasy , szkoda tylko że tak długo trzeba było czekać na ten dzień. Historia pisze sie na naszych oczach, a może być jeszcze lepiej pod koniec maja. Chciałbym pogratulować wszystkim kibicom Arsenalu i choć wiem, że tottenham ostanio dostarcza nam 3pkty to sezon z mistrzostwem, wygraną w lidze mistrzów i spadkiem kogutów to jak wygrana 6 w lotto.
Com On You Gonners
Kurde max 2 godziny spałem :D ciekawe jak to w pracy będzie,dobrze,że ma 9 xD
W końcu doczekaliśmy po tylu latach
Jesteśmy Mistrzami Brawo Arsenal
Widzę, że nasi piłkarze to spali tyle co my. Bardzo dobrze, że już to się stało wczoraj, jest czas na reset przed finałem LM.
Jesteśmy mistrzami!
Piękny rok się zapowiada, piękny, udało mi się zrealizować jeden z życiowych marzeń, Arsenal mistrzostwo, syn w drodze!!! KURRRRRRRR....
Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu,
Gdy majowy poranek błysnął nad Londynem,
Słońce wstało jak złoty puchar nad stadionem,
I mgły nocne rozgonił blask świtu jedynym.
O, poranku majowy! Tyś jak zdrowie młode,
Gdy zieloność murawy w słońcu się mieniła,
Wtedy wielka wiktoria, niosąc nam swobodę,
Ciężkie lata czekania w triumf obróciła.
Arsenal, wódz waleczny, dumnie podniósł czoło,
Gdy puchar Premier League spoczął w jego dłoni,
I pieśń chwały radosna rozbrzmiewa wokoło,
Żaden rywal potężny już go nie dogoni.
Śród pól Kanonierów, gdzie zapał nie gaśnie,
Dziś triumfu i słońca nastała epoka,
I spełniły się wreszcie te najpiękniejsze baśnie,
Gdy czerwona armada sięga do obłoka.
COYG
Meczu Bou-city nie oglądałem, byłem na koncercie Metallica w Chorzowie, dowiedziałem się w momencie jak grali Master of Puppets, piękny moment, poleciały łzy, była euforia, zawsze wierzyłem w ten zespół i proces Mikela…było warto!!!
Zapominamy i lecimy dalej.
Kierunek Budapeszt!
@malyglod:
Jesteśmy tutaj razem ponad 10 lat na stronie. Chodź z okazji mistrzostwa zrobimy rozejm.
A ze swojej strony przepraszam, jeżeli kiedykolwiek Cię uraziłem :D
AAAAAAARRRRRSSSSSSEEEEEENNNNNNAAAAAAALLLLLLLLLLL
Witajcie . Witajcie Mistrzowie.
Cos pięknego.
Acha i dawać na przyszły sezon tego młodziana Kroupiego do Arsenalu
Mało się już tu udzielam ale przez te wszystkie lata dziś tu nie zostawić komentarza to zbrodnia. Mamy to Panowie, w końcu!
Dzień dobry MISTRZOWIE,
Miłego dnia!
Tottenham musi się utrzymać. Nie wyobrażam sobie sezonu bez derbów północnego Londynu.
@losnumeros napisał: "Przepraszam że nie wierzyłem w Mikela, pisałem o jego błędach w meczach, Areta out, miałem beke z kościoła pod wyznaniem Mikela Artety. Myliłem się i przyznaje do błędu. Nie będę pisał że sezon był słaby w wykonaniu innych, bo nikt nie bronił innym grac lepiej"
Fajnie, że przyszedłeś na gotowe, i przyznałeś się do tego, że nie kibicowałeś a wyśmiewałeś, obrażałeś i ujmowałeś klubowi, piłkarzom innym kibicom i samemu trenerowi, ciesz się, ale to dalej nie zmienia faktu, że ty i tobie podobni byłeś ch nie kibic.
https://www.facebook.com/share/r/1CiLx4Zd8r/
Allez, allez, allez!
W Londynie noc się jeszcze nie skończyła a na ulicach dalej świętują https://www.youtube.com/watch?v=n_YJ0ZZ9B24
@Moczyknur napisał: "W sobotę jadę do Bournemouth z dziećmi zrobić sobie grilla na plaży. Jak nic ubiorę barwy klubowe i będę lokalsom rozdawał kiełbaski."
Lepiej nie, bo będą gadać, że kupiliśmy tytuł za kiełbasę xd
Mikel Arteta army! Dziękuję!!!
Jak pięknie wejść na ten portal po zarejestrowaniu się jeszcze w 2009 r.. Prawie się tu nie udzielam, ale często czytam. Aż śmiesznie wrócić do komentarzy dotyczących odejścia Fabregasa za które miałem bana (zdjętego po FA CUP). Gdy zaczynałem kibicować sam byłem jeszcze dzieckiem, a teraz sam mam dziecko.
Niezapomniany moment, a za 10 dni może być jeszcze lepiej :D
It's a beautiful day, don't let it get away!
@Moczyknur napisał: "Przyszedłem świętować, właśnie skończyłem pracę, ale ja mam tylko 0,5 literka a tu jest kilkaset osób..."
Sprytnie... To się nazywa „mieć chytry plan” @Moczyknur napisał: "W sobotę jadę do Bournemouth z dziećmi zrobić sobie grilla na plaży. Jak nic ubiorę barwy klubowe i będę lokalsom rozdawał kiełbaski."
Jak to się rozniesie - wszystkie kluby będą grały pod nasze mistrzostwa!
@Nicsienieda: takie rzeczy warto przypominać.
Bo "zaletą" tych ekspertów jest to, że nikt nie sprawdza co kiedyś gadali za głupoty.
Dlatego super jak widzisz jak ktoś dostrzegał kunszt rodzącej się drużyny w jakiś aspektach a inny próbowal to deprecjonować.
W sobotę jadę do Bournemouth z dziećmi zrobić sobie grilla na plaży. Jak nic ubiorę barwy klubowe i będę lokalsom rozdawał kiełbaski.
@Moczyknur, pewnie że można, na zdrowie!
Przyszedłem świętować, właśnie skończyłem pracę, ale ja mam tylko 0,5 literka a tu jest kilkaset osób...
Można?
Dobry wieczór
Jeszcze nie skończył sie ten sezon a ja już sie nie moge doczekać terminarzu i samego następnego sezonu.
IMO MU bedzie bardzo mocne, najbardziej ciekawi mnie jak Arsenal bo zdjęciu tej presji i Alonso jak sobie poradzi w Chelsea
Dawno mnie tu nie było, jakieś 10 lat. Choć już nie śledzę PL jak kiedyś, cieszę się że po 20 latach kiedy zacząłem kibicować tej drużynie w końcu doczekałem się ich mistrzostwa. Za te wszystkie lata.. należało się i im i nam. Chwilo trwaj
A najlepsze, że dzisiaj zamknęliśmy mordy tym wszystkim Carragherom, Owenom, Evrom, Ferdinandom itd. itd.
Dzisiaj prawie jak sylwester, bo tyle strzałów było, tym razem pośladków.
@Wojakus: Jeśli dadzą De Zerbiemu odpowiednią ilość czasu i środków, to bardzo możliwe.
Płaczący Thierry Henry,
Płaczący Ian Wright,
Płaczący Marzag,
Płaczący Vitold
Płaczący Garfield
Płaczący Ja,
I można wymieniać i wymieniać…
Dziś jesteśmy jednością, jak nigdy.
@Theo10: swoją drogą wydaje mi sie ze jesli Tottki sie utrzymają to beda mocniejsze za De Zerbiego niż te ostatnie lata