Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 18:03

''We're delighted to announce the signing of Nemanja Matic from Benfica...'' - twitter chelsea

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 17:59

Jak donosi SkySports, Nemanja Matić ponad pół godziny temu przybył do Cobham, gdzie prawdopodobnie jeszcze dziś podpisze 5,5-letni kontrakt, a także udzieli swojego pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji.

Jesli do AFC nie przyjdzie Draxler, to chyba Matic bedzie najdrozszym transferem tego okna w BPL.

LoveTheGunners komentarzy: 914015.01.2014, 17:58

haxball.com/?roomid=~2e116b1a7cb5d4da617af24c942e9891d45065b86f86e406ba0fa31c539fb7dc5&pass=1

haslo: k.com

wbijajcie tu

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.01.2014, 17:58

turysta,

Za Giroud jak znalazł ;) Czyli nie tylko coś strzela, a do tego kombinacyjnie gra.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 17:55

arsenal
everywere? fejkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

turysta komentarzy: 608915.01.2014, 17:54

są tu tacy, co chcą Kruse

Squawka Football @Squawka 1 min
25-year-old Max Kruse has created the most chances (50) in the Bundesliga this season. Marco Reus has made 47 while Aaron Hunt is on 45.

LoveTheGunners komentarzy: 914015.01.2014, 17:53

nic nie obiecuje jak mowilem moze lagowac

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29715.01.2014, 17:52

BREAKING NEWS: Official everywere Arsenal made a bid for Draxler!

Co myślicie, fake nie? :)

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5015.01.2014, 17:48

facebook.com/photo.php?fbid=477159872389931&set=p.477159872389931&type=1&theater

Kowalczyk11 komentarzy: 325315.01.2014, 17:40

Panowie potrzebny jest nam transfer z jednego względu , Ziru stracił ogień z początku sezonu a mamy tylko jego , w razie nie daj Boże jakiejś kontuzji może zastąpić go tylko Beniek , Beńkiem na Bayern ?

maciekbe komentarzy: 1245815.01.2014, 17:40

ej myślicie, że Per powinien latem dostać opaskę kapitana? Pomijając fakt, że nasz kapitan siedzi cały sezon na ławie (swoją drogą dziwne zjawisko) to Per moim zdaniem nadaje się do tej roli bardziej niż ktokolwiek z naszej obecnej kadry

aguero,
nie mamy wystarczającej siły rażenia, by pokazać ją nie wychodząc jeszcze na murawę?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 315.01.2014, 17:36

dzieki :)

Kowalczyk11

Wiem, wiem. Lubię ta stronę i dlatego tu wchodzę, ale chciałem cos jeszcze poczytac

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2014, 17:36

A co ja chce tak wiele? cieszyłbym się nawet żeby Pato doszedł... no ale tak pewnie że to zbyt wiele.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 17:35

@LTG, z przyjemnością.

Isko124 komentarzy: 13315.01.2014, 17:34

@Kanonier204
Na pewno nie śpimy, tak samo wszyscy pisali w lato i kupiliśmy świetnego zawodnika :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 17:34

@Wojakus, na talksporcie masz zakładkę arsenal i na arsenalnews.co.uk
oczywiście traktuj te plotki z przymrużeniem oka, bo większość to dejli mejle.

wilshere

@aguero, nie ma to jak oceniać gracza, który od kilku tygodni leczy uraz :D. Ramzi przyzwyczaił nas występami sprzed kilku miesięcy do wyższego poziomu, a ostatnimi czasy nas nie rozpieszczał, jednak myślę, że uda mu się wrócić do tamtej formy.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 315.01.2014, 17:33

na jakich dobrych stronkach mozna poczytac obecne plotki transferowe Arsenalu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 17:33

widział ktoś tego Boudebouza?

@Kanonier, ojej. spaliśmy wcześniej i kupiliśmy Ozila. czego ty oczekujesz? 100 transferów w 2 tygodniu? przecież klub potencjalnego gracza musi zapewnić zastępstwo na wakat

aguero10 komentarzy: 861215.01.2014, 17:32

mskafc

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 17:32

Hodgson głosował na Van Persiego do złotej piłki. powaryjowali.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2014, 17:31

17:24 ANGLIA Nemanja Matic jest już na gruntach treningowych Chelsea Londyn i dopina ostatnie szczegóły transferu: informuje Sky Sports.

A my dalej śpimy... :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.01.2014, 17:31

aguero10,

Wiarą można wygrać nawet i CL w tym sezonie. Myślisz co mają takiego piłkarze FC Basel albo FC Kopenhaga? Wiarę w zwycięstwo.