Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11715.01.2014, 19:51

No Eksperci od Koszykówki, wykażcie się, kto stoi obok Podola? :D

LoveTheGunners komentarzy: 914015.01.2014, 19:50

haxball.com/?roomid=~2f6be7192d1b37b9964677b9533415afcf074f3fc0680900c4c6d2c8410b35894&pass=1

@anty_pzpn

Ewentualnie możesz zainwestować w 3 dyszki w dualshocka esperanzy, tylko troche ostrożnie z nim, bo mój kumpel już 3 połamał podczas grania online w fife ;D

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:42

Drzemor

No przeciez gram na przejsciowce,a jak mialbym niby grac na kompie padem od ps 2?:) gram nim juz z 3 lata w pesa a ze od 2 dni nie moge zainstalowac patchy w pesie to powiedzialem stop z pesem czas zagrac w fife a moze mi sie spodoba (w co watpie ale jestem tak zdesperowany ze ja chyba kupie)

LoveTheGunners komentarzy: 914015.01.2014, 19:42

Shinev

IE , nigdy Cie nie zawiedzie

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:41

@anty_pzpn

To ogarnij pada, zainstaluj origin i pobierz demo 14 . zobaczysz czy będzie Ci normalnie pad działał ;)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.01.2014, 19:41

Czemu ostatnio na haxie zawsze mi się chrome psuje? Jestem uzależniony i nie mogę grać :|

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:40

Wezcie mnie nie straszcie bo chce sobie dzisiaj/jutro kupic fife 14 ale jak nie bedzie banglalo na moim ulubionym padzie sony od ps2 i jak bede musial grac na klawiaturze to sie 10 razy zastanowie czy jest sens kupowac :p

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:38

@anty_pzpn

skoro to zwykły dual shock to myślę że wystarczy przejściówka z tego wejscia ps2>usb i powinno śmigać.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.01.2014, 19:38

haxball.com/?roomid=~204b4f97b3a0a2be80c8cbe25def51ce25b46ffa3f33ae5cf941308d1f08b416e&pass=1

Hasło : 000

Cmon!

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:36

@anty_pzp

yy skoro pad od pesa 2 to po co stery od pada xklocka ? z tego co pamiętam fifa ma ogromną obsługę padów począwszy od seri 09, bo pamiętam jeszcze jak grałem w 08 na xklockowym, to był "za nowy" i wyłapywało mi go jako dwa ;P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:36

jak nie będzie problemów jak będą... z każdym padem są problemy.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:35

Dzemor

Na padzie od ps 2 mialo byc hehe

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:34

Drzemor

To mowisz ze na padzie od pesa 2 w fifie 14 na kompie nie bedzie zadnych problemow? :P

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:32

@anty_pzpn

nie no na darmowym koncie to masz tam 50 mega free, więc pewnie byś ogarnął, a swoją drogą od win 7/8+ nie potrzebne są sterowniki ;) chyba że masz viste/xp to spoko ;p

kamil

śledzę od dobrych dwóch miesięcy sytuacją z DMami/CMami na rynku i z tego co zdążyłem sobie wyczytać, wydedukować i co mówią dużo mądrzejsi ode mnie - nie było w tym okienku lepszego dostępnęgo DMa, niż Matic

już nie mówiąc o tym jak znakomicie pasuje do PL - 195cm, siła, oprócz tego dobra technika

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:26

nie ściągaj sterów z chomika tylko ze strony microsoftu...

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:24

@anty_pzpn

sterowniki do pada wystarczy wpisać w goglach z chomikuj i pierwszy link. typo diemar14 ma dobre.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:22

@anty, na chomiku znajdziesz ten plik, a stery to wpisz w guglach xbox 360 controller drivers

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 115.01.2014, 19:21

thide
mógłbyś teraz zobaczyć czemu mi nie grają bębny z samplem?

KibicTheGunners komentarzy: 192115.01.2014, 19:20

@pronik

To pisał wcześniej, a teraz dodał ten post, co ja tutaj wkleiłem (ten sam dziennikarz)

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 19:19

Przyjść zjechany po dniu do domu i zastać na biurku paczuszkę z 14 walcotta na ten sezon ;)

Make my day

kamil_malin komentarzy: 933215.01.2014, 19:19

Ja gościa nie znam. Ale dla mnie sporo graczy z ligi portugalskiej to przereklamowane gwiazdki.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:18

Thide

Ooo boze. A skad ja wezme plik od fifasetup z fify 11 jak to bedzie moja 1 fifa bo predzej gralem w pesa :p podeslalbys mi na priva linki skad moge to sciagnac? Te sterowniki do pada i ten plik?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:16

@anty, też, bo fifa nie wykrywa wielu padów, ale można to ominąć tymi własnie sposobami

kamil_malin komentarzy: 933215.01.2014, 19:13

Matić, to pewnie taki sam "koks" jak Javi Garcia.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:13

Thide

A to cos skomplikowanego?:P normalnie w usyawieniach w czasie wlaczonej gry mozna to zrobic czy np tak jak w pesie przed wlaczeniem gry trzeba odpalic plik settings ?

tabasco10a komentarzy: 96815.01.2014, 19:12

Aaa :) całe szczęście, coś mnie musiało ominąć. Dzięki.

pajdi komentarzy: 378015.01.2014, 19:11

Ostatnio gdzieś czytałem, że kinoman tv to nie jest serwis, który ma coś wspólnego z kinomaniakiem. On istniał już bardzo długo.

Kowalczyk11 komentarzy: 325315.01.2014, 19:10

kinoman tv = stary kinomaniak

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:10

@tabasco, przecież zamknęli stronę...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 19:09

@anty, nawet biegał. wszystko będzie OK, tylko trzeba będzie ustawić prawą gałkę.

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.01.2014, 19:09

Ej Pany,wiekszosc z Was gra tutaj w fife,mam pytanie. Czy jak gram w pesa na kompie padem sony od ps 2 to ten pad bedzie chodzil tez w fife 14 na kompie?

tabasco10a komentarzy: 96815.01.2014, 19:08

Działa Wam kinomaniak? O_o znowu się coś spieprzylo widze...

turysta komentarzy: 608915.01.2014, 19:02