Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11715.01.2014, 18:55

Dobry ten Matic? Przyda im się pewnie na autobus...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.01.2014, 18:53

pronik komentarzy: 517915.01.2014, 18:51

Jan Aage Fjortoft @JanAageFjortoft 1godz.

KTG
Czekaj na oficjalne info, bo to już trzecia wersja jego kontuzji..

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 115.01.2014, 18:48

przeciez Drax wróci za 10 dni ;p

KibicTheGunners komentarzy: 192115.01.2014, 18:44

Reliable German journalist @Sky_Dirk who follows Schalke says Julian Draxler will be back middle of February.

Koniec z Draxlerem w styczniu. :/

beznazwy komentarzy: 237115.01.2014, 18:43

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/arsenal-londyn-chce-kupic-juliana-draxlera/728nz?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=www.kanonierzy.com

Nawet onet o tym pisze!

Alonso komentarzy: 1282415.01.2014, 18:39

ten niebieski liverpool też maczał w tym palce

ElSar komentarzy: 416815.01.2014, 18:39

Zawsze mówicie - dajcie spokój jeszcze dużo czasu do końca okienka , a na koniec mówicie że wenger dupa nic nie ściąga .

maciekbe komentarzy: 1245815.01.2014, 18:39

@AAl to mój żarcik !

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 18:38

tym kretem musi byc fan czerwoniaków- moses,sturridge.

mlody13 komentarzy: 337415.01.2014, 18:38

A tak a propos. Jakie są najlepsze źródła transferowe na twitterze (najlepiej jeśli miałby fejsbuka :D)?

Bali komentarzy: 40915.01.2014, 18:38

Pewnie i tak nikogo nie kupimy bo Wenger nie uznaje zimowego okienka i ma wystarczającą kadrę, ale te plotki zawsze mieszają w głowie :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.01.2014, 18:33

transfer matica pokazuje, ze chelsea ma kasy jak lodu, czemu wiec sabotuja swoja formacje ataku? Czy jest tam kret w zarzadzie, kto wie. Dla AFC tym lepiej.

LeBob komentarzy: 152515.01.2014, 18:31

Czyli Chelsea sprzedała Maticia za jakies grosze 3 lub 4 lata wstecz, żeby teraz go wykipić za ponad 20 baniek?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 18:28

uwaga uwaga, NAJBARDZIEJ WIARYGODNY TWITTEROWIEC podaje ciekawe niusy!!
indykaila News ‏@indykaila 26 s.
Positive transfer updates coming up for Manchester United & Arsenal.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 115.01.2014, 18:24

If Arsenal want to sign Jackson Martínez this month, they will have to pay his £33m release clause. (Source: Daily Mirror)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.01.2014, 18:21

LeBob,

Jak śmiesz!!! Przecież Gomis to powinien odbierać nagrodę zamiast Ronaldo. Największy talent w historii piłki nożnej.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.01.2014, 18:20

W sumie to nie jest jakoś gigantycznie dużo za Maticia. Warunki ma bardzo dobre, technicznie jest bardzo dobry no i dobrze rozsyła się piłki, kogoś takiego potrzebowali bo Ramires czy Lampard to nie klasyczni DP.

LeBob komentarzy: 152515.01.2014, 18:17

gomisa? Tego z Lyonu? Przeciez to napastnik klasy Nicklasa.

CFCB18 komentarzy: 29515.01.2014, 18:14

Takie gadanie smerfy to smerfy tamto. Że beka , że oddali za pół darmo a kupili za tyle. Najlepszy zawodnik ligi portugalskiej, królował tam w środku pola.. Był wliczony w transfer Luiza. Matic odchodząc z Chelsea był totalnym drewnem co potwierdzają kibice benfici, że nie mogli go oglądać w 1 sezonie.. W drugim odpalił, zapewne jakby został u nas czołgał by się do tej pory po wypożyczeniach.. Ale nikt nie powie , co Barca zrobiła z Fabregasem czy Borusia z Reusem.. tylko zawsze SMERFY ;) Dobry transfer bedzie ramires miał z kim biegać.
PS. mam nadzieję , że draxler trafi na ES :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.01.2014, 18:13