Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce

Arsenal pokonuje AV 2-1 po zaciętej końcówce 13.01.2014, 21:56, Sebastian Czarnecki 2113 komentarzy

Wydawałoby się, że po pierwszej połowie, w której Arsenal dwoma szybkimi ciosami znokautował bezradną Aston Villę, gospodarze nie powalczą już o punkty w tym meczu. Jak się okazało, w drugiej części meczu zagrali dużo lepiej od Kanonierów, którzy nieco sobie odpuścili i mogli pokusić się nawet o remis. Po bramce kontaktowej The Villans byli bliscy wyrównania, jednak defensywa dowodzona dzisiaj przez Pera Mertesackera nie pozwoliła już przeciwnikom na kolejne trafienie.

Dzisiejsza wygrana Arsenalu jest bardzo ważna w kontekście walki o mistrzostwo Anglii. Podczas gdy wszyscy rywale do końcowego triumfu wygrali w weekend swoje mecze, Kanonierzy również musieli zdobyć trzy punkty, by wrócić na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera udowodnili jednak, że są bardzo mocni psychicznie i nie bez powodu to właśnie oni dowodzą reszcie stawki.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (66. Gibbs) - Wilshere, Flamini - Gnabry (69. Rosicky) (86. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla - Giroud

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Baker (21. Bacuna), Luna - El Ahmadi (73. Weimann), Westwood, Delph - Agbonlahor, Benteke.

Kanonierzy bardzo dobrze zaczęli to spotkanie przejmując inicjatywę na stadionie rywala. Już w 5. minucie świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Bacary Sagna, ale dobrze ustawiony Olivier Giroud nawet w takiej sytuacji nie potrafił czysto trafić piłkę.

Dwie minuty później kolejną świetną wrzutką popisał się prawy defensor Arsenalu, ale francuski napastnik znowu nie potrafił odnaleźć się w polu karnym przeciwnika, mimo że otrzymał kolejny prezent od swojego rodaka. Tym razem jednak Giroudowi przeszkadzał Vlaar, więc częściowo można go usprawiedliwić.

W 13. minucie to z kolei gospodarze przeprowadzili dobrą akcję do objęcia prowadzenia. The Villans mimo to, nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, a Delph został zmuszony do oddania strzału z dystansu. Anglik jednak wyraźnie się pomylił.

W 14. minucie jakąś poważną kontuzję odniósł Nathan Baker, po tym jak ofiarnie zablokował swoim ciałem atomowe uderzenie Serge'a Gnabry'ego. Młody obrońca gospodarzy długo leżał na murawie, a po kilku minutach został zniesiony na noszach z boiska. W jego miejsce zameldował się Leandro Bacuna.

Kilka minut po wznowieniu gry, gospodarze znowu ruszyli do ataku. Błąd popełnił Laurent Koscielny, który przepuścił Agbonlahora pod bramką Arsenalu, ale jak szybko to zrobił, tak szybko błąd naprawił, we wspaniałym stylu zatrzymując szybkiego Anglika.

W 34. minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Bardzo dobre podanie do Wilshere'a posłał z lewego skrzydła Ignacio Monreal, zaś reprezentant Anglii technicznym strzałem w długi słupek pokonał Brada Guzana!

Nie minęło nawet 60 sekund, a Arsenal podwyższa prowadzenie! Tym razem akcja została przeprowadzona prawą stroną, a Wilshere był w roli asystującego. Anglik uruchomił wybiegającego na wolne pole Girouda, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał utrzymać się przy futbolówce i strzelić na bramkę bezradnego Amerykanina.

W 45. minucie sędzia doliczył 8 minut, jako że wcześniej przez bardzo długi czas na murawie leżał Nathan Baker. Przez ten czas wynik nie uległ jednak zmianie, a Kanonierzy zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem w kieszeni.

Druga część spotkania zaczęła się mniej żwawo od tej pierwszej. Brakowało groźnych akcji, po których mogły paść kolejne bramki, wywiązała się natomiast zadziorna gra w środku pola, gdzie najczęściej przebywali wówczas piłkarze obu drużyn.

Nie dało się przedrzeć pod pole karne przeciwnika, to w 61. minucie Santiago Cazorla spróbował strzału z dystansu. Brad Guzan wyczuł jednak intencje Hiszpana.

Cztery minuty później podobna sytuacja miała miejsce w drużynie gospodarzy. Tym razem strzelał Westwood, a dobrze piłkę złapał Wojciech Szczęsny.

W 66. minucie Ignacio Monreal opuścił boisko, po tym jak kilka minut wcześniej doznał lekkiego urazu. Wenger, nie chcąc ryzykować jego zdrowiem, wpuścił na boisko Kierana Gibbsa. Trzy minuty później na murawie zameldował się również Tomas Rosicky, który zastąpił Serge'a Gnabry'ego.

Słaba gra Arsenalu w drugiej części spotkania zemściła się w 76. minucie. Fatalnie piłkę stracił Santiago Cazorla, a Metthew Lowton, który wygrał ten pojedynek, dośrodkował na głowę Benteke. Belg pięknym szczupakiem pokonał polskiego bramkarza!

Strzelona bramka wyzwoliła w drużynie gospodarzy dodatkowe pokłady energii. The Villans uwierzyli, że są jeszcze w stanie doprowadzić do wyrównania, więc coraz mocniej nacierali na bramkę Arsenalu. W 84. minucie kluczową interwencją popisał się Per Mertesacker, który na kilkadziesiąt centymetrów przed bramką Szczęsnego, ściągnął Benteke piłkę sprzed nosa.

W 86. minucie boisko opuścił zakrwawiony Tomas Rosicky, który kilka minut wcześniej ucierpiał w bezpośrednim starciu z Gabbym Agbonlahorem i uszkodził sobie nos. Czech po wymianie koszulki był w stanie kontynuować grę, ale nie na długo, toteż na boisku zastąpił go wracający po kontuzji Oxlade-Chamberlain.

W 90. minucie Matthew Lowton posłał kolejne dośrodkowanie na głowę Benteke, a reprezentant Belgii oddał celny strzał na bramkę Szczęsnego. Piłka zmierzała jednak w sam jej środek, a Wojciech Szczęsny zdołał złapać futbolówkę.

Mimo że arbiter doliczył aż 6 minut w drugiej połowie, to gospodarze nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Arsenal zdobywa trzy punkty i wraca na pierwsze miejsce w tabeli.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
KibicTheGunners komentarzy: 192115.01.2014, 21:37

Hans_Zimmer - niech sobie pisze co chce, będziesz się przejmował :D

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2014, 21:37

@simpllemann
Anouk Hoogendijk

baranek19 komentarzy: 134115.01.2014, 21:37

J martinez juz 2 brameczka dzisiaj, a wszedł w 56min;)

Hans_Zimmer komentarzy: 594615.01.2014, 21:36

Kowalczyk11 dobrze wiesz, że Wenger nigdy nie jest szczery w tych sprawach. Tak czytam Twoje komentarze i wychodzę z założenia, że lubisz na siłę sobie i innym wmawiać, że Wenger o nikogo się nie stara, a te wszystkie plotki pisze tworzy jakiś gimbus.

KibicTheGunners komentarzy: 192115.01.2014, 21:35

Co ten bramkarz Francji broni...

Kowalczyk11 komentarzy: 325315.01.2014, 21:31

Cały tydzień przewidywania wielkich transferów , napędzanie plotek , kolejne nazwiska pojawiają sie w kontekście transferu do Arsenalu , wszystko po to żeby potem Wenger to zmarnował swoją wypowiedzią przed meczową na temat transferów ;)

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10815.01.2014, 21:27

Czas na kolejny przegląd plotek transferowych, a tych jest sporo! Niepodzielnie rządzi oczywiście Król Julian, ale swoje pięć minut mają również Rodrigo, Sebastian Giovinco, Serge Gnabry, Bacary Sagna a nawet... Vito Mannone!

highbury.pl/2014/01/lorda-bendtnera-odciazy-krol-julian.html

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2014, 21:26

pauleta
tak żem czuł

u mnie Cesc na avku już od nie pamiętam kiedy ;d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 21:24

Klama; mi się przynajmniej łatwiej komentarzy swoich szukało. Więcej też osób odpisywało.

traitor
pf! A ja mam urodziny wtedy kiedy Kanu strzelił Hattricka Chelsea!
CZYLI DZISIAJ!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 115.01.2014, 21:16

też mam jutro urodziny ;)

Traitor komentarzy: 10312 newsów: 2415.01.2014, 21:15

Nie moge sie nie pochwalic, ale mam urodziny tego samego dnia co nasza duńska legenda, Bendtner! :D

mar12301 komentarzy: 2314215.01.2014, 21:06

Ten Karavatic to rzeczywiście machina. To może być ich przewaga pod koniec. Oby nie.

Qarol komentarzy: 1450215.01.2014, 20:57

Niezła pierwsza połowa naszych, oby tak dalej. Szmal niech pobroni coś i możemy wygrać ; D

kanonierka1886 komentarzy: 29715.01.2014, 20:55

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 115.01.2014, 20:41

Per Mertesacker on Julian Draxler:

"Players like him are very welcome here...I'm excited to see what will happen."

było?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 20:39

Shinev, mówiłem o pingu
800-1000 :]

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 20:38

Ntepa był w Anglii oglądać bazę treningową jednego z angielskich klubów QPR/Arsenal/.... Jedyna oferta, która za niego wpłynęła pochodziła z francuskiego klubu, mówi się o Rennes.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 115.01.2014, 20:35

@pauleta

Fajna dyskoteka :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 20:34

On Sunday, in the columns of ‘The Republican Yonne’, Guy Cotret stated that AJ Auxerre had officially received an offer for their striker Paul George Ntep. An offer that might have come from Stade Rennais according to many sources.

Information that the AJA leader can confirm to But!: “I signed a confidentiality clause to which I am bound. All I can say is that I have heard this rumour” he explains. Several believe that this indicates that these rumours are correct.

The President was scheduled to be in late negotiations through last night but he was forced to revise his plans because of the hesitation of the Burgundian attacker:

“This is a complicated transfer to finalise because there are several parts. The willingness of the club, the player’s … We have advanced in negotiations with the French club that I mentioned Sunday. For his part, Paul George is thinking. We are given another 24 hours to try to come to an agreement.”

The main concern today is that the of the Franco-Cameroonian, who went to London to visit the facilities of a club. “He does what he wants from his weekends. In any case, I read they were talking to QPR. He was not at Queens Park. Was it Arsenal? Without a doubt! I’m not foolish. But in any case, I have no contact with an English club. There is the French club of which I speak has made an offer. After that, maybe the player and his agent have other contacts …”

“We are not at euro 8 million but we are in good negotiations.”

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.01.2014, 20:29

Vendeful; stare ale jare

Vendeful komentarzy: 236815.01.2014, 20:27

facebook.com/photo.php?v=402348526577352

wow draxler

badyl254 komentarzy: 264115.01.2014, 20:26

Ja oglądam pakiet Discovery + Planete + NatGeo i nie narzekam na poziom.

turysta komentarzy: 608915.01.2014, 20:17

a ja polecam Planete+

najlepsze dokumenty w tv

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 515.01.2014, 20:17

Cesc AFC -- no jesli chodzi o mecze to tylko NC+, mimo że ani nie jest tanio, ani przystępnie, ale tam obejrzysz 90% meczy arsenalu w sezonie, czy to w lidze, czy pucharze, czy LM.

Alonso komentarzy: 1282415.01.2014, 20:16

MaxTV z każdym odcinkiem coraz większe brednie

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 515.01.2014, 20:16

badyl254 -- Popieram partię i poglądy, a nie Korwina. Myślę, że każdy myslący człowiek na pewnym etapie dojrzałości zaczyna się czuć zażenowany treścią programów współczesnej telewizji, zarówno rozrywkowych jak i informacyjnych, niezależnie od poglądów. Ale mogę się mylić ;]

badyl254 komentarzy: 264115.01.2014, 20:10

xqvz - avatar zobowiązuje do dawania takich rad. Korwin24 tylko by można pooglądać, a i MaxTV!

Qarol komentarzy: 1450215.01.2014, 20:09

No, to dzisiaj Francja. Ciezka sprawa, ale walczymy ; )

POLSKA POLSKA!

Drzemor komentarzy: 93015.01.2014, 20:06

Cesc_AFC

Zamów sobie jakąś satelitarke z Anglii założe się że z meczami arsenalu nie bedzie problemu, a przy okazji podciągniesz angielski przy ogladaniu filmów ;)

.facebook.com/photo.php?v=402380973240774&set=vb.338233632988842&type=2&theater

przy stanie 2:2 w meczu Bazylei karny dla przeciwnikow, sędzia dostaje czerwo, na bramke staje vladen petric i broni karnego! klasa! :D

CesK komentarzy: 210715.01.2014, 20:02