Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates!

Arsenal rozbija rywala: 5-0 na The Emirates! 01.02.2015, 15:29, Łukasz Wandzel 5760 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia po raz kolejny mogliśmy oglądać pewne zwycięstwo nad rywalem w lidze. Warto przypomnieć, że mecze ze Stoke oraz Manchesterem City również zakończyły się satysfakcjonującymi wynikami dla londyńczyków. Każdy fan Kanonierów w ostatnim czasie może się tylko cieszyć ze wspaniałych wygranych Arsenalu na ligowym podwórku.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie tylko wykonali swój plan na mecz z Aston Villą, lecz także dokonali tego w świetnym stylu. Mimo zaledwie jednej bramki w pierwszej połowie, w drugiej padło ich aż cztery. Jeszcze większe zadowolenie budzi fakt, że każdego z goli zdobył inny zawodnik oraz czyste konto zachował David Ospina.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey (77. Flamini) - Walcott (70. Rosicky), Cazorla, Özil - Giroud (70. Akpom)

Aston Villa: Guzan - Hutton, Okore, Clark, Richardson - Sanchez (76. Westwood), Delph, Cleverley (67. Sinclair), Weimann (67. Agbonlahor), Gil - Benteke

Już w 8. minucie bramka! Arsenal od pierwszego gwizdka szukał gola. Kolejne podanie zagrażające bramce rywala tym razem wykorzystał Olivier Giroud. Francuz po otrzymaniu futbolówki ze stoickim spokojem poprowadził piłkę w pole karne, a wykończenie nie stanowiło dla niego problemu, 1-0!

Zdobyte prowadzenie podsycało w Kanonierach chęć podwyższenia wyniku przez kilka minut. Jednocześnie gospodarze korzystali z faktu, że drużyna przyjezdna nie potrafiła stworzyć sobie ani jednej, dogodnej sytuacji.

Po uspokojeniu gry przez oba zespoły szansę na gola wypracował sobie Cazorla. W 26. minucie pomocnik Arsenalu przejął piłkę w środku pola, po chwili był już w polu karnym rywala, lecz futbolówka trafiła w słupek.

W 30. minucie szansę na drugą bramkę dla zespołu miał Özil. Reprezentant Niemiec nawet pokonał Guzana, lecz według sędziego minimalnie znajdował się na pozycji spalonej, kiedy podawał do niego Cazorla.

Nieco ponad dziesięć minut później szansę na bramkę stworzyli gracze Aston Villi. Po dośrodkowaniu bliski zdobycia gola był Weimann. W całym zamieszaniu z trudem odnaleźli się Ospina i Bellerin, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się od niespodziewanego utrzymywania się przy piłce przez piłkarzy z Birmingham, lecz nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką Ospiny.

W 56. minucie futbolówkę na własnej połowie przejął Walcott. Tym samym rozpoczął sytuację bramkową! Giroud i Özil odwrócili się rolami: Ten pierwszy prostopadłym podaniem zagrał do niemieckiego pomocnika, który z chirurgiczną dokładnością umieścił piłkę przy długim słupku, 2-0!

Arsenal dobił rywala! Theo Walcott wpadł w pole karne po piłce otrzymanej dzięki Cazorli i bajecznym strzałem odebrał ostatni promyk nadziei rywalom, 3-0!

Arsene Wenger po chwili zdecydował się zmienić strzelców bramek. Na boisku pojawili się Akpom oraz Rosicky, którzy zmienili Girouda oraz Walcotta.

Rzut karny! W 74. minucie wycięty w szesnastce gości został przebywający na murawie od zaledwie kilku minut Akpom. Sędzia się nie zawahał i wskazał na wapno.

Do wykonania stałego fragmentu gry podszedł Cazorla. Hiszpan z niebywałym spokojem wykorzystał swoją szansę, mimo że futbolówka wpadła do bramki przeciwnika po odbiciu się od rąk golkipera, 4-0!

Z niebywałą swobodą gracze Arsenalu mogli próbować zdobyć jeszcze jedną bramkę. Zespół Aston Villi do końca spotkania wyglądał na zrezygnowany. Goście mogli już tylko czekać na ostatni gwizdek sędziego.

Wydawało się, że nic się już nie wydarzy! W doliczonym czasie gry bramkę zdobył...Bellerin. Młody zawodnik uderzył z okolic szesnastego metra znajdując miejsce tuż obok słupka bramki Guzana, 5-0!

gfycat.com/RevolvingPowerlessDogfish

O że Hummels ma problemy ze zdrowiem po MŚ to nic nie oznacza. Koscielny też po MŚ cały czas na przeciwbólowych ciągnie. Ważne, że Niemiec to od kilku sezonów najlepszy obrońca BVB i w razie czego potrafi powstrzymać Ronaldo czy Messiego.

James - zlamanie palca (2-3 miesiace)
Ramos - miesien 2-glowy (w piatek rezonans, max 3 tygodnie)

FadeIn komentarzy: 354705.02.2015, 00:39

Pauleta
Aż przykro się robi, że BVB gra tak fatalnie. Bądź co bądź kawał historii i to z udziałem Polaków w ostatnich latach napisali. Trudno. Ale coś mi śmierdzi transferem na linii Arsenal BVB. Nie wiem kto ale ktoś przyjdzie. Do obrony raczej nikt. Mamy full. Środek procz klasycznego DM do zabojada też mamy obsadzony. Jedynie lewe skrzydło szwankuje ale miejsce dla Ozila czy Cazorli musi być i tu jestklops. Mamy za ddużo tych pomocnikow i jest rozrzucanie ich po skrzydłach

kamilo_oo komentarzy: 2356705.02.2015, 00:38

Sezonowcy Borussi już pewnie dawno odeszli

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2015, 00:38

I powtarzam to, tez od paru miesiecy , w meczach bvb jest piekny material na ,,jaja w obronie 2015''

Doktor komentarzy: 770605.02.2015, 00:35

Nie Hummels, brać Sokratisa, Niemiec dołączyłby tylko do grona osób, które reguralnie odwiedzają szpitale. I na dzień dzisiejszy Grek wygląda także pewniej niż Niemiec.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2015, 00:34

Nawet skysports na tt wrzuca foty z meczu bvb. Coraz bardziej chyba widza, ze tu o przetrwanie idzie.

Pamietam jak na k.com ktos tu wiele razy pisal, ze bvb odpali i bedzie jeszcze LM , a ja na to ,,slysze to od 10 kolejek''

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2015, 00:34

AaronLieber27, Niemcy mszczą się za 2-0 :p

SadboyAFC komentarzy: 4005.02.2015, 00:33

Ja tam BvB jeszcze nie skreślam, troche kolejek jeszcze zostalo, aczkolwiek w 2 bundeslidze chcialbym ich zobaczyć

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:31

Jak kogos to interesuje to wlasnie teraz wrzucili nowa wycene pilkarzy Bundesligi na Transfermarkt, ceny Polakow pospadaly

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2015, 00:31

FadeIn; widziałbym Hummelsa za Mertesackera i Reusa za Podolskiego, ale u Wenger może być tak, że skoro ubzdurało mu się latem, że Fabs niepotrzebny to może i Reus mu nie jest. A na ŚO ściągnął Paulistę, więc może też nie chcieć jednego z najlepszych ŚO na świecie :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2015, 00:30

Spadek dla klubu to tragedia, ale zawsze mnie jednak strasznie wtedy ciekawi reakcja pilkarzy. Szegolnie tak medialnego w ostatnich latach jak bvb.

Frankly komentarzy: 76405.02.2015, 00:29

Fabsfan
tamta wypowiedź z lfc.pl to nie była twoim zdaniem ironia ? ;d

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:29

Tevez konczy dzis 31 lat, a mlody obronca ktorego chcialbym kiedys zobaczyc na Emirates Stefan de Vrij 23 lata

FadeIn komentarzy: 354705.02.2015, 00:29

Właśnie spojrzałem na tabele bundealigi. Myślałem, że BVB pi kilku tygodniach kiedy to była oczko nad strefą spadkową, że się podniesie a tu KloopS. Nie dość, że ostatnia to dostała w ostatnim meczu i to u siebie 0-1 grając ostatnie 25 min. w przewadze. Szykuję się niezła wypSZ w BVB. Wszyscy będą walić drzwiami i oknami jak stare baby na otwarcie biedronki. Kto do nas trafi ? Reus wędruje do Bayernu....

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2015, 00:26

Poza tymi, co FabsFAN wymienił to Aubameyang, który potrafi tylko szybko biegać czy Mychitarian, który najpierw popisze się podaniem klasy światowej po czym kibice będą chcieli go zabić za spudłowanie na pustą bramkę :P Ginter, który miał być ponoć objawieniem na pozycji ŚO wali babole. Od Weidenfellera pewniejszy w bramce byłby ręcznik. Gundogan dopiero wraca po kontuzji itd. itd.

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:26

Szybko ten czas leci.... Ja jeszcze pamietam final LM z Barca

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:25

Rivaldo

Neymar tez ma dzis urodziny i moj ojciec tez xD

Luke komentarzy: 21005.02.2015, 00:24

Ronaldo i Neymar mają urodziny tego samego dnia, czytaj dzisiaj.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2015, 00:24

Cristiano Ronaldo od dzis 3 z przodu, konczy 30 lat.

Pamietam jeszcze tego ufarbowanego dzieka z united co mial z 18 lat.

Co do bvb cienko to wyglada ogladalem 70 procent calego meczu z augsburgiem i na dzis tam nie ma ani obrony ani ataku. Klopp myslal, ze jak sahina i kagawe przygarnie to bedze jak kiedys a tu klops.

Jestem ciekaw gdzie pojdzie piszczu gdyby bvb zleciala do 2 ligi, bo nie wierze ze bedzie mu sie chcialo grac na zapleczu BL.

mar12301 komentarzy: 2315505.02.2015, 00:23

AaronLieber27

Wyszła, ale słyszałem że jest słabsza, co trochę przeraża, bo jedynka była tylko niezła.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976205.02.2015, 00:22

A ja polecam Niecne uczynki.

SadboyAFC komentarzy: 4005.02.2015, 00:22

AaronLieber

Polecam 22 jumpe streat i borat, idzie niezle sie pośmiać :)

Luke komentarzy: 21005.02.2015, 00:21

@AaronLiever27

Let's Be Cops.

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:21

@mar

Szefowie wrogowie, dobry film. Tylko ze 1 juz ogladalem a nie wiem czy wyszla juz 2

mrsomebody komentarzy: 602105.02.2015, 00:20

Zdecydowanie polecam Grand Budapest Hotel, ale to specyficzny humor jak coś. Film jest jak piękny obraz lub jak ciastko z polewą i wisienką :P

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2015, 00:20

@pauleta19

A mi sie zdaje ze brakuje im srodka pomocy, bo Sahin to nie ten sam pilkarz co kiedys. Kagawa jest totalnie wypalony, a Mkhitaryan, nigdy mi nie pasowal na pozycje 10 poniewaz nie jest tak dobry technicznie. Wzieliby Erikssena i byloby spoko. A Ciro zagral tylko jeden dobry sezon wiec jego transfer byl ryzykowny i wiadomo jak koncza Wlosi za granica

mar12301 komentarzy: 2315505.02.2015, 00:19

Z "dzisiejszych" - Millerowie, Szefowie Wrogowie, Last Vegas. Z bardziej ambitnych - Grand Budapest Hotel (warto).

@mrsomebody

Przejmywac sie raczej nie bedzie czym, grunt ze bedzie mozna podyskutowac troche bo czasami nuda i wgl. :/ a tak wpadne zawsze tutaj i troche moza pogadać :D wgl tez ostatnio zauwazylem że ze wszystkich stron takich dla kibicow to najwoecej wlasnie u nas sie dzieje :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2015, 00:15

Ja spodziewałem się, że BVB wyprzedzi Wolfsburg, ale o tym, że będą na ostatnim miejscu po 19. kolejkach to nawet kibice Schalke nie marzyli. Ciężko powiedzieć, co się stało z pressingiem, którym Borussia przez te ostatnie lata imponowała. Wiadomo, że Goetze czy Lewandowski byli nie do zastąpienia, a kontuzje Hummelsa czy Reusa mocno odbiły się na wynikach BVB, ale wciąż dziwi tak słabe miejsce. Gra tam teraz sporo przeciętniaków, którzy popełniają dużo indywidualnych błędów.

Odpwoiedz jest prsota.

Subotic , Schmelzer iGrosskreutz w obronie, Sahin i Kagawa w pomocy i Immobile na ataku.

SadboyAFC komentarzy: 4005.02.2015, 00:11

@bmwz5

Nie ma problemu, moze byc i sad :D wgl dzieki za tak skromne powitanie wszystkim. Wczesniej jakas okazji nie bylo do zrobiena konta tu ale wkoncu sie za to wzielem. Wgl tak apropo Reusa to po cichu licze ze dolaczy do nas a nie do czerwonki. Ogladanie Özila na lewej stronie troche razi :/

Luke komentarzy: 21005.02.2015, 00:10

instagram.com/p/ysnB18l_6x/

Ospina i Cuadrado.

Alonso komentarzy: 1282405.02.2015, 00:08

Ja tam nie ogarniam jak można mieć taki zespół i po 19 kolejce być na ostatnim miejscu w tabeli. Ciekawe co się tam dzieje.

mrsomebody komentarzy: 602105.02.2015, 00:08

SadBoy
Tak na przyszlość. Jeśli będziesz jutro coś pisał, to pewnie przywita Cię zgraja użytkowników, twierdząca, że jesteś multikontem. Nie przejmuj sie nimi :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.02.2015, 00:07

Po 6 meczach z rzędu z żółtą kartką Krychowiak wczoraj nie został upomniany kartonikiem

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34105.02.2015, 00:07