Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City!

Arsenal sięga po Tarczę Wspólnoty! 3-0 z Man City! 10.08.2014, 16:53, Sebastian Czarnecki 2176 komentarzy

Sezon 2013/2014 możemy oficjalnie uznać za zakończony. Kanonierzy swoją wygraną 3-0 z Manchesterem City dołożyli drugie trofeum do zakończonego już sezonu i w pozytywnych nastrojach mogą przystąpić do nadchodzącej już kampanii, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Słaba gra Obywateli tylko pomogła rozpędzonym londyńczykom zwieńczyć dziełom, dzięki czemu drużyna dowodzona przez Arsene'a Wengera nie miała żadnych problemów z pokonaniem słabo dysponowanego przeciwnika.

Warto zauważyć, że z dobrej strony pokazali się nowi zawodnicy Arsenalu. Mathieu Debuchy sprawił, że odejście Sagni nie jest już rozpamiętywane, Calum Chambers udowodnił, że tkwi w nim ogromny potencjał, a Alexis Sanchez - mimo że dzisiaj wyglądał nieco niewyraźnie - pokazał swoje zapędy ofensywne i dał sygnał, że może być ważnym graczem w układance Wengera. Chilijczykowi należy dać jednak trochę czasu, ponieważ stosunkowo krótko trenował z pierwszym zespołem, ale wszystko jest na najlepszej drodze. Piłkarze z północnego Londynu sprawili swoim kibicom niemałą niespodziankę i jak już przełamali pucharową posuchę, uznali, że należy to zrobić prawidłowo!

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny (46. Monreal), Gibbs - Arteta, Ramsey (86. Campbell) - Sanchez (46. Chamberlain), Wilshere (67. Flamini), Cazorla (70. Rosicky) - Sanogo (46. Giroud)

Man City: Caballero - Clichy, Boyata, Nastasić, Kolarow (75. Richards) - Navas, Fernando, Toure (60. Zucculini), Nasri (46. Silva) - Jovetić, Dżeko (60. Milner)

Od samego początku spotkaniu towarzyszyło wysokie tempo. Od razu widać było, że grają ze sobą dwie ofensywnie usposobione drużyny, które nie przyjechały tutaj, by bronić dostępu do własnej bramki. Mimo wszystko, brakowało klarownych sytuacji, po których piłka mogłaby zatrzepotać w którejś siatce.

W 14. minucie zagrożenie pod bramką Wojtka Szczęsnego stworzyli sobie podopieczni Manuela Pellegriniego. Dobra akcja prawą stroną boiska zakończyła się dograniem do Samira Nasriego, który spróbował strzału na bramkę Polaka. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez Mathieu Debuchy'ego.

W 22. minucie Arsenal wychodzi na zasłużone prowadzenie! Składna akcja w środku pola zakończyła się przyjęciem piłki na szesnastym metrze przez Santiago Cazorlę i uderzeniem Hiszpana w długi róg. Piłka spokojnie minęła Willy'ego Caballero i znalazła się w siatce! 1-0 dla Arsenalu!

Dosłownie trzy minuty później Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Santiago Cazorla, który doskonale uruchomił Yayę Sanogo w akcji sam na sam z bramkarzem. Francuz jednak za szybko zdecydował się na uderzenie, przez co piłka minęła się ze słupkiem bramki pilnowanej przez Caballero.

W 29. minucie indywidualną akcję popisał się Alexis Sanchez, który niedokładnie dograł jednak do Cazorli. Złe przyjęcie piłki przez jednego z obrońców Obywateli spowodowało jednak, że Hiszpan tak czy siak dopadł do piłki i oddał strzał na bramkę. Został on jednak zablokowany.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Arsenal podwyższa prowadzenie. Podanie Sancheza trafiło pod nogi Yayi Sanogo, który świetnie zastawił się w polu karnym przeciwnika i poczekał na wybiegających kolegów. Kiedy tylko w zasięgu jego wzroku pojawił się Aaron Ramsey, Francuz natychmiast odegrał mu piłkę, a ten jednym zwodem oszukał obronę rywala i pewnie umieścił piłkę w bramce Caballero. 2-0!

Tuż przed końcem pierwszej połowy mogło być 3-0. W sytuacji sam na sam z Caballero znalazł się Alexis Sanchez, ale argentyński bramkarz szybciej wyszedł do piłki i w porę zatrzymał szarżującego Chilijczyka.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania, po której Arsenal wygrywa z Manchesterem City 2-0.

Po wejściu na boisko Davida Silvy, gra Manchesteru City od razu zaczęła się kleić. Obywatele zaczęli tworzyć sobie sytuacje i - co najważniejsze - zaczęli grać w piłkę.

W 52. minucie dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jesus Navas, który nie dał się ograć napierającemu Gibbsowi. Hiszpan dośrodkował piłkę na głowę Joveticia, ale strzał ten w porę sparował Szczęsny. Czarnogórzec od razu spróbował swoich sił w dobitce, ale i tym razem się pomylił przerzucając piłkę ponad bramką.

Dwie minuty później Czarnogórzec oddał kolejny strzał na bramkę Szczęsnego, który tym razem mógł sprawić Polakowi niemałe problemy. Polak jednak świetnie zareagował i pewnie sparował to uderzenie.

CO. ZA. GOL! W 62. minucie Olivier Giroud przyjął piłkę posłaną przez Aarona Ramseya i oddał potężny strzał z okolicy trzydziestego metra. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę bramki źle ustawionego Caballero i wyprowadziła Arsenal na trzybramkowe prowadzenie!

Przez kolejne minuty nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal uspokoił grę w środku boiska, a Manchester City nie dochodził do żadnych bramkowych okazji.

W ostatnich dziesięciu minutach Obywatele nękali defensywę londyńczyków zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale nawet niepewne wyjścia Szczęsnego nie pozwoliły mistrzom Anglii strzelić honorowej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pewnie pokonał Manchester City 3-0 i zasłużenie sięgnął po Tarczę Wspólnoty.

Manchester CityRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.08.2014, 15:09

zawsze mnie dziwi czemu mecz o Superpuchar jest grany na malych stadionach tak jak jutrzejszy mecz na stadionie Cardiff ktory ma pojemnosc okolo 27 tysiecy. Gdzie dzis najmniejszy standard to okolo 40 tysiecy miejsc.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 15:08

A co by zrobił Per w tej sytaucji?
tylko ślady Dżeko mógłby ogladać.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 15:07

KOL
ja mysle ze za 2-3 lata Chambers bedzie gral na DM. Widac ze lubi pojsc z pilka do przodu ale i w defensywie gra niezle ;p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 15:05

Na szybszego rywala śmiało mozna postawić Chambersa. Który stylem gry na pewno jest jak Koscielny plus widać,ze lubisz wyjść jeszcze wyzej niż Kosa i lepiej gra ciałem. Wczoraj jak zablokował Jojo,albo odepchnał Toure to byłem miło zaskoczony.
Nie wiem tylko,czy Wenger byłby tak szalony,zeby posadzić Pera na tak ważny mecz. Plus czekamy na transfery.

LoveTheGunners komentarzy: 914011.08.2014, 15:03

lays

nawet nie Fa Cup, tylko ówczesny Carling Cup :)

Qarol komentarzy: 1450211.08.2014, 15:03

@elksiak

No wiadomo, nasz mecz to był tylko sparing. Za to mecz Liverpoolu z Borussia to spotkanie na szczycie w finale LM. BVB zlała ten mecz, a tamci się jarają ; D

Mimo wszystko nasz mecz był o stawkę i zgarnęliśmy trofeum.

pumeks komentarzy: 2080811.08.2014, 15:02

Na wesoło!

sportowybar.pl/12891

lays komentarzy: 3987111.08.2014, 15:00

haha :D

Kibice Liverpoolu nas cisna a zapomnieli co ich klub ostatnio gra ;D ?

1 trofeum ??? Chyba Fa Cup tak? I pare lat bez LM :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 111.08.2014, 15:00

Man City paid £24.4m to Porto for Mangala. Also paid £14.2m to 3rd party owner + £4.3m to Standard Liege. £42.9m total (Source: @JakeFCohen)

jesli taka sumka to troche dużo.

Marcinb88 komentarzy: 68711.08.2014, 14:54

wiem ze juz 11 ale mam pytanie czy bedzie jakas tapeta z kalendzrzem na sierpien?;)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 14:50

elksiak
najlepsza odpowiedz powinni dac pilkarze. Mam nadzieje ze beda chcieli wynagrodzic kibcom te lanie w tamtym sezonie i moze uda sie wygrac z czolowka na wyjazdach.

Nie wiem czy Merte to bedzie dobry wybor na mecze np. z Live bo maja szybkich zawodnikow.

elksiak komentarzy: 45911.08.2014, 14:47

Wszędzie gdzie nie wejdę najbardziej boli wygrana AFC z City.. kibiców Liverpoolu. Dowiedziałem się, że Tarcza Wspólnoty, ten wręcz historyczny mecz to tylko sparing, a Arsenal i tak mistrzem nie będzie. To 2gie miejsce będą świętować przez 5 następnych lat chyba. Szczerze mówiąć zaczynają bardziej grać na nerwach niż ci z United.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 311.08.2014, 14:46

sorry skopiował się inny komentarz a ten długi który napisałem przepadł. Zaraz postaram się wymodzić coś podobnego

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 14:45

Daniho
Aha, dzięki nie wiedziałem ;)

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 311.08.2014, 14:45

carlosv Z takimi zawodnikami jakich mieliśmy nalezy oczekiwać więcej niż 3 miejsca a nie potrafiliśmy wygrać absolutnie nic a w pewnym moemencie Wenger totalnie się pogubił sprowadzając do Nas więcej średnich zawodników niż dobrych nie mówiąc już o wybitnych i nie potrafiąc dobrać odpowiedniej taktyki. Nawet w poprzednim sezonie niby udanym dostawaliśmy bęcki aż huczało więc tak strasznie optymistycznie nastawionym bym nie był.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 14:44

aguero
Wenger sciagnie chyba tylko jeszcze jednego pilkarza. Mam nadzieje ze bedzie to DM mogacy grac na CB. Taki Martinez marzy mi się ;D

matt21 komentarzy: 541411.08.2014, 14:44

Mówić: "czemu nic nie wygraliśmy z takimi piłkarzami jak Cesc, Persie, Nasri.."
a mając obecnie w składzie zawodników na podobnym poziomie, jak nie lepszych mówić, że jesteśmy o wiele słabszym zespołem niż pozostali z czołówki.
Oh god...
To po 1, a po 2 Wenger ich stworzył, gdyby nie Arsene to dziś Cesc błąkałby się w rezerwach Barcelony, ewentualnie w klubie pokroju Villareal. Nasri akurat był gwiazdą OM, ale do Persiego nikt nie miałby takiej cierpliwości.

Oni stali się gwiazdami w Arsenalu, a odeszli po jednym góra dwóch wielkich sezonach na najwyższym poziomie.
Gdyby nie Arsene to nie mógłbyś ich nazwać "takimi piłkarzami".
Sprowadzał wszystkich za grosze, bo za tyle mógł. Gdy jedni się ogrywali to drudzy za zgodą zarządu odchodzili.
Wenger na uzupełnienie składu miał z 30-40% z transferu każdego zawodnika i wykorzystywał je najlepiej jak mógł. Świetny scouting + wyciąganie z zawodników maksa to renoma Arsene'a.
Czemu tacy piłkarze jak Flamini, Song, Hleb, (Cesc, Nasri, Toure też znacznie obniżyli loty po transferach z Arsenalu) okazują się teraz przeciętniakami, a w Arsenalu grają pierwsze skrzypce?
Dla mnie to wystarczające argumenty, by uznać Wengera za geniusza.

Zawsze musi być gorzej, żeby mogło być lepiej.
Chyba, że wygrasz w totka, bo tak można uznać kluby typu City, Chelsea które są zabawkami w rękach multimiliarderów.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 111.08.2014, 14:43

danielosik
strzal w slupek to dalej jako strzal niecelny sie liczy

TakKrzysiu
Monreal nawet przyzowicie gral wczoraj ale mam nadzieje ze Wenger nie bedzie tak probowal w lidze. To mimo wszystko byl towarzyski :D

maciek987 komentarzy: 296611.08.2014, 14:41

Słyszeliście o tym, że Vermaelen znowu kontuzjowany ? hehe no to interes barca zrobiła :P

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2014, 14:40

Jovetic chyba w słupek strzelił

aguero10 komentarzy: 858911.08.2014, 14:39

Obecnie to jesteśmy blisko zakontraktowania Rabiota i tyle co do transferów.

Nastasic to najlepsza opcja na CB ale czy City będzie chciało wzmocnić rywala ?

TakKrzysiu komentarzy: 893811.08.2014, 14:38

Daniho@
To dzieki Monrealowi który ich rozpraszał na CB.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 411.08.2014, 14:31

Mam nadzieję, że ta cisza transferowa to w naszym przypadku cisza przed burzą:)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.08.2014, 14:28

no chyba że przyszedłby jakiś zawodnik na ŚO i DP

Kaczaza komentarzy: 722711.08.2014, 14:28

MaciekGoooner;
Czy ja wiem czy ten Alexis to taka bomba, śn i dm to najważniejsze dotąd nie wzmocnione pozycje.

aguero10 komentarzy: 858911.08.2014, 14:27

Ciekawe kogo City opchnie mając 6 CB

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.08.2014, 14:26

ale przecież jeżeli ma dojść jakiś DM to musiałby odejść ktoś z naszych DM: Arteta, Flamini. Arteta raczej nigdzie nie odejdzie, bo niedawno został wybrany na nowego kapitana, a nie wiem czy za Flaminiego jakas oferta była

wolusxix komentarzy: 118911.08.2014, 14:24

polandblood
Jeśli nie przyjdzie Dm to będzie dla mnie średnie okienko. Jakby przyszedł Carvalho to byłoby mega. Wtedy mamy kompletną kadre gotową do walki o majstra nie do lutego, ale do końca

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 311.08.2014, 14:24

wie ktoś może jak bedzie wyglądała obrona Chelsea w lidze? Bo słyszałem ze mocno eksperymentuja

TakKrzysiu komentarzy: 893811.08.2014, 14:23

polandblood@
Na pewno jedno z lepszych. Jednak nie ma co ukrywać, DM to u nas najsłabiej obsadzona pozycja.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.08.2014, 14:20

Jeśli zaliczmy nie przyjdzie dp to uważacie, że to było dobre okienko? Ja na pewno nie.

TakKrzysiu komentarzy: 893811.08.2014, 14:18

DawidAL@
Jasne że za ofensywnie. Ale te gadki Wilshere'a o cięższej pracy nad umiejętnościami w defie, do tego papa Wenga i jego niechęć do marnowania talentów.. No nie wiem:). Osobiście chciałbym DM'a z krwi i kości obok Ramseya, za Ozilem. Z drugiej strony rotacja też jest ważna. W tym sezonie będziemy mieli fajną ławke.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.08.2014, 14:09

TakKrzysiu

Raczej za ofensywnie, chyba w każdym spotkaniu z mocniejszym rywalem dostalibyśmy z 3 bramy..

Aczkolwiek ja w fifie Arsenalem właśnie tak gram :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 311.08.2014, 14:08

zaraz napisze newsa i podam kod do ligi, bo w sumie juz tylko tydzien zostal

Maniekx komentarzy: 35111.08.2014, 14:06

@NBW

Trudno powiedzieć ale raczej przyklejany nie jest to naklejka bo jest z 2-3mm odstający od koszulki, herb jest twardy, gumowy. Wyglądał na solidny.

TakKrzysiu komentarzy: 893811.08.2014, 14:06