Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield

Arsenal zagra w półfinale FA Cup! Zwycięstwo 2-1 z Sheffield 28.06.2020, 15:00, Łukasz Wandzel 1213 komentarzy

Po trzech wyjazdowych spotkaniach w Premier League podopieczni Mikela Artety wybrali się na Bramall Lane. Jednak tym razem zamiast o punkty, walczyli o awans do półfinału FA Cup. Wynik spotkania po strzale z rzutu karnego otworzył Nicolas Pepe. Kluczowym momentem tego nudnego meczu była jednak końcówka, w której Arsenal dał sobie wydrzeć prowadzenie. Londyńczycy na szczęście szybko naprawili swój błąd i w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się zmiennik, Dani Ceballos. Tym samym piłkarze z The Emirates przypieczętowali swój awans do półfinału FA Cup, jednak styl, w jakim tego dokonali, wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz (54' Holding), Kolasinac - Maitland-Niles, Willock (67' Ceballos), Xhaka, Tierney - Pepe (93' Sokratis), Lacazette (67' Nketiah), Saka.

Sheffield United: Henderson - Basham (76' Sharp), Egan, Robinson - Baldock (62' Freeman), Lundstram (35' Berge), Norwood, Fleck, Stevens - McGoldrick, McBurnie.

Gospodarze szybko się ucieszyli, kiedy w 8. minucie pokonali Emiliano Martineza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zawodnicy dwóch drużyn pojedynkowali się w powietrzu, a piłka nagle wylądowała na głowie Johna Lundstrama, który skierował ją do bramki. 26-latek znajdował się na pozycji spalonej i po analizie VAR-u The Gunners mogli odetchnąć. Gol nie został uznany. Piłkarze Arsenalu ewidentnie mieli problem z rozgrywaniem futbolówki, grali topornie i można powiedzieć, że los uśmiechnął się do nich w 23. minucie. W trakcie ataku pozycyjnego faulowany został Alexandre Lacazette, a sędzia wskazał na wapno. Z jedenastu metrów uderzał Nicolas Pepe, który pewnie posłał piłkę lewą nogą w prawy, dolny róg bramki.

Iworyjczyk miał szansę szybko podwyższyć prowadzenie po podaniu od Lacazette'a, ale Dean Henderson był dobrze ustawiony i wybronił uderzenie na krótki na słupek. Po półgodzinie Kanonierzy w końcu byli zespołem kontrolującym przebieg spotkania, choć Sheffield wciąż stwarzali zagrożenie ze stałych fragmentów gry. Do przerwy nie padło już więcej goli, mimo że duże szanse na zmianę rezultatu mieli Norwood i Pepe. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 7 minut. Wynikało to z przerwy spowodowanej kontuzją Lundstrama, ale i koniecznością pomocy medycznej dla Willocka i McBurniego, którzy zderzyli się głowami.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął podobnie jak pierwszą, został zepchnięty przez przeciwników na własną połowę, przy czym sam nie stwarzał okazji z przodu. Do osobliwej sytuacji doszło w 56. minucie. Dean Henderson wybił piłkę z własnego pola karnego, a futbolówka o mała nie wpadła do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Argentyńczyk musnął ją jedynie, aby upewnić się, że piłka przeleci nad poprzeczką. Dużo poważniej zrobiło się jednak chwilę później, kiedy podopieczni Chrisa Wildera po raz kolejny pokazali, że znają się na stałych fragmentach gry. Gospodarze znowu trafili do siatki po dośrodkowaniu, tym razem z rzutu wolnego, ale po raz kolejny sędzia odgwizdał offside.

Wraz z upływem czasu defensywa Arsenalu mogła odetchnąć, ponieważ ekipa Sheffield United spuściła z tonu. Londyńczycy również nie szukali kolejnego gola, co zemściło się w końcówce meczu. McGoldrick trafił do siatki po tym, jak Kolasinac nieudolnie próbował wybić piłkę i zażegnać niebezpieczeństwo. Błąd, jakim było bezsensownie utracone prowadzenie, Kanonierzy naprawili w doliczonym czasie gry. Akcję bramkową rozpoczął Eddie Nketiah, który celnym podaniem między rywalami znalazł Nicolasa Pepe. Iworyjczyk był bliski utraty futbolówki, ale przejął ją Dani Ceballos, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, 2-1!

FA CupRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:45

@Ordzik: To teraz na czasie, może nie bez powodu te kolorowe opaski haha :D

Freo98 komentarzy: 648528.06.2020, 15:45

@varatas: przecież to tez wiąże się z byciem kapitanem, jestes ich przedstawicielem. Tak jak i trener często bierze na siebie gre zespołu, tak kapitan tez odpowiada za druzyne i musi się liczyć z tym ze krytyka będzie spadać na niego. Mysle ze nie on 1 był hejtowanym kapitanem, a jakos inni nie odwalili jak on

Ordzik komentarzy: 81328.06.2020, 15:44

Widac jak Martinez słabo gra nogami , dramat , przyjrzyjcie się

tom8203 komentarzy: 151528.06.2020, 15:43

Co ten Arsenal jest bezpłciowy!!

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:43

@Spejsik: Może to przypadek, ale nie wydaje mi się, bo z bez Xhaki dostaliśmy nawet z Brighton, a odkąd wrócił zanosi się na kolejne zwycięstwo. Styl pozostawia wiele do życzenia, ale przynajmniej kluby z ogona PL nie dyktują nam warunków w środku pola przez cały mecz.

thegunners101 komentarzy: 248728.06.2020, 15:43

Ceballos jak szczur w obronie się kuli, won z tej ligi czem prędzej.

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:41

@Freo98: No tak tylko jaka jest logika, że mając gościa, który pasuje na kapitana, ty dajesz opaskę komuś innemu. Bo kibice go hejtują? Kibice go hejtowali przed tym wybrykiem i po. Jak grał dobrze i jak grał źle.

Spejsik komentarzy: 343928.06.2020, 15:39

@kkam195: @varatas: Ok, rozumiem wasze argumenty jednak dla mnie ten zawodnik nie powinien w ogóle grać już w Arsenalu, a co dopiero być kapitanem.

zdyp komentarzy: 458628.06.2020, 15:38

ale nas cisna, wstyd

Freo98 komentarzy: 648528.06.2020, 15:38

@varatas: może być taka osoba bez opaski nie ma problemu

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:37

@Spejsik: Prawda jest taka, że Xhaka to jest jedyny gracz, który nadaje się w tym grajdołku na przywódcę. Jasne, że się wygłupił, ale widać po zachowaniu zawodników wobec niego, że mają do niego ogromny szacunek, a on ma u nich posłuch - to samo płynie z doniesień medialnych.

Ech0z komentarzy: 1043128.06.2020, 15:36

Boring Boring Arsenal

kkam195 komentarzy: 138028.06.2020, 15:36

@Spejsik: Zawodnicy twierdzą że dobrze się spełnia w tej funkcji, Arteta mówił o jego świetnych umiejętnościach przywódczych, więc i ja tak twierdzę.

kiko55555 komentarzy: 35328.06.2020, 15:36

Jak ja bym tu widział typowych walczaków z premier league. Fraser, Grelish, Ake, Ndidi... No może ten ostatni tylko mało realny

thegunners101 komentarzy: 248728.06.2020, 15:35

Kolasinac nieźle w zapasy w obronie idzie, w sumie to ktokolwiek inny i byśmy już stracili tego gola.

tom8203 komentarzy: 151528.06.2020, 15:33

Granit z opaska i to jest kolejny dowód że w tym klubie panuje ogromny bałagan !!

Oldgunner3 komentarzy: 984328.06.2020, 15:29

Niełatwo się to ogląda.Jedynie wynik dobry bo jak na razie więcej szczęścia niż rozumu.

@Gunner18AFC:

Co Ty bredisz w 1 połowie nam nie zagrozili ,A my mogliśmy podwyższyć spokojnie. 2 połowa gramy dno zgoda, ale 1 była dobra

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:25

Holding i Tierney przy tym wolnym tragicznie w obronie. Szczęście, ze spalony.

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 328.06.2020, 15:25

Grają lepiej niż my. Jedna sytuacja z karnego i jedna Pepe. Beznadziejny występ jak do tej pory

Kowal96 komentarzy: 1759328.06.2020, 15:22

Dzisiaj szczęście po naszej stronie chyba.

varatas komentarzy: 256528.06.2020, 15:20

@FaxingBerlin: Raczej kopanina. Wyróżnia się : Willock, Pepe, Kolasinac, Martinez i czasami Lacazette, w obronie solidnie Mustafi i Niles.

TrueGunner komentarzy: 106028.06.2020, 15:20