Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kilerr15 komentarzy: 69820.02.2014, 11:53

boje się, że teraz jak Ozil zmierzył się z brutalną rzeczywistością zniechęci się do klubu i gry... a to totalnie na odwrót powinno być i następny sezon powinien być jego prawdziwym wzmocnieniem dla klubu

Belzebub666 komentarzy: 280120.02.2014, 11:52

Ja nie ogarniam dlaczego Podolski nie gra na szpicy, czego mu niby brakuje ? W reprezentacji bije rekordy strzeleckie, w Koeln też dużo ładował

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 11:49

Nosz cholera jasna.. mecz można ściągnąć cały z komentarzem: Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny

A ja chciałem Iwańskiego! a dokładnie te cudowne słowa Marcina Żewłakowa! #znafcy

AFCGrisza komentarzy: 8320.02.2014, 11:47

To już druga niemalże identyczna sytuacja Wojtka, przypominam mecz z Grecją. Ja natomiast nie dałbym czerwonej kartki za to.

kamil_malin komentarzy: 933220.02.2014, 11:46

Brakuje Ramsey'a, brakuje ruchu bez piłki Walcotta...

@MarcinKanonier, musisz kliknąć w obrazek. :)

Gofer999 komentarzy: 1473220.02.2014, 11:45

Co do sytuaji Wojtka, nie rozumien dlaczego bramkarze w takich sytuacjach tak ostro atakują, nie potrafią wybiec kawałek i "nastraszyć" napastnika żęby go sprowokować do złego zagrania?

A tutaj:
101greatgoals.com/blog/arsenals-mathieu-flamini-and-mesut-ozil-fight-on-the-pitch-during-defeat-to-bayern-munich-vine/

Gofer999 komentarzy: 1473220.02.2014, 11:42

Od początku twierdziłem że Ozil jest nam nie potrzebny. 50 mln w błoto, kasa za którą mogliśmy kupić napadziora bądź skrzydłowego i DM'a. A to że tak dobrze graliśmy na początku sezonu to zasługa Ramseya. ;)

Adu

tak gosc dopiero co wrocil po kontuzji a Ty go skatuj od razu i daj mu grac ciezkie mecze co 3 dni, goscia ktory póki co jest szklany ze az strach, trzeba chuchac na zimne zeby zamiast na boisku z Diabim na plejaku sobie nie gral na szpitalnym lozu. Zreszta widac po chlopie ze nie jest gotowy na 90 minut meczu bo pod koniec to juz jak paralityk biegal.

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 11:38

Adu --> przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, przemyśl to i odezwij się ponownie. To że Ronaldo czy inny Messi nie trafi karnego to nie jest wytłumaczenie. Gdyby Ozil podszedł pierwszy raz do karnego, uderzył dobrze ale Neuer by obronił to spoko, mówi się trudno, ale on nie trafił po raz kolejny, uderzył gorzej niż zawodnicy w B klasie, a ponadto gwiazdorzy. Czy to znaczy ze nie możemy wypowiedzieć się w tej sprawie i powiedzieć uczciwie wprost że Ozil zawalił nam mecz? Następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz a nie wyzywaj.

Kanonierka1804 komentarzy: 14720.02.2014, 11:38

A tak w ogóle to gdzie jest ten chamski gest Wojtka?
m.sportfan.pl/artykul/chamski-gest-szczesnego-zobacz-co-pokazal-na-meczu-49613/2#komentarz_1304865

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 11:38

Co do Szczęsnego to trochę winy jest, bo gość zawsze jak widzi sam na sam to musi włącza taran mode i po prostu leci z pyty na przeciwnika. Fabiański z Liverpoolem pokazał, że nie zawsze bramkarz jest bezsilny (wygarnięcie piłki spod nóg) i musi wylecieć.

Rider komentarzy: 242220.02.2014, 11:38

rozumiem, że wielu zawodników nie może się pogodzić z przegraną, ale bez przesady...nadrobić to można ciężką pracą do końca meczu. Ozil potem podawał do zawodników Bayernu..

kordonek komentarzy: 229 newsów: 1020.02.2014, 11:38

Wczoraj przez cały dzień miałem dziwne przeczucie, że któryś z naszych dostanie czerwoną kartkę w pierwszej połowie. Nie podejrzewałem jednak, że to będzie akurat Szczęsny ;)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 11:36

Dortmundzie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 11:36

@simpllemann

Musi zjeść snickersa może wtedy przestanie gwiazdorzyć.

taka szczera radosc u Ozila to zobaczylem po golu Ramseya w Dortumndzie ;D

Rider komentarzy: 242220.02.2014, 11:36

vine.co/v/MZpnJj0vL9F

tak powinien robić zawodnik?

LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 11:35

Kaczaza

Podolski to nie jest super skrzydłowy a nam tkaiego potrzeba. Ox i Theo to dla mnie jedyni prawdziwi skrzydłowi na ten moment, Gnabry jasne, ale on jest jeszcze bardzo młody. Na obronie komplet? żartujesz. Brakuje nam 4 stopera, poza tym Verma być może odejdzie. Sagna tak samo jest niepewnny a Jenkinson to nie jest zawodnik na pierwszy skład.

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52420.02.2014, 11:34

MarcinKanonier komentarzy: 133120.02.2014, 11:33

Macie gdzies ta akcje Flamini z Ozilem?

Rider komentarzy: 242220.02.2014, 11:32

Adu

Wymień mi chociaż 10 dobrych meczy Ozila w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach

Kaczaza komentarzy: 724920.02.2014, 11:32

IMO Szczęsny się nie wykazał jeśli mamy już wskazywać paluchem. Stracić bramkę - no bywa, stracić gracza 5x gorzej.

Oggy komentarzy: 948920.02.2014, 11:31

Topek- Ozil ma miękki charakter, są tacy gracze którzy 9/10 jedenastek na treningu strzelą a w meczu duuupsk. Znam to z pierwszej osoby:P Takim się nie daje strzelać karniaków, prawda to wina Wengera że mu pozwala. Ox ma rakietę w nodze jemu bym dawał. Jacky też nie zmięknie i pewnie ładnie uderzy.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 11:31

Adu
Sanogo to szkło , a chcesz zeby sie rozwijal czy zabawial Diabego w szpitalu ?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549820.02.2014, 11:29

Po waszym gadaniu to Bayern musiałby wyj.ac na zbity ryj Robbena po nietrafionych karnych w pamiętnym sezonie gdzie byli ciągle na 2 miejscu.. Real po nietrafionym Ronaldo musialby płakać że te 90 baniek wydali w błoto, a Messi po nietrafionym karnym żeby go do kadry B odesłać.. mówie to od dawna i powtórze , takich kibicow piz.eczek jak tutaj to ja nigdzie nie widziałem, chorągiewy i tyle. Sami pewnie po bramce Ozila z Napoli i jego asystach szczaliście pod siebie jaki to on jest super i że 40 baniek sie zwróciło..

Rider komentarzy: 242220.02.2014, 11:29

Ozil na ławkę ( niech się gwiazdor foch ogarnie) i taki squad jaki napisałem.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 11:29

strzela focha*

kamo99111 komentarzy: 693220.02.2014, 11:28

Frytek

Przyzwyczaiłem się, że w Polsce nie ma komentatorów na poziomie. Jak ktoś dobrze komentuje to z kolei jest stronniczy i słychać komu kibicuje.

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 11:28

Nawet nie widziałem tej zj3by Flaminiego, ale Ozil już nie pierwszy raz fo****e (choćby sytuacja z Perem). Taki słaby charakter trochę.

Bayern1987 komentarzy: 620.02.2014, 11:26

Bayen grał słabo i taka jest prawda, a sedzia dał niestety dupy i mogł podyktować tylko karnego. Tak naprawde Ozil przegrał ten mecz i nie rozumie dlaczego go bronicie. 11 na 11 pewnie Arsenal by wygrał lub przynajmniej zremisował. Uderzył piłke tak jakby chciał osmieszyc Nojera;/. Szacun dla Arsenalu za grę i walkę, ale wielki minus dla Mesuta.

aguero10 komentarzy: 860820.02.2014, 11:26

Szczerze to przed przyjsciem Ozila myslałem o zakontaraktowaniu duetu Grenier i Higuain.Spokojnie byli do wyciągniecia w lato tylko kwestia kasy no ale Boss widzi druzyne inaczej niż my .

Adu (zawieszony) komentarzy: 549820.02.2014, 11:26

Ale mnie to nieraz wkurza, koleś zagrał 2 mecze po 90 minut i już musi odpoczywać? 2x po 90 minut to ja bym kur.. zagrał z marszu, a to oni trenują cały rok i za to im płacą.. dajcie Sanogo najlepiej wolne do konca 2014 bo zagrał 2 mecze i musi chłopczyk odpocząc..

Frytek komentarzy: 320320.02.2014, 11:25

Ja jestem dumny, dumny zarówno z piłkarzy jak i kibiców. Piłkarze dali z siebie wszystko. Szkoda Ozila, cóż, może to będzie impuls dla niego, żeby grać na wyższym poziomie, bo na razie nie jest dobrze, chociaż pomógł już nam wiele razy.

Szacun dla kibiców. Nikt nie gwizdał, nawet jak przegrywaliśmy 2-0 ciągle było słychać brawa. Tylko ten pacan z TVP mówił w tedy, że to kibice Bayernu się bawią..

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078420.02.2014, 11:25

kamo99111
sędzie podjął słuszną decyzję wyrzucając Wojtka, ale z tego co pisał Okoński ma niedługo wejść przepis, żeby w takich sytuacjach była żółta kartka dla bramkarza, bo rzut karny i tak jest wystarczającą karą, a w ten sposób drużyna nie byłaby karana podwójnie

Kaczaza komentarzy: 724920.02.2014, 11:25

LoveTheGunners;
Skrzydłowego powiadasz?
Kogo więc chcesz posadzić?? Santiego, AOC, Walcotta, Gnabrego czy Podolski na nigdy nie wyjść?Na obronie mamy też komplet, ew jakiegoś młodzika. Najważniejszy jest charyzmatyczny napadzior pierwszej klasy

---------------Giroud----------------

Potem zamiast Wilshera Flamini i zamiast Rosickiego Gnabry i Cazorla do środka.
Pasuje ?

kamo99111 komentarzy: 693220.02.2014, 11:24

Rider

Magiczne 3 tygodnie, które potem się przeciąga do 2-3 miesięcy! :/

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12620.02.2014, 11:24

Dla mnie bardziej Wenger zawinił przy karnym, bo Ozil po prostu kijowo strzela jedenastki. Tak samo jak Walcott czy wcześniej Gervinho. U nich to nie jest nawet loteria, tylko łut szczęścia, że trafi. Jack, Cazorla, Chamberlain byliby lepszymi kandydatami. Nie wiem czemu Wilshere jest pomijany w takich sytuacjach, on dobrze bije jedenastki.

kamo99111 komentarzy: 693220.02.2014, 11:23

To jest tak samo jak z czerwem dla wojtka. Angielscy eksperci mówią, że karny być powinien, a nie czerwona, a inni mówią, że karny i czerwona... Dlatego imo sędzia błędu nie popełnił.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 11:22

Ale i tak nikt nie pobije Marcina Ż. Z tym pucharem niemiec :D

kamo99111 komentarzy: 693220.02.2014, 11:22

grzegorz1211

no rzeczywiście tak jest ;) ale błędu sędzia jakiegoś wielkiego nie popełnił... Wiesz może jeden na 50 by takie coś odgwizdał.

LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 11:18

w tym sezonie możemy powalczyć realnie o FA Cup. W lidze szanse są już mniejsze ale wciąż spore. Od przyszłego seoznu jeżeli w lecie porządnei się wzmocnimy, tzn ściągniemy prawdziwego napastnika, DM'a , skrzydłowego, i najlepiej jakiegoś uniwersalnego obrońce, to mamy szanse na wszystkich frontach.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 11:18

imo Ozil ławka niech ochlonie , Sanogo mysle ze tez powinien odpoczac sporo sie nabiegal a niedawno wrocil po kontuzji

kaziu874 komentarzy: 675320.02.2014, 11:17

Wkuhwia mnie już ten Ozil trochę. Gramy z Bayernem, jest 0:0 a on sobie strzela jak na treningu. Juz przed strzałem wiedziałem ze nie trafi. I nie mówcie ze to nie wina Ozila ze przegraliśmy, bo jego winy jest w tym dużo. Prowadzilibysmy 1:0 i liczyli później na kontry. Zdarzenia na boisku by się inaczej potoczyły i Szczęsny może by nie dostał czerwonej kartki. Nasi grali w 10 a i tak biegali i walczyli do końca. W 11 bez problemu by się postawili Bayernowi. A to ze później Ozil biegał i walczył to druga sprawa, za to ma płacone grube pieniądze. Dodatkowo ta sytuacja z Flaminim, który coś do niego mówi a on go odpycha. Przecież takiemu piłkarzowi jak Ozil nie można nic powiedzieć bo to klasa światowa i perfekcja 100%... w następnym meczu na ławkę, a jak ma zamiar tak geiazdorzyc to niech spada spowrotem do Realu. Jestem dumny z wczorajszej gry Arsenalu i jedyne do kogo mam pretensje to właśnie do Ozila, może też do Nacho, który nie radził sobie po raz kolejny. Reszta drużyny jak dla mnie okej. Mam nadzieje ze Gibbs szybko wróci, bo kolejne kontuzje nie są nam potrzebne i że Sanogo w następnym meczu rozpocznie w pierwszym skladzie, bo zagrał na prawdę dobrze i był nawet bliski strzelenia gola. Tyle ode mnie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 120.02.2014, 11:12