Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:24

beznazwy, dokładnie. Okienko transferowe trwa w Arsenalu jeden dzień :P

beznazwy komentarzy: 237130.01.2014, 22:23

Tak się napalaliście na tego Draxlera jakbyście kibicowali Arsenalowi od wczoraj. U nas przecież im więcej się mówi tym mniejsze prawdopodobieństwo transferu. Zawsze tak było

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:23

Camillo144, Ale u nas miałby większą szansę na grę ;p Zobaczymy czy będziemy w stanie konkurować z Chelsea pod względem oferowanej wypłaty ;d

texior komentarzy: 17330.01.2014, 22:22

Ja tam czekam na Hulka jutro ;d

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50330.01.2014, 22:22

Marzag;
Ale Rooneya chciałby u siebie Mourinho. ;]

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:22

A co jesli przejdzie Rooney? Z tego co mi mowil Szczesny, jak bylem w grudniu w Londynie na meczu z Chelsea, to Wenger nadal chce go kupic.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 22:20

K4n0ni3R
Wierzę Ci na słowo, bo pamiętam, że nie miał jakiejś kosmicznej, ponieważ nie podpisał nowego kontraktu w którym taka klauzula by się znalazła mimo, że zarząd Bvb oferował mu podwyżkę.

slepywenger komentarzy: 262930.01.2014, 22:20

No cóz jutro wszystko sie wyjasni , nie pozostaje nic innego jak czekac. Wg mnie o ile w ogole ktos to moze Draxler i nikt wiecej

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:20

RIVALDO700, no to jak oni będą, to znaczy że United wraz z Rooneyem nie będą :P

Manwe komentarzy: 103630.01.2014, 22:20

Nikogo jutro nie kupimy. Będzie jedno wypożyczenie maksymalnie. Szansa na trofea się oddala, niestety, wątpię w jutrzejszą niespodziankę po słowach Ornsteina.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19230.01.2014, 22:20

marzag

aha rozumiem. widocznie przeoczyłem ten właśnie komentarz. tym bardziej żałuje, że tak się nie stało. nie mielibyśmy teraz problemów, ze skutecznością. mam nadzieję, że szczeny nam jutro opadną i ze nie stanie się to z powodu głębokiego rozczarowania.

piootrek2 komentarzy: 101830.01.2014, 22:20

Prawda jest taka ze mamy teraz hajs na koksow. Dlatego Wenger nie chce kupować typów którzy może się sprawdza a może nie. Potem taki piłkarz grzeje ławkę jak park i zajmuje innym miejsce w składzie. Jakby draxler był do wyciągnięcia to pewnie by go wyciągnął. Sugerowanie się mediami nie jest do końca dobre. Większość nazwisk które tu wymieniamy to strzał 50/50. Jeżeli mamy kupić grajka to ma być zajebisty, a nie tylko dobry.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.01.2014, 22:19

marzag

rozczaruje cie czerwoniaki beda w top 4

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.01.2014, 22:18

Świadkami nie lada skandalu byliśmy w ostatnim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Piłkarze Racingu Santander, którzy objęli się ramionami, w takiej pozycji rozpoczęli mecz. Kiedy sędzia zapytał ich, czy zechcą kontynuować grę, odpowiedzieli "nie". Tym sposobem Real Sociedad wygrał walkowerem i będzie rywalem Barcelony w półfinale Pucharu Króla. Piłkarze z Santander protestują przeciwko władzom klubu. Zawodnicy zespołu, w którym niegdyś grał Ebi Smolarek, nie dostali wypłaty od września.

GKS_AFC komentarzy: 872030.01.2014, 22:18

Wenger odklada i za dwa lata sprowadzi Messiego ; d

K4n0ni3R komentarzy: 97030.01.2014, 22:18

@polandblood
O ile się nie mylę to w klauzuli miał 35mln.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:18

Wenger pewnie nie odpuścił sobie Suareza i po cichu liczy na to że LFC będą poza top4

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11730.01.2014, 22:17

bmwz5---> On+nikt. Chciałbym tego gościa. Niesamowite płuca, dobry wślizg, stary też nie jest.
Napastnika nie będzie, ale jak będzie to super.

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:17

Jesli chca Draxlera to niech zaplaca klauzule i po klopocie, a nie takie targowanie sie jak o jajka na ryneczku. Koles tyle kosztuje, prosze bardzo macie i do widzenia. Nienawidze takiego cebulactwa, shity czy chelsea czy real siie tak nie bawia i jak kogos chca to placa i czesc, a my sie bawimy w oszczedzanie i bokiem to nam wychodzi.

GKS_AFC komentarzy: 872030.01.2014, 22:17

Wenger ma jeszcze z letniego okna 40 mln funtow plus 20 na zimowe czyli 60 mln funtow ma teraz do wydanie latem bedzie miec jak nie wyda ponad 150 mln !

grzegorz1211 komentarzy: 1031230.01.2014, 22:17

Draxler ma klauzule odejście 45 mln ojro (37Ł) i jak Julian chce u nas grać to wystarczy dać tyle Schalke i nic nie mogą zrobić nie mogą go zatrzymać na siłę. Tak jak BvB nie mogło zatrzymać Goetze bo Bayern zapłacił im 38 mln. Po to są klauzury odstępnego

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 22:16

Wenger mówił, że miał być Suarez i Ozil. Takie były plany. Hajs był.
bmwz5
Nikogo nie ściągniemy. Wenger myślę i mam taką nadzieję, że nie wyda takich pieniędzy na Draxlera. A jak już koniecznie chce wydawać ogromne pieniądze to niech dołoży i połozy 40 mln na stół za Reusa i mamy zawodnika klasę lepszego od Draxlera. ( Tu strzelam z tą kwotą bo nie mam pojęcia jaką ma Reus klauzule.)

K4n0ni3R komentarzy: 97030.01.2014, 22:15

Co ja widzę Konopylanka na Anfield ? Świetny zawodnik widział bym go nawet u nas.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:15

Jack_Herrer, po zakończeniu okienka transferowego dziennikarze się zapytali czy gdyby kupił Suareza to czy Özila by nie było, a on odpowiedział "Nie, mieliśmy środki na obu tych piłkarzy"

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.01.2014, 22:15

Herrer

tak wlasnie bylo

Qarol komentarzy: 1450230.01.2014, 22:14

Znowu wejdą jakieś chamy jutro i zepsują serwis tak jak w lecie.

tomekafc95 komentarzy: 413630.01.2014, 22:14

Can confirm Arsenal move for Arteta is completely OFF but Benayoun is now likely to join on loan from Chelsea David ornstein

CesK komentarzy: 210730.01.2014, 22:13

Kanyeast
Skąd ty tego gościa wytrzasnales?

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:13

Jack_Herrer, mogliśmy, Wenger mówił że jak zobaczy zawodników wartych wielkich pieniędzy to je wyda. I taki miał właśnie zamiar w letnim okienku. Przecież nawet Suarez w mediach mówił, że chce do Arsenalu i prosi LFC o wyrozumiałość i o puszczenie go ;p

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19230.01.2014, 22:13

wydaje mi się ze suarez był celem nr1. zesr**o się więc wzieliśmy ozila

Dominik11 komentarzy: 2025030.01.2014, 22:13

Sources in Germany claim that a £36million fee between Arsenal and Schalke has been agreed for Draxler. (Telegraph)
BBC say Arsène Wenger doesn't want to meet that asking price.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.01.2014, 22:13

klasyczna 9 jest nam potrzebna i tyle w temacie :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.01.2014, 22:13

@arsenallord
On + napastnik jakiś? Czy tylko on, a Wenger go będzie wystawiał jako zmiennika dla Girouda?

Bolek komentarzy: 423230.01.2014, 22:12

@Kanyeast
Julian w połowie sezonu nagle nie zacząłby świetnie grać w Premier League. O tym to akurat jestem w 100% przekonany. W zimowym okienku transferowym potrzebny jest nieco bardziej doświadczony, ukształtowany zawodnik.

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:12

Fajnie by bylo jakby Wenger sprowadzil Johna Chibuike. Ciekawy zawodnik, warunki Bony'ego, bdb drybling i strzal. Bardzo dobre statsy jak na pomocnika.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19230.01.2014, 22:12

marzag

wierzyć mi się nie chce że mogliśmy puścili blisko 100mln zeszłego lata.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.01.2014, 22:11

Holtby do Fulham i wszystko jasne czemu Draxa nie sprzedają ;p

GKS_AFC komentarzy: 872030.01.2014, 22:11

bil gates jest zagorzalym fanem kanonierow i da papciowi 100 mln na Suareza ; D.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.01.2014, 22:11

Jaka przykrywka, L.S bylby na ES tylko zarzad czerwoniakow zablokowal. Poszly oferty ponad 40 mln za niego.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.01.2014, 22:10

Jakby przyszedł Suarez to by nie było Ozila, taka prawda

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11730.01.2014, 22:10

bmwz5---> Mam przeczucie, że będzie Schneiderlin

CesK komentarzy: 210730.01.2014, 22:09

Ja tam marze o griezmannie i benteke (dopiero jutro się zawiode:)

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.01.2014, 22:09

z Draxem już po ptokach, może latem.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 130.01.2014, 22:09

Jack_Herrer, Suarez nie był przykrywką, gdyby LFC się zgodzili, to mielibyśmy i Suareza i Özila

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:08

Tak samo teraz Theo, Aaron sa kontuzjowani i powinien rzucic hajsem na Juliana. Jesli tego nie zrobi to bedziemy w d*pie.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 130.01.2014, 22:08

nici*

jak jutro mniej więcej nic się nie będzie działo do 21 to nicy z trabsferów

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.01.2014, 22:08

Ciekawe kogo w końcu my ściągniemy :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.01.2014, 22:08

Tylko kilkadziesiąt sekund trwał rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu Króla pomiędzy Racingiem Santander i Realem Sociedad San Sebastian. Domagający się dymisji prezesa klubu i zarządu piłkarze gospodarzy stanęli razem na środku boiska i po gwizdku arbitra zeszli z murawy. Sędzia przerwał mecz.