Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.01.2014, 23:52

A pierdziele, nie wchodzę tu do jutra do godziny 23. Jeżeli coś napisze przed tą godziną proszę mnie zbanować. Miłego DD!

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.01.2014, 23:52

Skończcie się łudzić z Draxlerem, bo on na pewno do nas nie trafi w tym okienku :p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.01.2014, 23:50

polandblood

hihihi...ale jak nic nie ugramy to Kosa spakuje walizki!

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 130.01.2014, 23:49

Jack_Herrer, Giroud z chamakhiem ma wspólnego tylko to, że obaj są wysocy, i obaj grali poprzednio we francji.

pronik komentarzy: 517930.01.2014, 23:48

It's believed Arsenal and Schalke have reached an agreement of 32M + Lukas Fabianski for the German international Julian Draxler as he may fly to london in couple of hours.
Source: Telegrah.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 23:47

Haha siedzę i się śmieje sam do siebie, bo jak pomyśle o jutrzejszych komentarze typu "Wenger się popisał, Ozil odejdzie latem", to mi się morda cieszy :D

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19230.01.2014, 23:47

giroud jest takim drugim chamakh'iem tyle, że ma więcej szczęścia bo ma obok siebie bendtnera a nie kontuzjowanego van persiego.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 130.01.2014, 23:46

Wkurzają mnie takie jedno-stronnicze redaktorki.
youtube.com/watch?v=8TARtIqyDO0

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.01.2014, 23:43

@Polandblood

Wydaje mi się, że nawet Wenger nie wie czemu nie ma LEPSZEGO napastnika niż Giroud :P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 23:42

Nie no, jutro stronie nie padnie. Rozumiem, że ostatnio Ozil był bombą, a teraz jak Wenger nie dokona jakiegoś cudu to powinno być ok. Pamiętam jak przez godzinę k.com nawet nie próbowało się ładować :D

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.01.2014, 23:42

City to na prawde inny poziom .... takie pieniadze dawać za obrońce...

Klama komentarzy: 3971 newsów: 230.01.2014, 23:40

ktokolwiek niech przyjdzie, to będę zadowolony :)
poza Mikael Silvestre'm xD

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.01.2014, 23:40

A dokładniej to proszę:

Sky Sports Football @SkyFootball 11m

Sky sources understand that Chelsea are close to completing the signing of Kurt Zouma from St Etienne.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.01.2014, 23:39

Bo śnieg zaczął padać i wszystkie loty odwołali, przez to Wenger nie mógł polecieć by pogadać z Zouma.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.01.2014, 23:38

Tomo,

Bo Zouma głośno mówił, że jest kibicem Chelsea i chciałby tam grać. No i niby Chelsea jest nim zainteresowana.

Alonso komentarzy: 1282430.01.2014, 23:38

ToMo_18
bo hajs będzie dopiero w lato

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 130.01.2014, 23:37

Jedno jest pewne! Jutro o tej porze stronka nie istnieje!

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 23:36

Jutro hejtomierz oszaleje haha.
ToMo_18
Równie dobrze mogę się Ciebie spytać, czemu Wenger nie kupił choćby zmiennika dla Giroud w lecie? Powody znane tylko "Wendze". Czasami to mi się wydaję, że on zatraca kontakt z rzeczywistością.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19230.01.2014, 23:35

poprosimy podobny popis 19 lutego w Londynie z Bayernem.

youtube.com/watch?v=mH41c5y-S7A

seba9196 komentarzy: 87430.01.2014, 23:34

ToMo_18, może zbiera na Messiego ;)

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 130.01.2014, 23:33

ToMo_18, bo szykuje bid za salamona

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.01.2014, 23:32

Dobra pany, a może teraz powiedzie mi czemu Wenger nie dał 12 mln funtów na Zoume ? Kiedy nam by się przydał jakiś młody CB.

you made my day
Słyszeliście może my hrabianki z budowlanki? Wersja z komentarzami. Można hejtowac hahah
youtube.com/watch?v=xLaCOaaxt4E

Craz komentarzy: 358330.01.2014, 23:27

Wenger wrecz powinien szturmowac to okienko majac na uwadze fakt ze nie wygral nic od tylu lat i pierwszy raz od dlugiego czasu pojawia sie okazja zeby przerwac zla passe plus od cholery kontuzji. zupelnie niezrozumiale ruchy robi ; d

lays komentarzy: 3987130.01.2014, 23:26

Jeremy Wilson ‏@JWTelegraph 14 min.
Situation can change but no real expectation at Arsenal or Schalke of Draxler deal tomorrow.

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 130.01.2014, 23:26

Gdyby nie czerwona kartka to pewnie by się mecz z Tottenhamem dla City skończył 1-0, bo tylko Aguero tworzył groźne akcje . Potem było dużo klepania, biegania, podań ale bramką nie pachniało.

Kysio2607 komentarzy: 1336030.01.2014, 23:26

Walczyć to my będziemy dalej, wszystko w naszych rękach. Brak transferów sprawiłby jedynie, że z większym dystansem i z chłodną głową byśmy podchodzili do drugiej części sezonu. Z resztą - jutro wieczór z Deadline Day, po tym pogadamy.

Kowalczyk11 komentarzy: 325330.01.2014, 23:25

Albo to :
City 53pkt Arsenal 52pkt , ehhhh głupi remis z soton przez taki mecz przegrywa się mistrzostwo

lays komentarzy: 3987130.01.2014, 23:25

Ludzie płaczą jak byśmy byli na 5 miejscu w tabeli :D I jak Wenger nikogo nie sciagnie to zaraz bez jaj i frajer... no ludzie :) Fakt przydalby się zawodnik! Kogoś Wenger sprowadzi, ale jak nie Draxler to serio będzie to zagadka i boje się, że będzie to szrot.

maras11 komentarzy: 63030.01.2014, 23:25

Nie ma co się nakręcać, bo póżniej jak to zwyle bywało jeszcze wielkie rozczarowanie, a Wenger nikogo nie pozyska :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320730.01.2014, 23:24

Wenger nie sprowadzając nikogo teraz praktycznie wywiesza białą flagę, dając do zrozumienia, że utrzymujemy top3 i próbujemy w kolejnym sezonie.

arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11730.01.2014, 23:23

carlosV---> Albo to:

Arsenal 4-0 Coventry - Ale jesteśmy słabi.

City 4-2 Watford - Ale to City jest potężne!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 130.01.2014, 23:21

Według Crossa Draxler przyjdzie - nie do końca wiarygodne źródło

Według Crossa Draxlera nie będzie - załamka, kogo my kupimy, wengerout, skąpidupa..

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 130.01.2014, 23:11

Daniho, wiem :D ale świetnie wyszło nawiązanie :D Dialogi i postacie w tym filmiku też dobre :P

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 130.01.2014, 23:09

marzag
to scena z Hannibala (milczenie owiec) :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 23:09

Arsenalfcfan
Tak, Draxler który chyba nadal ma kontuzje z miejsca poprowadzi nas do mistrzostwa. Już teraz od zimy. Nie zrobi tego. Za takie pieniądze gracz o większym potencjale i gracz o klasę, poziom lepszy może być nasz, czyt Reus. Choć tak i siak teraz Wenger nikogo nie kupi. Nie wierze.

rayuuuu komentarzy: 313230.01.2014, 23:09

Opisze mi ktoś w skrócie dzisiejsze plotki? Jak tam Draxler, a może już jakiegoś napastnika sfotografowali na lotnisku?

Marzag komentarzy: 41302 newsów: 130.01.2014, 23:09

Kysio2607, mrsomebody, ogarnijcie resztę jego filmików! Masakra! Też odrazu subskrybowałem go :D

mrsomebody komentarzy: 602130.01.2014, 23:07