Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Kredens komentarzy: 370830.01.2014, 22:41

jeszcze w sierpniu większość brałaby top 3 w ciemno. a teraz biadolenie, że nie damy radyugrać mstrza z tym składem. Na początku rozgrywek było to samo. I co? Ano to , że jesteśmy pierwsi.
Ja tam dalej wieżę , że nawet jak nikogo nie kupimy, to i tak możemy być pierwsi. Według mnie nie ma w tym żadnej reguły. Przyjdzie ktoś, a nie wygramy ligi, to też będzie narzekanie, ze nie taki, że sraki.

James komentarzy: 167430.01.2014, 22:41

kuzyn - fan realu*

K4n0ni3R komentarzy: 97030.01.2014, 22:41

Ja pamiętam jak było głośno że chcemy kogoś z dwójki Oezil , Di Maria wydawało mi się że możemy ściągnąć Argentyńczyka bo w Oezila to nie wierzyłem. Jaki z tego morał ? Nigdy się nie dowiecie co siedzi w głowie Wengera i kto może do nas przyjść.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.01.2014, 22:41

a te DD będzie transmitowane na sky tak ?

Adu
chyba tak bo z tego co pamietam to kuzyn realu dzien wczesniej napisal mi ze ozil blisko arsenalu mnie akurat nie bylo w domu to jedynie napisalem ze to nierealne i pomyslalem ze to zart bo to byloby za piękne :)

pawlo1k komentarzy: 99330.01.2014, 22:41

Zobaczycie Jutro będzie Rodrigo i jakis ogarniety 25 lat ŚPD Wspomnicie moje słowa xD

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.01.2014, 22:41

A co myślicie o ew. transferze Lallany ? Dla mnie fajny grajek :P

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:40

Kalou, Vucinic i Giovinco to wszystko polsrodki. Nie rozumiem sceptykow Draxlera, ten koles bedzie crackiem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.01.2014, 22:40

Jeśli vucek faktycznie zostanie w Juve to muszą się kogoś pozbyć mówi się o Giovinco lub Quagiarelli.

arshavin25 komentarzy: 29930.01.2014, 22:40

Wenger "nie mogę dać za piłkarza 37 mln gdzie ja oraz zarząd uważamy że jest on wart 30 mln, wrócił Rosicky i Wilshere, czekamy na Flaminiego oraz Ramseya, blisko powrotu jest także Diaby. Na tę pozycję mamy Gnabryego, Cazorlę czy Chamberlaina, nie zapominajmy jeszcze o kontuzjowanym Theo. Nasz skład ma odpowiednią jakość."

Chcialbym zeby juz byla sobota, zeby juz ten caly DD miec za soba.

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:38

Juz kolo 10 stycznia bylo wiadomo, ze Theo wypada na pol roku. Plus nieobecny Ramsey. Opieszalosc Wengera jest niemozliwa.

K4n0ni3R komentarzy: 97030.01.2014, 22:38

Najlepszy możliwy scenariusz to wyprzedzenie LFC przez MU i zakup w lecie Suareza. Jedyny problem to cena która po tym sezonie nie będzie mniejsza niż za Bale. Suarez pobije rekordy strzeleckie i już nie będzie kosztować 50 a 100 baniek.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.01.2014, 22:37

na pomoc:coutinho,januzaj,reus, z arsenalu jesli nie masz to wilshere, ramsey, ozil
na lewą obrone:shaw,alba,lahm,alaba

Thierry77 komentarzy: 340630.01.2014, 22:36

Jak Juventus będzie miał tylu snajperów to może o Giovinco uda się zawalczyć.
Niby mały, drobny, ale dryblingu i sprintu mu nie brakuje.
Henry mimo prawie 37 lat dawałby więcej niż Giroud i Benio razem wzięci.

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 130.01.2014, 22:36

Jak będziemy mieli mniej niż 3 pkt straty do lidera do powrotu Ramseya a on szybko odzyska formę to może i bez napastnika damy radę ;p

Dominik11 komentarzy: 2023630.01.2014, 22:36

ja bym chciał benteke w tym sezonie słabo ale u nas przy takich pomocnikach mógłby do konca sezonu strzeliać z 10 bramek może więcej

Adu (zawieszony) komentarzy: 549830.01.2014, 22:36

Bo Wenger zawsze robi transfery na początku okienka.. wszyscy wiedzą że robi transfery w DD a lamęty i smęty są tutaj niesamowite :D ogarnijcie sie ludzie , czy dzień przed końcem letniego okienka było głośno o Ozilu ? bo nie pamietam

lays komentarzy: 3987130.01.2014, 22:35

Właściwie panowie to ciagle ktoś mówi o tym, żebyśmy po prostu zapłacili klauzule a czy my wgl negocjujemy? Prezes Schalke mówił, że nikt się z nim nie kontaktował

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274930.01.2014, 22:35

arsenal159
Valbuena,kozak

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 230.01.2014, 22:35

Powinna być tutaj jakaś selekcja... To co tutaj się ostatnimi czasy rejestruje to porażka...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 130.01.2014, 22:35

bigus, tyle że dla klubu grającego w Championship 300 k tyg to ogromny wydatek, United straciliby masę sponsorów i kibiców ;p

Dominik11 komentarzy: 2023630.01.2014, 22:34

możliwe że wenger czeka na koniec z jakoś bombą tak jak było z ozilem ale draxlera chyba raczej nie będzie

Kanyeast komentarzy: 315730.01.2014, 22:34

Brak transferow w tym okienku to wyrazna kapitulacja. Nie damy rady z tym skladem dociagnac do konca. Max. top 3. Sorry.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.01.2014, 22:34

Wolverine u nas dp też by się przydał. Szybko by sie regenerował, ale może popsuć atmosferę w szatni.
pronik
Ja jestem tego świadomy, że nawet za mniejsze pieniądze możemy stricto teoretycznie mieć piłkarza lepszego. W praktyce szansę teraz są zerowe. Klopp głupi nie jest

Marzag

za 300k tygodniowo myśle, że i Rooney w Championship pare miesiecy by pogral ; )

metrowy komentarzy: 16030.01.2014, 22:31

tylko ze jak dobrze pamietam klauzula wykupu Reusa aktywuje sie chyba w 2015

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50330.01.2014, 22:31

Marzag;
U nas byłby pewniakiem, ale w Chelsea również nie miałby z kim rywalizować. Torres, Eto'o i Ba nie mają do niego startu. ;]

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698230.01.2014, 22:31

Kurt Zouma będzie zawodnikiem Chelsea.
Piłkarz poinformował o tym na swoim oficjalnym koncie na Facebook'u:
- "Mon parcours à l'ASSE m'aura ouvert beaucoup de portes !
Chelsea !"

OFFO komentarzy: 354530.01.2014, 22:30

Chelsea are close to completing a £12m move for 19-year-old France U20 international defender Kurt Zouma from St Etienne #bbcfootball

lays komentarzy: 3987130.01.2014, 22:28

AHh ten napłw sezonowców! Wiadome było, że tak będzie. Myśleliście, że jeśli Wenger kupił Ozila to teraz kupi co okienko kogoś za 30-40 mln? :D Nawet Bayern co okienko nawet taka Barca co okienko nie wydaje tyle czy kto inny ;d

bigus (zawieszony) komentarzy: 54930.01.2014, 22:27

Rooney i tak na dniach podpisze nowy kontrakt.Zresztą po powrocie do zdrowia RvP,Roo,Fellainiego i transferze Maty top4 powinno byc "prostym zadaniem"w teorii.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29730.01.2014, 22:27