Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium!

Dwa oblicza Arsenalu i remis na St Mary's Stadium! 28.01.2014, 21:39, Kamil Stasiak 5238 komentarzy

Dzisiejszy mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była jedną ze słabszych, o ile nie najsłabszą w tym sezonie. Podopieczni Wengera dali się całkowicie zdominować gospodarzom, co w efekcie przyniosło im jednobramkowe prowadzenie. Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli Kanonierzy, którzy zadali dwa szybkie ciosy swoim rywalom. Święci za sprawą braki Lallany natychmiast odpowiedzieli i ustalili wynik meczu. Rezultat ten komplikuje sytuację Arsenalu w tabeli Premier League. Jeżeli jutro Manchester City pokona Tottenham, Kanonierzy stracą pozycję lidera ligi angielskiej.

Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta, Flamini - Gnabry (69. Oxlade-Chamberlain), Özil, Cazorla (86. Gibbs) - Giroud (89. Podolski).

Southampton: Boruc - Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw - Cork , Schneiderlin - S. Davis (89. Do Prado), Lallana, Rodriguez - Gallagher (69. Ward-Prowse).

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę w strefie środkowej boiska, wyczekując na dogodne sytuacje.

Na te nie trzeba było długo czekać. W ciągu dwóch minut dwukrotnie Szczęsnego próbował zaskoczyć Sam Gallagher. Najpierw, po dobrej wrzutce Luke'a Shawa, młody napastnik nie trafił w bramkę. Druga próba była o wiele lepsza i zmusiła Polaka do interwencji.

Kolejne minuty nic nie zmieniły w grze Kanonierów. Podopieczni Wengera dali się zdominować gospodarzom, sami nie stwarzając sobie żadnych okazji.

I niestety fatalna postawa Kanonierów została skarcona! Rzut wolny po faulu Mertesackera zostaje rozegrany przez gospodarzy na skrzydło, skąd kapitalną wrzutkę w pole karne posłał Luke Shaw. Tam czekał na nią Fonte, który pakuje piłkę do siatki. 1-0!

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. Strzałem z zza pola karnego Szczęsnego próbował pokonać Lallana, lecz jego strzał powędrował obok bramki.

Kanonierzy starali się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale o mały włos straciliby kolejnego gola. Przed wspaniałą okazją stanął Gallagher po fatalnym błędzie Nacho Monreala, który podczas nieudolnej próby wybicia piłki nabił jednego z zawodników Southampton.

Na pierwszą groźną okazję Arsenalu musieliśmy czekać aż do 44. minuty. Po rzucie rożnym doskonałą okazję do strzelenia bramki miał Laurent Koscielny, ale trafił wprost w Artura Boruca.

Po upływie trzech doliczonych minut arbiter zaprosił obie drużyny na przerwę.

Kanonierzy od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę, starając się robić to, co potrafią najlepiej - długo utrzymywać się przy piłce.

I przyniosło to efekt! Sagna wykorzystuje gapiostwo jednego z obrońców Southampton przy zbyt mocnej wrzutce z lewej strony i posyła piłkę w pole karne. Tam czekał Olivier Giroud, który strzela bramkę. 1-1!

Kanonierzy jednak nie zwalniają tempa! Arsenal przeprowadza wzorową kontrę, którą na gola po podaniu Özila strzela Cazorla! 2-1!

Southampton szybko odpowiada! Jay Rodriguez podaje ze skrzydła do Adama Lallany, który strzela bramkę. Niestety obciąża ona konto Wojciecha Szczęsnego, który mógł znacznie lepiej zachować się w tej sytuacji.

Po wspaniałym początku drugiej części gry obie drużyny lekko zwolniły tempo meczu, wyprowadzając co jakiś czas groźne ataki. Najbliżsi szczęścia byli Kanonierzy, którzy po kapitalnym rajdzie Özila o mały włos po raz kolejny wyszliby na prowadzenie. Strzał Niemca, mimo lekkiego bloku, trafił w poprzeczkę.

Kolejną kapitalną okazję zaprzepaścił Nacho Monreal, który po świetnym podaniu Artety stanął oko w oko z Borucem, lecz fatalnie przestrzelił.

W 80. minucie Arsenal traci jednego zawodnika! Flamini atakuje Lallanę dwiema wyprostowanymi nogami i sędzia bez wahania wyrzuca go z boiska!

W 87 minucie Szczęsny wykazuje się wspaniałym refleksem. Polski golkiper zatrzymał zmierzającą do bramki wrzutkę Luke'a Shawa. Warto zaznaczyć, że po drodze piłkę odbił jeszcze jeden z zawodników Arsenalu.

Mimo usilnych starań gospodarzy i aż 6 dodanych minut, wynik meczu nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

Raport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2014, 00:26

BigPower, truestory

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 00:25

Mico,
Jeżeli jest znak zapytania to nic nadzwyczajnego, na k.com tez często takie tytuły są :P

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 231.01.2014, 00:25

Przede wszystkim powinniśmy "transferować" nowy sztab medyczny bo nawet jak Wenger jutro kogoś kupi to nasz sztab aktualny nigdy z kontuzjami nie wygra, przedłużając tylko liste pacjentów w naszym "szpitalu" i ich rekowalenscencje.

aNormalny komentarzy: 348231.01.2014, 00:24

Juz widze jak za rowne 24 godziny bedzie ogromna fala hejtu Wengera ; )

marcin04c komentarzy: 303131.01.2014, 00:24

Zastanawia mnie też to dlaczego ne kupiliśmy np. Teveza? Takiego napastnika nam brakuje a on poszedł do juve za 7 baniek. Moge sie założyć że wygryzł by Girouda ze składu.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:22

Jak Holtby wybierze Fulham zamiast Schalke to pewnie po Draksiu...

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:21

Arsenalfcfan
tak, tylko ich tytuły newsow są za przesadzone np. widziałem niusa p.t. Draxler w Arsenalu czy jakoś tak. Czyli czas dokonany, a tu wchodzę w link, żeby przeczytać więcej i treść jest o tym, że Wenger się nim interesuje. Nawet średnio-słabe gazety nie powinny tak robić.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068731.01.2014, 00:20

No to ostatnia dobra na transfery :) I skończą się wszystkie ploty i spekulacje.

aNormalny komentarzy: 348231.01.2014, 00:20

Haha, nie no to jest moja opinia. Mamy silny sklad, damy rade bez transferow.

marcin04c komentarzy: 303131.01.2014, 00:19

Lacazette w tym sezonie gra bardzo dobrze na pozycji napastnika. Jest młody nie to co Gomis, po za tym gomis jest podobny do Girouda. Dzisiaj żałuje że nie zakontraktowaliśmy Llorente bo jest lepszym napastnikiem niż Oli co pokazuje w Juve.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50331.01.2014, 00:18

Holtby to Fulham is a loan until end of season. No option to buy. Mitroglu, Tunnicliffe & Cole all permanent deals

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 00:18

A no jeszcze goal gdzieś trzeba zmieścić, ale ich to raczej tak gdzie sun, mirror itp.

TrueGunner komentarzy: 106031.01.2014, 00:17

polandblood

Raczej bardziej zależny od transferu Bejla niz Isco.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 00:17

Mico17,
Onet to po prostu tłumaczy teksty sunu, mailow itp, dlatego taka kaszana. Oni aż tak dużo swoich nie puszczają, tylko te tłumaczenia trochę przekręcaja.

My szukamy super napastnika, Gomis ma półroczny kontrakt, a Wenger śpi... Jak taką okazje zmarnuje to ja nie wiem... Potem bedzie mówił, ze nie było dostępnych zawodników na rynku...

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:15

ale to fake z WHU, bo goal.com donosi, że:
It's all go at Fulham! They're set to sign Kostas Mitroglou and two Manchester United youngsters

marcin04c komentarzy: 303131.01.2014, 00:12

Lacazette z lyonu powinnismy kupić, co do Reverier z monaco to oni go nie oddadzą bo zostali by bez napastnika, bo Falcao wypadł na resztę sezonu.

UWAGA

Arsene Wenger ma konto na kanonierzy.com pod nickiem aNormalny.

aNormalny komentarzy: 348231.01.2014, 00:10

Piszcie co chcecie. IMO transfery sa zbedne w tym okienku.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:09

a na szarym końcu onet.pl

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 00:09

Mico

przecież to nie jest nowość, że często układają newsy akcentując, że np. drugi klub jest bliski przejęcia transferu i dają kuszące kursy na skybecie

NineBiteWolf
Z Fabianem jako dodatek do transferu byłp pisane już dawno. To nie jest skomplikowany transfer, tak jak z Ozilem, że zależny był od transferu Isco. Schalke nie musi go sprzedawać. Real mógł sprzedać Ozila. Carlo się zgodził. Wenger nie chcę wydawać aż takiej sumy na takiego zawodnika,a Schalke nie spuści z ceny. I bardzo dobrze. Ja, że Draxler nie przejdzie płakać nie będę bo w tedy mogę żyć marzeniami o Reusie w lecie.
Ja od początku twierdze, że Wenger nikogo nie kupi. W lecie nie kupił napastnika to i teraz nie kupi. Obyś miał racje.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:08

@Dominik11
23 godziny i 52 minuty!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320731.01.2014, 00:08

ranking arsenalfcfan

Oficjalna strona klubu -> BBC -> Sky Spoorts (chociaż to okienko zawodzą) -> Guardian ->Times, Independent, Telegraph -> Mirror, Express, Metro, Sun -> Wenger (on zawsze trolluje, więc jemu to nigdy ufać nie można :D)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:07

turysta
Patrz bo opłaca im się tracić na wizerunku, żeby dorobić na tych nędznych zakładach. Btw przecież niedawno zamknęli możliwość obstawiania Draxlera w Arsenalu

ATID

Może chodzi tylko o wypożyczenie do końca sezonu.

turysta komentarzy: 608931.01.2014, 00:03

NBW

ranking turysty:

Guardian>Telegraph>Independent

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 131.01.2014, 00:03

Telegraph to średniawka, ale właśnie tego typu gazety zaczynają jakiś temat. Kto pierwszy zaczął temat Draxlera? Pewnie jakiś brukowiec, a tak się ciągnęło, że doszło i do Sky Sports. Tak więc nigdy nie można niczego wykluczać.

ATID komentarzy: 115031.01.2014, 00:02

słaby deal - Podolski jest wart więcej niż 5 mln

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 130.01.2014, 23:59

carlosV
wtedy też nie wejdziesz, nikt nie wejdzie :D
obstawiam ok. 3k ludzi refreshujacych stronę po 23 godzinie i strona nie wyczyma

Adu (zawieszony) komentarzy: 549830.01.2014, 23:58

Już wcześniej było coś slychać na temat Fabiana w S04 , tylko skoro Viviano wraca z wypożyczenia no to Wenga musiałby kupić jakiegoś bramczyka, chyba że ten z rezerw jak mu tam było? Martinez? :p bronił w tym nienormalnym meczu z Reading

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.01.2014, 23:58