Kanonierzy w reprezentacjach 11.10.2014, 11:21, Michał Pałasz 3508 komentarzy

Kieran Gibbs, Jack Wilshere, Alex Oxlade-Chamberlain, Danny Welbeck, Calum Chambers

Anglia 5-0 San Marino, 9 października

Estonia vs Anglia, 12 października

Alex Oxlade-Chamberlain zaliczył asystę przy golu Danny'ego Welbecka, a Calum Chambers swój debiut w pełnym wymiarze czasowym w wygranym 5-0 spotkaniu z San Marino. Gole w pierwszej połowie zdobyli Phil Jagielka oraz Wayne Rooney. W drugiej odsłonie trafiali Welbeck, Andros Townsend i do własnej bramki - Alessandro Della Valle. W kadry narodowej powrócił także Kieran Gibbs, który razem z Jackiem Wilsherem zagrał 90 minut.

Santi Cazorla

Słowacja 2-1 Hiszpania, 9 października

Luksemburg vs Hiszpania, 12 października

Santi Cazorla wszedł na boisko na ostatnie 9 minut spotkania przeciwko Słowacji. Nieoczekiwanie wynik otworzyli Słowacy za sprawą Juraja Kucki. Wyrównać w 82. minucie zdołał Paco Alcacer, ale jeszcze przed końcem meczu Miroslav Stoch zapewnił gospodarzom 3 punkty.

Joel Campbell

Oman 3-4 Kostaryka, 10 października

Korea Południowa vs Kostaryka, 14 października

Joel Campbell cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, ale jego drużyna narodowa wygrała w towarzyskim meczu z Omanem. Ćwierćfinaliści ostatniego Mundialu mieli jednak niemałe problemy z pokonaniem drużyny z Półwyspu Arabskiego.

Lukas Podolski

Polska vs Niemcy, 11 października

Niemcy vs Irlandia, 14 października

Lukas Podolski znalazł się w składzie Joachima Löwa na wyjazdowe spotkanie z Polską i starcie z Irlandią na własnym terenie w ramach kwalifikacji do Euro 2016.

Wojciech Szczęsny

Polska vs Szkocja, 14 października

Wojciech Szczęsny najprawdopodobniej wystąpi w bramce swojej reprezentacji w dwóch eliminacyjnych spotkaniach do Mistrzostw Europy. Polacy w Warszawie podejmą najpierw Niemców, a 3 dni później Szkotów.

Tomas Rosicky

Turcja 1-2 Czechy, 10 października

Kazachstan vs Czechy, 13 października

Tomas Rosicky rozegrał cały mecz przeciwko Turkom, a Czesi zwyciężyli na wyjeździe 2-1. Bulut dał prowadzenie gospodarzom, lecz już w 15. minucie wyrównał Sivok. W 58. minucie Dockal zdobył gola, który ostatecznie dał Czechom kolejne niezwykle istotne 3 punkty.

David Ospina

Kolumbia 3-0 Salwador, 11 października

Kolumbia vs Kanada, 15 października

David Ospina nie wystąpił w wygranym 3-0 meczu reprezentacji Kolumbii z Salwadorem. W pierwszej części gry bramkę zdobył Falcao. W 49. minucie na 2-0 podwyższył Bacca, a 120 sekund później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki i ustalił wynik meczu.

Alexis Sanchez

Chile 3-0 Peru, 11 października

Chile vs Boliwia, 15 października

Alexis Sanchez zagrał całe 90 minut w towarzyskim meczu przeciwko Peru. Dwa trafienia dla Chile zaliczył Vargas, a jedną bramkę dołożył Medel.

Alex Oxlade-ChamberlainDanny WelbeckReprezentacje autor: Michał Pałasz źrodło: Arsenal.com
tomonito komentarzy: 50117.10.2014, 12:16

Podryw na puszkę :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.10.2014, 12:15

@Niuchacz, do dziś ma mokro.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.10.2014, 12:14

To może ja opowiem. Wczoraj jak szedłem ulicą, to zaczepiła mnie jakaś panienka z puszką i zapytała, czy się nie dorzucę na jakiś tam cel charytatywny, a ja jej powiedziałem ''ok, niech stracę'' i wrzuciłem 2 złote, a ona się do mnie uśmiechnęła. Niezły ze mnie podrywacz, co?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.10.2014, 12:09

thide
Kiedys sie naucza pisac poprawnie nazwisko Hectora.

tomonito
To prawda. Ale jeszcze jest wczesnie jak na piatek.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 12:09

tomonito
Nie ma kto pisać o swoich miłosnych podbojach.

tomonito komentarzy: 50117.10.2014, 12:07

Ale coś dziś tu cichutko

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 11:58

kamilo_oo
Tak, ona to libero.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.10.2014, 11:57

Ze Flamini ostatnio to tykajaca bomba zegarowa i sporo straconych bramek idzie po czesci na jego konto.

Arteta tez nie jest Bogiem futbolu, ale w starciach ze slabszymi zespolami jest od Flaminiego zdecydowanie lepszy.

W meczach z czolowka bardziej jest przydatny Flamini, ale roznica miedzy oboma zawonika nie jest oczywiscie ogromna

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 11:44

Taka ciekawostka- w zespole Budowlani Łódź (siatkówka kobiet) zagra Valerie Courtois, starsza siostra bramkarza Chelsea Londyn.

marimoshi komentarzy: 472817.10.2014, 11:41

Co zmienia to,że Arteta zagra za Flama? Francuz umie chociaż wślizg zrobić :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.10.2014, 11:31

obrona obrona, ale gramy mecz u siebie, gdzie graczy Hull nie powinnismy dopusic do wiekszego glosu

zagrozeniem beda tylko kontry i stale fragmenty gry

nad tym drugim chyba juz pracujemy, wiec zobaczymy, jak to bedzie wygladac

a jesli chodzi o kontry, to Bellerin i Monreal najwolniejsi nie sa, wiec powinno byc dobrze

No i za Flama bedzie pewnie Arteta

DavidSilva21 komentarzy: 338117.10.2014, 11:08

Diame i Abel jak się rozkręcą to nasza eksperymentalna obrona może się rozsypać w sekundę.

marimoshi komentarzy: 472817.10.2014, 11:02

Ballerin Per Monreal Gibbs może to się zakończyc tragedia. Cała nadzieja w naszej ofensywie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.10.2014, 10:41

14 listopada. Wtedy gramy z Gruzja nawyjezdzie. Co do spotkania jutrzejszego to wiadomo ze tylko stream zostaje. Spotkanie z Anderlechtem bedzie na nSport + HD

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 317.10.2014, 10:19

Scholes krytykuje Wilshera kiedy trzeba, ale wg mnie robi to tylko dlatego, bo mu zalezy aby temu chlopakowi wyszlo

W koncu graja na tej samej pozycji, tez Wilshere potrafi byc liderem i swietnie podac, a kiedy trzeba strzelic.

Nie mniej obecnie kadra Anglii jest bardzo wyrownana i zaden z zawodnikow nie gra top level ;]

Wyroznic mozna Sterlinga, Wilshera, Harta, Sturridga, Bainesa, Cahilla, ale ogolnie brakuje im jeszcze wiele, aby w reprezentacji grac jakos super ;] w klubach to sie zdarza, ale nie w reprezentacji

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 117.10.2014, 09:56

Scholes : " Wilshere rozegrał dwa świetne spotkania w reprezentacji. Jestem zdania,że to w tej chwili najlepszy angielski piłkarz"

dissault komentarzy: 326817.10.2014, 09:47

dzięki

tomonito komentarzy: 50117.10.2014, 09:45

Diaby może zagrać w tym meczu

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 09:42

dissault
Jeśli się nie mylę to ta związana z meczami eliminacyjnymi do Euro- 14-16 listopada.

sobpiotr komentarzy: 123717.10.2014, 09:41

Jakoś za miesiąc w listopadzie, wtedy co gramy z Gruzją

dissault komentarzy: 326817.10.2014, 09:39

orientuje się ktoś kiedy jest następna przerwa reprezentacyjna? bo nie mogę znaleźć info żadnego

sobpiotr komentarzy: 123717.10.2014, 09:09

BTW

Dla tych co oglądają Arsenal na nc+

3 najbliższych meczy AFC(1 w LM i 2 w lidze) tam nie będzie:(.

sobpiotr komentarzy: 123717.10.2014, 09:05

@Czeczenia

Ok, skoro Wenger myśli o grze bez klasycznego DMa to niech tak gra...a nie robienie pseudo DMów typu Flamini albo Arteta...

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511617.10.2014, 09:04

Tsaa, jutro wreszcie mecz, czyli gra, którą absolutnie trzeba wygrać. Lubię Hull, staram się ich oglądać regularnie, jeżeli nie nakładają się na mecze Arsenalu. Można o nich spokojnie powiedzieć, że są ekipą dużo silniejszą, niż w ubiegłym sezonie. Jest tak mimo tego, że ich miejsce w tabeli nie zachwyca. Oni mieli do tej pory dużo pecha, serio. Zazwyczaj są stroną dominującą, wystarczy spojrzeć na statystyki. Brakuje tego czegoś z przodu, a tym czymś według mnie jest drugi napastnik. Jelavić nie ma dobrego partnera. Hernandez, to jest gość, który wzniesie drużynę na wyższy poziom. Ale wracając do meczu, to jestem przekonany, że to nie będzie łatwe spotkanie. Tygrysy stawiają na wielkich i bardzo silnych piłkarzy, czyli na coś, na co mamy uczulenie. Boje się o to, że Hull po prostu zmiażdży nas fizycznie, bo jak pomyślę, że taki Flamini, czy Arteta będą walczyć w środku pola z takimi facetami jak Diame, Livermore czy Huddlestone, to nie widzi mi się zbyt kolorowy scenariusz. W takim meczu właśnie na pewno przydałby się Diaby. Gość, który dałby nam odpowiedni balans między fizycznością, a technicznymi kurduplami. No i odwieczny problem, który jak na razie nie doskwiera ekipie z Hull - kontuzje. Koscielny, Ozil, Ramsey, Żiru, Debuchy, Sanogo. Pewnie o kimś jeszcze zapomniałem. Przykro mi jest, bo mamy w tej chwili kadrę, w której nie ma w czym wybierać i skład jest właściwie znany. Zobaczymy, to mecz z serii 'trzeba wygrać'. Niżej predykszyns na skład.

----------------------Welbeck-------------------------
Alexis----------------Cazorla----------Chamberlain
-----------------Wilshere-Arteta---------------------
Gibbs---------Monreal-Mertesacker--------Bellerin
---------------------Szczęsny-------------------------

19TOMEK91 komentarzy: 156917.10.2014, 09:02

Ale możliwość powtórek (nie masowo, ale jak w tenisie czy siatce, np. 2 na połowe) po co wprowadzać ...

im wyżej tym debilniej

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 08:39

"Prezydent europejskiej federacji chciałby wprowadzić trzeci rodzaj kary dla piłkarzy podczas meczów. Na czym polega koncepcja przedstawiona przez Michela Platiniego?
Słynny francuski piłkarz uważa, że arbitrzy poza żółtymi i czerwonymi kartkami powinni dysponować także białymi. Piłkarze byliby nimi karani z powodu nadmiernych protestów czy narzekań po decyzjach sędziów bądź też z powodu słownego obrażenia rozjemcy lub przeciwnika.
Michel Platini przewiduje, iż sankcją dla winowajcy byłaby kara polegająca na konieczności opuszczenia boiska na 10 minut."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 317.10.2014, 08:35

News zapewne bedzie dzis wieczorem lub jutro.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.10.2014, 08:14

41 lat temu Polska zremisowała na Wembley z Anglią.

Czeczenia komentarzy: 1248717.10.2014, 03:44

Jeszcze jedna rzecz, a propos Wengera. Każdy wie, czym była bitwa o Old Trafford, dla The Invincibles, tak?

Wenger wtedy był alpha male, widać to po oczach - to dzikie spojrzenie, ten głód bycia niepokonanym. Dziś mam wrażenie, że jest stach - byle zadowolić fanów. Niezależnie czy jakością czy wynikiem.

Jak to mówią - oczy zwierciadło duszy.

Czeczenia komentarzy: 1248717.10.2014, 03:25

Jakiś czas temu czytałem, że inspiruje się pracją Juppa i Pepa z Bayernu. Szybcy skrzydłowi, duża liczba podań i brak klasycznego DM-a.

Czeczenia komentarzy: 1248717.10.2014, 03:16

Arshavin, czy Arszawin - olać, ale wydaje mi się, że mimo wszystko to gość który tu miał grać na środku, nie na skrzydle. Szczególnie pod koniec (również z własnej winy) odstawał.

Zresztą kiedy Wenger kupował gości, powiedzmy "topowych" to jakoś niekoniecznie to grało, vide Reyes. Albo grał przez krótki czas.

Czemu nie ma DM-a? Francja ma full środkowych pomocników. "10/skrzydłowi"? Valbuena gra w Moskwie, a u nas Podolski nie gra w ogóle. Griezmann też do wyjęcia był.

sobpiotr komentarzy: 123717.10.2014, 03:11

Silva nie ma lepszych warunków jak Ozil, nawet gorsze, a także przychodził z ligi hiszpańskiej. Nie można tego wszystkiego tym tłumaczyć. Ozilowi brakuje przede wszystkim charakteru.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747417.10.2014, 03:11

Wenga chcial drugiego Arshe prime, niestety nie wyszło...