Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:38

royal > Ok, to czekam na ten przepis na priv, tymczasem za taką dobroć niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi! :D

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:35

Nie przepadam za smakiem selera w zupie, dodaję pora (można cebulę), ale jak lubisz smak selera w zupie to jak najbardziej dodaj. Wyślę Ci na priv obie wersje. Ja dodaję kostkę nawet do tradycyjnego wywaru, wbrew pozorom rosół ciężko jest przyprawić odpowiednio.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41212.11.2012, 23:31

No i DJ wygrał turniej Masters :D

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 412.11.2012, 23:30

@royal

Ja też jak mógłbym prosić na priva ten przepis tyle, że porządną wersję, tzn. na mięsie:)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 23:29

Naleśniki zawsze spoko :d

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:28

royal > No tak, powoli wszystko staje się jaśniejsze. Wiesz, może poproszę wersję ubogą. Raczej skorzystam najpierw z kostki rosołowej. Jak mi wyjdzie ta zupa to później się zastanowię nad normalnym wywarem :P Ale tylko sama kostka rosołowa, więcej chemii nie przetrawię :P A i zapomniałem spytać: Czy Ty czasem nie dodajesz do tego selera?

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:25

Pinguite - a chcesz taką porządną wersję (tj. skrzydełka itp.) czy ubogą?

Zaloguj komentarzy: 216612.11.2012, 23:25

@Athene
No dokładnie xD A kiedyś to było jedno z moich ulubionych dań:D

Fexo komentarzy: 312.11.2012, 23:25

Siema, chciałem zareklamować wszystkim miłosnikom filmów nowo powstałą stronę z filami oraz serialami online - Vodeon.pl.
Jest to narazie start up, katalog filmow jest ubogi co moze narazie odstraszac. Ale strona prężnie sie rozwija, codzienne dodawane sa nowe pozycje.
Dobra wiadomoscia jest fakt ze jestto jedyny minus.
Dostepne filmy sa w bardzo dobrej jakosci, z szybkim buforem, ogladasz je legalnie.
Sam czesto korzystam z roznych portali oferujacych ogladanie online , ale wiekszosc z nich wymaga od nas rejestracji/płatności lub pojawianie sie limitow w srodku filmu.
Vodeon.pl oferuje swoja baze filmow za darmo, bez limitow.
Zeby nie bylo tak kolorowo, przed obejrzeniem filmu/serialu raczen jestesmy kilkoma reklamami( trwaja okolo 2-3 min) (wymagane jest wylaczenie AD blockera na czas seansu)
Ale to tyle, wlaczamy film, zaczynaja leciec reklamy a w tym czasie idziemy zaparzyc sobie dobra kawe. Po powrocie film jest gotowy do obejrzenia, nie ma mowy juz o zadnym limicie/reklamach w srodku filmu.

Oczywiscie , jesli ktos doczytal do konca, zastanawiacie sie jaki mam interes reklamowac ta strone na forach.
Otoz, moja goraca prosba jest abyscie przy wlaczaniu filmu korzystali z linku podanego przezemnie. Jest to bezposredni odnosnik do filmu (tytul posam w nawiasie).
Wy nie tracicie na tym nic, ja zyskuje 1 grosz za kazdorazowe odtworzenie filmu.
Jest to jedynie wasza dobra wola, za ktora z gory dziekuje.

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:24

Pinguite - Jak nie mam mięsa to właśnie tak robię. Wiadomo, że lepiej najpierw ugotować rosół, ale na samej kostce też wyjdzie. Tylko nie za dużo wody, bo będzie bez smaku. I najpierw przecier, później ta 'zupa' z przecierem do kubka ze śmietaną, dobrze rozmieszać i do garnka.

@Mikel
Niestety nie mam schabowych przywiezionych z domu. Jednak znowu spaghetti.

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:22

royal > No własnie, krok po kroku, będę niesamowicie wdzięczny ;)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 112.11.2012, 23:21

youtube.com/watch?v=bGOnAyEfkTw

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:21

royal > Wracając do Twojego wcześniejszego komentarza, to mam tak: wlać do garnka litr zimnej wody, wrzucić do niego kostkę rosołową + marchew + pietruszka i to wszystko zagotować. A potem przecier i śmietana, taaa? Wystarczy? :P

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:21

Ja mam dziwną przypadłosć, która sprawia, że jak jestem zła to gotuję, albo piekę. Tak więc niedziele po meczach Arsenalu to zazwyczaj spędzam w kuchni. Wczoraj było czekoladowo - śmietankowe ciasto xD.
Ping - jak bardzo chcesz jakiś przepis mogę Ci wysłać taki od podstaw krok po kroku.

Hans_Zimmer komentarzy: 594612.11.2012, 23:20

no nie wiem co was taki dziwi w robieniu masy? lepiej zjeść pierś z kurczaka z ryżem niż kebaba trochę poćwiczyć i już.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141412.11.2012, 23:18

bo co do samego gotowania to umiejętności mam takie, że wode w czajniku bym przypalił :P

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:17

Gunner48 > Będę wdzięczny! :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141412.11.2012, 23:17

ja tam chodzę do baru mlecznego. 11 zł i wyżerka na maksa :)

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:17

Jak już masz wywar to dodaj łyżkę stołową przecieru pomidorowego (albo więcej, jak wolisz) i zagotuj. Jak przestygnie do kubka włóż ze 2 łyżki śmietany, wlej trochę wywaru (nie może być za gorący, bo śmietana się zetnie i zrobią się grudki) i wymieszaj, następnie wlej to do garnka z wywarem i zagotuj.

Gunner48 komentarzy: 792912.11.2012, 23:17

@ping
Jeśli chcesz to jutro napiszę Ci na priva ten przepis, bo dzisiaj już nie zdążę. 3mta się!

Gunner48 komentarzy: 792912.11.2012, 23:14

@Ping
Ja tak samo, nie mam pojęcia. Ale widziałem jak kiedyś mamusia gotowała. Metodą prób i błędów dojdziesz do celu :D

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:14

royal > O! A jakby wcześniej nie zrobić może wywar z 2 skrzydełkami i włoszczyzną? Tylko potem nie wiem co dalej xD

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:12

Hahaha, właśnie. Robienie masy na studiach? ;) Ja chcę zjeść dobrze! Chyba o to chodzi? Bo mi tylko o to chodzi :P

Gunner48 > To tyle też wiem, ale szukam coś obszernego - krok po kroku, bo jestem matołem i robię tą zupę pierwszy raz XD

Hans_Zimmer komentarzy: 594612.11.2012, 23:11

nie jest trudno :) wystarczy chcieć ;)

royal komentarzy: 41712.11.2012, 23:10

Pomidorowa z cukrem? Fuj. Weź litr wody, kostkę rosołową, pół marchewki, kawałek pietruszki i zagotuj, potem dodaj łyżkę pezcieru pomidorowego i zatrzep śmietaną. Dodaj ryż, czy tam makaron co wolisz.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 23:10

robienie masy na studiach to potęzne wyzwanie :d

Hans_Zimmer komentarzy: 594612.11.2012, 23:08

co do jedzenia to zależy czy chcecie się tylko najeść czy zjeść zdrowo a może przybrać na masie?

@Zaloguj

Rozmrażasz schabowe przywiezione z domu, gotujesz ryż i gotowe:) Ja do ryżu wsypuję curry

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 212.11.2012, 23:05

Kup sobie sok pomidorowy z biedronki, kostki rosołowe i makaron. Enjoy.

Zaloguj komentarzy: 216612.11.2012, 23:05

@MikelArteta
Daj przepis na te schabowe z ryżem, bo mi się już znudziło spaghetti i ryż z jogurtem xD

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:05

Gunner48 > Tak, serio. Mam już dość szukania po necie jakiegoś fajnego przepisu... większość zawierała "cukier". Jezus Maryja... ja chcę normalny przepis, ale łatwy ;)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 412.11.2012, 23:03

Podłączam się do prośby Pinguite, schabowe z ryżem już mi się znudziły:)

Gunner48 komentarzy: 792912.11.2012, 23:02

@pingu
Ty na poważnie?

Pinguite komentarzy: 1502012.11.2012, 23:00

Ale mam schizy... kurde mac. Szukam jakiegoś prostego dla studenta przepisu na zupę pomidorową, a wszędzie coś innego napisanego. Jest tu jakiś kucharz? Znacie jakiś dobry przepis na zupę pomidorową? Tylko kurde bez mi tu z jakimś cukrem, tfu!

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 22:41

pronik

Santi pewnie niedługo nie wytrzyma, gdy bedzie gral ciagle po 90 min. Za 2 tyg wróci Rosicky i pewnie bedzie musiał go zastąpić zamiast sie z nim zgrywać..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 112.11.2012, 22:37

I_Tak_I_Nie, stare jak internet, ale jara :P

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.11.2012, 22:37

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=237108

jak nikt nie wrzucał to ciekawe dosyć :)

ale zarząd ultimatum postawił.. jak awansujesz do dalszej rundy w LM..

za te pieniądze co Wenger chce przeznaczyć, można zrobić lepsze transfery (chociaż Zaha za 9mln to dobry biznes byłby)

Isco, Zaha i Llorente a co do GK to właśnie Vorm :) ok. 45mln za wszystkich a bardzo dobre transfery to byłyby.

pronik komentarzy: 517912.11.2012, 22:36

AFC1208;
glupota jechac na towarzyski mecz do Panamy,Santi nawet jak wroci wczesniej to i tak bedzie zmeczony podroza a w derbach z Tottenhamem nie ma zmiluj

Largo10 komentarzy: 13512.11.2012, 22:28

Koledzy możecie dać linka do tej akcji z Suarezem?

AFC1208 komentarzy: 137012.11.2012, 22:20

Theo niby ma jakis uraz. Najgorsze jest to, ze Cazorla moze nie zagrac ze Spurs bo podobno ma wrócić dopiero po południu w patek.

pronik komentarzy: 517912.11.2012, 22:16