Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 413.11.2012, 13:29

azteco, dobrze wiedzieć, dzięki:)

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:28

MikelArteta, od tego z jakiego jest kraju, jesli jest z kraju ktory jest np czlonkiem UE to nie ma problemu, jesli jest np z Kostayki, Panamy, czy Któregoś z państw Afryki to może być problem :-) Joel Cambpell nie ogrywa się w ligach angielskich właśnie z tego powodu :-)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 613.11.2012, 13:27

@MikelArteta
Musi mieć obywatelstwo kraju UE lub być reprezentantem kraju i jeszcze jakieś pierdoły, Gomezowi do kadry Argentyny raczej daleko a obywatelstwa drugiego nie ma(chyba, że włoskie, w co wątpię)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 413.11.2012, 13:25

azteco, dlaczego nie dostałby pozwolenia? Od czego to zależy?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:23

crisadus, w przypadku Gervinho, to że czasem wepchnie coś do bramki nie nadrabia jego ułomności którymi zwalnia zespół i często blokuje jego kontry, nie widzi innych graczy, przez co reszta gra źle, bo nie ma czym grać...

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 613.11.2012, 13:17

@Hubikox
Gracz w miare dobry, najlepszy w Catanii. W 12 meczach 4 bramki strzelił. Jednak mimo wszystko nie na Arsenal, poza tym pozwolenia na pracę by nie dostał ;)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 13:15

Jeśli nie macie potwierdzonych informacji to po co je dajecie ? Chyba tylko po to żeby wprowadzić panikę.

Zupełnie bez sensu.

Hubikox komentarzy: 11913.11.2012, 13:13

słyszeliśccie coś o Alejandro Gomesie z Catanii?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 13:13

Przecież na goal.com nic takiego nie ma. Nie wiem skąd wy taką informacje wytrzasnęliście...

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12613.11.2012, 13:12

Na goal.com w sumie nic nie widzę, a szum mały. Chyba ściema, bo by pół świata darło ryja.

janek_4 komentarzy: 123513.11.2012, 13:10

Nieee, a ja tak się cieszyłam, że go zobaczę przeciwko Spurs. Mam nadzieje, że to kłamstwa.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12613.11.2012, 13:09

Jak Jack się połamie przez jakiś gówniany mecz towarzyski, to się z lekka zdenerwuje.

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 13:08

Mam nadzieję, że te doniesienia odnośnie urazu Jacka to kłamstwo.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 13:07

BREAKING: Messi wins the La Liga player of the year award!

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 13:05

@I_Tak_I_Nie

Masz rację. Piłkarz bez jakości przecież potrafi strzelać bramki Chelsea czy w LM. Ogarnij się chłopie. Gervinho jest przydatny.

Jack Wilshere picks up a ankle injury while training with england this morning , and will miss the north london derby. (goal.com)

Pięknie :/

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 113.11.2012, 13:02

Arsenalfcfan;, ta twoja lista to grubo ponad 100 mln funtów ;p

zanst komentarzy: 38213.11.2012, 12:55

Nie oczekuję jego występu w tym meczu, ale nawet takie plotki napawają optymizmem.

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12613.11.2012, 12:52

Nigdzie w tym zdaniu nie jest napisane, że będzie w składzie meczowym.

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 12:48

Trenuje dopiero kilka dni, nie zagral w zadnym meczu rezerw i miałby byc w skladzie na taki mecz ? Chyba tylko na ławce jako "straszak" ;d

zanst komentarzy: 38213.11.2012, 12:46

Nie wiem czy plota, to się okaże.

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 12:43

zanst

Plota z twittera?

zanst komentarzy: 38213.11.2012, 12:36

Tomas Rosicky will be available for the North London Derby next week.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 12:29

Zgodnie z raportem w przedstawionym okresie Sevilla odnotowała przychód ok. 83 mln € przy budżecie wysokości ok. 98 mln €. Oznacza to, że w kasie klubu brakuje 15 mln € za uprzedni rok

może jednak o tego Navasa się postarać :P?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 12:22

Holenderski pomocnik Il Serpente najprawdopodobniej opuści Inter i przeniesie się do ligi angielskiej. Włoskie media informowały, że 28-latek nie jest szczęśliwy w stolicy światowej mody. W tym sezonie Serie A
Sneijder wystąpił w zaledwie pięciu spotkaniach.

hmm... czyżby United lub City sprowadziło kolejnego świetnego zawodnika? Jeśli to prawda to nie ma co.. chyba tylko my zimowe okienko przegapimy :/

Flisu komentarzy: 160213.11.2012, 12:12

Ja to bym chciał u nas Balotelliego :D Jest do wyjęcia bo ma podobno konflikt z Mancinim oraz przed meczem z Tottkami byl na dyskotece. Wenger by go moze utemperowal ;p

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 12:01

jeśli Gerv ma według Ciebie jakość to ja nie wiem. U mnie on jest w rankingu niżej od Ramseya

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 11:56

crisadus
Isco - facet zarabia 'tylko' 400tys rocznie :) kontrakt raczej to wysoki nie jest :P 21mln klauzula.. więc kwota jest przyzwoita.. a do tego Malaga chce z nim przedłużyć umowę, lecz nie mają kasy aby mu zaproponować jakiś dobry kontrakt.. a nawet jak zaproponują to nie będzie z tym pokrycia bo i tak tygodniówek mu nie wypłacą.. więc, jeśli już teraz byśmy Isco zarezerwowali dając mu 70tys tygodniowo i 4 letni kontrakt, to wydaje mi się, że przyjąłby :) a klauzula 21mln euro to przecież mało.

co do Bainesa - jeśli dalibyśmy ok. 18-20mln funtów to i Everton puściłby go :)

shark31 komentarzy: 601313.11.2012, 11:50

Imo przyjdzie ktos do ofensywy i MOZE ktos do srodka pomocy, ale w to juz watpie.

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 11:44

Gervinho, Mertesacker, Podolski, Giroud i Cazorla. Ja naliczyłem 5 którzy posiadają dość sporo jakoś. Przyzwyczaj się, że my nie będziemy wydawać sum pokroju 30mln na jednego zawodnika.!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 11:43

jak Chelsea kupi Falcao to będzie baaardzo nieciekawie... oni wtedy mogą deklasować rywali... bardzo często widać, że brakuje im napastnika, bo Torresa często nie ma w polu karnym kiedy go trzeba. Więc jak Falcao dojdzie to będzie lipa..

na taki transfer, my również musimy odpowiedzieć transferami -.-

crisadus komentarzy: 850713.11.2012, 11:42

@Arsenalfcfan
Isco - Wątpie, aby upuścił Malage zimą.
Ben Arfa - Bez szans ze względu na atmosferę (Hatem + Abou = Kłótnie)
Fellaini - Możliwe, ale czy pasowałby do Arsenalu?
Baines - Bez szans
Zaha - Prawdopodobny
Llorente - Brak szans (Pewnie trafi do Juve)
M'Vila - Czy my się nim wgl interesujemy? A przydałby się. Świetny łącznik między obroną, a pomocą.
Adrian Lopez - Prawdopodobny
Ince - Jeśli trafiłby Zaha to nie ma co liczyć na Ince.

Podsumowując to zimą wierzę w jeden transfer, ewentualnie dwa, choć ciężko w to uwierzyć. Zaha. To zawodnik, który może do nas trafić, chyba, że odejdzie Theo.

dan komentarzy: 59513.11.2012, 11:09

Chelsea blisko pozyskania Falcao za 60 mln euro podaje goal.com

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 10:51

ja pierdziele takie kupowanie jakiejś padliny. Na takie transfery jak : Gerv,Park, Ciamak, Santos, Per, Poldi, Żiru, Santi to może ze dwóch ma jakość. Wyrajmy do jasnej cholery raz a porządnie i tyle. A nie kupujemy no i może może się ktoś sprawdzi.... Takim podejściem to zawsze będziemy stać w II rzędzie :/

Rekinos30 komentarzy: 25713.11.2012, 10:43

ter stegen
Alex Sandro-papadopoulos-savic-vrslalijko

Dauglas costa-wilschere

Fierro-juanmi-niang
sezon 2014 i leje wszystkich na ławie mam m.in ganso,gibbs,subotic,muniain,j.rodriguez, i wiele innych młodych młodych rozwijających sie.

Rekinos30 komentarzy: 25713.11.2012, 10:36

Ale pomarzyć można, dobrze że jest fm to sobie można kupić ja już praktycznie cały skład wymieniłem:)

Ince 10mln

niby dużo.. ale wydać ok. 50mln jesteśmy w stanie.. a naprawde takie transfery mogą przynieść jakiś efekt..

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 10:34

Nikt znany typu Cavani czy Fellaini nie przyjdzie. Wiadomosci z onetu czy wp mozna wlożyć między bajki.

Rekinos30 komentarzy: 25713.11.2012, 10:32

Ale wyczytałem info że Arsene dostał zielone światełko o zarządu na transfery i Boss chce trzech transferów bramkarz,ofensywny pom,napastnik. I wymienia takie nazwiska jak Cavani,Isci by była jajca jak by tych dwóch przyszło i do tego jakiś doświadczony bramkarz

Matiiii13 komentarzy: 48513.11.2012, 10:26

Po za tym ( idąc za transfermarkt ) nasz największy transfer - Arszawin - kosztował 16,5 mln euro, więc nie wierzę, że Wenger dwukrotnie w okienku zimowym pobije rekord transferowy.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 213.11.2012, 10:22

transfery z fify raczej nie u nas

Matiiii13 komentarzy: 48513.11.2012, 10:21

Arsenalfcfan

Dziwne, że są tutaj jescze takier osoby, które wierzą w takie transfery.
Z twojej listy "Do 1 składu" trzeba byłoby wydać najmarniej 20 mln na jednego gracza.
Co najwyżej można liczyć na Zahę( jeśli nikt nie będzie o niego walczyć ) lub na jakiegoś młodego chłopaka, który może byc talentem za parę lat.

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 10:19

Takie transfery to zrobimy chyba tylko w Fifie. W rzeczywistosci przyjdzie do nas pewnie najwyzej jeden gracz, max 2 jesli odejdzie Walcott.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.11.2012, 10:15

Wczoraj pisałem jakie transfery powinniśmy zrobić aby rozruszać troche ten klub i zachować szanse na Top4, oraz CC lub PFA.

Do 1 składu
-Isco (za Poldiego)
-Ben Arfa
-Fellaini(rotacja nim)
-Baines(za Santosa, Gibbs na ławke, częsta rotacja)

Do uzupełnienia składu
-Zaha
-Ince
-Mvila
-Llorente(rotacja z Giroud)
-Lopez(rotacja z Giroud)

po dwóch zawodników z tej grupy i byłoby świetnie.. a napewno pomogłoby nam coś osiągnąć.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1613.11.2012, 10:12

Transfery są potrzebne i spodziewam się ich w zimę. Ich brak będzie oznaczał brak ambicji klubu. Ale jak czytam w internecie, że Wenger ma wyłożyć na Cavaniego 50 mln to śmiać mi się chce. Kto pisze takie bzdury?

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 09:49

ja tam chciałbym zobaczyć w Arsenalu Thierry Henry legende zespołu, on może dodałby motywacji do gry

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 213.11.2012, 07:53

co okienko mówi się, że Wenger ma kasę do wydania i nie wiadomo jakie to cele. JEśli Wenger naprawdę wydałby 20-30mln na dzeko tzn. że ja nie rozumiem już nic

DamianArsenal12 komentarzy: 20113.11.2012, 07:11

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/arsene-wenger-ma-zielone-swiatlo-edin-dzeko-glowny,1,5302117,wiadomosc.html

veron komentarzy: 459213.11.2012, 04:01

royal to dziewczyna widzę, więc powinno być w jednym miejscu
"Tak jak koleżanka napisała " :)

veron komentarzy: 459213.11.2012, 03:58

Oooo ciekawe dyskusja, chyba wszyscy poszli spać ale ja coś nie mogę więc dopiszę swoje 3 grosze. Co do trylogii Park Chan-wooka to ja najbardziej cenię PANIĄ ZEMSTĘ a jestem facetem :D
Genialny soundtrack przede wszystkim i też wizualnie świetnie sie ten film prezentuje. Ogólnie to z azjatyckich najbardziej horrory oglądam, kiedyś miałem ogromną zajawkę i wszystko co wlezie oglądałem ale potem za dużo monotonii sie zrobiło z tymi babkami w czarnych włosach :P (kilka perełek jednak utkwiło w pamięci TALE OF TWO SISTERS, THE EYE, RE-CYCLE)
Co do Finchera to zdecydowanie SIEDEM, takiego brudnego, mrocznego klimatu to w mało którym kryminale można znaleźć, świetna fabuła, no i obsada wspaniała.
Co do Di Caprio i Pitta to tylko ludzie nie znający sie na kinie mają ich za "ciacha" nieumiejące grać. Tak jak kolega pisał zostali zaszufladkowani (teraz pecha ma Pattinson bo aktorem jest niezłym ale i tak bedzie postrzegany moze juz nawet do konca kariery jak wampirek Edward). Role Pitta najlepsze to SNATCH (ten jego akcent :D), FIGHT CLUB, SIEDEM I BĘKARTY WOJNY.
A tak z innej beczki to dzisiaj byłem na filmie OPERACJA ARGO bo wygrałem bilety na filmwebie w konkursie i musze przyznać że to baarzo dobry film, na faktach, trzyma w napięciu, no i aktorstwo na najzyszym poziomie.
Jakby co to mój profil na filmwebie, Kanonierzy lączcie się na wszystkich frontach :)