Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester

Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester 10.02.2015, 21:36, Sebastian Czarnecki 3018 komentarzy

Kiedy Arsenal schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, wszyscy myśleli, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, a Lisy z Leicesteru nie będą próbowały gonić wyniku. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Nigela Pearsona rozegrali bardzo dobrą drugą połowę i byli nawet o włos od wyrównania rezultatu, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arsene'a Wengera i jego drużyny i to właśnie londyńczycy zdobyli niezwykle ważne 3 punkty.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Walcott (73. Ramsey) (82. Flamini) , Rosicky, Cazorla, Özil - Sanchez (67. Giroud)

Leicester: Schwarzer - Simpson, Huth, Morgan (80. Ulloa), Upson (59. Wasilewski), Konchesky - Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp (86. Nugent) - Kramarić

Spotkanie zaskakująco dobrze zaczęła drużyna gości, która już od pierwszych minut naciskała na linię defensywną Arsenalu i nawet była o krok od strzelenia gola. Przed dobrą okazją stanął Mahrez, jednak na drodze strzału Algierczyka stanął Monreal, który zmienił tor lotu piłki.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać osiem minut - dopiero wtedy londyńczycy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która postawiła defensywę Lisów w stan gotowości. Ta jednak zdołała sobie poradzić z Alexisem Sanchezem, a jego uderzenie zostało zablokowane.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa kapitalnym podaniem popisał się Mesut Özil, który uruchomił wybiegającego na wolne pole Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Markiem Schwarzerem, ale strzelił prosto w australijskiego golkipera.

W 27. minucie Arsenal wyszedł na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Mesuta Özila na krótki słupek spadło prosto na nogę Koscielnego, który strzałem po ziemi pokonał Schwarzera. 1-0!

Kanonierzy nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. W 32. minucie próbował Alexis Sanchez, z kolei kilkadziesiąt sekund później mocno uderzał Hector Bellerin, ale pierwsza próba była nieudana, a z drugą pewnie poradził sobie Schwarzer.

Pięć minut później swoją szansę na wyrównanie miała ekipa z Leicesteru. Bardzo uaktywnił się zwłaszcza Mahrez, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Ospinę, ale za każdym razem nie potrafił trafić w światło bramki.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 42. minucie Mesut Özil zaskoczył Marka Schwarzera potężnym strzałem zza pola karnego, a Australijczyk wypluł piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Theo Walcott, który bezproblemowo pokonał oniemiałego bramkarza. 2-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć londyńczycy jeszcze próbowali zaskoczyć defensywę Leicesteru. Arsenal prowadzi jednak 2-0 i pewnie zmierza po ważne ligowe zwycięstwo.

Druga część meczu zaczęła się od ostrzegawczych sygnałów ze strony obu zespołów. Najpierw z woleja swojego szczęścia próbował Rosicky, który nie trafił w bramkę, a potem Ospinę chciał zaskoczyć Kramarić, ale Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie przed podwójną okazją stanął Andrej Kramarić. Chorwat najpier został zatrzymany przez Ospinę, ale złe wybicie Mertesackera sprawiło, że mógł sobie pozwolić na dobitkę. Niemiecki defensor naprawił jednak swój błąd i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Zaledwie minutę później Kramarić znalazł drogę do bramki pilnowanej przez Ospinę. Kiepska gra w defensywie Arsenalu sprawiła, że Chorwat znalazł się z piłką w okolicach jedenastego metra i strzałem tuż przy słupku pokonał Kolumbijczyka. Londyńczycy prowadzą już tylko 2-1.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników z północnego Londynu, a zwłaszcza Santiago Cazorlę, który krótko po tym wydarzeniu wziął sprawy we własne nogi, przeprowadził solową akcję i huknął na bramkę Schwarzera. Były gracz Chelsea poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 67. minucie Olivier Giroud zmienił Alexisa Sancheza, który dopiero niedawno wrócił po kontuzji.

Na 20 minut przed końcem meczu świetną indywidualną akcją popisał się Riyad Mahrez, który ograł kilku defensorów Arsenalu, a następnie strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Ospinę.

Kilka minut po tej akcji Arsene Wenger postanowił zacieśnić środek pola i za Theo Walcotta desygnował do gry Aarona Ramseya.

W 78. minucie na moment stanęły serca wszystkich kibiców Arsenalu, kiedy Mahrez uruchomił Kramaricia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną. Chorwat postanowił przelobować Kolumbijczyka, ale na szczęście byłego gracza Nicei nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie jego wykonanie.

Zaledwie 10 minut trwała przygoda Ramseya na boisku w dzisiejszym meczu. Walijczyk doznał kontuzji i musiał opuścić murawę - w jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

W 86. minucie w drużynie Leicesteru na murawie znajdowało się aż trzech środkowych napastników - Kramarić, Nugent i Ulloa.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale to nie pomogło dzielnym Lisom znaleźć sposobu na pokonanie Davida Ospiny. Arsenal z wielkim trudem dowiózł zwycięstwo do samego końca, ale w tym momencie liczą się tylko 3 punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2015, 22:07

Cienias strzelił.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 22:06

Jak Sahin strzela bramkę to Mainz na pewno przegra.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 22:06

Sahin na 4:2. Tego już chyba nie wypuszczą.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 22:03

Czyżby drugie zwycięstwo z rzędu Borussi?

DawidAl
Jak mnie nie ma to pisz na Pw to ci cos doradze. Ja juz podawalem swoje typy na jutro i na niedziele jesli chodzi o Jupiler Pro League. Masz je w moich komentarzach z wczoraj ;P

Takie coś znalazłem hehe.

"Cztery największe zasady futbolu: 1.Wierzyć w Siebie 2.Kochać ten sport 3.Być zdeterminowany w trenowaniu 4. Arsenal"

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 21:46

Kanonier204

I w dodatku to podwójna szansa, więc teraz wynik meczu by mnie już nie interesował :D. Ale pewnie co innego by zepsuło kupon :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2015, 21:45

Schmelzer ofiara. Matko .

szymon982 komentarzy: 78413.02.2015, 21:45

2-2 co za mecz

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 21:45

Po co Weidenfeller tak daleko wychodził?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 21:44

A ja wczoraj chyba tego typu nie dodalem do tamtej listy. No ale mimo wszystko 1.8 to dobry kurs ;p

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 21:44

2:2 Mainz :D.

szymon982 komentarzy: 78413.02.2015, 21:44

Reus strzela i Grzelczak strzela :D

schnor25 komentarzy: 1854613.02.2015, 21:44

Jest pierwszy gol w E-klapie, P. Grzelczak trafia do siatki.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 21:44

Reus strzela? Welcome Marco!!

baranek19 komentarzy: 134113.02.2015, 21:44

Lechia 1-0

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 21:43

DawidAl
Tutaj moim zdaniem najlepszy wybor to i tak x2 wiec niewiele straciles.

Kanonier204

Wcześniej cię nie było, a chciałem się spytać czy warto obstawiać Genk :D. W końcu nie postawiłem, zrobiłem tylko e-kupon i ładnie by weszło po pierwszej połowie po kursie 1,80 :P

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 21:39

schnor25

Moim zdaniem w meczach reprezentacji dadzą z siebie wszystko. Poza tym jeszcze chyba miesiąc do meczów eliminacji z tego co wiem.

schnor25 komentarzy: 1854613.02.2015, 21:38

Friesenbichler za każdym razem wykłada się w polu karnym, inna sprawa, że niektóre interwencje obrońców na pograniczu faulu.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 21:37

Borussia gol :P. Subotić.

schnor25 komentarzy: 1854613.02.2015, 21:37

DawidAL

Piszczek z tego co słyszę bez formy, więc w jego miejsce chyba Olkowski. Jędrzejczyka nie ma, więc znowu Wawrzyniak na LO? Dziwniel na razie ławka w St. Galen, no chyba, że w E-klapie kto się wybije. Lewy w słabej dyspozycji, Milik też nie strzela. Na chwilę obecną wygląda to słabo.

baranek19 komentarzy: 134113.02.2015, 21:35