Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester

Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester 10.02.2015, 21:36, Sebastian Czarnecki 3018 komentarzy

Kiedy Arsenal schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, wszyscy myśleli, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, a Lisy z Leicesteru nie będą próbowały gonić wyniku. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Nigela Pearsona rozegrali bardzo dobrą drugą połowę i byli nawet o włos od wyrównania rezultatu, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arsene'a Wengera i jego drużyny i to właśnie londyńczycy zdobyli niezwykle ważne 3 punkty.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Walcott (73. Ramsey) (82. Flamini) , Rosicky, Cazorla, Özil - Sanchez (67. Giroud)

Leicester: Schwarzer - Simpson, Huth, Morgan (80. Ulloa), Upson (59. Wasilewski), Konchesky - Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp (86. Nugent) - Kramarić

Spotkanie zaskakująco dobrze zaczęła drużyna gości, która już od pierwszych minut naciskała na linię defensywną Arsenalu i nawet była o krok od strzelenia gola. Przed dobrą okazją stanął Mahrez, jednak na drodze strzału Algierczyka stanął Monreal, który zmienił tor lotu piłki.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać osiem minut - dopiero wtedy londyńczycy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która postawiła defensywę Lisów w stan gotowości. Ta jednak zdołała sobie poradzić z Alexisem Sanchezem, a jego uderzenie zostało zablokowane.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa kapitalnym podaniem popisał się Mesut Özil, który uruchomił wybiegającego na wolne pole Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Markiem Schwarzerem, ale strzelił prosto w australijskiego golkipera.

W 27. minucie Arsenal wyszedł na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Mesuta Özila na krótki słupek spadło prosto na nogę Koscielnego, który strzałem po ziemi pokonał Schwarzera. 1-0!

Kanonierzy nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. W 32. minucie próbował Alexis Sanchez, z kolei kilkadziesiąt sekund później mocno uderzał Hector Bellerin, ale pierwsza próba była nieudana, a z drugą pewnie poradził sobie Schwarzer.

Pięć minut później swoją szansę na wyrównanie miała ekipa z Leicesteru. Bardzo uaktywnił się zwłaszcza Mahrez, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Ospinę, ale za każdym razem nie potrafił trafić w światło bramki.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 42. minucie Mesut Özil zaskoczył Marka Schwarzera potężnym strzałem zza pola karnego, a Australijczyk wypluł piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Theo Walcott, który bezproblemowo pokonał oniemiałego bramkarza. 2-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć londyńczycy jeszcze próbowali zaskoczyć defensywę Leicesteru. Arsenal prowadzi jednak 2-0 i pewnie zmierza po ważne ligowe zwycięstwo.

Druga część meczu zaczęła się od ostrzegawczych sygnałów ze strony obu zespołów. Najpierw z woleja swojego szczęścia próbował Rosicky, który nie trafił w bramkę, a potem Ospinę chciał zaskoczyć Kramarić, ale Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie przed podwójną okazją stanął Andrej Kramarić. Chorwat najpier został zatrzymany przez Ospinę, ale złe wybicie Mertesackera sprawiło, że mógł sobie pozwolić na dobitkę. Niemiecki defensor naprawił jednak swój błąd i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Zaledwie minutę później Kramarić znalazł drogę do bramki pilnowanej przez Ospinę. Kiepska gra w defensywie Arsenalu sprawiła, że Chorwat znalazł się z piłką w okolicach jedenastego metra i strzałem tuż przy słupku pokonał Kolumbijczyka. Londyńczycy prowadzą już tylko 2-1.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników z północnego Londynu, a zwłaszcza Santiago Cazorlę, który krótko po tym wydarzeniu wziął sprawy we własne nogi, przeprowadził solową akcję i huknął na bramkę Schwarzera. Były gracz Chelsea poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 67. minucie Olivier Giroud zmienił Alexisa Sancheza, który dopiero niedawno wrócił po kontuzji.

Na 20 minut przed końcem meczu świetną indywidualną akcją popisał się Riyad Mahrez, który ograł kilku defensorów Arsenalu, a następnie strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Ospinę.

Kilka minut po tej akcji Arsene Wenger postanowił zacieśnić środek pola i za Theo Walcotta desygnował do gry Aarona Ramseya.

W 78. minucie na moment stanęły serca wszystkich kibiców Arsenalu, kiedy Mahrez uruchomił Kramaricia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną. Chorwat postanowił przelobować Kolumbijczyka, ale na szczęście byłego gracza Nicei nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie jego wykonanie.

Zaledwie 10 minut trwała przygoda Ramseya na boisku w dzisiejszym meczu. Walijczyk doznał kontuzji i musiał opuścić murawę - w jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

W 86. minucie w drużynie Leicesteru na murawie znajdowało się aż trzech środkowych napastników - Kramarić, Nugent i Ulloa.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale to nie pomogło dzielnym Lisom znaleźć sposobu na pokonanie Davida Ospiny. Arsenal z wielkim trudem dowiózł zwycięstwo do samego końca, ale w tym momencie liczą się tylko 3 punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Novazzy komentarzy: 351013.02.2015, 23:37

@mar

ja tez tego nie ogarniam.

Ja czasami jak czegos nie wiem to wbijam na YT sprawdzić ale to jest jakies minimum.
np. Mam 52h w SC2 a obejrzałem do tego jeden film 40 min.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 23:36

mar12301
Szczerze? lubię popatrzeć jak ktoś gra. Np. Fifa 14 to najpierw musiałem oglądnąć jak ktoś w to gra, a dopiero potem ją ściągnąłem, taki wariat ze mnie hehe.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 23:35

Novazzy
I wgl niektórzy mają takie denne teksty, że aż głowa boli.

mar12301 komentarzy: 2313713.02.2015, 23:35

Nigdy nie zrozumiem sensu oglądania na YouTube jak ktos gra w grę. ;]

Moim zdaniem szkoda czasu. Nie lepiej samemu zagrać? :)

Novazzy komentarzy: 351013.02.2015, 23:33

youtube.com/watch?v=POc9aBbNG6g

@dani
Tak ogólnie to jakieś 90% kanałów +100k subów , ma niski poziom i widownie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 23:32

Lubię popatrzeć na jakieś nowe gry, czy opłaca się je kupować, ściagać itp.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 23:31

Novazzy
Właśnie co jakiś czas wchodzę na tych (sławnych) gejmerów, ale co przeczytam komentarze to zaraz jakieś kłótnie itp.

Novazzy komentarzy: 351013.02.2015, 23:30

@danielosik
Ogólnie u gejmerów średnia wieku to jakaś podstawowka,bo normalny człowiek albo ma jakieś inne zajecia albo gra sam ,tj. nie musi obejrzeć 2h filmów aby pograć 20min.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 23:27

Lubiłem sobie oglądnąć od czasu do czasu jakichś gejmerów, ale tak patrzę np. na takiego Isamu itp. to u niego chyba średnia wieku to 10 lat.

hanzo88h komentarzy: 165913.02.2015, 23:26

W Tv boardwalk empire, na kompie toczę zaciętą bitwe w romka i straciłem wątek xD

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 23:19

lordpat

od siebie polecam ogladanie na SkySports, BBC i jeszcze jedna stacja ale wypadło mi z głowy.

Tam jest to bardziej zbalansowane - komentarz i dźwięk ze stadionu,bo na arsenal.player jest montonnie i nudno,a na C+ bardziej słychać komentatorów. No i komentatorzy za bardizej żywiołowi w angielskich stacjach. Wystaczy odpalić stare bramki Henryego i zobaczyć ile emocji dodaje tam komentator.
PLus na zagranicznych stacjach, kilka minut pokzanej rozgrzewki, wywiady przed i po meczowe itp.

IMO angielka tv ma lepszy klimat, choć musze się zgodzić,ze jest teraz bardziej piknikowo na stadionach.

hanzo88h komentarzy: 165913.02.2015, 23:08

adrian

Aha to teraz palimy jana. Mój komentarz też nie był poważnie.

lordpat komentarzy: 336613.02.2015, 23:04

KOL, nie, na Arsenal player :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 23:03

Najlepsza jest Marsylia - pierwszy mecz u siebie w lidze przegrali, potem 11 zwycięstw z rzędu a dziś ta seria została przerwana w meczu z Reims.

hanzo88h komentarzy: 165913.02.2015, 23:01

adrian

Udowadniam Ci że potrafię czytać ze zrozumieniem ;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 22:59

KingOfLoyal
I co najciekawsze mamy najlepszy wynik w PL.

adrian

Alonso napisał " wiadomo że Theo > *****"

pozdrawiam

adrian

no powiedzmy,ze wiedział, wtedy nie było żadnej konkurencji, i każdy był zadowolony,ze Theo strzelał i asystował jak szalony,a zapominał ile okazji i akcji marnował/znikał na pół meczu.
Nie chce go wywalać,ani sadzać na ławce, zawodnik bardzo ważny dla nas. Jednak dostrzegam jego wady i musi zaczac pracować w defie,bo na aktualnym poziomie piłki w wiekszych pojedynkach jest to istotne.

lordpat komentarzy: 336613.02.2015, 22:50

Polecam ogladniecie meczow Arsenalu w sezonie 10/11. Gra Arsenalu porywała, zupełnie inaczej niz w ostatnich latach. I co najwazniejsze, trybuny zyly kazdym meczem.
Po golu judasz, spiker powiedzial robin.. A reszta widzow van Persie !!! Czegos takiego mi brakuje, jako widzowi telewizyjnemu, to co dopiero prawdziwym fanom.

hanzo88h komentarzy: 165913.02.2015, 22:47

adrian

Głupi artykuł? a może go nie zrozumiałeś...
Proponuje zejść na ziemie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 22:46

shark31
Sterling niby taka gwiazda, a teraz gra gunwo.

No i co, że Marco jest lepszy od Theo? Theo bardziej lubię.

Theo

shark31 komentarzy: 601313.02.2015, 22:45

danielosik hmmm na ten moment Ox nie jest tak dobry jak Sterling. Ma przeblyski geniuszu, ale to jeszcze nie jest to.

shark31 komentarzy: 601313.02.2015, 22:43

Hanzo zawsze wkracza w takich momentach ;) a ludzie nawet nie napsali ze Theo jest lepszy;) a wrecz przeciwnie ze pilkarsko jest sporo gorszy od Reusa...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 22:43

Kanonier204
Nie ma się co dziwić, skoro została prawie nic tam już nie ma.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 22:43

adrian

Ja nie powiedziałem,ze Theo jest złym piłkarzem, jest biedakiem w dryblingu i panikuje jak ma rywala przed soba.
Inzaghi magikiem nie był,a był genialnym lisem pola karnego.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 22:41

Bo to prawda. Ox jest lepszy od Sterlinga.

hanzo88h komentarzy: 165913.02.2015, 22:36

Walcotta lepszy od Reusa, Giroud od Kanea, Ox od Sterlinga wychodzi na to że co roku powinnyśmy wygrywać lige. Proponuje zapoznać się z poniższym artykułem, u niektórych na tej stronie widać podobne objawy xD
webhosting.pl/Przystosowanie.czy.uszkodzenie.Twoj.mozg.zmienia.sie.pod.wplywem.Internetu

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 22:34

simpllemann

taksiegra.com/mateusz-swiecicki-opuscil-orange-sport/

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 22:30

Jeśli chodzi o ligę francuską to pamiętam jak Orange Sport transmitowało mecze. Zawsze lubiłem słuchać wtedy Mateusza Święcickiego.

Alonso komentarzy: 1282413.02.2015, 22:30

youtube.com/watch?v=kL3UapnxHyY

a to chyba jego najlepszy gol :p

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 22:28

adrian

Willian ma nędzne statystyki i nie wie co robić na boisku ?

Wyjście za linie obrońców,a drybling to dwie inne sprawy. Zabrać się z piłka i mieć przed soba bramkarza,to Theo potrafi, ale dostać piłke i minąć obrońce(nie uciec mu majac do niego 5 metrów) tego Theo nie potrafi.

Połaczenie Theo i Oxa to byłby piłkarz kompletny. A tak jeden nie wie co robić jak ma przed soba rywala,a drugi nie wie co robić jak juz minie wszystkich rywali

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 22:25

adrian---> Ligue 1 ma fajnych komentatorów. Białas, Smokowski i Dębiński(wydaje mi się, że on sympatyzuje z Arsenalem) to klasa.

shark31 komentarzy: 601313.02.2015, 22:25

Komentatorzy L1 sa najlepsi. Przede wszystkim Bialas ma bardzo duza wiedze.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 22:21

adrian12543
A kto komentuje?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 22:21

Theo to gość,który jest w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze z bardzo dobrym wykonczeniem(choć lubi raz na 5 strzałow zaserwować babola) To nadal jest jeździec bez głowy,któremu mózg odcina jak ma przed soba rywala. Biedak jeśli chodzi o drybling,a przebłyski z Ncastle potwierdzaja regułe.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 22:20

FabsFAN
Co ty gadasz, facet?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 22:19

FabsFAN---> Ty tak na serio? Wiele goli z Chelsea, Tottenhamem, United. Z Barcą strzelił.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2015, 22:17

no Walcott nabija sobie staty z cieniasami, ale przeciwko silnej druzynie nie istnieje.

GoDisLove komentarzy: 14713.02.2015, 22:16

mam pytanie szukam dobrej strony z ebookami, czy wie ktoś może skąd można pobierać za darmo. Albo czy nie posiada ktoś książek w formacie elektronicznym sportowych

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 22:15

migus

jak robili znaczek nike wyszywany w latach 90 to czemu by nie mieli zrobic loga ;)

migus11 komentarzy: 131413.02.2015, 22:13

Nie wydaje się wam to podrobione? Czy 10 lat temu robili takie loga?

Ziebka komentarzy: 265913.02.2015, 22:12

pytanie z innej beczki chlopaki, nie wydaje wam sie ze mecz z Leicester to bylo dla Alexisa za wczesnie? Nie macie wrazenia ze od samego poczatku meczu nie byl tym Alexisem ktorego znamy i podziwiamy od poczatku sezonu?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 22:08

FabsFAN---> Piłkarsko Reus jest o 3 klasy wyżej niż Theo. Ale staty lepsze pewnie zawsze będzie miał Walcott. Chciałbym ich dwóch jednocześnie w Arsenalu.