Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester

Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester 10.02.2015, 21:36, Sebastian Czarnecki 3018 komentarzy

Kiedy Arsenal schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, wszyscy myśleli, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, a Lisy z Leicesteru nie będą próbowały gonić wyniku. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Nigela Pearsona rozegrali bardzo dobrą drugą połowę i byli nawet o włos od wyrównania rezultatu, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arsene'a Wengera i jego drużyny i to właśnie londyńczycy zdobyli niezwykle ważne 3 punkty.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Walcott (73. Ramsey) (82. Flamini) , Rosicky, Cazorla, Özil - Sanchez (67. Giroud)

Leicester: Schwarzer - Simpson, Huth, Morgan (80. Ulloa), Upson (59. Wasilewski), Konchesky - Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp (86. Nugent) - Kramarić

Spotkanie zaskakująco dobrze zaczęła drużyna gości, która już od pierwszych minut naciskała na linię defensywną Arsenalu i nawet była o krok od strzelenia gola. Przed dobrą okazją stanął Mahrez, jednak na drodze strzału Algierczyka stanął Monreal, który zmienił tor lotu piłki.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać osiem minut - dopiero wtedy londyńczycy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która postawiła defensywę Lisów w stan gotowości. Ta jednak zdołała sobie poradzić z Alexisem Sanchezem, a jego uderzenie zostało zablokowane.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa kapitalnym podaniem popisał się Mesut Özil, który uruchomił wybiegającego na wolne pole Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Markiem Schwarzerem, ale strzelił prosto w australijskiego golkipera.

W 27. minucie Arsenal wyszedł na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Mesuta Özila na krótki słupek spadło prosto na nogę Koscielnego, który strzałem po ziemi pokonał Schwarzera. 1-0!

Kanonierzy nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. W 32. minucie próbował Alexis Sanchez, z kolei kilkadziesiąt sekund później mocno uderzał Hector Bellerin, ale pierwsza próba była nieudana, a z drugą pewnie poradził sobie Schwarzer.

Pięć minut później swoją szansę na wyrównanie miała ekipa z Leicesteru. Bardzo uaktywnił się zwłaszcza Mahrez, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Ospinę, ale za każdym razem nie potrafił trafić w światło bramki.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 42. minucie Mesut Özil zaskoczył Marka Schwarzera potężnym strzałem zza pola karnego, a Australijczyk wypluł piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Theo Walcott, który bezproblemowo pokonał oniemiałego bramkarza. 2-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć londyńczycy jeszcze próbowali zaskoczyć defensywę Leicesteru. Arsenal prowadzi jednak 2-0 i pewnie zmierza po ważne ligowe zwycięstwo.

Druga część meczu zaczęła się od ostrzegawczych sygnałów ze strony obu zespołów. Najpierw z woleja swojego szczęścia próbował Rosicky, który nie trafił w bramkę, a potem Ospinę chciał zaskoczyć Kramarić, ale Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie przed podwójną okazją stanął Andrej Kramarić. Chorwat najpier został zatrzymany przez Ospinę, ale złe wybicie Mertesackera sprawiło, że mógł sobie pozwolić na dobitkę. Niemiecki defensor naprawił jednak swój błąd i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Zaledwie minutę później Kramarić znalazł drogę do bramki pilnowanej przez Ospinę. Kiepska gra w defensywie Arsenalu sprawiła, że Chorwat znalazł się z piłką w okolicach jedenastego metra i strzałem tuż przy słupku pokonał Kolumbijczyka. Londyńczycy prowadzą już tylko 2-1.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników z północnego Londynu, a zwłaszcza Santiago Cazorlę, który krótko po tym wydarzeniu wziął sprawy we własne nogi, przeprowadził solową akcję i huknął na bramkę Schwarzera. Były gracz Chelsea poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 67. minucie Olivier Giroud zmienił Alexisa Sancheza, który dopiero niedawno wrócił po kontuzji.

Na 20 minut przed końcem meczu świetną indywidualną akcją popisał się Riyad Mahrez, który ograł kilku defensorów Arsenalu, a następnie strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Ospinę.

Kilka minut po tej akcji Arsene Wenger postanowił zacieśnić środek pola i za Theo Walcotta desygnował do gry Aarona Ramseya.

W 78. minucie na moment stanęły serca wszystkich kibiców Arsenalu, kiedy Mahrez uruchomił Kramaricia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną. Chorwat postanowił przelobować Kolumbijczyka, ale na szczęście byłego gracza Nicei nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie jego wykonanie.

Zaledwie 10 minut trwała przygoda Ramseya na boisku w dzisiejszym meczu. Walijczyk doznał kontuzji i musiał opuścić murawę - w jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

W 86. minucie w drużynie Leicesteru na murawie znajdowało się aż trzech środkowych napastników - Kramarić, Nugent i Ulloa.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale to nie pomogło dzielnym Lisom znaleźć sposobu na pokonanie Davida Ospiny. Arsenal z wielkim trudem dowiózł zwycięstwo do samego końca, ale w tym momencie liczą się tylko 3 punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 17:13

Nie pogardziłbym takim Lukaku :D

lays komentarzy: 3987113.02.2015, 17:11

omelu Lukaku powiedział, że ma nadzieję i chęci na transfer do klubu z górnej półki.

Belg przyszedł z londyńskiej Chelsea do Evertonu w lipcu 2014 roku. Klub z Liverpoolu płacąc 28 milionów funtów za Lukaku pobił swój rekord transferowy. 21-letni napastnik przed transferem definitywnym na Goodison Park grał w sezonie 2013/2014, gdyż do The Toffees wypożyczył go Jose Mourinho. Teraz Lukaku ma trudności z osiągnięciem formy z tamtego okresu, ale i tak w 33 występach zdobył 10 goli.

W środę Belg wystąpił w przegranym starciu z Chelsea. Został on miło przywitany przez fanów The Blues.

- To było niesamowite zagrać na Stamford Bridge i jeszcze zostałem miło przywitany - powiedział dla Sky Sports.

- Fani wiedzą, że jestem dobrym graczem i chcę się rozwijać, dlatego w przyszłości mogę wrócić do takiego klubu jak Chelsea.

- Nie mówię że zostanę w Evertonie – są inne kluby. Po prostu chcę się rozwijać jako zawodnik i trafić do zespołu z górnej półki - zakończył Lukaku.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 17:07

CHWDP - Chada wraca do pierdla
Warszawski marniak, tyle czasu się ukrywał aby zostać złapanym za jazdę po pijaku autem mając przy sobie lewe dokumenty. Teraz to pewnie parę lat w bonusie dostanie.

Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 17:06

Hehe, to teraz 5 części piosenki "w tych więzieniach"

Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 17:05

Maciar

Bo Dancer public zrobił.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2015, 17:02

Za Chadą już dawno był list gończy

I najlepszy tekst Tomka "Szukajcie aż znajdziecie" :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 16:53

AJR
Zgadzam się.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 16:51

Tych co jeżdżą po pijaku powinni zamykać. Wszystkich.

Maciar komentarzy: 69313.02.2015, 16:50

Przedtem długo nie było haxa na k.com a teraz jak jest to pełny room :/

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 16:44

danielosik

wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Warszawski-raper-Chada-zatrzymany-przez-policje-Trafil-juz-za-kraty,wid,17256987,wiadomosc.html?ticaid=114561

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 16:43

AJR
Czytałem niby, że po pijaku jechał i że go zwinęli, ale nie wiem czy to prawda.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 16:43

danielosik
A co niby takiego zrobił?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 16:41

To prawda, że Chade złapali?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 16:40

"Po niedawnych derbach północnego Londynu jeden z portali opublikował film dokumentujący zachowanie fanów Arsenalu i Tottenham na ulicach miasta. Policja konna starała się rozdzielić zwaśnione grupy, wykrzykujące wulgaryzmy, grożące pięściami. Kibice ci nie wyglądali na chuliganów, bardziej na pracowników korporacji, którzy wyszli właśnie ze swoich biur. Do podobnych utarczek słownych doszło także na trybunach"

Akurat na derbach to chyba normalne,że sie wyzywaja.

Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 16:27

w końcu ktoś haxa zrobił :D

lordpat komentarzy: 336613.02.2015, 16:24

Na arsenal.com macie wideo z conferenja prasowa wengera, jest tam wszystko powiedziane, o Alexisie ròwnież.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.02.2015, 16:20

haxball.com/?roomid=~2bc5d6d9e25bc43c73c720ca8cc03eaff5859ba306f21b0e4ff2981a67b65c8aa

zuczek1987 komentarzy: 640313.02.2015, 16:12

sanchezowi podobno nic nie jest ramsey wypadł na 1 mc

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 16:09

Jak dla mnie Sanchez powinien w pucharze odpocząć, ale już z CP powinien zagrać, bo musi wrócić do formy przed Ligą Mistrzów.

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2015, 16:06

Dobrze, ze Wenger nie potwierdził informacji w sprawie Sancheza, ze moze pauzowac do 3 tygodni. Z Middlesbrough lepiej niech nie gra, z CP mogłby usiasc na ławce a z Monaco pasowałoby aby wystapił.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 15:55

Ale fajna pogoda u mnie, normalnie masakra, a u was?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 113.02.2015, 15:53

Podobno Chambers to ma jakiś uraz dlatego się nie łapał ostatnio wcale na ławke.

camsbruken komentarzy: 125813.02.2015, 15:33

Ciekawe jak się Bellerin zaprezentuje w niedzielę, ostatnio miał tendencję zniżkową

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 15:30

illpadrino
No ale nie masz intro jak stoja w tunelu i wychodza na murawe a w trakcie pokazana jest animacja ze skladami i formacja prawda?

Kwestia patcha do 15-stki. Wszystko teraz juz jest ;p

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.02.2015, 15:14

Kanonier204

Ja też od zawsze w pesa, 2014 po patchach itd była już do grania, teraz ta 2015 jest już całkowicie dobra tylko wgrać patch na stroje i teamy i chodzi miód.

Nie wiem czy ktoś zauważył w pesie, że jak się pociśnie kogoś wślizgiem to słychać głuchy krzyk tak jakby tego gościa co mu wjechałeś w nogi. Nie strzelasz bramek piętkami zza 16stki, ja gram od premiery i jeszcze nie uderzyłem nawet z nożyc bramy.. Jest trudniejsza, trudniej ładną bramkę strzelić, zawodnicy mają płynną animację biegu itd.
Jak dla mnie po prostu lepsza a brakuje jej tylko licencji.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2213.02.2015, 15:13

Ja nigdy nie byłem zwolennikiem pesa. Jedyne co mi Się w nin podoba do lm. Ale może jestem uprzedzony

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 15:08

illpadrino
Ja mimo wszystko zawsze w Pesa gram i bede grac tylko chodzi o to ze wczesniej nie mialem do czynienia z Fifa a ze dostalem 15-stke to teraz sie zabralem za ten tryb Kariery. Wczesniej pykalem w UT ale mi sie znudzilo.

14henry14 komentarzy: 14513.02.2015, 15:07

mam pytanie nie związane z tematem, otóż chce kupić auto i mam na oku nissana primera p12 1.9 2006 r, może zna się ktoś na autach i napisałby czy warto się nim interesować? :) z góry dzieki

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.02.2015, 15:04

Nie chce tutaj cisnąć po fifie ale jak widzę te niektóre zagrania i sam gameplay gdzie zawodnicy nie biegają naturalnie itd, to śmiem twierdzić ,że 2015 wygrywa pes...

DawidAL

Niezła jest, btw moglibyście przywrócić te kalendarze, fajne to było.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 14:51

Ziebka
Nie no calym zespolem. Do pupy sie gra samemu. Biegasz jak w krzakach i czekasz na niewiadomo co. A komputer to tak mysli ze to jest parodia. Oczywiscie gralem z 5 spotkan samym soba ale moze z 3 mecze wygralem po 1-0 max 2-0.

Wlasnie Rogers dal mi szanse w BPL! i to z Arsenalem na wyjezdzie! ale i tak mam beke z tabeli jak i ze skladu AFC.

Diaby "Feel the game"

W moim teamie bez zmian. Nie ma nowych "ASOW" procz mnie xd

patryksz komentarzy: 364813.02.2015, 14:51

DawidAL

No rozumiem. Sam lubię pobawić się grafiką, bo dość często mi się przydaje ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.02.2015, 14:47

w ogóle to ten tryb teraz to kpina. ustawiasz poziom legendarny, a cpu gra jak na amatorze. 0 podań, 0 akcji i ogólnie wieje nudą. gra toczy się głównie w środkowej części boiska, chyba że przejmiesz piłkę i ruszysz z akcją, bo te ciołki nie potrafią zagrać dobrej piły

Ziebka komentarzy: 265913.02.2015, 14:45

@kanonier204

a kierujesz calym zespolem czy tylko soba?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 14:45

patryksz

Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, efekt nudów :D. Na moją tapetę może być :D.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.02.2015, 14:44

grać w be a pro offline w fifę inną niż 11 czy tam 12 to grzech :(. mówię ci pograj w starsze edycje, gdzie be a pro było bardziej rozbudowane

patryksz komentarzy: 364813.02.2015, 14:44

DawidAL

Zbyt proste i kompozycja taka sobie. Do tego rozmycie Gaussa takie z dupci. Powinno bardziej się rozpływać, bo krawędź rzuca się w oczy :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 14:38

Numer mam 28.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 14:38

Co myślicie? Znośna? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 14:37

PC oczywiscie.

Dobra beka jest. Sturridge wchodzi z lawki za mnie w 70 minucie. Oczywiscie sa mecze w ktorych nie gram ale w tym sezonie to wiekszosc moich spotkan to puchary: CoC, FA Cup czy LE. W lidze tylko dwa mecze czy trzy zagralem :(

lordpat komentarzy: 336613.02.2015, 14:29

Alexis zapewne nie zagra z Boro, ale na nastepna kolejka wroci, a juz na pewno zagra z Monaco.

gothegunners1886 komentarzy: 309813.02.2015, 14:26