Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester

Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester 10.02.2015, 21:36, Sebastian Czarnecki 3018 komentarzy

Kiedy Arsenal schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, wszyscy myśleli, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, a Lisy z Leicesteru nie będą próbowały gonić wyniku. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Nigela Pearsona rozegrali bardzo dobrą drugą połowę i byli nawet o włos od wyrównania rezultatu, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arsene'a Wengera i jego drużyny i to właśnie londyńczycy zdobyli niezwykle ważne 3 punkty.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Walcott (73. Ramsey) (82. Flamini) , Rosicky, Cazorla, Özil - Sanchez (67. Giroud)

Leicester: Schwarzer - Simpson, Huth, Morgan (80. Ulloa), Upson (59. Wasilewski), Konchesky - Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp (86. Nugent) - Kramarić

Spotkanie zaskakująco dobrze zaczęła drużyna gości, która już od pierwszych minut naciskała na linię defensywną Arsenalu i nawet była o krok od strzelenia gola. Przed dobrą okazją stanął Mahrez, jednak na drodze strzału Algierczyka stanął Monreal, który zmienił tor lotu piłki.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać osiem minut - dopiero wtedy londyńczycy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która postawiła defensywę Lisów w stan gotowości. Ta jednak zdołała sobie poradzić z Alexisem Sanchezem, a jego uderzenie zostało zablokowane.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa kapitalnym podaniem popisał się Mesut Özil, który uruchomił wybiegającego na wolne pole Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Markiem Schwarzerem, ale strzelił prosto w australijskiego golkipera.

W 27. minucie Arsenal wyszedł na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Mesuta Özila na krótki słupek spadło prosto na nogę Koscielnego, który strzałem po ziemi pokonał Schwarzera. 1-0!

Kanonierzy nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. W 32. minucie próbował Alexis Sanchez, z kolei kilkadziesiąt sekund później mocno uderzał Hector Bellerin, ale pierwsza próba była nieudana, a z drugą pewnie poradził sobie Schwarzer.

Pięć minut później swoją szansę na wyrównanie miała ekipa z Leicesteru. Bardzo uaktywnił się zwłaszcza Mahrez, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Ospinę, ale za każdym razem nie potrafił trafić w światło bramki.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 42. minucie Mesut Özil zaskoczył Marka Schwarzera potężnym strzałem zza pola karnego, a Australijczyk wypluł piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Theo Walcott, który bezproblemowo pokonał oniemiałego bramkarza. 2-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć londyńczycy jeszcze próbowali zaskoczyć defensywę Leicesteru. Arsenal prowadzi jednak 2-0 i pewnie zmierza po ważne ligowe zwycięstwo.

Druga część meczu zaczęła się od ostrzegawczych sygnałów ze strony obu zespołów. Najpierw z woleja swojego szczęścia próbował Rosicky, który nie trafił w bramkę, a potem Ospinę chciał zaskoczyć Kramarić, ale Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie przed podwójną okazją stanął Andrej Kramarić. Chorwat najpier został zatrzymany przez Ospinę, ale złe wybicie Mertesackera sprawiło, że mógł sobie pozwolić na dobitkę. Niemiecki defensor naprawił jednak swój błąd i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Zaledwie minutę później Kramarić znalazł drogę do bramki pilnowanej przez Ospinę. Kiepska gra w defensywie Arsenalu sprawiła, że Chorwat znalazł się z piłką w okolicach jedenastego metra i strzałem tuż przy słupku pokonał Kolumbijczyka. Londyńczycy prowadzą już tylko 2-1.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników z północnego Londynu, a zwłaszcza Santiago Cazorlę, który krótko po tym wydarzeniu wziął sprawy we własne nogi, przeprowadził solową akcję i huknął na bramkę Schwarzera. Były gracz Chelsea poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 67. minucie Olivier Giroud zmienił Alexisa Sancheza, który dopiero niedawno wrócił po kontuzji.

Na 20 minut przed końcem meczu świetną indywidualną akcją popisał się Riyad Mahrez, który ograł kilku defensorów Arsenalu, a następnie strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Ospinę.

Kilka minut po tej akcji Arsene Wenger postanowił zacieśnić środek pola i za Theo Walcotta desygnował do gry Aarona Ramseya.

W 78. minucie na moment stanęły serca wszystkich kibiców Arsenalu, kiedy Mahrez uruchomił Kramaricia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną. Chorwat postanowił przelobować Kolumbijczyka, ale na szczęście byłego gracza Nicei nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie jego wykonanie.

Zaledwie 10 minut trwała przygoda Ramseya na boisku w dzisiejszym meczu. Walijczyk doznał kontuzji i musiał opuścić murawę - w jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

W 86. minucie w drużynie Leicesteru na murawie znajdowało się aż trzech środkowych napastników - Kramarić, Nugent i Ulloa.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale to nie pomogło dzielnym Lisom znaleźć sposobu na pokonanie Davida Ospiny. Arsenal z wielkim trudem dowiózł zwycięstwo do samego końca, ale w tym momencie liczą się tylko 3 punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.02.2015, 21:26

Padoks
Aaa.. Zapomniałem dodać, że demko w moim przypadku mi wystarcza, możliwość grania meczy nawet 20minutowych,kilka licencjonowanych zespołów:)

royal87 komentarzy: 142413.02.2015, 21:25

macie pany dobry link do borussi?:)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.02.2015, 21:25

Nieudolny*
Padoks
Obecnie grywam w demko w PES na Xboxie i podoba mi się. Gameplay jest zdecydowanie lepszy niż w fifie, ale trochę brakuje do ideału. Faule, czerwone kartki z niczego. Ale konstruowanie akcji i powiedzmy emocje są większe. Realizm tez takowo.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 21:22

@qwertyu123: Dwie ostatnie + 3 od końca gra baraże z 3-cią ekipą 2 Bundesligi (dwumecz)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.02.2015, 21:21

Znowu Dortmund strasznie niezdolny. Stracić bramkę w 50sekundzie strzałem na pusta bramkę i próbować gonić wynik.

qwertyu123 komentarzy: 77513.02.2015, 21:21

Ile druzyn spada w Niemczech? Po cichu licze, ze BvB bedzie jedna z nich.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.02.2015, 21:20

Luuk de Jong z hattrickiem dla PSV :P.

In-Form? :D

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 313.02.2015, 21:16

Ten utwór wprowadzający do Ojca Chrzestnego jest lepszy jak napisay się zaczynają.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 21:08

Dziękuję wam. Bardzo podoba mi się nutka z tego filmu. Na nanana na na na...

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370013.02.2015, 21:07

danielosik, dobry film to mało powiedzianie, to jest arcydzieło, ale uważaj. Jak obejrzysz pierwszą część to przygotuj czas na następną.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 21:07

danielosik
Klasyka.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698213.02.2015, 21:06

Poleci ktoś jakiś fajny film na wieczór?

btw. "Ojciec Chrzestny" to dobry film?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2015, 20:57

Oglądam BvB i stwierdzam, że z sahinem nic nie wygrasz.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52413.02.2015, 20:53

Andy Carroll z powodu kontuzji kolana nie zagra już do końca sezonu

padoks komentarzy: 33313.02.2015, 20:53

Panowie gra ktoś z was w najnowszego PES'a na PS3? Mógłby mi ktoś doradzić czy warto kupować? Mam już Fifę na ps3 ale szału nie robi i szybko się przejadła a zwłąszcza tryby offline. Z góry dzięki za rady.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 20:52

Genk wygrywa z Westerlo. Ktos obstawial to? :)

gosku komentarzy: 126013.02.2015, 20:50

W końcu Piątek 13 to co się panowie dziwicie że BVB przegrywa.

gosku
Tak bedzie na TVP1. Jest to juz potwierdzone info ; )

Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 20:46

btw. na tvn leci super film - Eagle Eye :)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 20:46

@gosku: Pewnie tak

brawo BvB! :D

gosku komentarzy: 126013.02.2015, 20:45

z Monaco ;d *

gosku komentarzy: 126013.02.2015, 20:44

Panowie nasz mecz Monaco będzie w TVP1 ?

gosku komentarzy: 126013.02.2015, 20:30

Ja posiadam Arsenal "Jak powstawał nowoczesny SuperKlub"
Przeczytałem bodajże 4 Rozdziały i od Wakacji jakoś straciłem wenę i nie czytam jej ;/

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2413.02.2015, 20:27

@roman98;

Wg. mnie nuda, strasznie drętwo napisane

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 20:18

No to i tak ladnie. Ja ma LM na wyjezdzie dalem 100 Euro. No ale ES to nie to samo. Moze kiedys mi sie uda ;p

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 313.02.2015, 20:17

50 f.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2015, 20:17

W jakiej cenie?

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 313.02.2015, 19:59

Dobrze się ten rok zaczął od koncertu Slipknota i Korna, za tydzień Akurat a 1.03 kolejny mcz Arsenalu bo właśnie się dowiedziałem,że znajomy ma wolny bilet więc żal nie skorzystać za przystępną cenę.

TomHen1990 komentarzy: 67413.02.2015, 19:45

Dancer a nie. A co literki?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.02.2015, 19:40

haxball.com/?roomid=~2993c370796f11ddf3b570ada73ec8055e875cd20963d71d2ad251e714ba9a437

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.02.2015, 19:37

TomHen1990

A zapoznałeś się z regulaminem strony?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 19:36

No to chyba zostane na dluzej w Liverpoolu. Oferty mialem tylko od Swansea oraz Borussi Mönchengladbach. A tak swoja droga calkiem przyjemnie sie gra tylko jak juz sie czlowiek przyzwyczail do Pesa to do tej Fify 15-stki ciezko sie przyzwyczaic. No ale jakos sobie trzeba radzic :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.02.2015, 19:35

roman98

Jak powstawał nowoczesny superklub - troche nudnawa z początku. Długo ją czytałem, ale warto wiedzieć rzeczy, które są tam napisane.

Futbol obnażony właśnie czytam i jestem przy końcu. Dobra książka.

TomHen1990 komentarzy: 67413.02.2015, 19:35

PANOWIE ZAPODAJCIE JAKIS FAJNY I TRZYMAJACY W NAPIECIU DO OSTATNIEJ MINUTY THRILLER. STOSUNKOWO MLODY :-D DZIEKI

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.02.2015, 19:34

Balotelli nawet się załapał :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2015, 19:33

Dzisiaj Marsylia w końcu na spokojnie powinna zdobyć trzy punkty. Reims bez formy, a OM u siebie gra pewnie. Ciekawe jak Borussia.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2015, 19:30

Polecam również /Futbolowa gorączka/

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.02.2015, 19:28

simpllemann
Wchodzę co dzień i trafiam akurat na Twoje ciekawostki dotyczące statystyk.
Ta akurat mnie dziwi. Myślałem, że są zawodnicy, którzy dali dużo więcej punktów wchodząc z ławki.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40313.02.2015, 19:28