Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester

Mecz trudniejszy, niż się wydawało: Arsenal 2-1 Leicester 10.02.2015, 21:36, Sebastian Czarnecki 3018 komentarzy

Kiedy Arsenal schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, wszyscy myśleli, że ten mecz jest już rozstrzygnięty, a Lisy z Leicesteru nie będą próbowały gonić wyniku. Nic bardziej mylnego. Podopieczni Nigela Pearsona rozegrali bardzo dobrą drugą połowę i byli nawet o włos od wyrównania rezultatu, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do Arsene'a Wengera i jego drużyny i to właśnie londyńczycy zdobyli niezwykle ważne 3 punkty.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Walcott (73. Ramsey) (82. Flamini) , Rosicky, Cazorla, Özil - Sanchez (67. Giroud)

Leicester: Schwarzer - Simpson, Huth, Morgan (80. Ulloa), Upson (59. Wasilewski), Konchesky - Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp (86. Nugent) - Kramarić

Spotkanie zaskakująco dobrze zaczęła drużyna gości, która już od pierwszych minut naciskała na linię defensywną Arsenalu i nawet była o krok od strzelenia gola. Przed dobrą okazją stanął Mahrez, jednak na drodze strzału Algierczyka stanął Monreal, który zmienił tor lotu piłki.

Na odpowiedź ze strony Arsenalu musieliśmy czekać osiem minut - dopiero wtedy londyńczycy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, która postawiła defensywę Lisów w stan gotowości. Ta jednak zdołała sobie poradzić z Alexisem Sanchezem, a jego uderzenie zostało zablokowane.

Wraz z upływem pierwszego kwadransa kapitalnym podaniem popisał się Mesut Özil, który uruchomił wybiegającego na wolne pole Walcotta. Anglik stanął oko w oko z Markiem Schwarzerem, ale strzelił prosto w australijskiego golkipera.

W 27. minucie Arsenal wyszedł na upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie Mesuta Özila na krótki słupek spadło prosto na nogę Koscielnego, który strzałem po ziemi pokonał Schwarzera. 1-0!

Kanonierzy nie zwalniali tempa i dążyli do kolejnych bramek. W 32. minucie próbował Alexis Sanchez, z kolei kilkadziesiąt sekund później mocno uderzał Hector Bellerin, ale pierwsza próba była nieudana, a z drugą pewnie poradził sobie Schwarzer.

Pięć minut później swoją szansę na wyrównanie miała ekipa z Leicesteru. Bardzo uaktywnił się zwłaszcza Mahrez, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Ospinę, ale za każdym razem nie potrafił trafić w światło bramki.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 42. minucie Mesut Özil zaskoczył Marka Schwarzera potężnym strzałem zza pola karnego, a Australijczyk wypluł piłkę przed siebie. Szybko dopadł do niej Theo Walcott, który bezproblemowo pokonał oniemiałego bramkarza. 2-0!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć londyńczycy jeszcze próbowali zaskoczyć defensywę Leicesteru. Arsenal prowadzi jednak 2-0 i pewnie zmierza po ważne ligowe zwycięstwo.

Druga część meczu zaczęła się od ostrzegawczych sygnałów ze strony obu zespołów. Najpierw z woleja swojego szczęścia próbował Rosicky, który nie trafił w bramkę, a potem Ospinę chciał zaskoczyć Kramarić, ale Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie przed podwójną okazją stanął Andrej Kramarić. Chorwat najpier został zatrzymany przez Ospinę, ale złe wybicie Mertesackera sprawiło, że mógł sobie pozwolić na dobitkę. Niemiecki defensor naprawił jednak swój błąd i wybił piłkę ponad poprzeczkę.

Zaledwie minutę później Kramarić znalazł drogę do bramki pilnowanej przez Ospinę. Kiepska gra w defensywie Arsenalu sprawiła, że Chorwat znalazł się z piłką w okolicach jedenastego metra i strzałem tuż przy słupku pokonał Kolumbijczyka. Londyńczycy prowadzą już tylko 2-1.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników z północnego Londynu, a zwłaszcza Santiago Cazorlę, który krótko po tym wydarzeniu wziął sprawy we własne nogi, przeprowadził solową akcję i huknął na bramkę Schwarzera. Były gracz Chelsea poradził sobie jednak z tym uderzeniem.

W 67. minucie Olivier Giroud zmienił Alexisa Sancheza, który dopiero niedawno wrócił po kontuzji.

Na 20 minut przed końcem meczu świetną indywidualną akcją popisał się Riyad Mahrez, który ograł kilku defensorów Arsenalu, a następnie strzelił tuż obok bramki strzeżonej przez Ospinę.

Kilka minut po tej akcji Arsene Wenger postanowił zacieśnić środek pola i za Theo Walcotta desygnował do gry Aarona Ramseya.

W 78. minucie na moment stanęły serca wszystkich kibiców Arsenalu, kiedy Mahrez uruchomił Kramaricia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Ospiną. Chorwat postanowił przelobować Kolumbijczyka, ale na szczęście byłego gracza Nicei nie był to najlepszy pomysł, a już na pewno nie jego wykonanie.

Zaledwie 10 minut trwała przygoda Ramseya na boisku w dzisiejszym meczu. Walijczyk doznał kontuzji i musiał opuścić murawę - w jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

W 86. minucie w drużynie Leicesteru na murawie znajdowało się aż trzech środkowych napastników - Kramarić, Nugent i Ulloa.

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale to nie pomogło dzielnym Lisom znaleźć sposobu na pokonanie Davida Ospiny. Arsenal z wielkim trudem dowiózł zwycięstwo do samego końca, ale w tym momencie liczą się tylko 3 punkty.

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.02.2015, 19:11

Również polecam tę książkę, chociaż bardziej do gustu mi przypadła autobiografia Dennisa B.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 19:11

Rosomak
Ok, dzięki

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 19:09

@OnceBlue: Szczerze mówiąc to nie wiem jakie było zadanie na tym filmiku.
PS. Przed chwilą oglądałem filmik jak Trybson uczy Ogińskiego robić mleko dla niemowlaka. To się nazywa ,,zagubienie w internetach''.

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40313.02.2015, 19:08

o Titim to zawsze z checia poczytam :)

ok, wiem ze trudno ja dostac teraz w Polsce, bardzo na nia liczylem. Znalazlem, jesli moge ci ufac TheInvincibles, to biore! dzieki :D

roman98 komentarzy: 993 newsów: 40313.02.2015, 19:03

czytal ktos "Thierry Henry. Samotność na szczycie"?

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 19:03

Poprawię się. Co grozi*

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 19:01

a tak z ciekawości. Grozi temu szefowi coś jeśli tego nie zrobi?

bobslej22 komentarzy: 832713.02.2015, 18:59

GRYZEK >>> jest tak jak pisze Rosomak. Powinien przesłać tobie Pit i jeżeli jest poważny to to zrobi. Lepiej jednak będzie jak się przypomnisz np pod koniec lutego.

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45613.02.2015, 18:54

youtube.com/watch?v=9w52ezY_D0Q hehe ;d

Rosomak komentarzy: 254213.02.2015, 18:52

@Gryzek
zrobić to musi ale pamiętaj że nawet jak Ci tego nie prześle to i tak musisz się rozliczyć. Nie wiesz czy robi to sam czy np. za niego to robi biuro rachunkowe bo jeśli tak to do nich po prostu zadzwoń.

Maciar komentarzy: 69313.02.2015, 18:05

Arsenallord
Wszystkiego się wypre i powiem że to on zaczął

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 18:00

Maciar---> A potem każdy ma Cię za donosiciela i nikt Cie nie lubi.

Gryzek komentarzy: 379713.02.2015, 17:59

Panowie mam pytanie. Rzuciłem robotę, trochę się tam poprztykałem z szefem, nieważne.
No a jak wiemy powoli lecz nieubłaganie nadchodzi czas rozliczenia podatkowego.
Czy w takiej sytuacji były pracodawca prześle do mnie PIT-11 pocztą ? Niby z tego co wiem pracodawca, również były, powinien to zrobić do końca lutego.
Może Wy macie jakieś większe doświadczenie w tego typu sprawach więc jak możecie to pomóżcie :D

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2015, 17:58

@kamilo_oo
O super, dzieki ;)

Maciar komentarzy: 69313.02.2015, 17:56

Arsenallord
A ja mu wtedy daje szlugi. Potem robie mu zdjęcia następnie wysyłam do Wengera i śmieje mu się w twarz

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2015, 17:56

mitmichael

taksiegra.com/sport-w-tv-piatek-13-lutego-2015/

to jest np. na dzisiaj

ThisIsOurSeason komentarzy: 234713.02.2015, 17:56

Sory

Chciałem dopisać, że Twoi Żywieccy policjanci go zatrzymali!

ThisIsOurSeason komentarzy: 234713.02.2015, 17:55

@arsenallord

mitmichael komentarzy: 4924313.02.2015, 17:55

Jaka to jest strona na ktorej podani sa komentatorzy na dany mecz? ktos tutaj podawał ale sobie nie zapisałem, tele cos tam sie zaczynało

kamilo_oo komentarzy: 2356713.02.2015, 17:53

Już tylko minuty dzielą od startu Ekstra(A)klasy !

AaronJamesRamsey komentarzy: 457313.02.2015, 17:53

Wiecie co, Ja to nawet lubię Manchester City.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 17:53

Przychodzi Wilshere pod drzwi każdego z nas i pyta: Grasz w Arsenalu?
Nie :(
A ja tak! haha

Łodygowice moje tereny. Fanem Chady nie jestem.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234713.02.2015, 17:51

@gothegunners1886

Jak już kręcił się z karmowskim to myślałem, że mu przeszło z tą gangsterką, ale jednak nie to ma za swoje, dostanie dyche i posiedzi sobie.

gothegunners1886 komentarzy: 309813.02.2015, 17:47

ThisIsOurSeason

Oglądałem Michała Karmowskiego i na początku nie myślałem że to on mało co się interesuje rapem..

youtube.com/watch?v=ftvZuw8-DvA

Maciar komentarzy: 69313.02.2015, 17:47

Wychodzisz na szluga, palisz a tu nagle staje przed tobą Wilshere i pyta się Zostawisz pojare?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.02.2015, 17:45

idzcie mi z tym Lukaku. Juz dawno rpzewidywalem, ze jest przereklamowany, tak jak 3/4 pilakrzy chelskeij.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234713.02.2015, 17:45

Chada jeszcze staranował kapliczkę i podawał się za kogo innego, Łodygowice czujne!

gothegunners1886 komentarzy: 309813.02.2015, 17:43

Witowo95

Ona to odrazu :)

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11713.02.2015, 17:41

Ja Lukaku mówię NIE. Nie jestem do niego przekonany. Ogólnie nie widzę u niego postępu od jakiegoś czasu.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 17:40

gothegunners1886

I wtedy ni stąd ni zowąd przychodzi Marina...

Świetne :)

Spoko może być Lukaku jest na to szansa myśle..

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.02.2015, 17:34

Witowo
Jack mowi - kurde nie wzialem !

Po chwili Szczesny krzyczy!

Mam Radomskie!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.02.2015, 17:31

@K204: Wychodzisz na zewnątrz i masz ochotę zapalić, ale przypominasz sobie, że nie wziąłeś szlugów. Nagle przed tobą staje Wilshere z wyciągniętą ręką w której trzyma zapalonego szluga i mówi:

wracasz do domu a tu stoi Jack

Jack Wilshere sprawił niespodziankę 9-letniemu kibicowi Arsenalu z dystrofią mięśniową.
Archie Hill, który cierpi na zanik mięśni, zaimponował Jack'owi po tym, jak zaapelował do Davida Camerona o pomoc w walce z jego chorobą. Młody fan Arsenalu zwrócił się do premiera, kiedy przełomowy lek na jego schorzenie stał się dostępny w kilku krajach Europy.
Po otrzymaniu pisma, minister poruszył tę kwestię w Izbie Gmin, mówiąc, że chce, aby leki zostały zalicencjonowane tak szybko, jak to możliwe.
Pomocnik Arsenalu spędził godziny z Archim. Zagrał z nim w piłkę, a następnie zmierzył się z nim w FIFĘ.
Po spotkaniu Wilshere powiedział: "Fantastycznie było poznać Archiego i Leytona. Moja mama powiedziała mi o wywiadzie Archiego i byłem naprawdę pod wrażeniem, jak dorósł, by iść do telewizji i pisać do premiera. Są wspaniałymi chłopcami."
Mama chłopca powiedziała: "Byliśmy zdumieni, kiedy zadzwonili do nas ludzie z Muscular Dystrophy Campaign i powiedzieli, że Jack chciałby spotkać się z Archim. Musieliśmy dochować tajemnicy przez tygodnie!"
"Spotkanie z Jackiem było niesamowite. Spędził godziny z chłopcami, w ogrodzie, na komputerze i rozmawiając."
"To marzenie każdego dziecka. Wrócić ze szkoły i zobaczyć, że jego idol stoi w korytarzu. Archie myślał, że to sen, a uśmiech na jego twarzy był czymś wspaniałym."

gunners007 komentarzy: 954313.02.2015, 17:23

Everton dał za Lukaku 28 mln funtów więc w sprzyjających okolicznościach, aby go kupić trzeba wyłożyć ponad 30 mln funtów, a według mnie gość nie jest wart takiej kasy. Na mundialu był dnem, jakiś Origi go wygryzł ze składu, a teraz w Evertonie również nic ponad przeciętność nie pokazuje. Bramek prawie nie strzela, a Eve ma dobrą pomoc i do tego marnuje sporo sytuacji.
Na Lukaku za takie pieniądze mówię stanowcze nie.

Paniu76 komentarzy: 1246413.02.2015, 17:21