Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1

Montpellier wymagającym rywalem, Arsenal wygrywa 2-1 18.09.2012, 21:35, Sebastian Czarnecki 1799 komentarzy

Przed spotkaniem Arsenalu z Montpellier przepowiadało się, że mistrzowie Francji nie będą wymagającym rywalem dla londyńczyków i Kanonierzy bez żadnych problemów sięgną po trzy punkty. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Arsene'a Wengera wygrali co prawda 2-1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło im z łatwością, gdyż gospodarze - zwłaszcza w drugiej połowie - byli bardzo wymagającym przeciwnikiem i innego dnia wynik mógłby być odwrotny.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Kanonierzy pokazali zabójczą skuteczność i wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje sam na sam, które sobie wypracowali, co w głównej mierze zdecydowało o końcowym wyniku. Na pochwałę zasługuje również formacja defensywa, która szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, a Vito Mannone nie miał za wiele do roboty. Kiedy jednak Włoch musiał interweniować, zrobił to wspaniale i niejako uratował swój zespół przed remisem. Zwycięstwo Arsenalu nie było wcale emocjonujące, ale na tym etapie rozgrywek nie liczy się styl, ale przede wszystkim rezultat, a na ten Kanonierzy nie mają prawa narzekać.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Diaby - Gervinho, Cazorla, Podolski - Giroud

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Hilton, Yanga-Mbiwa, Bedimo - Estrada, Saihi - Cabella, Belhanda, Mounier - Camara

Mecz rozpoczął się bardzo monotonnie. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do siódmej minuty, kiedy na skraju pola karnego Arsenalu znalazł się Younes Belhanda. Marokańczyk został powstrzymany przez Thomasa Vermaelena, jednak sędzia dopatrzył się w tym czystym wejściu pewnych nieścisłości i podyktował jedenastkę dla drużyny gospodarzy.

Minutę później karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, który w stylu Panenki pokonał bezradnego Vito Mannone. 1-0 dla Montpellier.

Mistrzowie Francji chwilę później mogli zdobyć kolejną bramkę za sprawą Mouniera, ale jego strzał z dystansu okazał się bardzo daleki od ideału.

Do 15. minuty musieli czekać Kanonierzy na wyrównanie. Santi Cazorla podał do Oliviera Girouda, a ten z pierwszej piłki oddał futbolówkę do wychodzącego na czystą pozycję Podolskiego. Reprezentant Niemiec nie pomylił się z najbliższej odległości i pewnie pokonał Jourdrena.

Trzy minuty później było już 2-1 dla Arsenalu. Gervinho zapoczątkował akcję, podając piłkę do Girouda, który natychmiast odegrał na skrzydło do Jenkinsona. Młody Anglik perfekcyjnie wyłożył piłkę do Gervinho, który znalazł się metr przed bramką i jedynie dostawił nogę, pokonując Jourdrena z najbliższej odległości.

Przez następne minuty mecz skoncentrował się głównie w środkowej części boiska. Kanonierzy kontrolowali tempo spotkania i dyktowali warunki, grając bardzo spokojny futbol. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 34. minuty, kiedy to groźny strzał z dystansu oddał Estrada, ale na całe szczęście dobrą interwencją popisał się Vito Mannone.

Tuż przed przerwą dobrą okazję na zdobycie bramki miał były zawodnik Montpellier - Olivier Giroud. Z lewej strony dobrze dośrodkowywał Kieran Gibbs, a aktualny król strzelców Ligue 1 oddał soczysty strzał z woleja, któremu jednak daleko było do bramki strzeżonej przez Jourdrena

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, a arbiter prowadzący mecz odesłał obie drużyny na przerwę do szatni.

Drugą połowę od mocnego uderzenie zaczęli gospodarze. KATASTROFALNY błąd we własnym polu karnym popełnił Abou Diaby, który stracił futbolówkę na rzecz Cabelii. Młody Francuz miał jednak za mało czasu na reakcję, a w ostatecznym rozrachunku jego strzał okazał się mocno niecelny.

Z minuty na minuty gracze Montpellier coraz bardziej się rozkręcali i zamknęli Kanonierów na ich własnej połowie. W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Cabella, który chciał zaskoczyć Mannone podciętym strzałem z dystansu, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Kilka sekund później ten sam zawodnik spróbował jeszcze dobitki, ale tym razem mocno się pomylił.

Dwie minuty później z dobrym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Abou Diaby uruchomił na wolne pole Santiego Cazorlę, a ten oddał mocny strzał w światło bramki. Jourdren z problemami, ale poradził sobie z tym uderzeniem. Wciąż 2-1 dla Arsenalu.

Przez następne minuty nie działo się nic wartego uwagi. Gospodarze wciąż dominowali, ale nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia, dzięki czemu Kanonierzy ani przez moment nie czuli się zagrożeni.

W 76. minucie Kanonierzy przeprowadzili pierwszą zmianę. Aaron Ramsey zastąpił na boisku Oliviera Girouda, który został pożegnany gromkimi brawami przez fanów Montpellier.

W 80. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu, kiedy to Belhanda świetnie wymanewrował spóźniającego się ze wślizgiem Mertesackera i znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia bramki. Marokańczyk oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą obroną popisał się Vito Mannone, który wciąż nie wpuścił w tym sezonie ani jednej bramki z gry.

W 90. minucie na boisku pojawili się jeszcze Francis Coquelin i Theo Walcott, którzy zastąpili Santiego Cazorlę i Lukasa Podolskiego.

Chwilę później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy - choć nie bez problemów! - sięgnęli po pierwsze trzy punkty w fazie grupowej Ligi Mistrzów i udanie zainaugurowali europejski sezon. Na pochwałę zasługuje głównie formacja defensywna razem z Vito Mannone, która udanie broniła dostępu do własnej bramki i uniemożliwiła gospodarzom zdobycie wyrównującej bramki.

Liga MistrzówMontpellierRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 14:59

Kanonier12@
No raczej ;x
No pytanie "nie umiesz czytać ? " zaraz po tym jak samemu się pokazało że pisanie poprawną polszczyzną słabo idzie ;p Bardzo śmieszne :)

kanonier12212 komentarzy: 183319.09.2012, 14:55

peciakk

Bardzo śmieszne;D

lawian

Byłeś na Emirates Stadium,że taki w temacie jesteś;D?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 14:52

Kanonier12@
"Oturz" uwierz że nie umiem czytać i polecam snowboard :)

kanonier12212 komentarzy: 183319.09.2012, 14:52

klinka12
Poszperaj na oficjalnej stronie Arsenalu,tam napewno coś znajdziesz na temat zwiedzania stadionu;)

lawian komentarzy: 21719.09.2012, 14:51

klinka
Jest. 12 albo 15 funciaków. Loża vip, szatnia, miejsce gdzie zawodnicy przyjeżdżają na mecz, ławka rezerwowych i wiele innych. Fajna sprawa, polecam.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 119.09.2012, 14:49

Czy jest mozliwosc zwiedzania Emirates Stadium? Na urodziny zamierzam sobie sprawic podroz do Londynu i wlasnie stad moje pytanie. Dziekuje z gory za jakiekolwiek informacje :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 14:48

Kanonier12@
Zdecydowanie Snowboard !

molas4 komentarzy: 45819.09.2012, 14:46

sory za banialuka

molas4 komentarzy: 45819.09.2012, 14:42

ja tam o Giroud sie nie martwie w koncu strzeli cos na przelamanie i pozniej bedzie mu latwo a presja na nim tym bardziej ciazy ze Cazorla i Poldi strzelaja a on nie, np Benzema przed wczorajszym meczem nie strzelil bramki przez 860 min a mimo to zrobil bardzo wiele dla zespolu wiec to ze napastnik nie strzela nie jest takie ze tylko oczywiscie do momentu gdy druzyna wygrywa

kanonier12212 komentarzy: 183319.09.2012, 14:42

Mam pytanie do osób,które jeżdżą od kilku lat na nartach i w miare znają się na akcesoriach narciarskich:Na ten sezon zimowy potrzebuję dobrych butów narciarskich,co możecie polecić?

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7219.09.2012, 14:40

Jeśli chodzi o buty to od paru lat sztywniutko - na cieplejsze pory Air maxy, a na zimę jakieś dunki, też najacze.

Jesteś moim mistrzem. Zrobić 2 błędy ortograficzne w 1 wyrazie :D
btw i chyba ci się skopiował link do moich butów...

kanonier12212 komentarzy: 183319.09.2012, 14:27

Widzę,że prowadzony jest temat obuwia na jesień/zimę.Oturz ja sobie od kilku lat kupuje ten sam typ butów(nogami mi szybko rośnie;D)

Są to ciepłe trapery marki Badura;)

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 14:23

Kurde szukam, szukam i nie mogę znaleźć nigdzie moich najaczy.
No ja mam coś takiego na jesień/zimę tylko, że czarne sznurówki i biały znaczek nike :P
w białych (lub zamszowych) butach w jesień/zimę to ja bym się zamordował bo bym je musiał 2 razy dziennie myć :P

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 519.09.2012, 14:18

ArseneAl@
Powiem Ci że zależy od zimy ;)
Mam takie nike zimowe "żółtki" ale jak zima delikatna to umiem w dankach czy elementach całą zimę przechodzić ;p

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 14:11

@AtheneWins
Ale kolega pytał się op buty na jesień/zimę. Chyba nie powiesz mi że ty w nich chodzisz w te pory roku lol

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.09.2012, 14:04

W kosza gram, więc się nie wstydze :p

A co do koloru to jeden z lepszych.

dolny komentarzy: 265819.09.2012, 13:54

AtheneWins bardzo solidne buty, mam ich dwie pary. Chociaż to nie jest but na jesień/zimę, nie jest ciepły :) Tylko kolorystyka mi się nie podoba.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11719.09.2012, 13:49

Jaki mecz dzisiaj oglądacie? Ja chyba się skusze na Chelsea - Juve na TVP(wrócą stare wspomnienia) na przemian z multiligą.
W meczu Chelsea - Juve typuje 0-1 dla gości.

ArseneAl
ja napisalem kose bo jest poprostu lepszy od pera, a do tego to nasz najlepszy obronca z poprzedniego sezonu

ArseneAl komentarzy: 2341719.09.2012, 13:25

@AtheneWins
Masz samolot Obamy? -.^

Michal123 komentarzy: 154119.09.2012, 13:18

Siema panowie ile macie punktów w FCL ? :)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 219.09.2012, 13:15

Ja mam Air Force 1 i jestem zadowolony.

bartosz93m komentarzy: 103519.09.2012, 13:15

RvP wczoraj trenował z ściągaczem na mięsniu łydki

Flisu komentarzy: 160219.09.2012, 13:10

ArseneAl
2 pary na kilka miesięcy to za dużo hajsu a ja chcę coś uniwersalnego :D Myślę właśnie nad Dunkami

@ArjenRobben
Też myślę, że będzie taki skład. Ewentualnie Boss zostawi jeszcze Pera żeby nie niszczyć czegoś co dobrze działa. No i ewentualnie Giroud za Gervinho i wtedy AOC na ławę, a Iworyjczyk na skrzydło.
Chociaż wydaję mi się, że ten twój skład jest optymalny.

grzybek88 komentarzy: 69219.09.2012, 13:02

dziadyga
sam go karmisz ;)

Dziadyga komentarzy: 839719.09.2012, 12:58

Nie karmić trolla,to ten sam pajac co na anglia.goal ciągle wypisuje głupoty.Twój Menczester za to jest najlepszy ! Southampton miało nam strzelić przecież 3-4 gole,bo dla City i Twoich mułków po 2 strzelili..Pamiętam te teorię do tej pory :D

Flisu komentarzy: 160219.09.2012, 12:57

Jakie buty polecacie na późną jesień, zimę? Jakieś Adidasa, Nike czy o coś w tym stylu mi chodzi ;d

Dokładnie ;(
Zagrali słabo... Martwi mnie 2-0 z Liverpoolem,6-1 z Southampton i 2-1 z Montpellier ^^

piotra700 komentarzy: 61019.09.2012, 12:54