Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.05.2016, 17:58

"
Przyszły tydzień jest decydujący dla Szczęsnego. Przewidziano spotkanie między Sabatinim a agentem, który sprowadził go do Romy. Spalletti chce Polaka, niezależnie od Alissona, który musi zostać poddany ocenie we Włoszech, po tym jak udowodnił swoją wartość w Brazylii. Szczęsny chce zostać, powiedział to już Arsenalowi, który jest gotowy zostawić go na kolejny sezon na wypożyczeniu, ale bez uczestniczenia w płaceniu wynagrodzenia. Sabatini musi otrzymać wolną rękę od Arsenalu, a potem porozmawia z bramkarzem odnośnie jego roszczeń ekonomicznych. Również Boniek, prezydent polskiej federacji, potwierdził chęci bramkarza, który ma duże szanse wybiec na Euro w pierwszym składzie. Zanim odpowie na powołanie, w sobotę, 21 lipca, Polak weźmie ślub w Rzymie. Spalletti chce bardzo Szczęsnego, ale w ostatnich dniach Romie zaoferowano też Viviano, który był negocjowany przez Sabatiniego w jego pierwszym sezonie w roli dyrektora sportowego Giallorossich."

[ASroma.pl]

praptak komentarzy: 882613.05.2016, 17:56

Boleslaw
Dlatego napisałem "imo". Griezmann, Oblak i Koke to jedyni zawodnicy których mógłbym im pozazdrościć ale z natury nie jestem zawistny.
Pieprzone lisy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9213.05.2016, 17:54

Nie wiem jak można tak ślepo wierzyć w Wengera jak AVP...

Doktor komentarzy: 770613.05.2016, 17:29

Dzisiaj to i za pół nogi RVP oddałbym bardzo dużo.

Boleslaw komentarzy: 25113.05.2016, 17:28

@praptak

My mamy lepszą ekipę niż Ateltico?
Dobry żart

Doktor komentarzy: 770613.05.2016, 17:25

Czyli napastnik + Xhaka + środkowy obrońca

btw. jest ktoś z kanonierów obecny na krakowskich juwenaliach w okolicach miasteczka :>

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.05.2016, 17:11

navy, dzięki.

praptak komentarzy: 882613.05.2016, 17:04

Topowe kluby jakoś wyszukują topowych graczy na każdą pozycję i nawet na ławkę. Atletico jakiej piłki by nie grało, zagra w finale LM. Nas stać na lepszych zawodników, ekipe mamy lepszą (imo) a mimo to zostajemy w tyle.

anty_pzpn_ komentarzy: 337013.05.2016, 17:04

Nie chciałbym żeby sanchez odszedł ale on jest do zastąpienia...tylko jeden gracz moim zdaniem by go zastąpił.. Auba :)

Hubertus888 komentarzy: 367413.05.2016, 16:52

arsenallord

Ani Ozila ani Sancheza nie da się zastąpić. Kto by miał przyjść na ich miejsce? Nie ma takich piłkarzy, zresztą nawet gdyby byli to czemu ktoś miałby chcieć tu grać? Tym bardziej widząc że próba zbudowania drużyny legła w gruzach... Gdybym miał wybrać to Sanchez bo Chilijczyk ma te charakter.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.05.2016, 16:03

"Arsenal ściągnie snajpera za 43 miliony euro?"

Wchodzę, a tam Xhaka :D

anty_pzpn_ komentarzy: 337013.05.2016, 15:52

Nie wiem co powiedział...napisałem tylko co zauważyłem na fejsie ...bodajże fanpage o nazwie Nasz Arsenal.
Tak czy siak miał pewnie mniej więcej to na myśli co napisałem znając Wengera ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.05.2016, 15:50

anty, Wenger wcale tak nie powiedział. Przynajmniej tak wnioskuję z tego fragmentu:

Wenger on signing a striker: "If a player is out for 9 months, you have to consider that it's for a season, so we'll be short of strikers."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.05.2016, 15:42

No bo bedzie. Chlop z YAYAMI.

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 113.05.2016, 15:41

I tak pewnie to będzie jakieś zastępstwo dla Giroud, czyli jakiś łak

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190413.05.2016, 15:36

Anty_pzpn_
Nie, to nie o to chodziło, to jest po prostu wymówka, dlaczego Wenger nie kupi nikogo.
Po okienku powie tak: z powodu kontuzji D. W skupiliśmy się na kupnie napastnika, jednak na rynku nie było nikogo z odpowiednią jakością

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 113.05.2016, 15:35

anty

Oficjalne info? Coś mi ciężko w to uwierzyć

anty_pzpn_ komentarzy: 337013.05.2016, 15:34

Słyszeliście co Wenger powiedział? :)

W związku z kontuzją Dannego W. jestem zmuszony zmienić swoje plany transferowe i skupić się na "9"...

Ten człowiek naprawdę jest chory. Gdyby nie kontuzją D.W. to dziadek wcale nie miał w planach napastnika ,jprd

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.05.2016, 15:32

"My last game at Parc des Princes. I came like a king, left like a legend.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190413.05.2016, 15:31

Bacca mnie zachwycał jak grał jeszcze w Sevilli, ale w Milanie chyba stracił formę, nie wiem czy teraz warto go ściągać

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 113.05.2016, 15:28

Imitacji? hahah dobre

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.05.2016, 15:28

Marcinafc93, potrzeba nam wzmocnień, a nie kolejnej imitacji napastnika.

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 113.05.2016, 15:21

Niech Wenga zapoluje na Bacce, koleś jest gwarantem dużych ilości bramek, tylko Milanie nie ma kto mu podawać

ZielonyLisc komentarzy: 2028713.05.2016, 15:12

Oczywiście lubię Walcotta i szczerze bardzo szkoda, że tak potoczyła się jego kariera bo mógł stać się legendą Arsenalu no ale niestety. Po prostu najzwyklej w świecie jego czas w tym klubie się skończył.

sebastix11 komentarzy: 599513.05.2016, 15:11

lays

jak gracze odejdą tacy jak Gibbs, Theo czy Ox, nie można wykluczyć odejścia Sancheza to spodziewać się można więcej transferów niż tylko 3

ZielonyLisc komentarzy: 2028713.05.2016, 15:11

W takim klubie jak Arsenal nie powinno być miejsca dla przeciętniaków.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2016, 15:04

Tak poza tematem piłkarskim to:
meczyki.pl/newsy/serena-williams-zatrula-sie-karma-dla-psow/28080-n

Mój komentarz: youtube.com/watch?v=YEcUtDcLv-A

Kaczaza komentarzy: 723913.05.2016, 14:58

IMO Theo został rozstrojony przez mieszanie pozycją. Do zimowego bym go przetrzymał

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.05.2016, 14:53

Nadal czy Djoković? Jak Djoko zagra to co wczoraj to Rafa go pyknie na luzie.

ZielonyLisc komentarzy: 2028713.05.2016, 14:50

Przecież Wenger nie sprzeda swojego dzieciaczka Walcotta. Zbyt sentymentalnie jest w tym klubie.

praptak komentarzy: 882613.05.2016, 14:46

Sparku@
Czyli mamy mistrza!

kowalski komentarzy: 269713.05.2016, 14:46

Za chwilę dostanie nową umowę do 2030 r.

Sparku komentarzy: 340213.05.2016, 14:45

ten nastepny sezon bedzie trzecim :d ostatni sezon :)

praptak komentarzy: 882613.05.2016, 14:40

A właśnie, ile jeszcze czasu zostało Papciowi do spełnienia obietnicy bo nie pamiętam? To ostatni sezon czy ma jeszcze szansę za 2 lata?

praptak komentarzy: 882613.05.2016, 14:38

Przyszły sezon może być również dziwny, choć nie upatrywałbym się kolejnego mistrzostwa "lisów".
Prędzej Sunderland.
Jest przynajmniej 6 zespołów które przy okazji kolejnych rozgrywek mogą skończyć wyżej od nas, doliczając "niespodzianki" może być jeszcze trudniej.
Z przodu nie ma równowagi bo Sanchez walczy za trzech. Obrony to w zasadzie u nas nie rozumiem, ale coś wyraźnie nie gra. Do środka przyjdzie ten Czapa i co wtedy z Coq i Elneny? Za tym ostatnim zauważyłem że średnio przepadacie więc nie będzie tu wielu zasmuconych, ale Francuza byłoby szkoda.

Czeczenia komentarzy: 1249513.05.2016, 14:31

Ani Walcott, ani Chamberlain nie poprowadzą Arsenalu do sukcesów. Liczenie, że lekkoatleta Walcott jeszcze nam pokaże, tylko formy nie ma, ociera się o kiepski trolling. Nie po 10 latach w klubie.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 14:30

Z Oxem czekamy aż wreszcie będzie można robić przeszczepy mózgu, podobno Rosjanie już są blisko.

Wtedy tylko przeszczepiamy mu główkę kapusty i Ox gra 10 razy lepiej.

TerreccoAFC komentarzy: 27413.05.2016, 14:27

Według Was Ox jest lepszy od Theo? on w 100 występach w Premier League strzeilł 7 bramek i miał 11 asyst. Walcott ma dużo lepsze statystyki. Może i jest bez formy, jego gra w tym sezonie nie wygląda najlepiej, ale jak wróci do najlepszej dyspozycji to może być z niego wiele pożytku. a Ox wg mnie nigdy nic wielkigo nie pokazał, dobrze się zapowiadał ale się nie rozwija

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2016, 14:23

Poważnie - prędzej Korwin zostanie posłem niz AOC/Walcott zagrają dobry sezon.
Co do transferów to przyjdzie jeden zawodnik (może ten wszędzie pokazywany Xhaka z krzaka?) i tyle. Nie widzę opcji aby Wenger jakąś inną pozycję wzmocnił.

Czeczenia komentarzy: 1249513.05.2016, 14:20

Ox? Nie za długo czekamy? Co szybciej nastąpi? Zwrot wraku tupolewa, czy objawienie "potencjału" Chamberlaina?

songoku95 komentarzy: 2348613.05.2016, 14:19

a jak dla mnie odejdzie Theo i Joel. To jest pewne. Co z Oxem? Ciężko stwierdzić, może jakieś wypożyczenie?
Natomiast atak to chyba jednak Lacazette to takie najbardziej Wengerowskie rozwiązanie. Bo może on zagrać na skrzydle i ataku.
Zobaczymy co tam Papa wymyśli, liczę że 3 zawodników zostanie sprowadzonych i kilku młodzików włączonych do składu, takich jak Toral, Akpom czy Hayden, którzy grali w miarę często na wypożyczeniach z lepszym bądź gorszym skutkiem.

macc komentarzy: 472813.05.2016, 14:15

Taką opcję powinien dostać OX ale nie Theo.

Kaczaza komentarzy: 723913.05.2016, 14:14

Niech zagra sezon na prawym skrzydle, jako Joker wchodząc 60 minuta zmieniając Joela. Presja czyni cuda

macc komentarzy: 472813.05.2016, 14:11