Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Hubertus888 komentarzy: 367414.05.2016, 13:19

Przecież to jest niemożliwe że tylko 54 mln mamy na transfery.

W tym roku będzie jeszcze więcej kasy dla klubów BPL.

Dla przykładu Everton wydał w tym sezonie 50 mln a w przyszłym ma mieć 100 mln. Oczywiście to może być plotka ale kolejne 50 mln może mieć minimum.
Teraz my. Wydajemy w lato tylko na bramkarza grosze + Elneny za grosze i w następne okienko mamy tylko 54 mln? Gdzie my do Evertonu to w ogóle bez porównania finanse.

Ma przyjść obrońca, napastnik i skrzydłowy za duże pieniądze. Defensywny pomocnik może być tani. W innym wypadku okienko będzie nieudane.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190414.05.2016, 13:11

Thide
Co tak dziwnie piszesz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 13:08

Kupi dostep od innego za pare zlotych i sam wystawi. Na 100 aukcji przypadsja 3-4 te ssme konts

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 13:05

Ie rozu.iesz do czego zmierxam. Placisz gosciowi ktory swiadomie lamie prswo i na tym zarabia.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 13:04

Ja najwiecej za gre wydslem jakies 27zl na da inkwizycja i grsm juz z 30h i jeszcze drugie tyle do zagrsnia

thide
wiesz ze place 2zl za dostep do konta na ktorym gram wiele miesiecy i mam mnostwo godzin frajdy?

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 13:01

Jak myślicie, Barcelona zrobi Ajax?
Ja tam jednak myślę, że na ludzie powiozą granadę ze 3-0.
Swoją drogą, dziwi mnie to, że nie grają całej kolejki na raz. Dobrze chociaż, że Real z Barceloną ustawili o tej samej godzinie, bo niezłe ustawki by były :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 13:00

Wymienic od razu caly zespol

Wiecie ze dsjcie sie robic e butelke z tym.kontem? I do tego nabijacie kabze cwaniakom

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 114.05.2016, 13:00

pluto3

z tym Koscielnym to żeś poleciał ;d

Vendeful komentarzy: 236814.05.2016, 12:59

Maniek
ja wylaczam dostep do internetu,wlaczam steama w trybie offline i znowu wlaczam internet :)
raz sie zdarzylo ze zapomnialem wylaczyc okazalo sie za haslo zmienione i juz nawet w offline nie moglem,ale napisalem do sprzedawcy wyslal znowu haslo i nie bylo problemu.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 12:53

Arsenal will have a £54.1m summer transfer budget and manager Arsene Wenger will need to sell first if he wants to spend more than that figure. (Evening Standard)

Hehehhehehehe

pluto3 komentarzy: 13914.05.2016, 12:53

żeby wygrac mistrzostwo to trzeba wymienic caly srodek obrony lacznie z koscielnym

lays komentarzy: 3987114.05.2016, 12:46

Ktoras z bramek Bou moim zdaniem

Qarol komentarzy: 1450214.05.2016, 12:41

Najlepszy był chyba wolny Payeta z Crystal Palace, urzekający.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 12:39

Żeby coś ugrac w nastepnym sezonie to potrzebne bedą nam gole i są dwie opcje:
1. Gramy giroudem i np. Moratą na zmiane i obaj strzelają po kilkanascie goli tak aby lączna ich ilosc byla ponad 25+
2. Kupujemy topowego napadziora, który sam tyle strzeli sadzajac na lawce girouda.

Bez nowego transferu napastnika gówno a nie walke o majstra zobaczymy

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190414.05.2016, 12:37

Bramka Hazarda z Tottkami bramką sezonu? Jeśli to prawda to moim zdaniem nie zasłużenie. Zeszła mu i wpadła w okno. Tyle... Ładniejsze wpadały, chociażby ta Alliego

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 12:37

Kupvie gre s nir dostep do konta. Roenir dobrxr moglibyscir ja pobrac i byloby to samo...

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041314.05.2016, 12:31

Wenger: Ok Hubertus, działam.

lays komentarzy: 3987114.05.2016, 12:28

Granit Xhaka has already told friends he expects to be an Arsenal player next season. [Mail]

A przyjaciel to pewnie główny redaktor Daily Srail Mail, po co takie cos pisza XD

Taa Wenger wyciagnie napastnika. Przypuszczam, ze jak kupi to np tego Belga z Marsylii bo jego szefunio powiedzial, ze ten pewnie odejdzie bo problemy finansowe.

Gwiazdki topowej z zespolu nie wyjmie, bo Wenger przyjmuje zasade: '' Kupuje piłkarza, który odchodzi i klub pozwala mu odejsc ''. Żenada. Nigdy w taki sposob nie powalczymy o kogos mega, tylko cale zycie czekac na okazje

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 12:19

Gdyby, nie kontuzja Welbecka to wenger prawdopodobni nie kupiłby nowego napastnika.... Z winy Wengera musze napisać, że dobrze iż welbeck doznał kontuzji.... Masakracja co tu sie wyrabia w tym klbuie niech już Wenger odejdzie za rok, jest już wypalony i zmeczony trenerką skoro byla potrzebna kontuzja welbecka aby on dostrzegł, że potrzebny jest nam nowy napastnik....

Qarol komentarzy: 1450214.05.2016, 12:19

Nie tak znowu w przyszłości, on ma już 25 lat, to nie jest młody talent. Obrońca bardzo dobry, czołówka Serie A na tej pozycji.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10914.05.2016, 11:57

Koulibaly faktycznie ma potencjał na bycie bestią w przyszłości

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.05.2016, 11:43

Poprzeczka i słupek.

Hubertus888 komentarzy: 367414.05.2016, 11:42

Napoli kupiło nowego obrońcę za 10 mln euro. Jest szansa żeby wyciągnąć teraz Koulibaly'ego. Wysoki, szybki, silny i dobry w odbiorze, Wenga działaj! !!

Maniekx komentarzy: 35114.05.2016, 11:28

@Vendeful

Też korzystam z trybu offline po ściągnięciu gry ale internetu nie wyłączam z racji tego ze podczas grania często siedzie na necie. Ale to nie zmienia faktu ze gry znikają z konta i nie można ich odpalić bo wyskakuje komunikat "gra nie dostępna w trybie rodzinnym"

Maniekx komentarzy: 35114.05.2016, 11:26

@AW2016
Strasznie ziomeczki w ch lecą ja rozumiem ze to dostęp do konta i dlatego jest tak tanie i mi to odpowiada (bo za fma nie dam 100zl bo to cena kosmos a nie maja licencji na wiele lig) ale no, żeby po dostaniu następnego konta (poniewaz z poprzedniego zniknela gra) po 2 dniach znowu ta sama sytuacja.

Vendeful komentarzy: 236814.05.2016, 11:23

Ja juz bardzo długo korzystam z takiego konta do fm i żadnych problemów. Trzeba po prostu za każdym razem wyłączać dostęp do internetu i włączać w trybie offline. Wtedy nawet zmienione hasło na koncie nie przeszkadza.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190414.05.2016, 11:16

Redzik
Co to znaczy off the woodwork? W Score ciągle mam takie zadania i nie wiem o co chodzi, a jak ty wstawiasz takie staty to pewnie wiesz :D

ArsenalWin2016 komentarzy: 81714.05.2016, 11:15

Maniekx
U mnie wyszła informacja, że z konta korzysta duża liczba osób czy coś podobnego i konto zawieszone.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190414.05.2016, 11:14

Prawdę mówiąc, skoro wołają 40 zł za obejrzenie Materli, czy Blachowicza w klatce, to 110 zł nie jest wcale tak dużo, ale z drugiej strony to przecież najlepsze mecze, czyli te od ćwierćfinałów będą w otwartym Polsacie. Zatem 110 złotych za raptem parę niezłych meczów w grupie, które i tak przecież można zastąpić jakimś innym meczem, który będzie leciał na otwartym Polsacie. Podsumowując : nie warto.

Maniekx komentarzy: 35114.05.2016, 11:13

Chłopaki ma ktoś z was może dostęp do jakiegoś konta steam z fm16 z tych aukcji z allegro.
Kupilem ostatnio z 3 dostępy do kont i z kazdym ziomkiem mialem problemy i musialem zadac zwrotu pieniedzy. Problemy typu: po jednym dniu zmienione haslo, gra znikajaca z konta itp

ArsenalWin2016 komentarzy: 81714.05.2016, 11:11

Do czego to doszło. Żeby za Euro płacić tyle pieniędzy? Żal i smutek.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 10:46

dobrze by było, gdyby ludzie dowiedzieli się o czymś takim jak FTA i przestali wykupować te dostępy do boksu czy meczów. polsat zobaczy, że traci mnóstwo kasy i może się opamięta i zostawi tylko to śmieszne ksw w ppv

czekam na PIERWSZA MIŁOŚĆ
CZY KRYSTIAN ZABIJE ZBYSZKA? CO NA TO MICHAŁ? CZY MICHAŁ ZGINIE? A MOŻE ZBYSZEK PUKNIE MARYŚKĘ?

DOWIEDZ SIĘ TERAZ, TYLKO W POLSACIE, TYLKO W PAY PER VIEW ZA JEDYNE 30ZŁ!
TAKA OKAZJA NIE PRZYDARZY CI SIĘ DRUGI RAZ, WYŚLIJ SMS O TREŚCI POLSATROBISOBIEJAJAZLUDZI POD NUMER 790135093518

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 10:39

O to grubo Polsat poleciał.Oni nie mają zwyczajnego, ludzkiego wstydu?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52414.05.2016, 10:36

kamilo_oo
Jeszcze nie ma decyzji. W poniedziałek prawdopodobnie będzie wszystko jasne.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 10:35

Aaron

Wenger juz zdementował te ploty

kamilo_oo komentarzy: 2356714.05.2016, 10:28

To abonenci Polsatu też będą musieli wykupić te dwa kanały?

AaronLieber27 komentarzy: 612714.05.2016, 10:23

Redzik

Nie odejdzie. Podobno dostal oferte przedłużenia kontraktu o 2 lata

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2016, 10:05

Czyli bedzie multi

Hubertus888 komentarzy: 367414.05.2016, 10:01

Gdyby nie kontuzja Welbecka to napastnika by nie było... Danny mu uratował 4 litery

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.05.2016, 09:22

Pauleta19

Ciekawe kto jest tym celem jeśli chodzi o napastnika? ("We need to find the right person. We have targets and hopefully we can do that.")

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.05.2016, 09:20

Jose Mourinho has no agreement in place to take over at Manchester United. (Sky Sources)

Coś czuje, że Wenger w końcu ruszy tyłek i będzie naprawdę "busy" w tym okienku transferowym, kupi 3 piłkarzy z jakością, zdobędzie mistrzostwo PL i w "chwale" odejdzie z Arsenalu. Wtedy tu dopiero będzie płacz za Arsenem ;)

Barto77 komentarzy: 25014.05.2016, 08:47

Ktoś wybiera się dzisiaj na Grand Prix w Warszawie? :)