Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924314.05.2016, 08:15

Od 1 czerwca br. Telewizja Kablowa Telsat planuje umożliwić zakup reemisji kanałów Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD - programów premium emitowanych na czas Euro 2016. Przewidziana cena pakietu programów premium to 110 zł - przeliczeniowo to 2,15 zł za mecz (uśmiech).

hahahahaha nie moge z ta ceną

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2016, 02:49

3rdpitch, prawdziwy.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2016, 02:40

Z Belluccim zmagał się z bólem pleców.

3rdpitch komentarzy: 455114.05.2016, 02:37

A był ten słynny uśmieszek przy pytaniu o Xhake? Bo gdzieś widziałem, ale nie wiem czy nie podstawiony z innej konferencji.

3rdpitch komentarzy: 455114.05.2016, 02:36

No właśnie dlatego napisałem, że nie śledzę. Tylko tak na luźno, patrząc na sam wynik pomyślałem, że skoro pare dni temu dostał pierwszego seta 0-6 od Belluciego, czyli coś musiało mu ewidentnie nie grać, a teraz po walce wygrywa z Nadalem.
To jest właśnie cały Djoko. W ATP Finals też dostał od Federera w grupie, ale jak przyszło co do czego to bez problemu go ograł w finale.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2016, 02:29

Ostatnia akcja seta. Kosmos.
youtu.be/gBXTSHUllNw

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2016, 02:27

Wenger on if he'll buy a striker:

"We need to find the right person. We have targets and hopefully we can do that.”

Łał, jest szansa na napastnika w 2016/17.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.05.2016, 02:24

3rdpitch, widziałem ten mecz. Gdyby Nadal był bardziej konsekwentny to by to wygrał. Było 4-2 i 40-30 dla Nadala przy serwie Nola. W drugim secie 4-5 i 4 piłki serowe dla Rafy. Ale gra ogólnie poezja obydwóch Zobacz sobie co wyjął Nole przy set ballu w pierwszym secie. Nie skreślałbym Rafy w Garrosie.

3rdpitch komentarzy: 455114.05.2016, 02:15

Nie śledzę już jakiś czas tenisa ale jeśli dzisiaj Nadal nie dał rady nawet urwać seta Djokovicowi to już chyba nigdy z nim nie wygra.

Kurs 4,50 na bet365 na wygranie przez Nole wszystkich 4 szlemów w 2016 (jeden ma już za sobą) zachęca bardzo. Tylko trzeba czekać 4 miesiące.

sebastix11 komentarzy: 599514.05.2016, 00:42

Oo Grimm też świetny jest postać Monroe dla mnie bije wszystkie inne, Wu też daje czadu no i jeszcze Trouble świetna jest w tym serialu... mi się dzisiaj smutno zrobiło bo nie będzie trzeciego sezonu Agentki Carter a ten serial ma taki potencjał, że masakra

sebastix11 komentarzy: 599514.05.2016, 00:38

pierre_afc

czyli nie jestem jedynym, którego postać Clarke irytuje do granic możliwości w serialu The 100, za to Raven jest spoko, Jaha i ta jego panna w czerwonej AI tez już mi się powoli źle robi jak widze te dwie postacie,

pierre_afc komentarzy: 1207114.05.2016, 00:29

@maciekbe - Całkiem ciekawy. Co prawda są pewne postacie, które irytują (jak blondi, która wydaje się być tą nr 1 wśród głównych postaci), ale kilka z nich naprawdę fajnie jest zrobionych, no i na pewno fabuła na duży + :)

Simao12 komentarzy: 775214.05.2016, 00:29

Batshuayi vs Lacazette kto waszym zdaniem byłby lepszy?

3rdpitch komentarzy: 455114.05.2016, 00:27

youtube.com/watch?v=ws1mdB9fGTg

O kurde teraz dopiero to zobaczyłem. Arsene w formie od 0:39 :D

maciekbe komentarzy: 1245814.05.2016, 00:20

@pierre_afc no właśnie. Chciałem się za to zabrać, ale na pierwszy rzut oka wygląda mi to na serial dla nastolatek? To jak to w końcu jest?

@erykgunner wyłapałem Twój post i już pobieram Gomorrę :) jak lepsze od Narcosa to nie trzeba mnie więcej namawiać

AlexVanPersie komentarzy: 806414.05.2016, 00:12

Kondii

Mówisz o ewentualnym odejściu kogoś z dwójki Ozil/Sanchez czy też o Dannym NotWellBecku?

pierre_afc komentarzy: 1207114.05.2016, 00:09

Mnie ostatnio wciągnęło The 100.

praptak komentarzy: 882614.05.2016, 00:06

paw3u@
Miał to zrobić w Czwartek, ale pomyślał że jednak mu się nie chce i poczeka do Poniedziałku.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.05.2016, 23:57

Dlugo chyba z TVP nie zejda

paw3u komentarzy: 563013.05.2016, 23:56

kiedy selekcjoner rep. Anglii powołuje szeroką kadre na Euro?

Kondi komentarzy: 96413.05.2016, 23:47

AVP
Zapomniales, ze Wenger na ten podbój wybierze się najprawdopodobniej bez jednego z dwóch najpotężniejszych dział.

Resoviak77 komentarzy: 155313.05.2016, 23:46

Siema nocne marki .Mial tu moze ktos wybity staw lokciowy i przechodzil rehabilitację?

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 23:45

thide

Chcesz banować WengerStayów na forum kanonierów?

Nie tędy droga, bo się tu zaużalacie na śmierć jak nas zabraknie.

Banowanie to ostateczna broń ludzi bez argumentów, pamiętaj o tym :)

Granvorka to ten od derbów Kairu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2016, 23:35

Avp.wciaz bez warna? #Freegranvorka

kaziu874 komentarzy: 674813.05.2016, 23:31

Siema, wpadłem tylko napisać ze mega żałuję że Rosicky odchodzi. Jeden z dwóch moich ulubionych zawodników Arsenalu. Klasa sama w sobie.

Hubertus888 komentarzy: 367413.05.2016, 23:25

AlexVanPersie

Pomyliłeś bajkę z prawdziwym serialem ! :)

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 23:11

H888

Ty chyba nie oglądałeś pierwszych 10 sezonów!!

Potem Arsene popadł w długi i musiał spłacać chatę, wtedy wątek finansowy rządził.

Teraz Arsene kompletuje powoli drużynę nowych wojów by wyruszyć na podbój Anglii i Europy. :D

Hubertus888 komentarzy: 367413.05.2016, 23:07

AvP

Sezon w sezon to samo, czasem się aktorzy zmienią. Generalnie Wenger jest jak Rich z mody na sukces. Ten sezon jednak zmienił gatunek na dramat, bo główny bohater czyta stary scenariusz :)

lays komentarzy: 3987113.05.2016, 23:01

pauleta

Ooo :D No kozak film! Będzie 6 sezon, a teraz wyczekuje na kolejny odcinek

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 22:48

p19

Jest piątek wieczór, ludzie sobie żartują, jedni za Wengerem, inni przeciw.

Zrozum to, nie wszyscy chcą być tak obiektywni i rzeczowi jak ty by móc cytować samego siebie sprzed pięciu lat, pisząc "A nie mówiłem?"

Nie jestem trollem, jestem ironicznym WengerStayem.

tyson880 komentarzy: 1049613.05.2016, 22:45

I Sheffield do przodu. Pięknie. Liczę na ich awans do PL.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.05.2016, 22:40

Jeszcze się nabieracie na trollowanie AVP? :|

lays, też lubię. Mój guilty pleasure wśród seriali.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 22:33

allord

Nie doceniasz scenarzysty!! :D

Zakończenie to i ja znam, Majster zostanie zdobyty, pytanie tylko kiedy? ;)

Mam nadzieję, że w tym sezonie, bo jeszcze na wielką wyprawę po Złotego LMGrala musi Wenga wyruszyć.

arsenallord komentarzy: 29737 newsów: 11713.05.2016, 22:26

AVP---> Nudny ten Twój serial. Już teraz mogę ci zaspoilerować jego zakończenie :D

aguero10 komentarzy: 858913.05.2016, 22:19

lays

Odejdzie tylko na pewno nie wyląduje w AFC.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 22:16

Mój ulubiony serial to "Wenga in Arsenal"

Kolejny sezon przed nami, 38 odcinków plus trzy miesieczny prequel..
Czy Arsene wzmocni drużynę swoich wojów?
Czy zakupi nowych najemników?
Czy wykreuje nowe talenty?
Na terenie Arsena pojawili się nowi silni bohaterowie, jak poradzi sobie z nimi Arsene?
Jak zakończy się walka Arsena z częścią zbuntowanych fanów?
Arsene rozstał się z żoną, czy pozna kogoś i jak to wpłynie na jego losy?
Czy Kromka i Blady Ivan będą wspierać Wengę czy zadadzą mu cios w plecy?

Tu trailer
W tytule trzeba wstawić literkę "g", bo się zgubiła była
youtube.com/watch?v=rcnChimmI_o

Mihex komentarzy: 2360413.05.2016, 22:11

O przyjęli Gibraltar do FIFY :P Szkoda, że po eliminacjach, bo rekordy przepadły :P

Hubertus888 komentarzy: 367413.05.2016, 22:11

Nie ma się co napalać, przyjdzie to ok fajnie tylko ile my go poogladamy na boisku? To samo nowy napastnik itd. Skończy się jak zawsze kontuzja a później płacz że mistrza nie wygraliśmy bo jeden i drugi nie mógł grać. Pierwszy transfer to powinien być trener od przygotowania fizycznego, Eva Carneiro i lekarze! !!

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 213.05.2016, 22:11

Kupując Xhake Wenger chyba znowu będzie chciał grać bez Dm'a jak z Artetą czy ostatnio z Elnenym...

Co wg mnie jest głupotą, Xhaka byłby idealny gdyby nie transfer Elnenyego.
Jak Wenga w zime kupił Xhake, a w lato Kante to byłoby idealnie, a tak to jest Elneny, do którego wciąż nie jestem wgl przekonany :/

arsenallord komentarzy: 29737 newsów: 11713.05.2016, 22:09

pauleta---> W tym roku ma być trzeci i ostatni sezon. Nie mam pojęcia jaki będzie koniec.

Hubertus---> Jutro w nocy UFC 198. Kapitalna rozpiska. Szkoda tylko, że Silva ostatnio wypadł. Zapowiadała się lepsza gala niż UFC 200.

lays komentarzy: 3987113.05.2016, 22:07