Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Sparku komentarzy: 340213.05.2016, 14:09

Kaczaza
Jak dla mnie to powinninsmy gada sprzedac i po problemie. Skrzydelka Sanchez - Cambell - Iwobi - Welbz - OX oraz kupic jeszcze jednego klasowego skrzydlowego

lays komentarzy: 3987113.05.2016, 14:01

AFCPressWatch™ @AFCPressWatch 3 godz.
Vladimir Petković, the coach of Switzerland, expects Granit Xhaka to change his club and not his nationality.

👍@GeoffArsenal has confirmed to @TheAFCPodcast that he expects Wenger to sign a maximum of 3 players this summer.

lays komentarzy: 3987113.05.2016, 13:59

L’Equipe claim that Kante would prefer to join Arsenal or Chelsea despite reporting that #mcfc are in advance talks.

Kaczaza komentarzy: 726813.05.2016, 13:57

Ja bym Theo nie skreślał. Jest dużo meczy, powinien tylko być odsunięty w hierarchii.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 13:53

macc

Zgadzam się w całej rooozciąąągłości.

Walcott musi odejść, Kartagina musi zostać zburzona.

Ten koleś jest największym blokerem w Arsenalu.(Tu mi ktoś napisze, że to nie Walcott blokuje tylko Wenger, ale mu nie odpiszę na to)

Blokuje innych zawodników, blokuje naszą grę, blokuje nawet naszą obronę stwarzając pozory pressingu swoim słodkim pierdzenio-truchtaniem.

macc komentarzy: 472813.05.2016, 13:51

Ozil bedzie miał 30 asyst, ale w Bayernie.

ZelGrey komentarzy: 252413.05.2016, 13:50

@Kaczaza: prędzej Jamesem, Pjanić był tam na końcu wymieniony.
I generalnie chcę żeby Ozil został. Natomiast pytanie było czy gdyby miał zostawać tylko jeden z dwójki Ozil/Sanchez to którego bym wolał.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52413.05.2016, 13:46

I będzie miał 30 asyst w samej lidze.

Kaczaza komentarzy: 726813.05.2016, 13:46

ZelGrey
Top 3 asystentów w Europie, grającego w Arsenalu który nie ma top class napadziora chcesz Pjanicem zastępować ?OMG

macc komentarzy: 472813.05.2016, 13:45

Podsumowując to wazniesza sprawą od pozostania Ozila czy Alexisa jest odejście Walcotta, to jest priorytet na to okno i bez tego ani rusz...

kowalski komentarzy: 269713.05.2016, 13:43

Ozil pokaże moc jak dostanie konkretnego napadziora. A tak od 3 lat męczy się z Żiru.

Qarol komentarzy: 1450213.05.2016, 13:40

Ja również wolałbym, żeby został Alexis.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 13:39

Mi najbardziej by brakowało strat Alexisa.

Już się do nich tak przyzwyczaiłem, że ich nie zauważam.
Kiedy ostatnio wkurzyłem się na drugą stratę Aarona, to nagle zauważyłem, że straty Alexisa mnie nie drażnią.

Ewidentnie jestem od nich uzależniony.

Nie wiem jak długo bym przeżył bez nich.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11713.05.2016, 13:39

Ja chciałbym, żeby obaj zostali. Jeżeli jednak, któryś miałby odejść to chyba Alexis, gdyż jego raczej łatwiej byłoby zastąpić. Ozil to jednak najlepsza dycha świata.

Niestety jest Wenger. On pewnie powie, że Ox albo Theo zastąpią Sancheza.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041313.05.2016, 13:38

Ja obstawiam że ani Ozil ani Sanchez nie odejdzie.

mallen komentarzy: 2123913.05.2016, 13:37

Zmieniając temat Krycha ma kontuzję?

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10913.05.2016, 13:36

kb8konrad

Zagra, zagra, może Rosa go zmieni pod koniec meczu na pożegnanie

kb8konrad komentarzy: 143213.05.2016, 13:33

jak myslicie zagra w niedziele wyjsciowym skladzie Ozil?

Czeczenia komentarzy: 1249813.05.2016, 13:32

Gdybym miał wybór między Ozilem a Alexisem, to wybrałbym Griezmanna. Albo Pogbę.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 113.05.2016, 13:31

@arsenallord: Zostać? Walcott

youngboy komentarzy: 198713.05.2016, 13:29

arsenallord

Zdecydowanie wolę, żeby został Alexis.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11713.05.2016, 13:27

Gdybyście mieli do wyboru, Ozil czy Alexis?

ZelGrey komentarzy: 252413.05.2016, 13:24

Inna sprawa, że prawdziwą klasę Ozila w Arsenalu zobaczylibyśmy dopiero, gdyby miał przed sobą naprawdę klasową dziewiątkę i to nie typu target-man tylko gościa świetnie grającego na linii spalonego i wychodzącego do piłek.

macc komentarzy: 472813.05.2016, 13:24

Zeby Ozil był takim walczakiem jak Alexis to byłby piłkarzem idealnym.

ZelGrey komentarzy: 252413.05.2016, 13:23

@macc: mnie też bardziej by brakowało Chilijczyka. Ozila mimo wszystko łatwiej by było zastąpić - może nie zawodnikiem o dokładnie takiej samej charakterystyce, ale pewnie na rynku będzie dostępny Isco lub James, Goetze, gdyby trzeba było zastąpić Niemca to można by też myśleć o wyciągnięciu Pjanica z Romy.

Kaczaza komentarzy: 726813.05.2016, 13:22

NO jasne że kupimy
kanonierzy.com/shownews_id-39463_H-wedes-latem-trafi-na-The-Emirates-.shtml

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.05.2016, 13:21

Juz nikt nie pamieta jak sanchez ugral sezon 14/15. Ozil to onna bajka. On potrzebuje noeych graczy

macc komentarzy: 472813.05.2016, 13:21

Ja mu ufam już 20 lat, ale od tego roku jest to "zasada ograniczonego zaufania".

Szkoda ze odejdzie ramsey i walcott
Tska strata...

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190913.05.2016, 13:20

Mi bardziej by brakowało Ozila. Nie przepadam ani za jednym, ani za drugim, ale z Sanchezem będziemy stali w miejscu. Nawet jakbyśmy dokupili wspaniałych zawodników, to będzie grał tylko Sanchez. Ozil to wspaniały zawodnik, ale potrzeba mu lepszych partnerów

Czeczenia komentarzy: 1249813.05.2016, 13:20

Myślę, że Alexis pokazał w tym klubie całkiem nową jakość na skrzydle. Całkowicie zmienił postrzeganie Walcotta i spółki, ale też ma swoje wady.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190913.05.2016, 13:18

Kupimy na pewno. Zaufania trochę do Wengera.

macc komentarzy: 472813.05.2016, 13:17

jakieś coś kupimy...
Ciekawe tylko czy przed sprzedażą Sancheza i Ozila, czy już po...
Swoją drogą to kogo Wam bardziej będzie brakowało z tej dwójki, bo mi jednak Alexisa.

Czeczenia komentarzy: 1249813.05.2016, 13:17

Teoretycznie nawet bez sprzedaży któregoś z tej czwórki transfer nie byłby wykluczony, ale ja się jakiejś rewolucji nie spodziewam. Ani z Mertesackerem, ani tym bardziej z Gabrielem cudów nie będzie.

mallen komentarzy: 2123913.05.2016, 13:12

jakiegoś*

mallen komentarzy: 2123913.05.2016, 13:11

Ciekawe czy jakieś ŚO kupimy, skoro mamy Laurenta, Pera, Gabriela i Chambersa...

Czeczenia komentarzy: 1249813.05.2016, 13:09

Ja się jaram mocno. W moich żyłach płynie żółty pasek Sky Sports, a doniesienia tak cenionych korespondentów jak Andrew czy Zbillu, obserwuję regularnie.

AlexVanPersie komentarzy: 806413.05.2016, 13:05

R95

Dziękuję, ale nie z takim zamiarem to pisałem ;)

Ja lubię okienka, bo jest dużo okazji do śmiechu.
Zawsze pojawi się jakiś zawodnik z doopsona, którym się interesujemy jakoby i robi się zabawnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.05.2016, 13:05

Arsène Wenger has revealed the latest team news ahead of Sunday's game against Aston Villa:
on team news…
Mesut Ozil is back in training.
on if anybody else is a doubt…
No. Oxlade-Chamberlain is not back. From Sunday, I think everybody else should be available.
on Welbeck…
We are all devastated and very sad. When I say I’m very sad, the whole team is thinking like that. It is surprising news. I expected him to at worse miss the Euros, and that is already bad. To be out for such a long time, he had just come back after a year out. You imagine being a 25-year-old professional and you get news like that… we will have to support to him to cope with it.
on a blow for England…
He was in the qualifiers as a player. He had a good understanding with the rest of the squad and he was versatile because he could play on the flank, through the middle and I believe it is a big loss for England as well.

Rafson95 komentarzy: 1060213.05.2016, 13:00

Ogarnięcy ludzie z konkretnym stażem kibicowskim się tymi plotkami w ogóle nie przejmują. Po mnie to spływa

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52413.05.2016, 12:57

MaciekGoooner
Nienawidzi. To za mocne słowo. Ale faktycznie, nie lubię tego okresu. Okna transferowe (letnie się nawet jeszcze nie zaczęło) są męczące. Tak jak pisałem wczoraj - milion plotek, które nic nie wnoszą i z rzeczywistością nie mają nic wspólnego.

Rafson95 komentarzy: 1060213.05.2016, 12:49

"Nie wiem czy to dobra wiadomość, zdecydowanie za krótki, trzy lata powinien dostać."

Dobry trolling przyjacielu, dobry trolling :D

lays komentarzy: 3987113.05.2016, 12:43

Man City reportedly hold Kante talks - but Leicester man prefers Arsenal.

macc komentarzy: 472813.05.2016, 12:42

Kanonier204

Taa, dorzuci jeszcze FA CUP oraz COC i bedzie poczwórna korona.

Czeczenia komentarzy: 1249813.05.2016, 12:36

Nie płakałbym ani za Alexisem, ani za Ozilem. Chociaż w przekroju ostatnich dwóch sezonów byli pewnie najlepszymi indywidualnie piłkarzami AFC.

3rdpitch komentarzy: 458213.05.2016, 12:32

Mallen

Ostatnio zwróciłem uwagę na to, że na devilpage narzekali, że przy prowadzeniu 2-1 z WHU, Luj nie wprowadził defensywnego piłkarza. Skończyło się jak się skończyło. A wprowadzenie Coqa za gubiacego co drugą piłkę Sancheza było w pełni uzasadnione.

Szogun komentarzy: 28891 newsów: 313.05.2016, 12:30

Alex Tylko te rzeczy się tak wleką,że wygląda na to,że jedynie śmierć (czego oczywiście nie życzę) może pozbawić go pracy.

3rdpitch komentarzy: 458213.05.2016, 12:26