Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2016, 18:01

Adu

Dziewczyna nie jest zazdrosna o "przyjaciółkę?" :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 18:01

hubertus

Dziękuje, napewno skorzystam, bete sie chwytać brzytwy =)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2016, 18:00

Brawo Łęczna, fajnie, że się utrzymali :D

grand92 komentarzy: 793714.05.2016, 17:59

mistiqueAFC

no RS5 piękne auto ;) a Bentley jak to mówił Clarkson to auto dla Rooneya , Terryego itd :D ale mimo to chciałbym takim pośmigać :D

pawlo12

a ma być podobno nowa NSX :D a Toyota ma wypuścić nastepce Supry czyli FT1 także będzie się działo na rynku motoryzacyjnym :D

Czeczenia
Jedynie lokalne lub klubowe. I pewnie te mieli na myśli.

Hubertus888 komentarzy: 367414.05.2016, 17:56

Adu

Musiałbyś wiedzieć co Ci dolega. Jak stawy to Animal Flex. Jak mięśnie to dużo białka, spirulina, Wołowina, Jajca. Jak jakiś stan zapalny to ciepła woda z tartym imbirem, kurkumą, pieprzem cayen i miodem. Odpoczywaj i wysypiaj się.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2016, 17:56

The Match of the Day goal of the season award will be decided by a panel of experts to avoid a repeat of last year’s vote that saw Arsenal fans hijack polls in order for Jack Wilshere to win the prize.

No nasi kibice są najlepsi w internetach, a najgorsi na trybunach. Twitterowo-facebookowo-iphonowi kibice.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2016, 17:56

Adu

Biłeś się dwa razy o przyjaciółkę, a do tego masz dziewczyne? Chłopie zwolnij! :D

Czeczenia komentarzy: 1248414.05.2016, 17:54

RIVALDO700

Nie, ale "mój" klub ma zgodę z ŁKSem i też to jest derbowe miasto, ale nie ta skala co w Łodzi. Ba, tutaj nie ma żadnego klimatu do piłki.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.05.2016, 17:49

For the first time in 39 years, somebody has scored 30 goals in a @Bundesliga season. Bravo, Lewandowski!

Czeczenia komentarzy: 1248414.05.2016, 17:47

Górnik spadł i dobrze. Za rok spadnie Łęczna i też będzie fajnie, ale gole dzisiaj jakie wpadały to miód.

Wchodzę sobie na stadiony.net i czytam tak:

"Kamery telewizyjne będą od 2017 roku pokazywały wielki napis WIDZEW na wschodniej trybunie. Oczywiście pod warunkiem, że trybuny nie zapełnią kibice."

I niby wszystko jest okej, ale która telewizja pokazuje trzecią (czwartą!) ligę, bo tam akurat moja drużyna gra i nie jest to Widzew? Widzew który jeszcze na sto procent nie awansował z czwartej (piątej!) ligi.

Związek z Górnikiem nieprzypadkowy. Bo zasłużone kluby, bo z nowymi stadionami, bo patologicznie zarządzane w ostatnich latach. Bo kluby z prowincji (nie tylko Nieciecza), będą mogły sobie zagrać na pięknych stadionach. W niższych ligach.

mitmichael komentarzy: 4924314.05.2016, 17:46

Ale sie nastrzelali w Bielsku :D Myslałem, ze Wiselka sie schanbi i przegra z druzyna, ktora w grupie spadkowej nie wygrała zadnego meczu ale na szczescie sie udalo

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2016, 17:46

udowodnił, ze to słabiaki

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189914.05.2016, 17:43

Suarez pokazał światu, że Messi i Ronaldo wcale nie są tacy dobrzy

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 17:43

Grand

No widzisz jak ja się znam :D mi najbardziej sie marzy Audi RS 5, ale weź mądry bądź i tyle hajsu uzbieraj.Nie ma szans niestety :D

Na mojej stacji ostatnio się tankował Bentley Continental Super Sport.Jak zobaczyłem przez okienko co podjechało to z biura wyleciałem zdjęcia robić.Nawet gościa poprosiłem o otwarcie maski, żeby silnik zobaczyć.Palca tam nie było gdzie wsadzić taki potężny.Silnik 6.0 V12 i 640 koni.Myślałem ze zemdleje jak ruszył

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:42

Fanatic

Jak ja kocham kanonierzy.com :D

mod który cofnał mi bana, dawaj adres, flaszka musi do ciebie polecieć, nie ma bata.

pawlo12 komentarzy: 114314.05.2016, 17:42

grand92 no ja wolałbym chyba Honda NSX,ale GTR to też świetny wóz:)

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 17:41

adu

masz dziewczyne? chyba dwie heheh

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:40

Fanatic

No właśnie niestety, zrobiłem mega przeskok jeśli chodzi o wynagrodzenie, w ogóle całą firme i jej fukncjonowanie, i teraz takie coś, musze ogarnąc ten bark bo niestety jest mi potrzebny.

MistiqueAFC

Przyjaciółke ! . A ja mam dziewczyne xd

rafi_i komentarzy: 421814.05.2016, 17:39

no to Barcelona chyba mistrzem, Suarez 39 gol w lidze

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 17:38

Adu

ta praca co masz to wymaga sily w rekach i w ogóle dzwigania czy cos? bo jak nie to moze dasz rade z tym barkiem pracowac

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 17:37

Adu

To już drugi raz o ta "przyjaciółkę" sie tłuczesz?Sluchamy dalej... :D

grand92 komentarzy: 793714.05.2016, 17:37

mistique

do Toyoty należy Lexus, a do Nissana Infinity ;) moje marzenie z japońskich fur to Nissan GTR :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.05.2016, 17:35

Dziwnie grają w tej Hiszpanii. Ostatnia kolejka podzielona na trzy dni.

A Sobiech w końcówce sezonu nieźle się rozstrzelał. W 5 ostatnich spotkaniach strzelił 4 bramki.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:35

Mihex

I to przez to że ja nie potrafie sie bić xd ostatni raz jak pobiłem kolesia w sumie o tą sama koleżanke poszło o_O to złamałem sobie noge od kopniecia go w twarz, teraz raczej nadwyrezenie, zwichniecie, voltarenem i altacetem jade ale to nic nie pomaga

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2016, 17:35

dziwnie pisałem, bo jechałem na portretowej wersji klawiatury na telefonie

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189914.05.2016, 17:34

Carla Humphrey jest niesamowita, nic nie rozumiałem, ale wywiad obejrzałem do końca

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 17:34

Grand

A to eleganckie fury.Od Toyoty to mi się Infinity marzy, ale to melodia przyszlosci.Może za jakieś pięć lat bedzie mnie stać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.05.2016, 17:33

Suarez juz ma 82 gole dla barcy od kiedy tam gra , a to dopiero jego drugi sezon tam. Heh.

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 17:33

Adu
Aż tak temu kolesiowi wklepałeś, że kontuzji doznałeś?
Geny Arsenalu czy aż tak cię poniosło :P

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:31

Panowie, napewno są tu jacyś sportowcy wśród nas, co stosujecie na jakies nadwyrężenia, zwichnięcia czy cokolwiek, zeby postawic staw barkowy do działania w 2 dni?

grand92 komentarzy: 793714.05.2016, 17:30

mistiqueAFC

no japońskiego - toyota ale z racji że jestem w używanych to handlujemy też innymi markami

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 17:30

Mi tam obojętne kto bedzie mistrzem w hiszpani, czekam na LM i wygraną Atletico po prostu zaslużł Simeone na wygraną tego pucharu bez wydawania horrendalnych sum na transfery

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2016, 17:27

Odpaliłem przed chwilą Barce, ale stwierdziłem, że jednak nie chce mi się tego meczu oglądać - tylko wyłączyłem i Suarez na 0:1. Czyli jednak Barca mistrzem, szkoda.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 17:25

Droga Fabregasa na nastepne lata: Transfer do Realu, pozniej powrot do BPL ale do tottenhamu a pozniej powrot do hiszpani ale do Atletico i powrot na zakonczenie kariery do Arsenalu ;p

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:24

Ogólnie lipa, tydzien temu zmienilem prace a na teraz nie moge w ogóle ruszać ramieniem, ostatni raz kiedy sie biłem złamałem sobie noge i byłem 3 miechy na l4, teraz nie moge sobie na to pozwolic bo jestem na okresie próbnym, masakra. macie jakieś specyfiki na taki ból?

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 17:23

uuu tyle krwi mu spusciles, pewnie ta krew moglaby byc oddana przez niego na rzecz chorych a tak... gosc juz nikomu nie pomoze

Grand

Że tak z ciekawości zapytam.Salon niemieckiego,japońskiego czy francuskiego producenta? :)

Gorrann komentarzy: 212814.05.2016, 17:20

Ma ktoś może bramkę z dzisiejszego finału Ladies i bramki z meczu u21 tego dajacaego awans 3-1?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 17:19

w głowe, nie wiem co mu rozwaliłem ale jakaś masakra, na jeansach mialem tyle krwi ze az mi przesiąkły i nogi jak zdjąlem jeansy mialem we krwi, całe szczęście ze mu jakiejs wiekszej krzywdy nie zrobiłem