Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal

Nie na CZWARTYM miejscu: Man City 2-2 Arsenal 08.05.2016, 18:00, Łukasz Wandzel 3289 komentarzy

Popołudniowy, niedzielny szlagier na Etihad Stadium wzbudzał sporo obaw, ale także oczekiwań. Ostatecznie dostarczył nam dużo wrażeń i walki ze strony obu drużyn. Ale tak naprawdę nie zdradził ostatecznego wyglądu górnej części tabeli. Arsenal utrzymuję się na trzecim miejscu, choć dzisiejszy wynik zmusza wszystkich do wyczekiwania na ostatnią kolejkę, w której poznamy wszystkie drużyny mające prawo zagrać w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Piłkarze Arsene'a Wengera na dobrą sprawę mogą zakończyć ten sezon na drugim, trzecim lub przeklętym czwartym miejscu.

W meczu zobaczyliśmy cztery bramki, co cieszy. Arsenal musiał ciągle gonić wynik, ale pokazał charakter i zdołał dwa razy wyrównać. Jednak to zdecydowanie gospodarze dominowali w liczbie kreowanych sytuacji, również częściej utrzymywali się przy piłce, żeby nie powiedzieć: dyktowali warunki gry. Tempo było intensywne, choć nie padało zbyt wiele groźnych strzałów. Remis może być bardziej zadowalający dla londyńczyków, ponieważ Manchester City musi oglądać się za plecy goniących go Czerwonych Diabłów.

Składy, w jakich oba zespoły pojawiły się na murawie:

Arsenal: Cech – Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal – Ramsey, Elneny (76' Coquelin), Welbeck (24' Wilshere), Iwobi (59' Walcott), Alexis – Giroud.

Manchester City: Hart – Sagna, Otamendi, Mangala, Clichy – Navas (78' Bony), Fernando (78' Toure), Fernandinho, De Bruyne – Aguero, Iheanacho (71' Sterling).

Od pierwszych sekund gospodarze natarli na pole karne Arsenalu. Ten stan utrzymywał się przez kilka następnych minut. Kanonierzy mieli problemy, żeby wydostać się z własnej połowy. Nawet szansa na kontrę szybko zakończyła się stratą futbolówki i powrotem do punktu wyjścia, czyli małej dominacji ze strony podopiecznych Manuela Pellegriniego.

Kibice mogli jeszcze do końca nie rozsiąść się na stadionie lub przed ekranami telewizorów czy monitorów, a parcie na bramkę ze strony Manchesteru City dało im prowadzenie! Na strzał z okolicy szesnastego metra, po wymianie podań, zdecydował się nie kto inny jak Aguero. Tym samym otworzył wynik spotkania, 1-0!

O dużym szczęściu mógł mówić, tuż po bramce, Joe Hart i Gael Clichy. Francuski obrońca niefortunnie podał do własnego bramkarza, a ten nie mógł poradzić sobie z tak zagraną piłką, która szczęśliwie dla niego znalazła się obok słupka, zamiast za linią bramkową.

Co dzieje się na Etihad?! Arsenal wyrównał już w 10. minucie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, podarowanego sekundy wczesniej przez Clichy'ego, Giroud postanowił przełamać okres, w którym nie zdobywał goli i sprezentował swojej drużynie trafienie głową! Joe Hart pokonany, 1-1!

W 16. minucie widowisko pokazało, że ani na chwilę nie zwolniło tempa. Piłkę w pole karne dostał Aguero, a w zwyczaju Argentyńczyka nie jest marnowanie takich okazji. Postanowił strzelić i zdobyłby drugiego gola, gdyby to uderzenie nie zostało zablokowane.

Po dwudziestu minutach Danny Welbeck zakończył udział w tym spotkaniu. Nie mógł zostać na murawie z powodu kontuzji. Do zastąpienia go zaczął przygotowywać się jego reprezentacyjny kolega, Jack Wilshere.

W 27. minucie znakomicie z piłką odnalazł się Aguero na prawej stronie boiska. Najaktywniejszy piłkarz The Citizens udanie obrócił się i minął dwóch obrońców. Strzał został zatrzymany, a cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Gol wyrównujący znacznie ożywił piłkarzy Arsenalu, lecz po pół godzinie gry znowu zostali zepchnięci do defensywy. Akcja miała miejsce praktycznie tylko na połowie The Gunners. Znowu rozpoczęło się niewielkie oblężenie ze strony gospodarzy, jednak bez groźniejszych skutków.

W 41. minucie niezłym pomysłem, znajdując się na prawej stronie, popisał się De Bruyne. Posłał futbolówkę z dużą siłą w pole karne Petra Cecha. Gdyby ten pewnie jej nie wyłapał, któryś z Obywateli mógłby dopaść do niej i umieścić w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej części spotkania De Bruyne postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i...uderzył z daleka wysoko ponad bramką.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę. Po jej zakończeniu i ponownym wyjściu na murawę przez graczy obu drużyn, to znowu Manchester City utrzymywał się przy piłce przez większość czasu. Tym razem szukali nie gry pozycyjnej pod bramką Cecha, a długich podań prostopadłych.

W 50. minucie ponownie prowadzenie objął zespół gospodarzy! De Bruyne, po otrzymaniu piłki, przebiegł się między czterema zawodnikami Arsenalu, którzy zostawili mu za dużo swobody, a później pewnie uderzył sprzed szesnastki. Futbolówka pędząca po ziemi idealnie wpasowała się pomiędzy rękę Petra Cecha, a słupek. 2-1 dla The Citizens!

Drużyna Manchesteru nieznacznie uspokoiła grę, ale londyńczycy nie byli w stanie przebić się przez defensywę przeciwnika w kilku kolejnych minutach. Tymczasem, na placu gry pojawił się Theo Walcott, przez którego do opuszczenia boiska zmuszony został Alex Iwobi.

W 66. minucie Theo Walcott dostał świetnie zagraną futbolówkę na prawą stronę. Anglik nie zdecydował się na ścięcie do środka, tylko podał w pole karne, lecz nic z tego nie wynikło.

Po chwili Arsenal osiągnął swój cel doprowadzając do remisu po raz drugi w tym meczu! Fantastycznie zachował się Sanchez, który pokonał parę dobrych metrów z piłką, podał ją, dostał z powrotem od Girouda, po czym będąc już w szesnastce Harta nie pomylił się! Pewnie pokonał angielskiego bramkarza, 2-2!

W 71. minucie na murawie pojawił się Sterling. Młody piłkarz zastąpił na boisku Iheanacho. Parę minut później doszło do zmiany po stronie Arsenalu. Coquelin zmienił Elneny'ego. A dwie minuty po tej zmianie Pellegrini wykorzystał limit wysyłając do gry Toure i Bony'ego, a zdejmując Fernando oraz Navasa.

Pomiędzy tymi zmianami szansę na gola miał Aguero. On oraz De Bruyne wykreowali akcję, po czym strzał Argentyńczyka z powietrza minął słupek bramki o centymetry. Petr Cech mógł mówić o dużym szczęściu.

Piłkarze obu drużyn zaczęli trochę opadać z sił w końcówce, pomimo dopiero co wprowadzonych zmienników. Futbolówka rozgrywana była raczej w środkowej części pola, ponieważ żaden z zespołów nie potrafił przebić się przez defensywę swojego rywala.

W 86. minucie, całkowicie niespodziewanie, blisko zdobycia gola był Koscielny. Kanonierzy prawie wykorzystali wrzutkę z rzutu wolnego. Do niej, w szesnastce Harta, wyskoczył właśnie francuski obrońca, a jego strzał zatrzymał się... na poprzeczce.

Zaledwie chwilę po tej sytuacji zawodnicy Manchesteru mogli cieszyć się z trzech punktów. Dośrodkowanie z prawej strony bez kłopotu zamienił na uderzenie nogą Bony. Znajdował się w polu karnym, a tym razem to gości uratowała poprzeczka.

Sędzia doliczył trzy minuty oraz podarował żółty kartonik, który obejrzał Otamendi. Stoper gospodarzy zatrzymał u podstaw groźnie zapowiadającą się kontrę ze strony Arsenalu. Za chwilę także Fernando został ukarany w ten sam sposób. Jakakolwiek próba stworzenia sobie okazji przez The Gunners była powstrzymywana przez faule.

Sędzia gwizdnął po raz ostatni w meczu zakończonym remisem. Man City 2-2 Arsenal.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Imprecis

No co mam ci powiedzieć.Raz ja kogoś, raz ktoś mnie.To działało w dwie strony.Taka okolica :P

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 16:02

Fajne zachowanie Lewego, że na chama nie zabrał tego gola Gotze.
Podejrzewam, że znam kilku piłkarzy, którzy by to zrobili :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 16:01

Fanatic

Meldoniun na czasie więc wiadomo, ale ja stawiam na Szwedów, lub Kanadyjczyków.Szkoda, że Cosby dalej gra play-off w NHL, bo jego w akcji pooglądać to sama przyjemność

rafi_i komentarzy: 421814.05.2016, 16:00

jednak nie dotknal p[ilki :O

kaman17 komentarzy: 498614.05.2016, 16:00

Goezte, nie Lewy. Ładne zachowanie Lewandowskiego.

rafi_i komentarzy: 421814.05.2016, 15:59

Lewy 31 bramka w sezonie

daniken komentarzy: 349614.05.2016, 15:59

ja oglądam playoffy w NHL

youtube.com/watch?v=Ma41KfRkjqA

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 15:59

Ekstraklasa na Eurosporcie, Ekstraklasa na nsport, Ekstraklasa na TVP, i to wszystko w jeden dzień?To chyba pierwsza taka sytuacja

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:57

Eee te mistrzostwa w rosji no to zwyciesca znany - ruskie na koksie izi win no to nie ma co juz ogladac -_-

kaman17
Chyba niestety nie :/ Przynajmniej nie Polskiej. Na eurosporcie leci walka o utrzymanie.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:54

Czemu pokazują breme-frankfurt.... Poyebalo kogos w eurosporcie

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11714.05.2016, 15:53

mistique---> Hokej to dla mnie TOP5 najgorszych dyscyplin sportowych.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.05.2016, 15:51

Adu

Ja tam nie wierzę w przyjaźń damsko-męską :P

Odchodząc od tematu.Ktoś oprócz mnie ogląda Mistrzostwa Świata w Hokeju? :D

kaman17 komentarzy: 498614.05.2016, 15:49

Mihex
No właśnie mam taki sam problem. W tv gdzieś to nie leci?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 15:48

mistiqueAFC

Oby nie, to była moja przyjaciółka, także i tak mu jeszcze poprawie jak c.ja znajde

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 15:48

kaman17
Ja oglądam, ale jakość jak w telewizji w latach 90.

Adu

Ja za gowniarza mialem podobną.Nachlani razem z kumplem dowalilismy porządnie typa, że biednemu rączką i żeberko się złamało.Troche odszkodowania bylo (400 zl na głowę jakoś), starzy za mnie zapłacili wtedy, i do tego doszło 120h prac społecznych, więc szykuj sie na wezwanie na policje w ciągu paru dni xd

Novazzy komentarzy: 351014.05.2016, 15:40

@Adu
A dobra.
Bo ostatnio czytałem gdzieś że właśnie człowiek poszedł z pomocą takiej dziewczynie i ta kazał mu sie nie wpieprzać w ,,jej związek" (facet co ją uderzył to był jej chłopak).

Nie jestem prawnikiem, ale jak dziewczyna oświadczyła że stanąłeś w jej obronie, to nie powinneś mieć problemu.
Zależy tez w jakim stanie jest ten gościu.

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11714.05.2016, 15:40

Polsat złodziejska stacja. Fanem TVP nie jestem, są jacy są, ale mecze mundialu zawsze pokazywali w TVP1/2. A ci nawet dla swoich abonamentów mają daleko w tyłu.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:40

W sumie gunnersaurus ma troche racji, takze Adu wycofuje "nie panikuj" mozesz sie zaczac bac bo w koncu jestesmy w Polsce

daniken komentarzy: 349614.05.2016, 15:39

W Bundeslidze przy tej samej ilości punktów co decyduje?Bramki czy bezpośredni bilans spotkań między ekipami?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189914.05.2016, 15:38

Pamiętajcie, że jesteśmy w Polsce. Możesz zostać ukarany za pobicie i znęcanie się nad ludźmi, (módl się, aby tamten pan nie był gejem, ani jakimś muzułmaninem). Uderzona kobieta może zostać ukarana za prowokację

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 15:36

Sorka za tripple :C Znowu włączyło mi się potrójne kliknięcie w myszce.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:36

Jezeli np. zlamales mu reke/noge/nos, wydlubales oko itp to byc moze zeche odszkodowanie i bedziesz musial wybulic hajs ale garowac nie pojdzesz jezeli nic powaznego mu nie zrobiles takze nie panikuj

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 15:36

novazzy

Na tamtego typa chce złożyć, nie na mnie. No ale w drodze postępowania tak czy siak nagranie z kamer (sytuacja przed dworcem głownym -_-) Więc jest czarno na białym jak dostaje po łbie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189914.05.2016, 15:35

Ale Polsat chce jeszcze więcej...

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 15:35

Adu
Zależy od obrażeń jakie koleś otrzymał, czy doniesie to na policję (przy pobicie w szpitalu powyżej 7 dni jest ścigane z urzędu chyba). No, ale jeżeli byłyby mocne dowody, że robisz to w czyjejś obronie to raczej nic by ci nie groziło. Chyba, że uznaliby, że przesadziłeś :V

#JustAnnaMariaWesołowskaThings

Adu

Adu

Novazzy komentarzy: 351014.05.2016, 15:34

@Adu
Dobrze ogarnąłem.
Facet udzerzy dziewczyne , ty tego typa i teraz ta dziewczyna chce złożyć na cb zawiadomienie?

Jeśli tak to możesz mieć problem za pobicie.

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:33

Adu

To zaelzy co tem typowi zrobiles, czy ten typ wniesie skarge na policji, jakie bedą ewentualnie dowody na to, czy np. sie broniles czy go zaatakowales itp... Rożnie to może być lepiej idź do jakiegos adwokata a nie szukasz pomocy w necie, moge ci tylko powiedziec, ze moj kolega miewal rozne bijatyki i do pierdla nie trafil ale jak juz wspomnialem to zalezy od wielu czynnikow.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 15:28

Serio pytam, bo teraz nie wiem czy przez odruch bezwarunkowy bede mial przesrane -_-

Fanatic komentarzy: 599114.05.2016, 15:27

Adu
W serialu "pierwsza miłość" jest taka sytuacja i co najważnisze - wątek jeszcze trwa

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 15:23

plebiscyt.ekstraklasa.tv/

W filmiku o interwencjach bramkarskich to muszę przyznać, że Lech ma coś z Arsenalu. Też potrafią zrobić z bramkarza geniusza :D połowa interwencji z ich udziałem, z czego 4 to przeciwko nim :D

Czeczenia komentarzy: 1248414.05.2016, 15:19

arsenallord

Legia gra jutro. Mnie też nie jara gol Aarona. Za to pamiętam doskonale jak zrobił Bendtnera z Camp Nou, ale też specjalnych pretensji nie ma. To Aaron Ramsey przecież.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.05.2016, 15:19

Mam pytanko, wczoraj miałem taką sytuacje że jakiś facio uderzył dziewczyne z pieści w twarz, dostał srogi wp.dol i pojechał do szpitala ,teraz dziewczyna chce zlozyc zawiadomienie itd itp, czy w tej sprawie moge miec jakies konswekwencje ze dostal po łbie?

Moze kts mial taka sytuacje

M4rcin komentarzy: 153614.05.2016, 15:18

Wie ktoś dlaczego futbol hd nie działa?

sebastix11 komentarzy: 599214.05.2016, 15:17

Hazard z bramką sezonu ? haha nie no niezle yaya :P

arsenallord komentarzy: 29714 newsów: 11714.05.2016, 15:16

Ja zdecydowanie za Legią dzisiaj. Piast będzie jak Lech - zapewne przegra z amatorami z Estonii czy innego Kazachstanu. Legia ma trochę większe szanse na LM.

W tym roku coś słabo z tymi "golami sezonu". W ostatnich latach było ich więcej. Nie wiem czemu, ale prawie w ogóle nie jara mnie ten gol Ramseya z KFC.

sebastix11 komentarzy: 599214.05.2016, 15:15

Gunnerrsaurus

a mi nie chodziło, że mało tylko okropnie dużo

Czeczenia komentarzy: 1248414.05.2016, 15:15

Od Dinamo Kutaisi, to Lech pokazuje jak dostać. Niestety, w następnym sezonie nie zaprezentują się w europie.

Dla angielskiej piłki najlepiej byłoby, gdyby ograniczyli się do okienek transferowych, bo tylko tam ostatnio królują.

Liga mistrzów? Ostatni raz kiedy mistrzem Anglii był ktoś spoza Manchesteru lub Londynu, to ta ekipa grała z Legią w grupie.

Ale kto by tam nie grał, Legia czy Piast, to tylko skok po pieniądze. Pieniądze które i tak moim zdaniem zostaną przejedzone.

Novazzy komentarzy: 351014.05.2016, 15:11

Wiecie może jak po ang. bedzie ,,Zwrot o 90* w prawo" bo w necie coś cieżko znaleźć (Return right 90* itp).

Jak bym dał ,,Turn right 90* degrees" ?

Mihex komentarzy: 2360414.05.2016, 15:01

Ja tam jednak wolę by mistrzem została drużyna, która zdobyła na koniec więcej punktów, niż ta, która ma większe szanse w LE xD