Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ups147 komentarzy: 349723.10.2021, 22:00

@Dziadyga napisał: "Kazdy sport walki jest głupi"

Ty tak twierdzą, dla niektórych piłka nożna jest głupia i się dziwią jak można to oglądać ;) @Dziadyga napisał: "czy MMa takie bezpieczne? Po mordzie sie walą,tez tragedie były i sa,ale ogłupiona gawedz przed tv czy w hali sie bawi."

A czy piłka nożna jest bezpieczna ?? Każdy sport kontaktowy niesie ryzyko utraty zdrowia. W ogóle teksty w stylu, że ktoś kto lubi sporty walki to bydło albo oglupiona gawiedź jest słabe. Na boiskach też działy się tragedie, a jednak ta oglupiona gawiedz dalej chodzi na stadiony

Patriko komentarzy: 530223.10.2021, 21:56

@Dziadyga napisał: "A jak kiedys tu pisałem,że te całe MMA,Boks i te inne teraz cuda na kiju walki to la bydła to sie obrazali :D i zeby nie było,nie uwazam wiekszosci zawodników za bydło,ale przede wszystkim "kibiców" którzy chcą te naparzania po mordzie oglądac ;)"
No dziwne żeby ludzie którzy sami np trenują nie oglądali gal i interesowali się walkami, to tak jak z oglądaniem piłki i graniem w nią, jest różnica miedzy sztukami walki a zawodami w naparzaniu się z otwartej dłoni w twarz na zmianę, przynajmniej wg mnie.

Dziadyga komentarzy: 837723.10.2021, 21:50

@Ups147 napisał: "Serio porownujesz boks czy MMA do tego pseudo sportu? Oni tam się tłuką bez żadnej obrony, w sumie to było do przewidzenia, że coś takiego musi się zdarzyć wcześniej czy później."

Kazdy sport walki jest głupi,bo czy MMa takie bezpieczne? Po mordzie sie walą,tez tragedie były i sa,ale ogłupiona gawedz przed tv czy w hali sie bawi.Wiadomo,że w MMA czy w Boksie w wieksozsci przypadków zawodnicy są profesjonalistami,dobrze się prowadza,wielogodzinne treningi itd,ale tych sportów nie uznaje jako sporty..tak samo jak mozna szachy za sport uwazac ;) oczywiscie inna kategoria zupełnie,ale taki przykład mi do głowy przyszedł.
A te walenie z "płaskiego" no to cóż..to juz faktycznie zal komentowac.

Ups147 komentarzy: 349723.10.2021, 21:46

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.10.2021, 21:40

@illpadrino: Dzięki. Jaki to trzeba mieć mózg żeby to wymyślić i jeszcze brać w tym udział

Maestro08 komentarzy: 133723.10.2021, 21:25

@matikanonier: Już teraz przekierowuje na strumyk, ale nic się nie włącza

kanonier21afc komentarzy: 225723.10.2021, 21:25

Strimsy działają tylko jest jeden warunek, trzeba wyłączyć osłony antywirusa na jakiś czas

matikanonier komentarzy: 207623.10.2021, 21:20

@Maestro08 napisał: "strona strims world przestała działać? Jest coś nowego w zastępstwie?"
Strims world ma działać do końca miesiąca. Później strona będzie działać pod nazwą strumyk.tv

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 123.10.2021, 21:17

ma ktos linka do ksw?

Maestro08 komentarzy: 133723.10.2021, 21:10

strona strims world przestała działać? Jest coś nowego w zastępstwie?

Dziadyga komentarzy: 837723.10.2021, 21:10

Jak dla mnie wszystkich głupich w klatkach pozamykac i niech się tam naparzają nawet i kijami bejsbolowymi,zostały by lepsze geny ;)

Mamy XXI w a ludzi dalej bawią zabawy z przed naszej ery czy juz kilka lat naszej ery.."Człowiek to brzmi dumnie" :D ale dalej jak głupota była tak jest,patrząc na te dzikie walki czy jak tłum sepów rzucił sie na kolesia bez maski w pociągu itd.Tepota umysłowa niewiarygodna..XXI w,powinno byc jednak lepiej.

lordpat komentarzy: 336623.10.2021, 21:08

@Qarol napisał: "Do rana nie dasz rady, zabraknie Ci przykładów :D"
Za Arteta mamy tak mało zwycięstw, że z dyskusją wyrobilibyśmy się w 5 minut.

Qarol komentarzy: 1450223.10.2021, 21:07

@domino178:

Do rana nie dasz rady, zabraknie Ci przykładów :D

lordpat komentarzy: 336623.10.2021, 21:06

@illpadrino:
"A troll is Internet slang for a person who intentionally tries to instigate conflict, hostility, or arguments in an online social community."

Chyba o to chodzi w trollingu, żeby komentarz zwracał uwagę przede wszystkim, jego jakość jest drugorzędna.

Dziadyga komentarzy: 837723.10.2021, 21:05

@Patriko napisał: "Podobno szansa, że przeżyje wynosi 2% a nawet jeśli to i tak będzie w stanie wedegacyjnym, taką informację pół godziny temu podał Bonus BGC, dla mnie ten punch down to od początku zawody glupoty a nie sport, ale nie mi oceniać ludzi którzy biorą w tym, wiadomo że motywuje ich do tego siano, szkoda tego Walusia."

Patriko komentarzy: 530223.10.2021, 21:04

@illpadrino napisał: "Kolejny patologiczny sport widzę. Bez karetki pogotowia na miejscu w takich zawodach to w ogóle beka."
To że nie wynajęli karetki to już jest patologia organizatorów. To była kwestia czasu aż kiedyś coś takiego sie stanie.

Patriko komentarzy: 530223.10.2021, 20:57

@Elastico07 napisał: "Słyszeliście o walusiu z punch down,po walce walczy o życie,ciężkie uszkodzenie mózgu"

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.10.2021, 20:53

@arsenallord:

40 sekunda się zaczyna.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.10.2021, 20:44

Asystent Guardioli z Brighton 0:0

Przypadek?
No raczej na samym asystencie daleko nie pojedziemy."

Przypadek?
No raczej na samym asystencie daleko nie pojedziemy.

Kredens komentarzy: 370823.10.2021, 20:35

@Kredens napisał: "Postawiłem 2 Euro, że Arsenal zostanie mistrzem Anglii, kurs 126 :D"

kurcze może jednak lepiej byłoby kupić sobie kawę w poniedziałek rano przed robotą...

Kredens komentarzy: 370823.10.2021, 20:34

Postawiłem 2 Euro, że Arsenal zostanie mistrzem Anglii, kurs 126 :D

Theo10 komentarzy: 832023.10.2021, 20:27

@MarkOvermars: No różnica klas między nami a City jest, tu nie ma w ogóle o czym mówić. I szybko tego niestety nie przeskoczymy.

triumphst666 komentarzy: 257423.10.2021, 20:20

@Simpllemann:
ok dzięki

MarkOvermars komentarzy: 915023.10.2021, 20:18

@Theo10: wiem do czego zamierzasz. Bardziej mi chodziło o wskazanie na problem w postaci różnic klas zespołów jeśli wiesz o co mi chodziło

Paul77 komentarzy: 990023.10.2021, 20:18

Przynajmniej wiem za co mam tytuł inżyniera. Właśnie odpalilem silnik z dołączoną turbiną... Ciekawe czy mój eksperyment się uda...

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.10.2021, 20:14

@triumphst666
Cały czas mam włączone blokowanie reklam i wszystko działa bez zarzutu.

kaman17 komentarzy: 499023.10.2021, 20:13

W tamtym sezonie oglądałem kilka spotkań Brighton i dziwiłem się, że tak dobrze grają, a kompletnie nie przekłada się to na wyniki. W tym roku widać, że powoli przyszły też punkty. Fajnie, że co raz pewniejszą pozycję ma też Moder. Jeśli nie zatrzyma się i będzie robił progres to może się sporo nauczyć. Wybrał chyba najfajniejszy możliwy klub w PL na chwilę obecną dla siebie.

Freo98 komentarzy: 647623.10.2021, 20:09

Brighton w 2 połowie TOP

triumphst666 komentarzy: 257423.10.2021, 20:04

To nie wiem. Może przez Adblocka lub antywirusa, ale tam strach bez tych narzędzi przesiadywać :)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52423.10.2021, 20:01

Działa.

triumphst666 komentarzy: 257423.10.2021, 19:58

działa Wam strumyk? Od wczoraj jakby przestał działać

Garfield_pl komentarzy: 2830823.10.2021, 19:53

Dawno Lampteya nie widziałem, ale dziś znów kręci nieźle, jako wsparcie Tomiyasu brałbym ;)

noth komentarzy: 264323.10.2021, 19:41

Top 3 jasne juz w tym sezonie. O mistrzostwo powalczą City, Chelsea, Liverpool.

Theo10 komentarzy: 832023.10.2021, 19:38

@MarkOvermars: Cóż, skoro tak uważasz… ;) Nawet jeśli porównania Ci się nie podobają, to mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi? Te mecze to często kwestia formy dnia. Oczywiście wiadomo, że City aktualnie kadrowo jest też lata świetlne przed nami.

MarkOvermars komentarzy: 915023.10.2021, 19:36

@Theo10: jedno z drugim zdecydowanie chybione porównanie ;)

Theo10 komentarzy: 832023.10.2021, 19:35

@MCX018 napisał: "Tu chodzi o mental, a nie o wyniki ;)"

Myślę że nasz cel na ten mecz to były 3 punkty. Nie wyszło, więc trzeba było robić dobrą minę do złej gry. Nie wierzę, że naszym celem w tym meczu był 1 punkt. :)

@MCX018 napisał: "Dla.City wygrana z takim Brighton to formalność"

Zerknij na wynik poprzedniego meczu Brighton-City w PL pół roku temu. Czasami jednak coś co wydaje się formalnością, staje się trudnym zadaniem. :)

Garfield_pl komentarzy: 2830823.10.2021, 19:33

@Kredens napisał: "chyba nie za bardzo... City i CFC utrzymają przewagę ;)"
Spokojnie, jeszcze sporo kolejek, nie liczy się jak zaczynasz, tylko jak kończysz ;)

Elastico07 komentarzy: 1256723.10.2021, 19:33

@MCX018 napisał: "chodzi o mental, a nie o wyniki ;)

Dla.City wygrana z takim Brighton to formalność, dla nas chociaż punkt z nimi to cud."

Prawda.Gdybysmy pechowo zremisowali po dobrej ofensywnej grze jeszcze można byłoby to zaakceptować ale oni nas zjedli i wykreowali 2x więcej sytuacji

Elastico07 komentarzy: 1256723.10.2021, 19:29

@arsenallord napisał: "Jest gdzieś na internecie to uderzenie po którym padł?"
Próbuję znaleźć ale chyba nie ma

MCX018 komentarzy: 138823.10.2021, 19:28

@Theo10 napisał: "Pomyślcie tylko co muszą w takim razie czuć kibice spurs. City nas zjadło na luzie strzelając 5 goli, a my na spokojnie wygraliśmy z nimi 3-1. Aż strach pomyśleć, co by takie City zrobiło z kurami w bezpośrednim meczu… a nie, przecież było 1-0 dla spurs, no ale nieważne. Albo pomyślcie o tym, jak beznadziejne jest L’ester, skoro zremisowali u siebie z Burnley, z którym nawet jakiś barista wygrał, i to na wyjeździe."

Tu chodzi o mental, a nie o wyniki ;)

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.10.2021, 19:27

@Elastico07: Jest gdzieś na internecie to uderzenie po którym padł?

Theo10 komentarzy: 832023.10.2021, 19:22

@MarkOvermars napisał: "I to jest ta różnica. My przyjeżdżamy do Brighton z nadzieją wywalczenia jednego punktu a tymczasem City po pół godziny już 0:3 prowadzi"

Kredens komentarzy: 370823.10.2021, 19:16

@Garfield_pl napisał: "Ta kolejka w sumie na naszą korzyść póki co :)"

chyba nie za bardzo... City i CFC utrzymają przewagę ;)

MarkOvermars komentarzy: 915023.10.2021, 19:07

Elastico07 komentarzy: 1256723.10.2021, 19:06

Elastico07 komentarzy: 1256723.10.2021, 19:05