Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Vardimus komentarzy: 17824.10.2021, 11:04

Tyle ciekawych meczyków dzisiaj, że nie wiadomo co oglądać.

adrianjestem komentarzy: 45724.10.2021, 11:00

Miał ktoś może zespół mięśnia gruszkowatego ?

Paul77 komentarzy: 990024.10.2021, 10:58

@Dominik17: Jeśli Guendouzi będzie błyszczał, to jest szansa przynajmniej sporo na nim zarobić. Oczywiście jeśli pierw przedłuży kontakt. Czy wystąpi w Arsenalu jeszcze... Raczej nie.

Paul77 komentarzy: 990024.10.2021, 10:57

@TlicTlac: Dunkiwrka- Nie dosyć że nudny, to jeszcze można odnieść wrażenie że z porażki i ucieczki zrobiono zwycięstwo.

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 10:55

@Paul77: masz rację , ale ja patrzę pod kątem przyszłego sezonu i to co się mówi , a mówi się o tym że saliba dostanie szansę a o guendo nie mówi się na ten moment nic

sWinny komentarzy: 785924.10.2021, 10:53

Ja wczoraj byłem na Diunie. Bardzo mi się podobał film, ale to chyba dlatego, że 3 lata nie byłem w kinie:)

Paul77 komentarzy: 990024.10.2021, 10:50

@Dominik17: To jednak ciągle zawodnik Arsenalu.

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 10:46

@Paul77: no w sumie można :D

enrique komentarzy: 1932424.10.2021, 10:44

@TlicTlac: Dunkierkę uwielbiam, Tenet mi się nie podobał.

pLYTEK komentarzy: 412024.10.2021, 10:43

F1 czy Milik?
Licze na wielki mecz Arkadiuszo

Paul77 komentarzy: 990024.10.2021, 10:42

@Dominik17: I mimo wszystko warto też przyjrzeć się Guendouziemu.

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 10:35

Ja dziś przy tych super meczach będę oglądał wieczorem OM vs PSG i przyglądał się Salibie bo jestem ciekawy jak sobie poradzi z mega kozakami :)

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.10.2021, 10:30

@arsenallord: Tak. Niezły serial.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11724.10.2021, 10:29

Oglądaliście serial Nocna msza? Skończyłem Squid game i teraz biorę się za to. Pierwszy odcinek spoko.

sleyoo komentarzy: 48224.10.2021, 10:17

@TlicTlac:
Dokładnie.
Z tym że tam nawet Muzyka nie ratuje tego filmu.
To samo Tenet czy 1917.
Jak dla mnie ostatni dobry film na którym byłem w kinie to BR 2049.

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 10:10

@Artu: derby łodzi są jeszcze xd

TlicTlac komentarzy: 602524.10.2021, 10:00

A jaki macie stosunek do filmów, takich jak Dunkierka?

Dla mnie osobiście jeden z najnudniejszych filmów, jakie widziałem, mimo świetnej muzyki.

mel75 komentarzy: 71124.10.2021, 09:56

@sWinny: w ofensywie chyba najlepszy w Brighton , raz nawet minął dryblingiem w polu karnym dwóch obrońców City. Niestety czwarta bramka idzie pośrednio na jego konto.

sleyoo komentarzy: 48224.10.2021, 09:29

Jako fan prozy Herberta mogę powiedzieć że trochę się na filmie zawiodłem.
Ale wiadomo, film to nie książka.
Jak dla mnie trochę taki teledysk, taki zlepek scen akcji.
Na plus dźwięk i muzyka, zdjęcia.
Na minus moje oczekiwania co do Diuny.

Alonso komentarzy: 1282424.10.2021, 08:41

@Slaviola napisał: "Właśnie jestem po seansie Diuny, w swoim kinowym salonie.

Obawiałem się że ten film jest przereklamowany, że ten cały hype jest sztuczny.

No i?"

No i dla mnie był nudny. Fabuła słabo wdraża w uniwersum, monotonna sceneria i mało efektów, cały odbiór ratuje muzyka Zimmera. Mam wrażenie że to film gdzie trzeba przeczytać książke przed seansem by łapać jakieś smaczki.

sWinny komentarzy: 785924.10.2021, 07:58

Jak tam wczoraj moder zagrał?

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 02:04

Ogólnie rzecz biorąc, to udźwiękowienie w filmie DUNE jest jedne z najlepszych ever!

Na pewno idzie w szranki z Inceocją czy Interstellar.

Hanz Zimmer znowu zrobił robotę!

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 02:02

@enrique:

Aaaa... jak Masz dobrego suba, to uważaj, bo ma co robić w tym filmie. Ja myślałem że mój SB-4000 poleci w powietrze xD

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 02:01

@enrique:

BTW, mam tę samą wersję :)

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 02:00

@enrique:

Zazdroszczę Ci... że jeszcze Masz ekscytacje, że jeszcze nie oglądałeś.

Ten film w całości spełnia moje oczekiwania co do prozy Franka Herberta.

Mam nadzieję, że na drugą część nazbierają funduszy, bo byłaby ogromna strata, gdyby stało się inaczej!

Maestro08 komentarzy: 133724.10.2021, 00:53

ma ktoś link do ufc?

enrique komentarzy: 1932424.10.2021, 00:44

@Slaviola: No właśnie mam już 20GB ripa w 2160p i jutro będę odpalał na swoim 4K ;)

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 00:17

Mówiłem Wam, że Pudzian go rozjedzie. Kuponik siadł, jestem o 5 ziko bogatszy, piję teraz harnasia z wygranej, wasze zdrowie.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11724.10.2021, 00:14

Walka żart ale jakoś do Pudziana zawsze miałem szacunek i go lubię. Kawał sportowca na przestrzeni wielu lat.

Dzulian komentarzy: 258624.10.2021, 00:12

Te walki Bombardiera w zapasach czy mma mają jakieś chore wyświetlenia typu 5 mln czy 2,5 mln.
Więc on tam w Afryce jest pewnie kimś takim jak Pudzian u nas.
Było głośno przed walką i to najważniejsze.
Jedni i drudzy zarobili, każdy zadowolony.

Rafson95 komentarzy: 1058724.10.2021, 00:04

@Arsenal96l: spodziewałem się ze Pudzian wygra no ale bez przesady.

Toż jak za pierwszym razem murzyn wypadł to wzięli jakiegoś przypadkowego gościa który się dowiedział że wychodzi na 2 godziny przed walką i dłużej wytrzymał xd

M4rcin komentarzy: 158724.10.2021, 00:03

Bomba na banie i kończymy balet

pLYTEK komentarzy: 412024.10.2021, 00:02

SUPER MAX

Arsenal96l komentarzy: 502723.10.2021, 23:59

@Rafson95: A czego się spodziewałeś ? Epickiego pojedynku ? :D To było do przewidzenia że murzynek przyjedzie tylko po pitos xd

Rafson95 komentarzy: 1058723.10.2021, 23:48

Smiechu warte Pudzian z tym Bombardierem

Tyle promowania a walka 18 sekund i gość się złożył po 1 trafionym ciosie

Slaviola komentarzy: 1237723.10.2021, 23:31

Właśnie jestem po seansie Diuny, w swoim kinowym salonie.

No i?

Ten film jest genialny!
Po prostu niesamowity.
Każda scena, wymiana zdań, każde efekty, nie pozwalają Nam na chwilę "odejść" od filmu.

Jak dla mnie to jeden z najlepszych filmów jakie ostatnio widziałem. Na pewno w moim top10, a nawet top5.

Polecam!

PS: jeśli oglądacie w domu, to koniecznie na dobrym sprzęcie audio. Dźwięk w tym filmie to mistrzostwo świata.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.10.2021, 23:29

@arsenallord napisał: "Jaki to trzeba mieć mózg żeby to wymyślić i jeszcze brać w tym udział"

Mały.

Alonso komentarzy: 1282423.10.2021, 23:11

Stawiam że kolejny wypadek po tych zawodach lania z otwartej będzie na gali Gromda od Borka. Nie wiem czy widzieliście, chłopy boksują się tam bez rękawic w małym ringu, masa krwi się leje. Dla mnie to patola.

Ogólnie boks jest szkodliwy, wystarczy zobaczyć emerytowanych zawodników jak się wypowiadają. MMA fajnie się ogląda i przez to że nie trenują tylko przyjmowania ciosów na łeb to wychodzą z tego sportu pełnosprawni.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.10.2021, 23:11

poratujcie linkiem do ksw, sturmyk padł

NaliniAFC komentarzy: 97423.10.2021, 23:07

Chyba nie pamiętacie kontuzji Jimeneza,

Czeczenia komentarzy: 1249723.10.2021, 22:58

Wziąłbym ze sportów walki do piłki liczenie zawodników. To bez sensu, ale nie ma drugiego takiego sportu gdzie zawodnicy tak często "cierpią" zwijając się z bólu, po czym doświadczają cudownego ozdrowienia goniąc do kontry.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11723.10.2021, 22:48

@Rafson95: Tak ale mam na myśli że w MMA rzadziej widzę jak są kontuzje Achillesa, skręcona kostka, złamana noga, zerwane więzadła czy nawet urazy głowy.

kaljot komentarzy: 68823.10.2021, 22:44

link do ksw ktos?

Rafson95 komentarzy: 1058723.10.2021, 22:38

@arsenallord napisał: "Nie zgadzam się. Każdy sport na swój sposób jest niebezpieczny. Oglądam dużo MMA i piłki. I zdecydowanie więcej kontuzji widziałem w piłce nożnej."

Większość zawodników MMA kończy walki z urazami którzy wykluczają ich ze sportu na przynajmniej kilka tygodni.

Różnica jest taka że oni kontynuują walki mając kontuzje.

lordpat komentarzy: 336623.10.2021, 22:27