Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1030224.10.2021, 18:11

Coś czuje koniec OGS w MU do końca miesiąca

Lamoreaux komentarzy: 344424.10.2021, 18:11

Live, City, CFC to absolutnie inny świat. Ale 4 miejsce jest wciąż sprawą otwartą.
Gdyby zamiast Baristy był tu ogarnięty menago walka o top4 byłaby w tym sezonie naprawdę ekscytująca.

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 18:10

Shaw zrobił dzisiaj show, ale dla Live, 2 bramka jego stroną.

caliero913 komentarzy: 125424.10.2021, 18:10

United w tym sezonie się fartownie ślizgało na farcie lub dzięki indywidualnym zagraniom Ronaldo/Greenwooda/Bruno, dzisiaj Klopp to bardzo brutalnie obnaża i najprawdopodobniej załatwia Solskjaerowi wylot

lukasz845 komentarzy: 455424.10.2021, 18:10

Tu może być piątka albo i lepiej :D

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 18:09

Liverpool... W samym Salahu jest więcej jakości ofensywnej niż we wszystkich naszych graczach.

sWinny komentarzy: 783324.10.2021, 18:08

Uhuhuhuhu trzy do zera. Piękna akcja

Garfield_pl komentarzy: 2808824.10.2021, 18:08

I 3 :D

Czeczenia komentarzy: 1248724.10.2021, 18:04

Dawno nie widziałem tak nędznego United.

No, tak z tydzień.

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 18:03

Gdyby tylko Saka miał strzał Greenwooda... Nie mogło być tak dobrze xd

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 18:03

Fajnie by było, gdyby Arsenal ze składem ledwo na górną połowę tabeli zajął czwarte miejsce kosztem Manure ze składem na mistrzostwo Anglii.

mruw komentarzy: 413424.10.2021, 18:01

2:0 dla Live nie przeszkadza komentatorom C+ sie jarać średnimi zagraniami zawodników manu xD Śmieszne chłopaki, gracze Arsenalu by zostali za takie zagrania pojechani

Garfield_pl komentarzy: 2808824.10.2021, 17:55

@Kiepomen napisał: "Niestety ale dla nas to zły wynik. Wyleci w końcu ten Ole i United zacznie grać tak jaki ma potencjał"
To mało istotne, nie ma co wybiegać w przyszłość, ale za to każda brameczka w plecy mułów zawsze cieszy :D a jak zakończy się stratą punktów, to piękna niedziela :D

ArsenalChampion komentarzy: 806224.10.2021, 17:55

@lordpat napisał: "Brentfor 2:0 Arsenal
Brentford 1:2 Leicester

Serio, jeśli Leicester z nami nie wygra, to nie oglądam piłki nożnej do końca tego roku."

Nie ma to jak robić takie porównanie 2 meczy których różnica daty rozegrania to jakieś 3 miesiące. Ty bierzesz pod uwagę takie czynniki jak to że jest coś takiego jak forma danej drużyny czy dyspozycja dnia? Jak by piłka nożna była taka przewidywalna to każdy by się dorobił na zakładach.

Garfield_pl komentarzy: 2808824.10.2021, 17:53

@lordpat napisał: "całe k.com by na tym skorzystało"
Może i tak( ale w takie deklaracje się nie bawię) , ale to Ty składasz deklaracje, których i tak się zweryfikować nie da( nie oglądanie), za to pisanie tutaj łatwo zweryfikować. Zmartwie Cie, ale ja z Tobą nie pójdę w odsiadke :D

ArsenalChampion komentarzy: 806224.10.2021, 17:49

Zobaczcie najbliższe mecze United. Oni mogą zostać zmasakrowani. Na dobicie 2 grudnia Arteta wykopie Solskjeara z Old traford.

sWinny komentarzy: 783324.10.2021, 17:47

W sumie to chciałbym zobaczyć jak nasz zespół(forma z av) by sobie poradził z takim Lpool. Myślę, że jednak trochę lepiej od United.

Vardimus komentarzy: 17824.10.2021, 17:45

Ten Harry to jest komedia. Tyle kasy w błoto.

zdyp komentarzy: 455924.10.2021, 17:45

ojojojj ale bedzie manto dzisiaj

Garfield_pl komentarzy: 2808824.10.2021, 17:45

@lordpat napisał: "ok, ale jak Leicester przegra, to Ty też nie piszesz ;)"
Ale dlaczego ja mam nie pisać i dlaczego jak Leicester przegra?

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 17:40

ok, ale jak Leicester przegra, to Ty też nie piszesz ;)

Sakahai komentarzy: 206024.10.2021, 17:39

Ma ktoś może chłopy poratować linkiem do bitwy o Anglie?

Gunner177 komentarzy: 31024.10.2021, 17:38

@Gunner72 Mnie cieszą sukcesy każdego zawodnika, który rozstał się w zgodzie z klubem, a to jest trochę śmieszne bo kierując się tą logiką żeby wszyscy byli zadowoleni, to każdy były zawodnik jak odejdzie z Arsenalu to musi już zle grać, a jak zawodnikiem jedenastki sezonu w innej lidze to bardzo zle.

Garfield_pl komentarzy: 2808824.10.2021, 17:36

Będzie dobre meczycho do końca :D

Live 1:0

I nie komentujesz? ;) ok

Gunner72 komentarzy: 167824.10.2021, 17:27

@xValorx: Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jakikolwiek ex-kanonier jak zagra przynajmniej dobrze to ktoś napisze że szkoda że się go pozbyliśmy XD

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 17:27

Brentfor 2:0 Arsenal

pestjusz komentarzy: 260824.10.2021, 17:26

ktos jest w stanie powiedziec gdzie moge obejrzyc mecz siatkowki, gdy strims world nie dziala?

xValorx komentarzy: 38024.10.2021, 17:13

Skąd znowu temat Guendo? Przecież to jest zawodnik max na środek tabeli i to pod warunkiem, że się ogarnie.

Gunner177 komentarzy: 31024.10.2021, 17:09

Guendouzi pisał kiedyś, że PSG jeden klub a nie dawno też mówił że kibicuje PSG w finale z Bayernem, dzisiaj może zgrać w koszulce Marsylii przeciwko swojemu byłemu klubowi.

DeWu komentarzy: 85424.10.2021, 17:04

@pLYTEK: prawie jak White z Villa XD

kaljot komentarzy: 67324.10.2021, 17:01

yoyo gdzie moge obejrzec za free THE MEG z lektorem ??pilne , dzieki z gory :)

eisz komentarzy: 48924.10.2021, 17:01

@lordpat: Championship

Gryzek komentarzy: 379724.10.2021, 16:57

@caliero913: tylko krowa nie zmienia zdania :D

Pitu88 komentarzy: 216624.10.2021, 16:56

Guendo spalił za sobą mosty swoim zachowaniem. Nie potrzeba drugiego bezmyślnego gracza w drużynie, a łapanie kartek to nie znaczy, że gość ma charakter

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 16:56

@Gryzek napisał: "Taki Alaba w Arsenalu to marzenie. Ponoć facet kibicuje Arsenalowi."