Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 18:43

W co oni grają, w hokeja?

sWinny komentarzy: 783324.10.2021, 18:42

Żeby tylko SAF zawału nie dostał. Szkoda by było chłopa.

Kaczaza komentarzy: 722424.10.2021, 18:42

Co ten Herdenson...

Thoneick komentarzy: 198124.10.2021, 18:42

Ciekawe kto zgłosi się po Solskiera po tym meczu

Patriko komentarzy: 528924.10.2021, 18:41

Ale wstyd tyle bramek z największym rywalem i to u siebie, póki co hiszpańska manita a jak tak dalej pójdzie to Liverpool wygra wyżej.

Yave komentarzy: 170424.10.2021, 18:41

nie wiem jak się z tym czuć, ale ten mecz cieszy mnie kilka razy bardziej niż nasz piątkowy

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 18:41

Ole może wylecieć po dzisiejszym emczu.

domino178 komentarzy: 243224.10.2021, 18:41

Kurcze, może trzeba po policję dzwonić i zgłosić gwałt zbiorowy w Manchesterze :D

Taki komentarzy: 204624.10.2021, 18:41

Na Old Traford film tylko dla dorosłych.

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 18:40

Salah... Aktualnie najlepszy na świecie

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 18:40

Uuuu

Piąteczka xD

polishbrigadesx komentarzy: 1020724.10.2021, 18:40

Brawo Live brawo Salah. Ole chyba out nie długo.

Garfield_pl komentarzy: 2809324.10.2021, 18:40

I przybił 5 z De gea ;)

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 18:38

Oby Ole dostał szybko nowy kontrakt.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 18:36

@Lamoreaux:
Komentowany temat: Z nadzieją na poprawę sytuacji w tabeli: Arsenal vs Aston Villa 22.10.2021, 02:14 Jutro Villa wygrywa i przybija gwoździa do trumny dla Baristy.
Chyba pierwszy raz w życiu chcę żeby rywal wygrał. Możecie mnie hejtowac ale wychowałem się na romantycznej grze Wengerballa. Czasem lepiej odciąć dłoń niż gangrena pożre Twoje ciało.
Co z tego że byśmy wygrali jak gra byłaby fatalna.

Niech Villa przybije kolejnego stempla do zwolnienia tego amatora. Dwa i pół roku w klubie i Crystal Palace nas dominuje.

Lamoreaux komentarzy: 344424.10.2021, 18:34

@lordpat: To może idź już lepiej spać bo tych 13h normy snu nie wyrobisz i jutro znowu będziesz sfrustrowany pierdoły i głupoty pisał.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123824.10.2021, 18:32

United tak słabe jak serwery na devilpage

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 18:32

@Lamoreaux:
Tak, boli mnie, że jestem krytykowany za słowa przez ludzi, którzy po przegranej z Crystal Pałace pisali dokładnie to samo :)

GKS_AFC komentarzy: 871824.10.2021, 18:30

Manu na rowni z nami haha.
Tyle samo pkt maja. Nie wazne jak zaczynasz a jak zakonczysz ;)

Oldgunner3 komentarzy: 973424.10.2021, 18:29

Fajny piłkarski weekend jak dotąd - my wygrywamy,diabełki dostają bęcki,barceloniarze również.Szkoda,że tak rzadko to się dzieje.Natomiast Salah przynajmniej przez ostatnie 2 miesiące to zdecydowanie world player nr1.Swoją drogą 4:0 na OT - niezłe ;w dodatku nie gra jeszcze Mane.Klopp robi robotę,no i powrót van Dijka to był najlepszy ich ''transfer'' w tym sezonie.Amazing.Szkoda,że nam trochę brakuje do gry na podobnym poziomie.

Rumunia komentarzy: 87424.10.2021, 18:28

Ciekawe ile nam live wbije :D

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 18:28

Uuuu

Muły w pyte z Live, i to tak konkretnie!

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466924.10.2021, 18:28

@arsenallord:

To jak Arteta gorszy tak? Xd

Mechaj komentarzy: 27624.10.2021, 18:27

Wyglądają jak my w meczu z Man CIty, aż przykro patrzeć.
Może faktycznie walka o 4 miejsce nie będzie poza zasięgiem przy takiej dyspozycji gwiazd z United. Kurde Ronaldo, Bruno, Pogba, Sancho, a nie potrafią akcji sklecić.
Problem tylko będzie jak do nich przyjdzie fachowiec na ławkę, wtedy będzie jak z Chelsea.

Lamoreaux komentarzy: 344424.10.2021, 18:26

@lordpat: wracasz gościu do mojego posta sprzed paru dni bo Cie dzisiaj całę k. com jedzie i musisz się dowartościować?

jesteś memem i człowiekiem XD.

Salah jest lepszy od Saki i Pepe. W ocenie piłkarzy Arsenalu nie jestem obiektywny bo po prostu im zawsze kibicuję i życzę najlepiej. Salah jest lepszy od nich i to o wiele. Tylko krowa nie zmienia poglądów.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 824.10.2021, 18:25

„Wielkie” United ma teraz tyle samo pkt co „słaby” Arsenal. Miód :)

MarkOvermars komentarzy: 913924.10.2021, 18:24

Nic tak nie cieszy jak słaba postawa United, jeszcze u siebie

Perconte komentarzy: 62824.10.2021, 18:24

Hahaha United xDD klub Mem

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 18:24

@Lamoreaux:
“ Na tym poziomie wydaje mi się, że skill takiego Pepe, Saki nie jest jakoś totalnie gorszy od Salaha czy Mane.”

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 18:21

Salah jest niewiarygodnie dobry. Jak to było..Saka, Pepe niewiele gorsi?

Chakaa komentarzy: 191224.10.2021, 18:21

@losnumeros: A to nie było tak ze Shaw to najlepszy boczny obronca w anglii xDD???
haha

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 18:21

Shaw hattrick błędów, 3 gole jego stroną.

gabilondo komentarzy: 102224.10.2021, 18:19

Gdzie ten placek reddevil, czy jak mu tam? Płacze w poduszkę?

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 18:18

Trafił w piłkę i to go uratowało.

ostriket komentarzy: 662824.10.2021, 18:18

nie rozumiem czemu to nie czerwona... sfrustrowany Ronaldo kopie bez opamiętania a że trafia akurat w piłkę to co to zmienia? Chamski atak, kompletnie bezmyślny

UTD pójdzie po rozum do głowy i zatrudnią lepszego fachowca, dla nas oznacza to kłopoty.

Marcel90 komentarzy: 814624.10.2021, 18:18

Xhaka już by miał 6 meczów zawieszenia

sWinny komentarzy: 783324.10.2021, 18:18

Ronaldo paskudne zachowanie, ale tylko na żółtko.

Chakaa komentarzy: 191224.10.2021, 18:17

Żelusiowi psycha siadła xDD tu czerwo imo powinno być

Lamoreaux komentarzy: 344424.10.2021, 18:16

United to może i klub mem równie memiczny jak nasz ale jak wypierdzielą OGS to czuje tutaj Zidanea lub Conte a wtedy znowu zaczną się liczyć.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 18:15

Chyba Last dance OGS. Szkoda

michalmsos komentarzy: 156524.10.2021, 18:13

@Lamoreaux: dokładnie tak.... z trenerem a nie stażysta mozna myslec o czyms więcej niz 8 miejsce

Perconte komentarzy: 62824.10.2021, 18:12