Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gerwciu komentarzy: 372206.04.2016, 21:13

Dwa fajne mecze i weź się człowieku zdecyduj co oglądać :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2016, 21:13

A niecałe pół godziny temu kolega AaronLieber27 napisał taki komentarz:
"Ciekawy kurs byl na Betclicu
Wolfsburg bramki ponizej 1,5 (kurs 1,44)"

lays komentarzy: 3987106.04.2016, 21:12

Dlategochcialem Real w 1/4 xd

platinium komentarzy: 139306.04.2016, 21:12

Haha Ibra, ciekawe ile jeszcze potrzeba jego słabych meczów z dobrymi zespołami żeby upadł mit na tej stronie że jest to zawodnik na poziomie Messiego czy Ronaldo, ja bym się zastanowił czy jest na poziomie Aguero czy Suareza. Większość jego bramek jest z ogórasami z Ligue 1 a w LM strzela z Anderlechtami i innymi Olympiakosami.

mitmichael komentarzy: 4924306.04.2016, 21:10

Brawo Wilki, pisałem ze moga sprawic niespodzianke :)

kamilo_oo komentarzy: 2356706.04.2016, 21:10

lays

Żyro aż tyle przerwy? Jakieś złamanie czy co?

helzing komentarzy: 327306.04.2016, 21:10

Ibrahimowić mówicie?! Giroud by to strzelil...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.04.2016, 21:10

Brawo Wilczki :-)

Mihex komentarzy: 2360406.04.2016, 21:10

Ibra już myślami na Emirates. Widać to wyraźnie.

Gerwciu komentarzy: 372206.04.2016, 21:06

ale dziwię się, że gra Aurier. Za ten cyrk co odstawił to rezerwy do końca sezonu

lays
Widziałeś w ogóle przewinienie na Polaku?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2016, 21:01

Dla Harta to już druga obroniona jedenastka w tegorocznej LM.

Hubertus888

Bo obie decyzje wyszły na zero i nie mają negatywnego wpływu na mecz.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190906.04.2016, 21:00

Hubertus888
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale poważnie tak myślisz? Dla mnie obie decyzję sędziego dobre, zwłaszcza przy drugiej sytuacji był 100% karny