Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0

Pewne zwycięstwo Arsenalu nad Watfordem 4-0 02.04.2016, 17:03, Sebastian Czarnecki 3252 komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami Kanonierzy pewnie uporali się z beniaminkiem z Watfordu i zdobyli kolejne 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Arsene'a Wengera powoli wracają do swojej najwyższej dyspozycji i zaczynają grać tak, jak przyzwyczaili do tego kibiców, jednak wciąż pozostaje rozczarowanie, że powrót zaczął się w tak późnej fazie sezonu, kiedy szanse na mistrzostwo są już niewielkie.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Coquelin, Elneny - Iwobi (73. Walcott), Özil, Alexis (79. Campbell) - Welbeck (69. Giroud)

Watford: Gomes - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Capoue (41. Anya), Watson, Suarez - Abdi (69. Guedioura) - Deeney, Ighalo (46' Amrabat)

Londyńczycy bardzo dobrze weszli w spotkanie i już od pierwszych minut zaczęli naciskać na swojego przeciwnika. Od samego początku zepchnęli go do defensywy i zamknęli na jego własnego połowie.

Już w 4. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie! Iwobi świetnym dośrodkowaniem uruchomił wybiegającego Alexisa Sancheza, który uderzył głową prosto w interweniującego Gomesa, jednak Brazylijczyk wybił piłkę prosto przed siebie, co technicznym strzałem wykorzystał chilijski skrzydłowy. 1-0!

W 7. minucie kibice Arsenalu oddali hołd zmarłemu 15 lat Davidowi Rocastle'owi, który bronił barw The Gunners z numerem 7 na plecach. Na trybunach zagrzmiało donośne Oh, Rocky, Rocky!

Podopieczni Arsene'a Wengera dalej byli stroną dominującą i nawet na moment nie oddawali inicjatywy swojemu rywalowi. Przed upływem pierwszego kwadransa do siatki mógł trafić Alex Iwobi, ale dobrą interwencją popisał się Heurelho Gomes, który przerzucił piłkę ponad poprzeczką.

Zaledwie minutę później były bramkarz Tottenhamu mógł kolejny raz wyciągać piłkę z bramki. Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Özila do Welbecka i strzałem Anglika z pierwszej piłki. Jego uderzenie zostało jednak w porę zablokowane.

Dopiero w 19. minucie Szerszenie przeprowadziły pierwszą akcję, która na dodatek nie sprawiła Ospinie żadnego problemu. Kolumbijczyk pewnie złapał piłkę posłaną przez Deeneya, który otrzymał dośrodkowanie z prawego skrzydła od Nyoma.

W 24. minucie Kanonierzy otrzymali rzut wolny z dogodnej pozycji. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, który oddał bardzo dobre uderzenie, jednak Heurelho Gomes skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Kanonierzy uspokoili tempo meczu i kontrolowali grę w środkowej części boiska. Szerszenie bardzo rzadko dochodziły do głosu, a nawet jeśli już zdecydowali się ruszyć z jakimś atakiem, zostawał on zduszany w zarodku. Arsenal za to spokojnie budował swoje akcje.

W 38. Arsenal podwyższa prowadzenie! Z prawego skrzydła do środka zszedł Alexis Sanchez, który wycofał futbolówkę do wybiegającego Iwobiego, a ten pewnym strzałem pokonał Gomesa. 2-0!

W 41. minucie Quique Flores został zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. W miejsce Capoue, który odniósł jakiś uraz, wszedł Ikechi Anya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Szerszenie przystąpiły do drugiej części meczu bez Odiona Ighalo, którego zastąpił Nordin Amrabat.

W 48. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie! Strzał Hectora Bellerina odbił się od nogi Allana Nyoma, zmylił Gomesa i znalazł drogę do bramki. 3-0!

Trzy minuty później londyńczycy mogli zdobyć kolejnego gola. Rozgrywający świetne spotkanie Alex Iwobi znalazł sobie drogę do bramki Gomesa i huknął w poprzeczkę. Nigeryjczykowi zabrakło naprawdę niewiele do ponownego wpisania się na listę strzelców.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. Chwilę po akcji Iwobiego podopieczni Arsene'a Wengera ruszyli z kolejną akcją, która zmusiła Gomesa do interwencji. Brazylijczyk najpierw sparował strzał Sancheza, a po chwili złapał dobitkę Welbecka.

Dopiero w 58. minucie Szerszenie zdołały odpowiedzieć na agresję swojego przeciwnika, jednak strzały Akego i Amrabata minęły się z bramka Ospiny.

W 69. minucie zmiany o obu stronach. Giroud zastąpił Welbecka, a Guedioura wszedł za Abdiego.

Chwilę później piłkarze z Watfordu stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną akcję w tym meczu, która zakończyła się mocnym strzałem Troya Deeneya. Fantastyczną interwencją popisał się jednak David Ospina.

W 73. minucie Theo Walcott wszedł na boisko za Aleksa Iwobiego, który opuścił murawę przy owacji na stojąco. Sześć minut później Joel Campbell zastąpił Alexisa Sancheza.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kanonierzy zadali ostateczny cios! Świetna akcja zmienników; Joel Campbell przeprowadził rajd lewą stroną boiska i podał piłkę prosto do dobrze ustawionego Walcotta, który jedynie dostawił nogę i pokonał Gomesa. 4-0!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal pokonał Watford 4-0 i zdobył kolejne ważne 3 punkty.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
praptak komentarzy: 883806.04.2016, 22:04

nie działają mi. Ok to już się nie kłopoczcie więcej dzięki za próbę pomocy.

Mihex komentarzy: 2360406.04.2016, 22:02

No i City jednak chyba nie zrobi sensacji.

D14 komentarzy: 437206.04.2016, 22:00

aaaa no to nie dziwie sie ludziom.. gosc ma mase kasy a robil to po to zeby osmieszyc drugiego czlowieka? najlepsze jest to ze sam nie jest lepszy.. jezeli to prawda to gosc ma to na co zasłużył

3rdpitch komentarzy: 456706.04.2016, 21:56

Zidane out. On już się wypalił, już nic z nim nie osiągną.

Sparku komentarzy: 340206.04.2016, 21:55

ma ktos jakis dzialajacy stream do PSG ogladalem na futball hd i padl...

D14
ale to jest inna sprawa teraz wyszla bo benzema byl w posiadaniu sekstasmy kolegi z reprezentacji i szantazowal go...

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370006.04.2016, 21:54

To nie Ibra przestrzelił karnego,
to karny nie zasłużył na to zeby być strzelonym przez Ibre.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.04.2016, 21:54

Di Maria to swietny pilkarz

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.04.2016, 21:53

Mnie ciekawi czy Real coś dzisiaj ustrzeli

AaronLieber27 komentarzy: 612706.04.2016, 21:52

@D14
Prostytutki to oddzielna sprawa. Benzema szantazowal Valbuene ujawnioeniem jego sextasmy. Zrobilo sie o tym glosno jakos pod koniec zeszlego roku

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2016, 21:51

D14
Ale to nie chodzi o prostytutki. Kolega Mihex napisał, że ma to związek z Valbueną. Benzema go szantażował.

D14 komentarzy: 437206.04.2016, 21:48

Sorry bardzo ale ja jestem przekonany ze ta akcja z prostytutkami byla przynajmniej z 2 - 3 lata temu.. dam sobie reke uciac czy cos

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.04.2016, 21:47

D14
Przecież to sprawa z zeszłego roku.

Hubertus888 komentarzy: 367406.04.2016, 21:46

Guardiola na pewno zostawi Fernando ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.04.2016, 21:46

Hubertus888, nie to że nie lubię tylko nie cenię go wysoko jako obrońcy. Cavani akurat gra dobrze.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.04.2016, 21:45

Dawać City, jazda z nimi! Ten Fernando masakra, Czerczesow by go zesłał prosto do łagrów po takim zagraniu. Nie wiem jak można popełnić taki błąd, angielski zespół musi być w ćwierćfinale.

Hubertus888 komentarzy: 367406.04.2016, 21:42

Pauleta19

ale Ty go nie lubisz :D Verrattiego zastępuje Rabiot. Lucas to inny piłkarz od Cavaniego i dlatego PSG gra gorzej.

D14 komentarzy: 437206.04.2016, 21:41

Mihex

Nie no nie przespałem ale te akcje z Valbueną to chyba miały miejsce xxxx lat temu wiec oni to jeszcze o to maja żale i pretensje ? ;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.04.2016, 21:37

Hubertus888, Verrattiego brakuje. Rabiot i Matuidi zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dużo strat i niedokładności.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.04.2016, 21:36

Dla mnie Luiz nie kwalifikuje się nawet do nazywania go obrońcą. On jest środkowym pomocnikiem, któremu każą grać w obronie. Gdyby nie T.Silva to traciliby po 2-3 gole w meczu.

Hubertus888 komentarzy: 367406.04.2016, 21:36

Jak dla mnie w PSG brakuje Lucasa. Dzisiaj poszło info że PSG chce Sancheza.

schnor25 komentarzy: 1854606.04.2016, 21:35

Real miał rozjechać walcem Wilki, a póki co pod górkę mają. Fajnie, że Wolfsburg postawił trudne warunki gwiazdom z Madrytu.

Gerwciu komentarzy: 372206.04.2016, 21:35

Z jakiej strony bierzecie linki do Sopcast ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.04.2016, 21:34