Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
DavidSilva21 komentarzy: 338021.09.2021, 13:32

@Piotrek95: Saliba jest wypozyczony do OM, nie oddalismy Go za darmo nikomu.
Jak chcesz trollowac to chociaz sprawdz fakty.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 221.09.2021, 13:30

@Ech0z napisał: "Poleci ktoś słuchawki bezprzewodowe do telefonu , żeby był fajny bas Muzyka i żeby można było rozmawiać wyraźnie przez tel . Do 200zl"

beats flex

jedi133 komentarzy: 146821.09.2021, 13:27

Po co prorokujecie transfery na przyszłe lato?
Przypomnę, że rok temu po 4 kolejkach były tu zachwyty Willianem. Zresztą nie tylko nim.
Lada moment dużo z Was zauważy inne problemy naszej kadry. Np. że Pepe nie strzela i nie asystuje, że Martinelli gra gorzej niż Nelson, że White popełnia fatalne błędy.
Estymacja przyszłości na podstawie tego co było do teraz nie ma żadnego sensu.

Naburator komentarzy: 278421.09.2021, 13:08

@Piotrek95 napisał: "O, tym razem Gunedouzi w 11 kolejki w Ligue 1. Już mówi się o zainteresowaniu PSG. Marsylia żeby go sprzedać za 50mln musi go od nas wykupić za 7.
Dobrze że mamy Elenenego w środku pola bo byłoby mi szkoda.

Za to Saliba słabszy mecz, przegrał jeden pojedynek na 11, widać że forma spada, dobrze że go oddaliśmy za darm"

Oddaliśmy Salibe? Ciekawe, ciekawe. Mówisz, że po 11 kolejkach we Francji PSG chce kupić Guendo? XD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 221.09.2021, 13:08

Jestem i ja

Piotrek95 komentarzy: 947321.09.2021, 12:52

Za to Saliba słabszy mecz, przegrał jeden pojedynek na 11, widać że forma spada, dobrze że go oddaliśmy za darmo

Lamoreaux komentarzy: 343421.09.2021, 12:47

Składzik wydaje się serio ciekawy w kontekście najbliższych lat. Odnośnie bramkarza widziałem, że ktoś pisał o Onanie. Szczerze wątpie że zaakceptowalby rolę drugiego. Natomiast ja bym na 2 bramkarze widział Łukasza Fabiaskiego, który odejdzie z WHU po tym sezonie (nie chca z nim przedluzyc umowy) + kupili Areolę w perspektywie zmiany na stale bramkarza.

Obrona to logiczne, ze Mari out Saliba in. + moze jakiegos mlodego anglika lub kogos z mlodszych rocznikow na bok obrony jako rotacje.
W pomocy mam nadzieje, ze ten CHarlie Patino bedzie darmowym transferem do srodka.
I wówczas mozna rozbic bank rzedu 70mln na napastnika.

Mastec30 komentarzy: 620421.09.2021, 12:42

@arsenallord: No na pewno to sobie w kajeciku notuje :D Nie wierzę, że sam tego nie zauważyłeś i po niektórych wypowiedziach widzę, że to nie tylko moje zdanie.

Ech0z komentarzy: 1039421.09.2021, 12:39

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11721.09.2021, 12:36

@Mastec30: Dawaj przykłady a nie wrzucasz wszystkich do jednego worka.

Mastec30 komentarzy: 620421.09.2021, 12:26

@Rafson95: Być może ale odkąd zacząłem się tutaj udzielać to raczej widzę w kółko jednych i tych samych. Zwłaszcza w tygodniu kiedy nie ma nowych newsów

Rafson95 komentarzy: 1051521.09.2021, 12:12

@Mastec30: A może pora zrozumieć, że mając setki aktywnych użytkowników na stronie zawsze znajdą się osoby mające odmienne zdania?
I to wcale nie znaczy, że każdy zmienia opinie co kilka tygodni?
Po prostu raz czytasz zwolenników jakiegoś zawodnika, za tydzień przeciwników, a sprowadzasz do to tego że ludzie zmieniają zdanie...

Mastec30 komentarzy: 620421.09.2021, 11:59

@MCX018: Auba mimo wszystko. Wszyscy pewnie go oceniają przez pryzmat średniego poprzedniego sezonu ale wcześniej wymiatał i był nawet królem strzelców. Sanchez też był dużym transferem. Ok40 mln i wypalił w 100%

Matelko komentarzy: 320521.09.2021, 11:53

W przyszłym roku nasza kadra będzie wyglądała na prawdę odmieniona.
Otóż po kolei:

Bramkarz - Aaron wydaje się być opcją nr jeden i Arteta widać zaczyna to dostrzegać i na niego stawiać. Leno w takiej sytuacji raczej będzie chciał odejść z klubu. Nie wykluczone, że takie kroki zostaną poczynione już zimą. W jego miejsce przywitałbym Onanę 1 do 1.

Obrona - Chciałbym aby Pablo Mari odszedł w lato a w jego miejsce do składu wskoczył Saliba i pokazał na co go stać.
White, Gabriel, Holding i Saliba powinno wystarczyć na środek defensywy.
Kolasinac natomiast w czerwcu odejdzie po wygaśnięciu kontraktu lecz na tej pozycji jest Tierney i Tavares więc bez strachu. Na prawej widać , że dobrze sobie radzi Tomiyasu i będzie podstawowym prawym a jego zmiennikiem Chambers. Zatem Soares jest nam zbędny i trzeba go sprzedać.

Pomoc - Partey , Xhaka i Lokonga + ofensywni Odegard i ESR. Brakuje mi jeszcze jednego nominalnego B2B a Elneny jest do sprzedania. AMN jako uzupełnie składu bardzo dobry zawodnik.

Skrzydłowi - Gabi i Nico, troszkę mało ale od biedy może zagrać ESR lub Ode fałszywego skrzydłowego.

Napastnicy - Auba jako jedyny bo z Lacą i Nketiahe się pożegnamy w lato jak im wygasną umowy. Florian dostanie minuty ale czy zrobi aż tak duży progres żeby wskoczyć do 1 składu śmiem wątpić. Zatem klasowy napastnik będzie potrzebny (jak nie dwóch bo Auba swoje lata ma i cieniuje).

Nketiah (22)

Trzeba będzie kupić: Bramkarza (Onana), Środkowy obrońca Saliba (Jest nasz), Środkowy pomocnik (?), Napastnik/cy (?)

Kadra za rok będzie strasznie młoda i myślę, że w około 3 lata licząc od przyszłego roku jeżeli będziemy konsekwentnie się rozwijać i grać tymi samimi piłarzami mamy realną szansę na powrót do Ligi Mistrzów. Bardzo bym tego chciał.

narcyzEZ komentarzy: 8021.09.2021, 11:50

@Slaviola: ciężko nie robic wrazenia kiedy gra sie na pozycji na ktorej wczeniej wystepowali chambers, cedric i bellerin, ale prawda, gra calkiem niezle ;)

Mastec30 komentarzy: 620421.09.2021, 11:49

@MCX018: no to wymień chociaż 1 realna opcje zamiast białasa

Alonso komentarzy: 1282421.09.2021, 11:42

@Skobel napisał: "Xhaka jeszcze na ten mecz jest zawieszony, wraca na kuraki. Mam nadzieję że nie wróci do pierwszego składu."

Jak tak to lipa, trener pewnie postawi na generała :/

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 11:39

Calciomercato: Juventus i Atletico Madryt obserwują Bukayo Sakę. Angielski skrzydłowy jest wyceniany przez zainteresowane kluby na 50mln euro.

Qarol komentarzy: 1450221.09.2021, 11:39

Transferów za 50 i więcej milionów nie robiliśmy dużo, więc wnioski, że takie nam nie wychodzą są trochę na wyrost.

Tak naprawdę jedynym takim, o którym z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że nie wyszło, jest Pepe. I to też nie w kontekście, że jest słaby, a po prostu przepłacony.

Slaviola komentarzy: 1237621.09.2021, 11:33

Tak BTW, zawsze myślałem że Japonczycy to tak za bardzo nie umieją w piłkę kopaną, a tu proszę, wchodzi Tiramisu i robi jak na razie mega wrażenie :D

Slaviola komentarzy: 1237621.09.2021, 11:31

W przypadku Tomiyasu, to gdzieś czytałem, że mimo faktycznie mało znanego nazwiska, było kilka znanych klubów które również mu się przyglądały, np. Tottki, Barca czy Liverpool.

Kaczaza komentarzy: 721821.09.2021, 11:29

@MCX018: Nie trzeba było szukać, Mavro i Saliba powinni się ogrywać, gorzej jak teraz by ie było. Ewentualnie Zouma jako uzupełnienie składu jeśli Mari out.

MCX018 komentarzy: 138821.09.2021, 11:25

@Ech0z: Akurat w przypadku Arsenalu to tak ;)
Wskaż mi gościa, który kosztował ponad 50 milionów i zrobił u nas duuuużą karierę?

No to o tym właśnie napisałem, sam szukałbym innego rozwiązania, niż brał Angola za 58 baniek.

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 11:25

@MCX018 napisał: "U nas lepiej wychodzą transfery Gabrielów, czy innych Tierney'ów po 30 milionów, niż te po 60 :) i taka jest prawda..."
Z tym sie akurat nie da niezgodzic, tak dzialalismy za Wengera i dobrze na tym wychodzilismy. Zresza moim zdaniem takie transfery sa fajniejsze, sciagasz jakiegos nonama typu Tiramisu, a okazuje sie ze jest bossem.

Slaviola komentarzy: 1237621.09.2021, 11:24

@mruw:

Ja też tak sądziłem.

Podoba mi się w Martinie to, że On mówi że czuję się u Nas jak w domu itp. itd., ale to nie są puste słowa, bo pokazuje to na boisku, widać że Mu zależy!

Ech0z komentarzy: 1039421.09.2021, 11:22

@MCX018: czyli oceniasz potencjał umiejętności i to jakim piłkarzem będzie za kilka lat po tym ile zapalili za zawodnika? Wiesz że czasami cena zależy też o tego że dany zawodnik nie jest na sprzedaż lub też jest Anglikiem ? Albo też rywalem w lidze .

MCX018 komentarzy: 138821.09.2021, 11:21

A odnośnie dawania czasu, to Arsenal jest w tym bezkonkurencyjny.

Prawie 2 lata męczymy się z pionkiem na ławce trenerskiej, bez żadnych perspektyw.

mruw komentarzy: 413321.09.2021, 11:21

@Slaviola: Jeszcze przed transferem pisałem o tym, ze wole Martina od Jamesa, bo James to gosc z wielkimi umiejętnościami, ale za to konfliktowy i sprawiający problemy. Do tego nalezy dodac, ze jest bardzo podatny na kontuzje i średnio o siebie dba - po wakacjach wraca z brzuszkiem, a tacy zazwyczaj maja jeszcze wiecej kontuzji (nie wiem czy to zasada, ale kazdy pilkarz, którego kojarze wracajacego po wakacjach z bębenem ma problemy z kontuzjami potem, ostani przyklad do Hazard). Martin jest troche gorszym zawodnikiem, ale wcale jakos mocno nie ustepuje Maddersowi a ze swoim etosem pracy i mentalem ma szanse byc lepszy niedlugo, a Maddison z drugiej strony jak sie nie ogarnie to moze skonczyc jak Best.

MCX018 komentarzy: 138821.09.2021, 11:19

@Mastec30 napisał: "Teraz White. Najpierw, że ogarnie naszą obronę, niezły transfer. Po 1 słabym meczu, że drugi Mustafi. Opinie jak chorągiewka, powiewa w różne strony. Dajcie im czas. Oceniać można mecz a nie ich przydatność dla klubu na następne lata"

Kto tak pisał, że White to niezły transfer, to tak pisał.

Ja mając tyle siana na transfer ŚO, pokusiłbym się o inną opcję, co i tak nie zmienia faktu, że nadal uważam, iż White skończy jak Mustafi ;)

pLYTEK komentarzy: 411821.09.2021, 11:18

Odegaard za 35 mln to steal, aż dziwne ze naszemu zarzadowi udalo sie dopiąć taki transfer.

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 11:17

@Slaviola: Ode kosztowal ponad dwa razy mniej. Jest mlodszy i posiada mentalnosc zwyciezcy i kapitana.

Zdecydowanie Norweg.

Kaczaza komentarzy: 721821.09.2021, 11:15

@Slaviola: dla mnie Ode to uzupełnienie składu a Maddison to potencjalne wzmocnienie

Slaviola komentarzy: 1237621.09.2021, 11:11

Ja jestem ciekaw porównania w tym sezonie dwóch zawodników:

Odegaard vs Maddison

Zarząd wybrał Martina, był tańszy ale ponoć Arteta wolał go od anglika.

Jak sądzicie, czy transfer Norwega był bardziej trafiony, czy lepiej byłoby zakontraktować Jamesa?

Moim zdaniem, lepiej zrobiliśmy biorąc Martina :)

Barney komentarzy: 2084721.09.2021, 11:03

@arsenallord:

Ja ci przypomne na koniec sezonu bo pamietam ,ze pisales esr zjada odegaarda.
Narazie mu nie wychodzi ,ale sezon dlugi.

Mastec30 komentarzy: 620421.09.2021, 11:00

Typowe zjawisko na tej stronie. Kupujemy Odegaarda za 35 mln, o ja cie przepłacony szrot, nie dam wiecej niż 10 mln lepiej brać Maddisona. Po 1 ładnym golu "zawsze go chciałem, beka z ludzi, którzy woleli Maddisona".

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 10:57

@Rafson95: SofaScore, ponad 10 mln pobran wiec raczej cos w co mozna wierzyc.

Rafson95 komentarzy: 1051521.09.2021, 10:53

@Bukayoforever napisał: "Gabriel Magalhaes pod wzgledem srednich ocen na mecz jest najlepszym srodkowym obronca w Premier Leagu. Jego ocena to 7.60."
A co to za źródło? Bo widzę że nie whoscored

sWinny komentarzy: 780121.09.2021, 10:53

A ja myślę, że z Gabriela to będzie mega pociecha. Widać w nim wszystko żeby osiągnął sukces. Jeśli będą go omijać kontuzję to myślę, że daleko może zajść.
O benie ciężko coś powiedzieć. Jeszcze.

Rafson95 komentarzy: 1051521.09.2021, 10:51

@Bukayoforever napisał: "Gdy gral w Brighton to jego liczby byly kozackie i nikt z naszych pulkarzy nie mial do niego podjazdu (lacznie Mavro i Saliba)"
Akurat statystyki to miał chyba dość kiepskie z tego co pamiętam.

Ale nie ma co się tym zresztą sugerować wśród obrońców statami bo swego czasu Mustafi miał lepsze od van Dijka.

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 10:44

ZielonyLisc komentarzy: 2027521.09.2021, 10:38

@ArsenalChampion: spokojnie, White się procesuje, dajmy mu czas.

Dzulian komentarzy: 254321.09.2021, 10:35

No jeden jest na fali wznoszącej kariery a drugi na opadającej.
Bo Maddison był lepszym piłkarzem w 2018 i 2019 niż w 2021 i każdy to powie :)

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 10:34

@Dzulian: Najlepsze jest to ze Ode za 30 baniek zjada Maddisona w tym sezonie totalnie.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11721.09.2021, 10:32

@Dzulian: Gdzie Maddison a gdzie White, chłopie

Dzulian komentarzy: 254321.09.2021, 10:31

Z tego co pamiętam to byłeś zwolennikiem transferu Maddisona za 65 mln funtów = 75 mln euro. A mówisz coś o przepłaceniu za Białego :D

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 10:29

@arsenallord: Gdy gral w Brighton to jego liczby byly kozackie i nikt z naszych pulkarzy nie mial do niego podjazdu (lacznie Mavro i Saliba)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11721.09.2021, 10:27

@Bukayoforever: @Kaczaza: @ArsenalChampion: Myślałem że grał kiedyś jeszcze be Brighton wam powiem. Ale lepiej naciągnąć na swoje i mówić że po jednym meczu.

Bukayoforever komentarzy: 353621.09.2021, 10:21

@arsenallord: Przecie on zagral jeden bardzo dobry mecz i jeden bardzo zly mecz jak narazie, a ty gadasz ze zaraz bedzie sie pakowalXDDDD

Kaczaza komentarzy: 721821.09.2021, 10:21

@ArsenalChampion: myslałem ze grał trzy mecze.

Kaczaza komentarzy: 721821.09.2021, 10:20

@illpadrino: a Mavropanos notuje świetne występy w Bundesce. To powinien być "transfer" a zamiast Bena de Paul powinien tu być, odkąd jest w laLiga 2x MOTM