Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
MadMax14 komentarzy: 266620.09.2021, 10:16

@Lamoreaux: Tak pytam bo doszliśmy do ciekawego wniosku, że jeśli facet robi to na 1. randce to jest super i co za chad xD A jak robi to kobieta, no to lafirynda i już potem łatka, że tylko do jednego.

Lamoreaux komentarzy: 343220.09.2021, 10:15

@MadMax14: Ciężki temat ogólnie, bo dzisiaj laski to się prują bardziej niż ścierki w kuchni. Czy z Poznania czy z Warszawy czy z wioski z Podkarpacia to bez znaczenia.
Seks na 1 randce moim zdaniem wyklucza laskę z myślenia o niej pod kątem partnerki.
Ja to wolę na dziewczyny szukać jednak te ciche myszki ale i tu reguły nie ma. Kiedyś z taką byłem to jak się otworzyła to ciężko było zamknąć :D

Lamoreaux komentarzy: 343220.09.2021, 10:12

@Bukayoforever: Chyba 3 mecze zagrał - WBA, Norwich, Burnley.

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 10:07

Aaron Ramsdale w Arsenalu.

4 - Mecze
4 - Czyste konta

Jest to pierwszy taki bramkarz w historii Arsenalu ktory zachowal 4 czyste konta w 4 pierwszych meczach.

johnnycage1909 komentarzy: 106620.09.2021, 10:07

Koniecznie drugi garnitur na Wimbledon.
NLD na horyzoncie, a kuraki po dwóch oklepach będą mocno zmotywowani

MadMax14 komentarzy: 266620.09.2021, 09:56

Panowie, potrzebuje dodatkowej opnii bo ostatnio na imprezie wśród facetów wywiązała się ciekawa rozmowa.
Macie przykładową kobietę, lat 25, po studiach, z dużego miasta typu np. Poznań.
Jeśli zaczelibyście się spotykać z taką dziewczyną to ilu wcześniejszych partnerów seksualnych było by dla was okej? 5? 10? 20?
To samo z robieniem tego na pierwszej randce, tracicie szacunek do kobiety, gdy to robi, czy jest to wam totalnie obojętne?

Przyznam, że wśród moich znajomych mnóstwo było głosów, że 10 to już dużo a chodzenie do łóżka na pierwszej randce to straszny brak szacunku.

enrique komentarzy: 1903720.09.2021, 09:55

Wimbledon gra w League One z tego co kojarzę ?

Powinniśmy więc wystawić totalne rezerwy, wszystkich regularnych ławkowiczów + obiecujących graczy z zespołów młodzieżowych.

mruw komentarzy: 413320.09.2021, 09:51

Jaki sklad na Wimbledon?
Leno
Chambers Holding Mari Tavares
Elneny Lokonga AMN
Martinelli Balogun Nketiah

Ja bym chcial od startu cos takiego zobaczyc, wolałbym Patino zamiast Elnenego, ale z tego co słyszałem ma zaczynac na ławce. Co do ataku to ewentualnie Laca za Balo w podstawie i młody wchodzi w drugiej połowie.
Ciekawi mnie czy ta defensywa zachowałaby czyste konto na ogory?

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 09:44

@RIVALDO700: Tak teraz jestes szefem, bo zle kliknela mi sie klawiatura i oboje maja 71 wiec to i tak nic nie zmienia.

1. Ronaldo - 135
2. Messi - 120
3. Lewandowski - 75
4. Raul - 71
5. Benzema - 71

Dainc komentarzy: 84720.09.2021, 09:42

@Piotrek95: Weź ten, który powoduje duszności i wlej go o połowę mniej.

enrique komentarzy: 1903720.09.2021, 09:40

Dziś poniedziałek, 20.09.2021.

Za oknem słońce, wieczorem gra Barcelona.

Piotrek95 komentarzy: 941620.09.2021, 09:39

Siemka, jaki płyn do płukania ubrań polecacie? Kupuję różne i albo nie czuć żadnego zapachu albo jest przesadzony - prawie powoduje duszności. Znacie coś wyważonego?

Dainc komentarzy: 84720.09.2021, 09:21

Dzień Dobry, czy znajdzie się na tym forum ktoś, kto zechce podyskutować o Arsenalu? XD

grzegorz1211 komentarzy: 1028320.09.2021, 09:14

Messi już pokazuje charakterek, nie podał ręki Pochettino gdy ten go zmienił XD

Mastec30 komentarzy: 619620.09.2021, 08:58

Walić Benzeme i walić Lewego. Derby za tydzień, to powinien być temat nr 1 :D

Cartman_KG komentarzy: 363220.09.2021, 08:52

W pupę z tym Benzemooo. Lewy lepszy i już. Bo z Polonicy no bo skąd!

Mastec30 komentarzy: 619620.09.2021, 08:45

@Bukayoforever: źle Ci sie klikło na klawiaturze, 71 ma

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 08:45

@Bukayoforever: Benzema w tym sezonie atakuje 75-80 bramek , 40 w LM to on miał wieki temu.

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 08:39

@RIVALDO700: Ale gadasz farmazony, albo moj transfermarkt nie wie co sie dzieje

Mastec30 komentarzy: 619620.09.2021, 08:38

człowiek sobie wszedł na forum z rana, podyskutować może o Arsenalu a tu gównoburze nt Benzemy :D przez chwile myślałem, że pomyliłem strony :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 08:37

41?

Ty się strasznie zatrzymałeś na tym co dzieje się w LM kochany ?

Odśwież internet

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 08:34

@RIVALDO700: ma tyle samo (41)
tyle ze Raul rozegral chyba 5 sezonow mniej dlatego jest wyzej od Karima no i tez zreszta osiagna to szybciej

Alonso komentarzy: 1282420.09.2021, 08:30

Rivaldo ma rozdwojenie jaźni a wy z nim piszecie. Gość raz jest dziadkiem, raz wnuczką tego dziadka, a innym razem światowej klasy ekspertem w piłce nożnej. Nie wziął leków i się znowu odpalił. Zaraz to się skończy kolejnym odejściem ze strony bo ludzie wyśmiewają jego psychozy które on odczytuje jako obraze geniuszu.

@Bukayoforever: świetnie napisane.
Nie wiem po co się spierać skoro wszystkie znaki na niebie wskazują że Lewy jest lepszy

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 08:18

@RIVALDO700 napisał: "że jest 4 w LM"
po 1 jest 5 nie 4
po 2 nikt tu chyba nie powiedzial ze Benzi jest slaby, to jest top napaztnik, ale Lewy go zjada pod karzdym wzgledem, to Lewego wina ze gra w lepszej druzynie i nie musi odpowiadac za 97383 rzeczy na raz tylko za jedna przypisana do napastnika rzecz? Lewy w reprze robi to samo co Benzema w Realu.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.09.2021, 08:14

@RIVALDO700: właśnie że widziałem więcej od Ciebie, Benzema potrzebował 6 lat więcej żeby być 4 niż Lewy na 3 miejsce. Oglądam piłkę pewnie odkąd się urodziłeś, ale możesz mi zarzucac co chcesz. Ja tylko podaje argumenty a Ty skupiasz się na mnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 08:08

Ty teraz spryciarzu nie rób porównań Lewy-Benz. Napisałeś ,, słabego Benzeme"

Jestem pewny że widziałeś w życiu z 5 meczów Benza i pewnie nawet nie wiedziałeś , że jest 4 w LM. Dlatego szybko zmieniłeś temat. Dlatego często gadanie z januszami futbolu nie ma sensu na forum bo mało wiecie o piłce.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.09.2021, 08:04

@RIVALDO700 napisał: "Solszan.

Ten słaby Benzema jest 4 najlepszym strzelcem w historii LM."

Dodatkowo Benzema gra w LM od 2004 a Lewy od 2010 roku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 08:00

Pod każdym względem ? Śnisz chyba.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.09.2021, 07:59

@RIVALDO700: ale w porównaniu do Lewego jest absolutnie słabszy, pod każdym wzgledem

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 07:52

@RIVALDO700: A ten slaby Lewy jest 3 najlepszym strzelcem Ligi Mistrzow majac rozegrane 7 sezonow mniej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 07:49

Solszan.

Ten słaby Benzema jest 4 najlepszym strzelcem w historii LM.

sWinny komentarzy: 779820.09.2021, 07:19

Lewy się obraca gdzieś przy Messim i Ronaldo dzięki swoim osiągnięciom. Benzema nigdy tam nawet nie stał. Gdyby lewy nie był Polakiem to zapewne koledzy by go chwalili pod niebiosa.

solszan (zawieszony) komentarzy: 22120.09.2021, 06:57

@GKS_AFC napisał: "Dobra szkoda zachodu. Każdy uważa co mysli. Ja widzialem kazdy mecz Realu i kazdy mecz Reprezentacji.
I widzialem do czego jest zdolny Benzema i ile razy pomagal Realowi jak nie szlo cos. A Lewy czasem w reprezentacji nie zbyt dobrze sie prezentowal. Lewy rowna forme trzyma w Bayernie glownie. W Reprezentacji czasem go nie widac. A Benzema trzyma juz od kilku sezonow staly i dobry poziom. Nawet trener Francji go ostatnio zaczął regularnie powoływać. Ja nie mówię ze Lewy jest slabszy czy cos. Ale dla mnie za caloksztalt , forma, wplyw na gre zespolu, umiejętności techniczne, warunki fizyczne i inteligencja w rozegraniu i ustawianiu to Beznema to jest top 1. A zaraz za nim Lewy. Ale tak jak napisałem ta różnica jest bardzo minimalna. Można praktycznie powiedzieć ze są na równi"

Właśnie pokazałeś że lepszy jest Lewyy, bo Benzema jakby grał z Krychowiakiem i spółką to tylko by płakał, a nie zdobywał bramki. Nie wiem jak można porównywać słabego Benzeme z Lewym który jest topem od kilku lat.

damianARSENAL komentarzy: 850720.09.2021, 06:48

Messi, zjedz snickersa

PietrasM komentarzy: 249420.09.2021, 06:36

Przestańcie mi Robercika szkalować!

alexis1908 komentarzy: 360320.09.2021, 03:18

Lewy to najlepsza 9 na świecie jak ktoś może mieć co do tego jakies wątpliwości … Rozumiem jak Suarez był w swoim prime to można się było kłócić który lepszy ale nie teraz :)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 120.09.2021, 02:59

I widzialem do czego jest zdolny Benzema i ile razy pomagal Realowi jak nie szlo cos. A Lewy czasem w reprezentacji nie zbyt dobrze sie prezentowal. Lewy rowna forme trzyma w Bayernie glownie. W Reprezentacji czasem go nie widac. A Benzema trzyma juz od kilku sezonow staly i dobry poziom. Nawet trener Francji go ostatnio zaczął regularnie powoływać. Ja nie mówię ze Lewy jest slabszy czy cos. Ale dla mnie za caloksztalt , forma, wplyw na gre zespolu, umiejętności techniczne, warunki fizyczne i inteligencja w rozegraniu i ustawianiu to Beznema to jest top 1. A zaraz za nim Lewy. Ale tak jak napisałem ta różnica jest bardzo minimalna. Można praktycznie powiedzieć ze są na równi."

Byku, czytałeś co napisałeś?

Lamoreaux komentarzy: 343220.09.2021, 00:59

@Lamoreaux: i tak jeszcze odpowiem sam sobie, że nie wiem gdzie chciałbym go widzieć. Hiszpańsiej ligi nie lubię a w PL gdyby był to pewnie karcilby regularnie nasz kochany Arsenal. PSG to nie miejsce dla niego a Liga włoska nie ma aż takich pieniędzy chyba.
Pewnie gość wyląduje w City, ktorzy za rok rozbija na niego bank. Jego ojciec grał w City co moze mieć jakieś tam argument sentymentalny.

Lamoreaux komentarzy: 343220.09.2021, 00:44

Halland przez najbliższe 10/12 lat zdemoluje europejska piłkę. Musiałby chyba urwać sobie nogę albo jacyś kosmici zabrać mu talent (tak jak w kosmicznym meczu) żeby nie odniósł sukcesu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.09.2021, 00:12

Halland nie będzie w topie napastników. XD

Dobra humor na spanie jest gotowy.

Chłopie on będzie record breakerem co 3 tabeli ma tym świecie jeśli idzie o gole , co jest do pobicia.

Bukayoforever komentarzy: 353620.09.2021, 00:08

@GKS_AFC: Nie bedzie, soda mu tak do glowy wywalila ze maks dwa lata i po pilkarzu, Mbappe to samo a tak naprawde to Mbappe nigdy nic nie pokazal na mocnego przeciwnika (rezerwy Bayernu sie nie licza)

ZielonyLisc komentarzy: 2026820.09.2021, 00:00

Ekspert się wypowiedział, można iść spać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.09.2021, 23:58

GKS

Tutaj nie ma żadnej kontrowersji. W wielu statystykach Benzema to piłkarz KOMPLETNY. Do tego gość jest cholernie przerażający bo mam wrażenie że gdyby biegał całe życie na 10 to by zjadał wszystkich jak leci. Lewandowski nie ma aż takiego arsenału we wszystkich aspektach jak Benzema. Piłka długo będzie czekać na takiego piłkarza jak Benzema.

GKS_AFC komentarzy: 871719.09.2021, 23:53

Zreszta Halland zaczyna coraz bardziej wybijac sie do top na ta chwile. A ma sporo lat grania przed soba. Jak utrzyma taka skuteczność to bedzie za niedlugo najlepszym na swiecie napastnikiem