Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 08:48

Chelsea jest zainteresowana Bruno Guimaraesem i planuje złożenie oferty za pomocnika Newcastle podczas zimowego okienka.

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2022, 08:35

Co to... koniec świata że brak komentarzy?

XD

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2022, 00:02

Myślicie może, czy Grabara będzie kuszony przez lepsze kluby?

Świetnie wygląda w tej edycji LM.

miki9971 komentarzy: 6549 newsów: 225.10.2022, 23:11

@Kamilo9611:

Gdyby tak każdy zrobił, to by chłop rok sprzątał podwórko….

Kamilo9611 komentarzy: 31025.10.2022, 23:11

Mahrezowi wyśle kupon po dzisiejszym dniu :D

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 23:05

@Thoneick napisał: "Coś czuję, że Juve trafi na nas w 1/8 :D także drogę do 1/4 mamy spokojną"
Z taką grą , to 1/16 mogą nie przejść;) wiadomo , do marca czy tam lutego może się zmienić, ale obecna forma źle im wróży.

SMTX komentarzy: 204825.10.2022, 22:55

@Ars17: Nie no, co ty mordo.My to już z wypiekami czekamy na mecz rezerw z PSV.

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 22:54

Ależ to było meczycho w Lizbonie.

Swietny mecz.

Arek z golem.

Ładnie.

Ars17 komentarzy: 70725.10.2022, 22:53

Przyznam wam się, że zamienił bym mecze w Czwartki na Wtorkowe, Środowe spotkania..

Thoneick komentarzy: 198325.10.2022, 22:53

Coś czuję, że Juve trafi na nas w 1/8 :D także drogę do 1/4 mamy spokojną

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 22:44

Co tam się dzieje w Lizbonie xD

Patriko komentarzy: 529625.10.2022, 22:44

@Ars17: Haaland grał pierwsza połowę i go całkowicie Hummels wyłączył.

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:44

Ale pudło Silvy xD

pLYTEK komentarzy: 412025.10.2022, 22:43

City dzisiaj bez De Bruyne i to widać. Biją glowa w mur. Haaland jest niesamowity ale moim zdaniem to nadal Rudy jest najwazniejszym graczem City.

bigMick komentarzy: 108525.10.2022, 22:41

City póki co ogórów klepie. Z lfc w dupke, w 1 meczu z BVB wymeczona wygrana, dzisiaj też męczenie buły. Z newcastle remis również. Nie zapowiada się, żeby zawojowali LM

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:34

@Marcinafc93 napisał: "Świetnym, ale pewnie cena to co najmniej 60 mln, zobaczymy. Na pewno zimą muszą wzmocnić skład"
Wolałbym go ,niż Gakpo, którego ile razy oglądałem, to zawsze grał lipę, w przeciwieństwie do Mudryka;) tak w sumie to zimą by najlepiej było wzmocnić obydwa skrzydła i zmiennika Parteya kupić , co mało realne ,ale może choć 1 skrzydłowy i pomocnik.

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 22:34

Ależ ta Benfica dzisiaj ciupie.

Juve to statyści na tle Portugalczyków.

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:31

Gol Mudryka

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 125.10.2022, 22:31

@Garfield_pl: Świetnym, ale pewnie cena to co najmniej 60 mln, zobaczymy. Na pewno zimą muszą wzmocnić skład

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:29

Mudryk byłby spoko wzmocnieniem zimą;)

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:20

Mykhaylo Mudryk in September 2022: “I think every guy dreams about [playing in] the Premier League. Arsenal are a very good team, very good coach - I like the way they play. From my side, I can’t say no [to Arsenal in January], but it’s not only my decision.” #afc

@zdyp napisał: "aha, na tt bylo tez pisane ze 'more than two'
podejrzewam ze ktos z obozu edu sprzedaje te bajki zeby se kontrakt wycyganic ;d"

Jak dalej tak będzie, to mega śmieszna sytuacja wyjdzie ^^

Benfica i PSG będą się bić o to, kto strzeli więcej bramek: Benfica -> Maccabi czy PSG -> Juve, oba na wyjeździe :D

A Juve i Maccabi będą się bić o to, żeby dostać jak najmniej bramek od nich, bo to zdecyduje o tym, kto będzie grał w LE ^^

Fajnie byłoby, jakby to jednak Benfica była 1-sza; lepszy mecz w 1/8 LM (no chyba, że Bruggia będzie na 1 miejscu w swojej grupie :d)

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 22:08

Benfica 4

Juventus 1

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:08

Ale gwałt na Juve

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:04

@Dominik17 napisał: "Wiesz że znając życie , to ich trafimy xd ,"
Najpierw musieliby przejść 1/16 ;)

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 22:03

Jest i on, wielki Arek Milik :)

Garfield_pl komentarzy: 2821025.10.2022, 22:03

@zdyp napisał: "wiadomo jakie?"
Gdzieś kiedyś były wspomniane,ale nie pamiętam, nie chce wymyślać ;)

Moczyknur komentarzy: 183825.10.2022, 21:52

Ten Karim Adeyemi z Borussi fajnie się porusza po boisku. Dobry gnojek

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 125.10.2022, 21:48

@Slaviola: Jeszcze może odkupić swoje winy i przyjść zimą, pod okiem Artety byłby czołgiem :)

Dominik17 komentarzy: 313625.10.2022, 21:46

@Slaviola: plus grania z Barceloną jest taki że kanał sportowy i meczyki by tylko o tym meczu gadały xd .

Slaviola komentarzy: 1237725.10.2022, 21:46