Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Topek komentarzy: 13945 newsów: 12626.10.2022, 21:34

Widok sfochowanego Xaviego zawsze na propsie. Dzięki Bellerin

Rynkos7 komentarzy: 681326.10.2022, 21:33

Cristiano Ronaldo i Lewandowski Autobiografia pt. "Jak spi**dolić sobie ostatnie lata kariery, czyli o odejściu Cristiano z Realu i Lewego z Bayernu".

noth komentarzy: 264326.10.2022, 21:32

Nie wiem co Barca miała w głowie zatrudniając Belerina XD

Gunner915 komentarzy: 282126.10.2022, 21:32

Bellerin druga bramka zawalona

Dzulian komentarzy: 257226.10.2022, 21:32

3 betoniarzy wyjaśnionych w LM za jednym zamachem. Simeone, Allegri, Conte.

Thoneick komentarzy: 198326.10.2022, 21:30

@arsenallord napisał: ": A co ma im udowadniać?"
Że dobrze zrobił wybierając barce :D
przecież to był żart

Thoneick komentarzy: 198326.10.2022, 21:29

Były kurczaczek strzela bramkę przeciwko kurakom :D

kaman17 komentarzy: 498726.10.2022, 21:28

Barcelona jak na razie wszystkie mecze z mocnymi przeciwnikami w plecy.

Smazony komentarzy: 75026.10.2022, 21:19

@KingHenry: Bellerin wygląda jakby stracił radość z grania w pilke... Tak od gdzies połowy pobytu w Arsenalu. Coś tam się u niego źle podzialo

KingHenry komentarzy: 8426.10.2022, 21:16

bellerin gra jakby mial nie 27 lat a 37 przy zakonczeniu kariery, jemu widac ze biegac sie za bardzo nawet nie chce.

Thoneick komentarzy: 198326.10.2022, 21:15

@arsenallord napisał: "Tak z 10-0 Bayern mógłby wygrać zł tymi syfami"

Thoneick komentarzy: 198326.10.2022, 21:12

Barca się nadaje do LK co najwyżej. Bellerin od wpierdzielania trawy i szczypiorku stracił na szybkości

Marcel90 komentarzy: 816226.10.2022, 21:11

Nie rozumiem jak mozna tak stracic na szybkosci jak Bellerin w wieku 27 lat

ksowa90 komentarzy: 146926.10.2022, 21:10

Jaka ta Marsylia jest daremna. Jest szansa wyrzucić Totenham z LM to oni dają ciała

kaman17 komentarzy: 498726.10.2022, 21:10

Ale Gnabry dał piłę.

Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 21:09

Atletico dostaje 0:1 :(

Kaczaza komentarzy: 722526.10.2022, 21:05

@ArsenalChampion: lepszą nie jak widać, bardziej sławną owszem.

ArsenalChampion komentarzy: 808126.10.2022, 20:51

Zaraz się okaże że liga europy ma lepsza obsadę niż liga mistrzow

Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 20:47

@Slaviola: Atletico do LE się nie wybiera ;)

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 20:45

@Slaviola: Manchester United :p

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2022, 20:44

Juventu, Barcelona, Atletico Madryt... kto tam jeszcze będzie chciał dostać od Arsenalu?

;D

IPiotrek komentarzy: 214026.10.2022, 20:44

Panowie jest szansa, że Szachtar zagra z nami w LE. Ciekawe ile za bilety na Łazienkowską na taki meczyk.

Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 20:39

Więcej niż klub się wykoleił, życzę im finału LE :]

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 20:36

Nie ma mowy, Porto za tydzień u siebie zatrzymuję Atleti i wychodzi z grupy razem z Club Brugge, a a do ligi europy spadają 3 hiszpańskie drużyny. Powiedziałem.

Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 20:33

@Patriko: Atletico dziś wygra, później z Porto i zostaje w LM ;)

Reamoner komentarzy: 467426.10.2022, 20:25

@Patriko: Leverkusen dziś osłabione, pół składu wypadło im przez kontuzje. Atletico dziś 3 ptk dla mnie pewniak a za tydzień wszystko zdarzyć się może. Griezmann dziś brameczka.

Dziadyga komentarzy: 831226.10.2022, 20:24

@Patriko napisał: "@Reamoner: Robimy ich na miękko w LE zobaczysz xD"

Atletico jest cienkie,ale ten styl bydlacki nie odpowiada naszym i byśmy odpadli tak czuję..

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 126.10.2022, 20:22

Lewy już nawet wymyślił taniec, związku z dołączeniem do elitarnych rozgrywek LE

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 20:21

@Reamoner: Robimy ich na miękko w LE zobaczysz xD

@Reamoner: W dobrej? w przeciętnej, ograli Betis 2-1 w weekend, ale wcześniej remis z Brugge i Rayo w lidze, do tego przegrali już 2 mecze w LM, mam nadzieję, że Porto i Brugge to dzwigną i awansują, i nie skreślałbym dzisiaj Leverkusen, bo już raz ich pyknęli.

Reamoner komentarzy: 467426.10.2022, 20:17

@Patriko: Atletico odjeżdża dziś Leverkusen i za tydzień Porto i awans jak się patrzy, hiszpańczyki w dobrej formie ostatnio.

Kris3Tears komentarzy: 442526.10.2022, 20:12

Ale oczywiście mam nadzieję że Bayern pokona Barkę.

Kris3Tears komentarzy: 442526.10.2022, 20:10

@Zloty napisał: "Kto wygra bayern czy sarselona?"

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 20:02

Fajne kluby będą w fazie pucharowej LE - Arsenal, United, Juventus, Barcelona, Sevilla i możliwe, że spadnie Atletico, za to nie zapowiada się żeby Roma Mourinho awansowała z grupy i nie wiadomo jak Lazio Sarriego.

Furgunn komentarzy: 925126.10.2022, 19:52

@Thoneick: klub z tradycjami ;)

Thoneick komentarzy: 198326.10.2022, 19:47

"La Gazzetta dello Sport dotarła do informacji, że według śledczych klub z Turynu w latach 2018-2020 fałszował sprawozdania finansowe, zawyżając sztucznie kwotę zysków kapitałowych o 115 mln euro. Zrobiono to w celu ukrycia rozwodnienia akcji i nieuzasadnionego kontynuowania obrotu akcjami na giełdzie"