Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik17 komentarzy: 313624.10.2022, 22:31

Widzę oburzenie moją wyceną Rice ,to ile waszym zdaniem jest wart

Qarol komentarzy: 1450224.10.2022, 22:09

@TlicTlac:

Akurat pressingu i poruszania się można nauczyć nawet średnio utalentowanych piłkarsko zawodników, nie trzeba do tego nie wiadomo jak zaawansowanych technicznie graczy.

Ja myślę, że Emery w Aston Villi ma szansę wypalić. Tylko, że pisząc to mam na myśli okolice miejsca dziesiątego, może dziewięć czy osiem, a nie sześć. A oni chyba mierzą zbyt wysoko jak na swoje możliwości.

TlicTlac komentarzy: 602924.10.2022, 21:56

@Patriko napisał: "Właśnie kadrę to oni mają co najmniej na górną połowę tabeli, i tak już za długo cieniowali z Gerrardem więc z Emerym potencjalnie może być tylko lepiej."

Czy ja wiem, dla mnie mają słabszą kadrę od top6, Newcastle, West Hamu to takie top9 maks.
Sam uważam, że tam nie ma kto odwalać brudnej roboty: w porównaniu do innych drużyn słabo pressują i ogólnie biegają.

Mickeylo komentarzy: 278024.10.2022, 21:47

Najlepsze momenty Unaia w Arsenalu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 21:46

Kociarz strzela

Patriko komentarzy: 530424.10.2022, 21:45

I coś mi się wydaję, że do Villarreal na ławkę trenerską zawita teraz Lopetegui.

Spejsik komentarzy: 343824.10.2022, 21:42

Emery nie pasuje mi do AV

Patriko komentarzy: 530424.10.2022, 21:42

@TlicTlac: Właśnie kadrę to oni mają co najmniej na górną połowę tabeli, i tak już za długo cieniowali z Gerrardem więc z Emerym potencjalnie może być tylko lepiej.

Lamoreaux komentarzy: 347824.10.2022, 21:39

@mruw napisał: "Emery by bardziej do Wolves pasował, tam prawie wszyscy zawodnicy są z Półwyspu Iberyjskiego, czułby sie jak u siebie"

Moją pierwszą myślą jak zobaczyłem tutaj komentarz o Ebedingu było właśnie Wolves :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 21:38

Kłopoty Bournemouth, chyba druga kontuzja już

Furgunn komentarzy: 927624.10.2022, 21:33

Szybko poszło z Emerym ;)

TlicTlac komentarzy: 602924.10.2022, 21:33

Jak dla mnie to będzie kompletny niewypał.
Włodarze AV chcą chyba bić się o puchary, a z taką kadrą nie ma szans.

tom8203 komentarzy: 151424.10.2022, 21:29

Nie wiem co wogle myśleć o Emerym ?? Fajnie że dostał drugą szansę w Pl i niech ją wykorzystuje jak tylko się da ! Fajny trener i człowiek . Mam nadzieję że poprawił Angielski !!Ciekawe co sobie kibice Villi sądzą o nim ??

mruw komentarzy: 413724.10.2022, 21:23

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 21:22

No jestem ciekaw jak sobie poradzi. Będę śledził

zdyp komentarzy: 458224.10.2022, 21:18

FFeRRstyboLLL gut ebenink!

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 21:07

Official, confirmed. Aston Villa have appointed Unai Emery as new head coach, as salary will be around €7m/year. #AVFC

Contract completed as Aston Villa will pay full €6m release clause to Villarreal.

No to witamy ponownie w PL

Cesc1994 komentarzy: 447224.10.2022, 20:59

O włączył się polski komentarz. Wcześniej chyba holenderski albo jakiś północny xd

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 20:59

@Garfield_pl: haha ja też takie wtf, ale już jest dobrze :)

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 20:59

O już jest pl

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 20:58

@danielosik napisał: "Czy tylko ja mam zagraniczny komentarz?"
Nie, ja też mam , holenderski xD i sobie pomyślałem że mi zmieniło lokalizacje ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 20:57

Czy tylko ja mam zagraniczny komentarz?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 20:54

Ja bym chciał coś pokroju Mitrovica. Wpuszczać go na jakieś 20-30 minut na zmęczonego rywala, żeby się tam z nimi przepychał i walczył. Tak jak pewnego czasu Giroud.

Amadi komentarzy: 51424.10.2022, 20:50

@danielosik napisał: "Ogląda ktoś łest ham?"
nie, jeszcze się nie zaczęło :)

sickstick komentarzy: 281724.10.2022, 20:42

Ciekawe czy Unai schowa dumę w kieszeń i zacznie korzystać z tłumacza. Bo jak zamierza zrobić w AV powtórkę tego co w Arsenalu, czyli 3-godzinne odprawy meczowe swoim łamanym angielskim którego nikt w szatni nie rozumie, to obawiam się że efekt może nie być najlepszy.

enrique komentarzy: 1934324.10.2022, 20:42

No i fajnie że Emery wraca, koleś w Villareal się odbudował po nieudanym epizodzie w Arsenalu i szacun że chce spróbować ponownie w lidze w której wcześniej mu nie poszło - ba, w której zrobiono sobie z niego obiekt żartów.

Powodzenia Emery (oczywiście nie w meczach z nami, ale resztę możesz lać do woli).

Patriko komentarzy: 530424.10.2022, 20:40

Wkurza mnie ten łysy brodacz z Viaplay xD

krzykus1990 komentarzy: 525324.10.2022, 20:38

Aby w przyszłości realnie walczyć o mistrzostwo musimy kupić klasowego napastnika, który będzie potrafił strzelić gola w meczach które nie są po naszej myśli. Potrzebujemy również defensywnego pomocnika do rotacji dla Parteya ale to na już!

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 20:38

@Piotrek95 napisał: "Good ebening znowu w Premier League, co za czas by oglądać piłkę na wyspach"
Kolejny nasz agent ,będzie urywał innym punkty;)

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 20:37

Aston Villa are now closing in on Unai Emery appointment, confirmed. Deal is considered set to be completed on a long-term project. Villarreal sources again think he’s gone, as reported earlier #AVFC

Villarreal, informed that €6m release clause will be activated by AVFC.

Rowerinho komentarzy: 225224.10.2022, 20:35

@Garfield_pl napisał: "Villarreal sources feel Unai Emery will leave the club in the next hours. He’s expected to accept Aston Villa job. #AVFC

Talks are at final stages with Aston Villa prepared to pay €6m release clause."

Finally, some good fucking ebening

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976224.10.2022, 20:34

@Garfield_pl: Good ebening znowu w Premier League, co za czas by oglądać piłkę na wyspach

Kris3Tears komentarzy: 442824.10.2022, 20:33

Fajnie będzie ponownie zobaczyć Unaia w Premier League. Ciekawe jak mu pójdzie tym razem.

Patriko komentarzy: 530424.10.2022, 20:29

@Embix: Pepe zagrał dwa bardzo dobre sezony w Lille, w 18/19 strzelił 23 bramki, teraz też jest jednym z lepszych w Nicei. Gra w Arsenalu i liga angielska o przerosła, trudno. Ale nie płaciliśmy za sam potencjał tylko żeby przebić innych, był już jedną nogą w Napoli i chciało go też United i Bayern.

Garfield_pl komentarzy: 2831324.10.2022, 20:13

Talks are at final stages with Aston Villa prepared to pay €6m release clause.

Embix komentarzy: 201324.10.2022, 20:11

@Galithar napisał: "w L1 i Pepe grał cudownie"
Pepe to gracz 1 sezonu jak nie jeden. Mało takich transferów w dzisiejszej piłce? Noo np taki Renato Sanches, czy Zaha który odbił się od MU, Demiray Gray którym zachwycali się a w Leicester zgasł i jest średniakiem, Jović, Odriozola, taki Martial, Emerson Royal, kurde dużo takich przypadków. Dla mnie po prostu nie pasował on pod taktykę. Niemniej nie zapominaj że jak wchodził grali wprost wszyscy na niego, ostatni sezon co się nie podnosił za dużo z ławki, a tak to wbrew pozorom liczb nie miał jeszcze złych, miał je średnie także nie można nazwać go niewypałem w 100%, kwota kwotą płaciliśmy za potencjał i też ligi nie zmiatał miał chyba coś ok 20 goli w L1?

Mickeylo komentarzy: 278024.10.2022, 20:09

@Furgunn: Ciekawe czy jakby wrocił to dalej by gadał swoje sławne Good Ebening, czy już może Good Afternoon :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698224.10.2022, 19:59

Ogląda ktoś łest ham?

mlodykanonier komentarzy: 150224.10.2022, 19:57

@damianARSENAL napisał: "@Dominik17: 100mln za Rice?!"
No taka jest jego wartość +/-.

mlodykanonier komentarzy: 150224.10.2022, 19:56

@arsenallord: Bayernu to na Kane zwyczajnie nie stać.

Furgunn komentarzy: 927624.10.2022, 19:55

Unai Emery otrzymał propozycję pracy w Aston Villa. The Villans są gotowi zapłacić klauzulę wykupu w wysokości 6 mln euro.

- Fabrizio Romano

Freo98 komentarzy: 647624.10.2022, 19:49

Niasmowity jest zjazd sampdorri, przecież oni wyglądaja gorzej niż kluby z ekstraklasy. Oby Bereszynski nie mial szansy na gry w reprze

Galithar komentarzy: 920 newsów: 424.10.2022, 19:33

@Embix: w L1 i Pepe grał cudownie

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11724.10.2022, 19:24

Pojawiają się plotki, że Son chciałby odejść z Tottenhamu. Jeszcze Kane do Bayernu i Spurs druga połowa tabeli.

Qarol komentarzy: 1450224.10.2022, 19:24

Gdyby projekt Newcastle nie wypalił i szorowaliby dupą okolice strefy spadkowej, to wtedy moglibydmy marzyć i myśleć o Bruno. Dzisiaj nie ma na to szans, bo samo Newcastle jest w grze o puchary, może nawet o LM, więc nie puszczą takiego zawodnika. Finansowo też są na innym pułapie, więc i sam Bruno zrobiłby głupotę, gdyby porzucił tak obiecujący projekt. To nie jest jednosezonowa ciekawostka, na stałe włączą się do walki przynajmniej o LM z takim zapleczem. Chyba, że komuś się zabawa znudzi, wtedy zrobią wyprzedaż i może kogoś złapiemy.

Embix komentarzy: 201324.10.2022, 19:24

@Piotrek95 napisał: "Folarin Balogun (Reims)