Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2821026.10.2022, 19:43

Arteta on big teams dropping down:
This is competition is getting harder and harder. It looks like the next round is going to be competitive that’s why it’s so important to finish top.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11726.10.2022, 19:43

Barcelona wychodzi Bellerinem i Marcosem Alonso na Bayern. Powodzenia..

Czeczenia komentarzy: 1249426.10.2022, 19:43

W siedzibie viaplay otwierają szampany. Już pieniążki liczone za pokazywanie Lewego w LE.

enrique komentarzy: 1920126.10.2022, 19:35

E tam, Lewy podobnie jak Ronaldo będzie miał szansę bić rekordy w LE.

Piotrek95 komentarzy: 964526.10.2022, 19:30

Jaka asysta di Marco, w pełnym biegu idealne przyjęcie mocnej piłki i dogranie od razu, nie wiem czy ten mecz mu wychodzi czy on jest tak dobry na tym wahadle zawsze

Furgunn komentarzy: 925226.10.2022, 19:30

@miki9971 napisał: "Szkoda Roberta."

To fakt, Barcelona będzie miała problemy finansowe. Ciekawe czy pojawi się możliwość zmiany klubu.

enrique komentarzy: 1920126.10.2022, 19:29

W tym sezonie jedyne trofeum jakie Lewy może zdobędzie to korona strzelców w La Lidze.

miki9971 komentarzy: 6551 newsów: 226.10.2022, 19:28

No i tak chłopaki… Wielka Barcelona w 1/16 finału.

Szkoda Roberta.

Furgunn komentarzy: 925226.10.2022, 19:24

@fabregas1987: nie ma potrzeby żeby grał z PSV, lepiej niech szykuje się na ligę.

fabregas1987 komentarzy: 2582126.10.2022, 19:21

Byłoby miło jakby Jesus w końcu się przełamał i wrócił na strzeleckie tory. Z PSV pewnie zagra z 60 minut, a potem Nottingham. Idealne mecze na przerwanie posuchy

Furgunn komentarzy: 925226.10.2022, 19:21

Nasz człowiek :D

Furgunn komentarzy: 925226.10.2022, 19:20

1:0 :)

Garfield_pl komentarzy: 2821026.10.2022, 19:18

Arteta on Stuivenberg:
He’s very important. He’s someone that I’ve known for a long time who’s been very important to what we do. He has a very special way of understanding the game. We’ve been raised in very similar cultures so we have similar ways of seeing the game.

Garfield_pl komentarzy: 2821026.10.2022, 19:17

Jesus on his goal drought:
That happened before and I’m sure it will happen again. That’s football. I don’t want it to be like this. I want to improve. Next game I will try again and 100% I will score.

Garfield_pl komentarzy: 2821026.10.2022, 19:16

Jesus on Saka and Martinelli:
They are machines. I joke with them because I think I have a lot of energy but when I train with them I realise I’m not close because they don’t stop. They’re still young so I’m lucky to play with them.

Furgunn komentarzy: 925226.10.2022, 18:34

Inter po swoje, a Barcelona niech się szykuje na wpierdziel w LE :]

Ups147 komentarzy: 347526.10.2022, 17:52

@Castillo napisał: "Mikel naprawdę odwala tutaj kawał dobrej roboty, jestem mu mega wdzięczny za to, że tak ogarnął moje ukochane oczko w głowie, mój Arsenal :)"

Trzeba też docenić właścicieli, że w końcu sobie przypomnieli że prowadzą klub piłkarski i sporo siana w ostatnich latach sypia, bez tego było by ciężko o cos grać.

bigMick komentarzy: 108526.10.2022, 17:32

@arsenallord
Tylko Bayernu, Inter niech awansuje słabością barcy, bo również niefajny klub :)

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 126.10.2022, 17:28

@Traitor napisał: "Mam pytanko, w lm nie licza sie mecze bezposrednie w przypadku tej samej ilosci pkt?

Juventus nie powinien byc na 4 miejscu?"

Nie, w starciu z Maccabi Haifa jest 3:3 a mają lepszy bilans goli.

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11726.10.2022, 17:18

Ale dziś wszyscy jesteśmy kibicami Interu i Bayernu?

Lamoreaux komentarzy: 345526.10.2022, 16:34

Coś czuję, że to ostatni sezon w Lidze Europy na bardzo wieleeee lat (oby na zawsze), więc fajnie byłoby zakończyć przygodę z Pucharkiem.

TlicTlac komentarzy: 601926.10.2022, 16:25

@arsenallord:

Atleti jak wygra 2 kolejne mecze to awansuje do LM, jeszcze ich nie skreślaj, bo złapali jakąś tam formę.

TlicTlac komentarzy: 601926.10.2022, 16:23

@Traitor:

Juventus wygrał 3-1 i przegrał 0-2 z Maccabi, wtedy liczy się tylko bilans bramek.
Gołe wyjazdowe już od sezonu czy dwóch się nie liczą.

lordoftheboard komentarzy: 822926.10.2022, 16:21

@Be4Again: nawet Neymar przestał się turlać w PSG

Be4Again komentarzy: 340726.10.2022, 16:09

@Castillo napisał: "Jezuuu nigdy nie zapomnę tej czerwonej kartki Van Persiego, miałem wtedy 12 lat, a do dzisiaj mnie krew zalewa jak o tym pomyślę..."

Dziwnym zbiegiem okoliczności kryzys w Barcelonie zbiegł się z wprowadzeniem VAR :D Obok ManU chyba nie ma innej drużyny, której sędziowie tak często "pomagali".

Castillo komentarzy: 219326.10.2022, 16:06

Zdecydowanie za długo jesteśmy w tej LE. Pamiętam jak pierwszy raz nie awansowaliśmy do LM jaki to był wstyd, ale myślałem wtedy że to na jeden sezon. Powiem Wam, że jak patrzę na przeszłe lata w wykonaniu Arsenalu, to mam wrażenie jakby to był tylko jakiś koszmar, Mikel naprawdę odwala tutaj kawał dobrej roboty, jestem mu mega wdzięczny za to, że tak ogarnął moje ukochane oczko w głowie, mój Arsenal :)

Traitor komentarzy: 10310 newsów: 2426.10.2022, 16:02

Juventus nie powinien byc na 4 miejscu?

lordoftheboard komentarzy: 822926.10.2022, 16:01

@arsenallord: raczej nie, ale fajnie się będzie oglądać!

Roma

To będzie LE. To śmiało mógłby być zestaw ćwierćfinałów LM"

10 lat temu chyba :D

@aguero10:

Spokojnie może być do rotacji z Martinellim czy Saką. Przecież kadra to nie tylko pierwsza 11. Zresztą nie wiem czy potencjał Felixa nie jest większy niż Gabiego i Saki.

Castillo komentarzy: 219326.10.2022, 15:41

@lordoftheboard: Taaa, to był totalny brak szacunku do Arsenalu ta akcja z Fabregasem, ale zobaczysz, że już niedługo Barcelona nam będzie tylko zazdrościła, marzy mi się upokorzenie ich w LM za wszystkie ich krzywe akcje

Mastec30 komentarzy: 622526.10.2022, 15:40

@Barney: Miał swoje momenty między innymi na początku tego roku do kontuzji ale nie umiał na dłużej utrzymac formy. Raz że taktyka Simeone raczej nie sprzyja takim zawodnikom jak on a dwa, że on jest jeszcze do obróbki. Przy odpowiednim wsparciu coś tam może być z niego. Tak czy siak nie za 80 mln. Można go wypożyczyć z taką klauzulą to jak wypali to nawet i 100 można dac

Castillo komentarzy: 219326.10.2022, 15:37

@Piotrek95: Żartuje oczywiście, ja też nie lubię Barcelony i zawsze życzę im źle, na kuponie ich umieściłem bo mam przeczucie, że dzisiaj jednak się Bayernowi postawią, ale jakby dostali wpierdziel, to nawet mi kuponu nie będzie szkoda :D Jezuuu nigdy nie zapomnę tej czerwonej kartki Van Persiego, miałem wtedy 12 lat, a do dzisiaj mnie krew zalewa jak o tym pomyślę...

Barney komentarzy: 2098426.10.2022, 15:37

Teraz patrzę ,że od jego najlepszego sezonu raczej zjazd przynajmniej patrząc w staty.

Barney komentarzy: 2098426.10.2022, 15:35

@Mastec30:

Nie oglądam za bardzo hiszpańskiej czytałem artykuł na meczykach,że Simone go zlewa myślałem ,że dłużej niż tylko w tym sezonie.
Bądź co bądź nawet jak grał to słabe ma staty jak na taką top gwiazdę ,chociaż atletico to gówniany styl

Piotrek95 komentarzy: 964526.10.2022, 15:34

@Castillo: Życzę Ci żebyś wygrał jak najwięcej ale...
stawiać Barce przeciwko Bayernowi to duże ryzyko.

Po pierwsze będzie już po meczu Interu, Barca będzie grała o nic już tak oficjalnie.
Po drugie Bayern jak widzi Barcelonę to się zachowuje jak pies moich rodziców gdy widzi pluszowego misia - nic go nie powstrzyma

Oni mogą o nic nie grać, mogą oddać mecz wszystkim, ale jak widzą Barcelonę to tam się budzi krew i do 90 minuty będzie ogień

Mastec30 komentarzy: 622526.10.2022, 15:33

@Barney: Jakie zardzewieć jak on usiadł na ławce na początku tego miesiąca. Wcześniej i w poprzednich latach normalnie grał

Kaczaza komentarzy: 722526.10.2022, 15:33

João Félix to jakieś 80 baniek a jakoś jego dorobek mi nie imponuje, 72 mecze 25 bramek i 14 asyst.

Ups147 komentarzy: 347526.10.2022, 15:32

@Piotrek95: nie pozwolą takiemu klubowi zbankrutować, żeby tam się waliło i paliło to zawsze jakimś "cudem" będą mieli kolejne dzwignie do użycia. Sama La Liga by straciła w cholerę gdyby Barca zbankrutowała.

lordoftheboard komentarzy: 822926.10.2022, 15:31

@Castillo: ja tam genetykowi xaviemu życzę jak najgorzej

Castillo komentarzy: 219326.10.2022, 15:30

@Piotrek95: Mam Barcelonę na kuponie, naprawdę tak źle mi życzysz???

Piotrek95 komentarzy: 964526.10.2022, 15:26

Oby dzisiaj Barca spadek do Ligi Europy i za pół roku bankructwo i degradacja do 5 ligi, może byśmy wyciągnęli jakiegoś Ferrana

aguero10 komentarzy: 858826.10.2022, 15:23

Tylko gdzie on by miał grać ?

Na 10 nie ma szans bo Ode i Fabio .
Na RW nie bo Saka . Oszukany LW jak kiedyś Nasri ale posadzić znowu trzeba Gabiego.
Na Fałszywej 9 by zagrał ale tylko jako rezerwowy bo Jesus ma podstawe.

Barney komentarzy: 2098426.10.2022, 15:18

Trochę dziwne,że tyle za niego wołają jak gość jest już długo rezerwa. To zawsze ryzyko , bo mógł zardzewiec , stracić pewność siebie i zachamiwwc swój rozwój. Gość może być koksem ,ale też trochę ryzoko ,żeby dać 100 baniek

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11726.10.2022, 15:09

@Piotrek95: No właśnie cena to może być ten jeden -.

@coooyg11: Też tak myślę. I jako jeden napastnik i z Gabim da radę.

Piotrek95 komentarzy: 964526.10.2022, 15:04

@arsenallord: Chyba nie ma minusów takiego transferu, ciekawy tylko za ile Atletico by go puściło

coooyg11 komentarzy: 319526.10.2022, 15:00

3x TAK

Idealny zawodnik do naszego grania :)

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11726.10.2022, 14:42

Niby Joao Felix na naszym celowniku. Co myślicie? Uważam, że tam potencjał jest wielki tylko blokuje go styl gry Atletico. U nas mógłby być kozak.

jedi133 komentarzy: 147226.10.2022, 14:28

@TlicTlac: Oczywiście że Koreańczyk jest świetny. Saliba też, a o Romero tego nie powiem, bo jest pacanem. Natomiast mówimy tu o tym sezonie. Są inni piłkarze, którzy utrzymują formę od lat, nie pękają w meczach o stawkę itd. Weźmy tutaj na przykład przywołanego w innym miejscu Laporta (wiem, że zawalał w LM, ale od lat stanowi o sile czołowego klubu na świecie) czy Skriniara.