Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Thoneick komentarzy: 198426.10.2022, 22:13

Bellerin gra tak ujowo jak ja na orliku po rocznej przerwie

wejsun komentarzy: 65626.10.2022, 22:12

Witam panowie,pytanie z innej beczki. Zastanawiam się nad smartfonem od Samsunga w budżetowej cenie i mam na oku Galaxy A13 5G. Miał ktoś z nim jakieś doświadczenia? Jest tak zły jak niektórzy uważają czy może opinie o nim są przesadzone a w międzyczasie dostał łatki , które poprawiały działanie?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190326.10.2022, 22:11

Współczuję Robert. Saliba zakończy Twoją karierę i znowu nici ze złotej piłki.

PS. Bellerin jak śmiesznie wygląda xd dobrze że to już nie nasz problem

miki9971 komentarzy: 6551 newsów: 226.10.2022, 22:09

Bellerin jest czerstwy jak bułki na drugi dzień…

MarcoMalcontent komentarzy: 74026.10.2022, 22:07

Robert nie zainteresowany strzeleniem karnego bo być może jak na takiej prędkości wsadzi ci ktoś nogi w nogi to trochę ciężko. Był kontakt i ludzie którzy tego nie widzą zaczynają dalsze komentarz jak Robercik wolał upaść albo jak var i sędzia zdecydował to zdecydował. Nie przepadam za Barcą ale Lewy to by strzelił z palcem w d....
Był kontakt . Ludzie co wy???
To jak kłócenie się z ludźmi, że fizycznie widzą obecność słonia w rogu pokoju itd... eh

Dziadyga komentarzy: 831326.10.2022, 22:06

Tak czy siak Lewy znowu nie istnieje z wielkim rywalem i taka jest prawda.Zaslepiony nie jestem i widać to obiektywnie,więc już mówię,żeby niektórzy się nie oburzali.

Na Polskę najlepszy,ale wielu pieje,że on najlepszy od lat na świecie xD

domino178 komentarzy: 243426.10.2022, 22:02

@TlicTlac napisał: "To jak z tym karnym? - bo z tego, co wiem, jak sędzia gwizdnie karny, to VAR tylko wtedy, jak ma 100% pewność, może go poprosić o interwencję; więc rzeczywiście 100% tego karnego nie było?"

De Ligt trącił wpierw piłkę i dodatkowo to Lewy go pierwszy skrobnął. Widać było w powtórce.

Embix komentarzy: 199226.10.2022, 22:00

Lewy miękka faja przesiadł DNA Barcy. Zamiast strzelać szukał karnego i nurkował

Dziadyga komentarzy: 831326.10.2022, 21:57

Barcelona super komedia,Bellerina to taki patałach..żal,że za 50 mln go nie sprzedano swego czasu,bo od początku widziałem,że koleś oprócz biegu nie ma nic a teraz wygląda jak oldbojbw okręgówce :D

No i Conte to chyba yobla już całkowicie dostanie haha,pewnie manatki już spakowane w połowę.

Reamoner komentarzy: 467426.10.2022, 21:57

@Patriko: misiek a myślałeś że Atletico tu 4-0wygra ? Oni zawsze wygrywają na styku. Spokojne 3-2 tu będzie

TlicTlac komentarzy: 601926.10.2022, 21:57

mlodykanonier komentarzy: 148526.10.2022, 21:55

@Patriko: daj spokój, to marny troll.

gnabry_ komentarzy: 5715 newsów: 126.10.2022, 21:54

To mi należy się złota piłka, a nie Benzemie.

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 21:52

@3rdpitch napisał: "A ten najlepszy piłkarz świata Lewandowski strzeli kiedyś bramkę z topowym przeciwnikiem czy już zawsze będzie jechał na 4 bramkach z Realem 10 lat temu?"
Mało to bramek od półfinału z Realem strzelił w LM topowym zespołom? Real, Barcelona, Atletico, City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Juventus, Inter wszyscy upolowanii przez niego. Nie bądź ignorantem.

Biliii komentarzy: 23626.10.2022, 21:51

Jeszcze się okaże że Totki z grupy śmiechu nie wyjdą

TlicTlac komentarzy: 601926.10.2022, 21:51

@Piotrek95

Salah strzelił gola !! - odwołujesz swoje słowa :D?

(parafrazuję trochę sytuację, gdzie użytkownik 1 po wygranej Fulham z Aston Villą (i to 3-0!) męczył użytkownika 2, żeby odwołał swoje słowa o tym, że AV jest lepsza niż Fulham :-) )

Er4s komentarzy: 316126.10.2022, 21:50

Dobra decyzja. Robert nie zainteresowany skończeniem akcji tylko usiłowanie szukania karnego….

Biliii komentarzy: 23626.10.2022, 21:49

Ja rozumiem że to nasz rodak ale Szpak już by mógł sobie darować to uwielbienie dla Roberta gdzie tam karny był ja prdl

Rynkos7 komentarzy: 681526.10.2022, 21:49

Pierwszy i ostatni rok Bellerina w Barcelonie. Ta pierwsza połowa to dramat w jego wykonaniu.

Patriko komentarzy: 529626.10.2022, 21:49

@Furgunn: @Reamoner: Jak tam Atletico po pierwszej połowie mordy? awansowali już? :D

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2022, 21:48

Panie Lewandowski.

Czekamy już na Ciebie i kolegów pod The Emirates :).

Panowie, takie pytanko: zajmuje się tu Ktoś z Was projektowaniem tatuażów?

Chciałbym sobie zrobić coś fajnego na dłoni, mam pewien pomysł i szukam kto mi zaprojektuje :)

Embix komentarzy: 199226.10.2022, 21:48

Fajna ta Barcelona. Taka nie za mocna

MarcoMalcontent komentarzy: 74026.10.2022, 21:47

Ludzie prz ciężez był kontakt i wstawienie nogi w nogi strzelającego. To, że ktoś nie lubi Barcy czy lewego nie zmienię tego faktu...

Freo98 komentarzy: 643226.10.2022, 21:47

@sWinny: Oj kompletnie się nie zgodzę nie dość że piłka trafia obronća to jeszcze Robert nogą sam kopie w niego

Koroniarz komentarzy: 1019326.10.2022, 21:47

Bez karnego, jak dobrze ze jest var. Natomiast komentatorzy chociaż mogli by stwarzać jakieś pozory bezstronnosci

MarcoMalcontent komentarzy: 74026.10.2022, 21:46

Ale wydymali Barce. Przecież to był oczywisty karny. Na co ten VAŁ?

Freo98 komentarzy: 643226.10.2022, 21:46

Bardzo dobra decyzja, Robcio kolejny raz ma blisko piłke a nie wiadomo po co probuje isć pod karnego

ostriket komentarzy: 663126.10.2022, 21:46

Ależ bul dupki Szpaka i Mili xD

sWinny komentarzy: 784026.10.2022, 21:46

Zawodnik Bayernu niby muska piłkę, ale jak dla mnie to jest karny. Ani tej piłki nie wybił ani nic, a przegrywa pozycję o piłkę i wpada w Roberta. Zła decyzja moim zdaniem

Thoneick komentarzy: 198426.10.2022, 21:45

XD

jurasmolas44 komentarzy: 184926.10.2022, 21:45

@3rdpitch: no i po ten najazd na najlepszego piłkarza w historii naszego kraju?? Koleś jest kozakiem i nie raz zgasił kiepa na takich jak ty

Freo98 komentarzy: 643226.10.2022, 21:45

Bardzo mocno naciągany ten karny

ostriket komentarzy: 663126.10.2022, 21:45

Ekhm ten karny to taki mocno ciągnięty.... Takie zastawienie byle piłki nie dotknąć a się w gościa wpierdzielic

Dzulian komentarzy: 257226.10.2022, 21:44

Baleron 3 babole w 45 minut :D

Za tego pawiana 0 euro to uczciwa cena, byle tylko zwolnił kontrakt.

Thoneick komentarzy: 198426.10.2022, 21:42

Dembele marnuje się w tej Dzwignilonie

Gunner915 komentarzy: 282126.10.2022, 21:42

Baleron dramat każdy kontakt z pilka

lukasz845 komentarzy: 455426.10.2022, 21:41

Bellerin chłopie, jaki ty jesteś daremny...

3rdpitch komentarzy: 454826.10.2022, 21:41

M4zzz1 komentarzy: 36626.10.2022, 21:40

@ostriket:
I na tym jego atuty jego się kończą a nie czekaj jest jeszcze lewonożny

Zloty komentarzy: 77026.10.2022, 21:39

@Smazony: zaczął jeść trawę i mózg zrobił mu się zielony:)

M4zzz1 komentarzy: 36626.10.2022, 21:36

Baleron baleronem ale niech mi ktoś wyjaśni jak można grać na środku obrony Marcosem Alonso przecież on nie umie bronić w ogóle

vergil99111 komentarzy: 128726.10.2022, 21:35

Bellerina dali na Bayern i na Mane. Chłopakowi opalily się flashbacki z najgorszych koszmarów.

sWinny komentarzy: 784026.10.2022, 21:35

Barcelona = bezradność

Piłka do dembele i niech coś zrobi. Oto cała ich taktyka

ostriket komentarzy: 663126.10.2022, 21:34

Obrona Barcelony wygląda jak jakiegoś Betisu czy innego Espanyolu to co się dziwić... Alonso na ŚO to chyba większy majstersztyk niż Bendtner na skrzydle :P