Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal

Pierwszy remis w tym sezonie, Southampton 1-1 Arsenal 23.10.2022, 16:03, Łukasz Wandzel 1479 komentarzy

W starciu na St Mary's Stadium przeciwko Southamptonowi Arsenal notuje pierwszy remis w tym sezonie. Kanonierzy zaznaczyli swoją przewagę w pierwszej połowie, lecz wykorzystali tylko jedną z wielu okazji na strzelenie gola. Drugą połowę rozegrali znacznie gorzej. Ponownie nie zdołali podwyższyć prowadzenia, gdy była na to szansa, co szybko się zemściło. Podopieczni Ralpha Hasenhuttla doprowadzili do wyrównania, a w końcówce londyńczycy popełniali proste błędy i praktycznie nie nawiązali ponownej walki o komplet punktów. Drużyna z The Emirates wciąż przewodzi tabeli z dwoma punktami przewagi nad Manchesterem City.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White (71' Tierney), Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard (83' Vieira), Martinelli (71' Nketiah) – Jesus

Southamtpon: Bazunu – Caleta-Car, Lyanco, Salisu – Elyounoussi, Ward-Prowse, Diallo, Perraud – S. Armstrong (80' Edozie), Aribo (73' Adams) – A. Armstrong (73' Walcott)

Kanonierzy zaczęli w charakterystyczny dla siebie sposób, narzucając wysokie tempo na samym początku spotkania. Bardzo szybko stworzyli sobie kilka okazji strzeleckich. Swoich sił próbował Gabriel Jesus, niecelnie strzelał też Martin Odegaard, a z ostrego kąta w golkipera trafił Granit Xhaka. Intensywny początek przyniósł jednak korzyść, a bezbramkowy remis nie trwał długo. Już w 11. minucie Ben White wybiegł do przodu i dośrodkował w pole karne, skąd Xhaka otworzył wynik spotkania silnym strzałem prawą nogą. Akcja z golem Szwajcara wyglądała bardzo podobnie do tej z czwartkowego meczu przeciwko PSV Eindhoven.

Po około 20 minutach Arsenal wciąż kontrolował spotkanie, lecz zwolnił tempo i Southampton nieco dłużej utrzymywał się przy piłce. Święci po półgodzinie gry spędzili parę minut pod bramką Arsenalu, wywalczając kilka rzutów rożnych, z których niewiele wyniknęło. Końcówka pierwszej połowy znowu należała do londyńczyków. Spore szanse na podwyższenie rezultatu miał Gabriel Martinelli. Strzał Brazylijczyka po udanym ścięciu do środka trafił jednak w obrońcę. Jeszcze lepszą okazję miał Jesus, ale po podciętym podaniu od Odegaarda uderzył w Gavina Bazunu.

W drugiej połowie przyjezdni prezentowali się dużo słabiej, więc jednobramkowe prowadzenie Arsenalu zaczęło wyglądać krucho. Southampton dochodził do sytuacji, a londyńczycy nie potrafili podwyższyć na 2-0. W 59. minucie Jesus wybiegł na pozycję, lecz będąc niemal sam na sam z Bazunu, został dogoniony przez Mohameda Elyounoussiego. Wyróżniający się Norweg w 65. minucie zaliczył zresztą asystę. Jego prostopadłe podanie po kontrataku Southamptonu otworzyło drogę do bramki Stuartowi Armstrongowi, który dał gospodarzom remis.

Piłkarze Mikela Artety znaleźli się w patowej sytuacji. Święci grali wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, więc londyńczycy nie byli w stanie rzucić wszystkich sił do ataku, ponieważ mecz mogli zakończyć zarówno z jednym punktem, jak i bez żadnego. W końcówce nie wyłoniła się strona przeważająca, która miałaby większe szanse na wygraną. Obu ekipom zdarzały się niecelne podania, a goście wyglądali na zmęczonych. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, a Arsenal musiał zadowolić się remisem.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 826826.10.2022, 23:19

@Thoneick napisał: "Conte do jest debil haha. Idealnie wpasował się w klub"

To jednak nie odejdzie,bo gdzie by mu było tak dobrze jak w kurniku?! Debil na debila natrafił .. :D

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 23:15

@veron:

1 typo z Leverkusen go nawet za to wyściskał ^^

veron komentarzy: 459226.10.2022, 23:11

a tu karny w 98' dla Atletico, Carrasco mistrz, nie dość że nie strzelił samego karnego to potem tę 2 dobitkę to on wybił :D :D

miki007 komentarzy: 30426.10.2022, 23:11

@veron: nie ma czegoś takiego jak podanie do tyłu tu linię wyznacza Pilka

miki007 komentarzy: 30426.10.2022, 23:10

@sWinny: nie ma czegoś takiego jak podanie do tyłu. Linię spalonego wyznacza albo przedostatni zawodnik drużyny broniącej albo PIŁKA. W tej sytuacji właśnie pilka wyznaczał linię A kane był na spalonym prosta sprawa

veron komentarzy: 459226.10.2022, 23:08

no jak dla mnie to jest podanie do tyłu i nie ma spalonego, te linie to można sobie rysować jak się chce, myślałem, że miały być te komputerowo robione spalone :D :D
ale wiadomo dobrze gnojkom tak hehe

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 23:07

@sWinny:

Rzeczywiście, moja wina, wyglądało to jakby rysowali od Emersona głowy (a miał przecież nogi jeszcze wysunięte), co nie zmienia faktu, że przypadkowo odbita od przeciwnika, a zagrywana przez Emersona.

sWinny komentarzy: 782526.10.2022, 23:03

@TlicTlac: kane był na spalonym. Emerson był prawidłowo ustawiony

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 23:01

@sWinny:

Emerson był na spalonym a nie Kane.

@Marzag:

No Carrasco w 98 minucie, karny o walkę w LM wali pół metra obok środka bramki xD (potem jeszcze poprzeka Saula :d), a tak Porto już pewne 2 miejsca w LM.

NaliniAFC komentarzy: 96626.10.2022, 23:00

@Marzag: tak

sWinny komentarzy: 782526.10.2022, 23:00

Kfc strzeliło bramkę na 2:1 tylko Kane był na spalonym. Ciekawe jest jednak to, że ostatnie podanie zostało wykonane do tyłu i to zawodnik Sportingu ostatecznie skierował je do napastnika kfc. Nie wiem jak działają w tej sytuacji przepisy, ale czy nie było czegoś takiego, że zagranie gracza rywalki kasuje spalonego?(zaczny, że tego spalonego nie ma po prostu)

mlodykanonier komentarzy: 148026.10.2022, 22:58

Jeszcze te błazny co mają pretensje do sędziego, że VAR im anulował bo spalony xDD

Patriko komentarzy: 528726.10.2022, 22:56

I tak jak przewidywałem materace z Atletico mogą przybić sobie piątkę z Barcą i Juve, faza pucharowa LM i LE w tym sezonie zapowiada się ciekawie :D

Thoneick komentarzy: 198026.10.2022, 22:56

Conte do jest debil haha. Idealnie wpasował się w klub

drewniane_krzeslo komentarzy: 280826.10.2022, 22:56

Skrót konferencji Artety przed meczem z PSV |
• Liga Europy jest trudniejsza z roku na rok. Chcemy awansować z pierwszego miejsca i uniknąć dodatkowego dwumeczu. Taki jest cel.
• Marquinhos nie czuł się dobrze i został w Anglii. Poza tym nie ma żadnych nowych kontuzji.
• Mam nadzieję, że Edu Gaspar jeszcze długo będzie pracował w Arsenalu. Mamy doskonałą relację, to bardzo ważna postać w strukturach klubu, która wnosi do niego dużo pozytywów.
• Nie mamy wielu zawodników. Bez juniorów nie złożyłbym kadry meczowej. Rotujemy, ale nie da się cały czas wymieniać całej jedenastki.
• Sambi Lokonga dostanie jeszcze minuty w tym sezonie, żeby pokazać, że zasługuje na to, o co prosi. Chcemy, aby każdy zawodnik podnosił swój poziom i wprowadzał rywalizację do zespołu. Staram się utrzymywać wszystkich w dobrym humorze dając im okazję do udowodnienia czegoś na boisku.
• Stuivenberg jest dla nas bardzo ważny. To świetny człowiek, który rozumie piłkę nożną w wyjątkowy sposób. Mamy podobne pomysły.

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 22:56

Śmiechom nie było końca, dzień zrobiony :D

Ale będą szukać ujęć aby przepchnąć bramkę tym nieudacznikom

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 22:55

Ale byłoby śmiesznie, jakby im tego gola nie uznali xD

timiiiii komentarzy: 195926.10.2022, 22:54

Ile razy te kurczaki strzela jeszcze w ostatniej sekundzie? To jest nie możliwe mieć takiego farta.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189926.10.2022, 22:53

Co się w ogóle odwala w tym TVP? Gra drużyna hiszpańska z niemiecką, a komentatorzy od 60 minut użalają się nad losem przegranej drużyny jakby komentowali przegrany mecz naszej kadry narodowej xd

mlodykanonier komentarzy: 148026.10.2022, 22:53

Co za przegrywy ze Sportingu.

Koroniarz komentarzy: 1013926.10.2022, 22:43

@marcin04c: a masz iPhona czy tak piszesz bo słyszałeś gdzieś takie opinie ?
Sam mam ip 7 w grudniu minie 4 lata i wszystko śmiga jak należy a znajomi mają 6 i 6s więc nie wiem czemu według Ciebie po 2 latach będzie złomem

ZielonyLisc komentarzy: 2028226.10.2022, 22:41

@mlodykanonier: dobrze, napisałem tylko że szkoda :)

mlodykanonier komentarzy: 148026.10.2022, 22:40

@ZielonyLisc: no, ale sam dał się nabrać na projekt Barcelony. Sam sobie winien.

mlodykanonier komentarzy: 148026.10.2022, 22:39

@TlicTlac: mało biega i nie stara się na treningach to się nie dziwię.

ZielonyLisc komentarzy: 2028226.10.2022, 22:38

@TlicTlac: szkoda bo Polak Rodak i chciałbym aby odnosił kolejne sukcesy w LM. Swoją drogą Barcelona była i jest projektem pod wielkim znakiem zapytania.

mlodykanonier komentarzy: 148026.10.2022, 22:38

Co ten bramkarz Sportingu odwalił xD dał się przeskoczyć zawodnikowi.

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 22:38

Felix to już widzę nawet nie wchodzi jako zmiennik, jak trzeba gonić wynik.

wejsun komentarzy: 65626.10.2022, 22:36

@marcin04c: Super, dzięki za pomoc :)

TlicTlac komentarzy: 600926.10.2022, 22:36

@ZielonyLisc napisał: "Szkoda Lewego"

why?
Przecież sam chciał odejść, czego ma być go szkoda :D

Nie róbcie też z Barcy jakiegoś chłopca do bicia, top2 w LaLiga i tak będą mieć.

marcin04c komentarzy: 299226.10.2022, 22:35

@wejsun: idź do jakiegoś marketu zobacz i sam się przekonasz że nie warto brać tego telefonu, ekran w nim jest jak w jakimś budżetowym alcatelu. Dużo lepszym wyborem byłby a32 ale on już za stary jest. Obecnie najlepszym samsungiem do 1000 zł jest Galaxy m23 ostatnio był za 999zl.

ZielonyLisc komentarzy: 2028226.10.2022, 22:35

Szkoda Lewego

marcin04c komentarzy: 299226.10.2022, 22:32

@Zloty: na iPhona szkoda kasy, niby wsparcie przez 5lat ale co z tego jak wydasz 4tys na telefon a po 2 latach się zestarzeje i przez kolejne 3 lata trzeba będzie się bujać ze stara cegła gdzie bateria już niedomaga i wymaga wymiany.

KingHenry komentarzy: 8426.10.2022, 22:31

Mam nadzieje ze spotkamy sie z Barcelona w LE. Po tylu latach fajnie było by zobaczyć od nas łomot.

wejsun komentarzy: 65626.10.2022, 22:30

@marcin04c: Generalnie zapomniałem dodać , że korzystanie ze smartfona u mnie polega na netflixie, yt i fb. Wymagający więc nie jestem, trudno jednak się nie zgodzić, że J5 oferował więcej.

marcin04c komentarzy: 299226.10.2022, 22:23

@wejsun: j7 gdy wychodził był porządnym średniakiem. Ma ekran Superamoled dobra wydajność jak na tamte czasy i aparat. A ten a13 to nawet zdjęć lepszych nie będzie robił i ekran IPS. Jedyne co dobre w tym modelu to procesor w tej cenie.

Zloty komentarzy: 76626.10.2022, 22:22

Te spalone to jest cyrk dlaczego w piłce nożnej !!! Nie wyznacza się stopy zawodnika jako jedynej części ciała która wyznacza spalonego

marcin04c komentarzy: 299226.10.2022, 22:20

Bellerin sabotażysta wysłany przez Artete. Dwa gole na jego konto idą.

wejsun komentarzy: 65626.10.2022, 22:18

@marcin04c: Do tej pory użytkowałem J5 z 2017 i śmigał aż miło, dlatego chciałem pozostać przy Samsungu.

marcin04c komentarzy: 299226.10.2022, 22:15

@wejsun: odpuść sobie tani telefony od Samsunga. W tych droższych soft niedomaga a co dopiero w tym. Kupisz i po roku będziesz chciał zmienić bo nie będziesz mógł wytrzymać.

Slaviola komentarzy: 1237726.10.2022, 22:14