Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 18:04

@borek mecz piłki nożnej w TV też nie należy do jakiejś super wartościowej formy rozrywki.
Żeby nie było, że jestem jakimś zatwardziałym fanem top model, chciałem tylko przytoczyć swoje zdanie ;)

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:04

@grand92, jak to przestali ? a W11 to co ? to chyba oczywiste, że lepiej ładowac hajs w te kultowe dzieło i oglądac Sebastiana Wątrobe niż Więckiewicza jako Blache w Odwróconych czy Pitbulla

Knucklez komentarzy: 1718.04.2013, 18:03

1.skysports.com/pfa/28802/8549987/Thierry-Henry

Głosować! ^^

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:03

adrian12543, Wojewódzki to półgłówek który mówi dużo o rzeczach o których nie wie nic :P

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 18:02

@A23 nie rozkazuj mi :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 18:02

@maciekbe
ale ten program nie oferuje nic innego, niż tanią rozrywkę polegającą na śmianiu się z głupoty innych ludzi

no i gołymi cyckami

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:02

Topek, no to przeciętny piłkarz względem nikogo nie może być średnio rozgarnięty, bo nie ma porównania ;p

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:01

@oggy, poza tym w tych programach odrzucane są zdrowe dziewczyny, im większy wieszak tym według nich fajniejsza, tak to jest jak pedał dyktuje trendy

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 18:00

@borek nie wyskakuj mi tu z napalonym nastolatkiem, bo mam 23 lata i dziewczynę z którą mieszkam już 4 lata. Oglądam to dla podziery, a nie żeby przez 2 sekundy zobaczyć cycka.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 18:00

adrian > Tak, tylko co jak ktoś nie ma TV? :D Jest wtedy szczęśliwym i wolnym człowiekiem? :P

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 17:59

Ja włączam tylko mecze na C+ i pingwiny z madagaskaru na Comedy Central, kanałów pokroju tvn czy polsatu z ich kultowymi "dziełami" nawet nie tykam, w internecie znajduje i oglądam wszystkie ciekawe rzeczy, raz obejrzałem top model i po kwadransie wyłączyłem bo mi się zrobiło głupio... te wymuszone uśmiechy, akcja jakby realizowały scenariusz no po prostu dno

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 17:59

arsenalfann

no też mi się cholernie podobał , ale 3 sezon to już taki sobie był , najbardziej mi sie podobał 1 i strzelanina w Magdalence no i mój ulubiony Odwróceni

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 17:59

maciekbe- przesadzasz, przesadzasz. Można być normalnym samcem i do tego hetero i mieć inny gust? Golizna najss erotyka i sztuka,a nawet i mniej sofciacki xx- najs. Ale po co są takie niedoje*** programy ani to rozrywka ani erotyka. Bele co;D

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 17:59

Marzag, względem nikogo. Tu nie ma w ogóle porównania.

Co do Tap Madl, to dupy zawsze w porno są, a innego wymiaru ten program raczej nie ma.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:58

adrian12543, no to zależy w jaki sposób oglądasz takie programy, to jest jak z dniem świra, jak zechcesz to tam zobaczysz komedie, ale inni zobaczą dramat. Ja podczas oglądania takich rzeczy bardzo mocno przymykam oko na to co mówią jurorzy, ja mam słuch, znam się na muzyce, więc sam potrafię określić czy ktoś jest dobry czy nie ;p i słucham się siebie, nie ich ;p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 17:58

@maciekbe
eee tam jak to brzmi. ważne jak jest. moim zdaniem ten program ogłupia ludzi i może zachwycać tylko napalonych nastolatków

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:58

@grans92
Oj Pitbull to było coś :D 2 razy obejrzałem 3 sezony ;)

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 17:58

dolnolotne show ? To co mam oglądać, żeby było ambitnie show? Operę na tvp kultura? Jeeez

mrsomebody komentarzy: 602118.04.2013, 17:57

Must be The Music, to akurat program, ktory szanuje, bo moim zdaniem znajdowani są wartosciowi artysci(Enej, Lemon). Top Model, to rzeczywiscie totalna żenada, natomiast X Factor polski jako nie przemawia do mnie.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:57

Każdy program to jakieś show. Mi tam to nie przeszkadza. Ja jestem tylko ''sępem'' i oglądam te programy. Nic na tym nie tracę.

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 17:57

ej powiedzcie mi jak to jest że Polacy przestali produkować seriale kryminalne ? fakt że większość to dno ale tacy "Odwróceni" , " Fala Zbrodni" , "Pit Bull" trzymali poziom

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 17:56

adrian12543 > Zaproponuj jakiś ciekawy program, który nie jest "narzędziem ogłupiania narodu" :D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 17:55

@arsenalfann
jest duża różnica między tymi programami. Top Model można bardziej porównać do big brothera, który właśnie opierał się na goliźnie i głupocie

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 17:55

" każą się rozbierać do bikini i oceniają jak przedmioty, potem każą w równie bogatym stroju biegać (chyba w 2 sezonie) i robić z siebie pajaca.
serio, program dno. łapią za cycki, potem muszą się pokazywać nago mimo, że potem nic z tego nie mają."