Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:40

Belzebub666, ogarnij tylko przy jakiej temperaturze bakerie/wirusy salmonelli gina i jedz sobie ;p

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:39

maciekbe- buehehe no to jedyny polityk który mnie rozbraja, polemika z takim asem skończyła by się nokautem ... łzy w oczach ze śmiechu i spazmatyczny śmiech. No ciężka sprawa...;p

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:39

@Marzag
Polska od zawsze była tylko ''szmatą'' na scenie międzynarodowej. W Polsce to by się przydał jakiś dyktator, który postawiłby naród na nogi.

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 18:39

@Arsenal23
Ja !

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:39

O teraz czytam, że 5 ton ! kurczaków zrażonych Salmonellą trafiło ze Słowacji do Polski, to ja już chyba przy swoim pieczonym schabie zostanę do końca, nawet kurczaka nie można zjeśc :/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2013, 18:39

ArseneAl, no to przez niechęć do jedengo aktora ominęły Cię dwie świetne komedie kryminalne.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:38

Czajnik17, ja pewnie zaraz zostane nazwany oszolomem, ale imo europa odda polske rosjanom, i wszystko jest juz zalatwione pod stolem, coraz czesciej media przedstawiaja putina jako przyjaciela narodu, moze unia europejska to ogolem pic jest i to tylko szczwana idea rosjan ktora ma im pomoc wchlonac europe.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:36

Zresztą dobitnie przekonaliśmy się ile Polska znaczy na świecie pod czas katastrofy smoleńskiej, nie chcę wchodzic w szczegóły i ferowac wyroków, powiem tylko tyle, że to był zamach na 100%, chodzi mi o sposób w jaki prowadzone było śledztwo, gdyby to Amerykanie mieli taki wypadek to po chcwili Ruscy by dostali wiadomośc " Nie macie prawa dotykac ciał ani samolotu, macie czakec na nas", potem by przyjechali, wszystko zabrali do siebie, a tutaj co było ? te wszystkie raporty, i walka o wrak no po prostu żenada

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:36

komuna upadła, ale układy zostały te same. chyba nie myślicie że ruski tak o daliby nam niepodległość.

cakE256 komentarzy: 221718.04.2013, 18:35

cdaction.pl/news-31478/pro-evolution-soccer-2014-pierwsze-informacje-o-next-genowym-pes-ie-koniec-dominacji-fify.html

:)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:35

arsenalfann, ci komunisci nawet loga specjalnie nie zmieniali

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:35

Bez *W miało być.

@Topek
W racja ale co im tam strzeli do głowy to nie wiadomo.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:34

arsenalfann, wszyscy (oprócz nas) wiedzą, że jankesi i tak mają nas w dupie, to co się będą silić skoro mogą uderzyć w źródło.

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:34

Jeśli chodzi o bekę to był koleś gorszy od GWBusha:
Dan Qualey ksywa totalne zero politicalhumor.about.com/cs/quotethis/a/quaylequotes.htm
"For NASA, space is still a high priority."
[It's] time for the human race to enter the solar system."
Gość był wiceprezydentem USA....

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:34

Wszystkie te polityki to to samo. A SLD to wywodzi się z byłego PZPR. Kupa, a nie lewica czy prawica. Od 23 lat rządzą te sami cwaniaki z solidarności.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 18:33

a na odmóżdżenie to polecam fcbarca.com ;)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2013, 18:33

ArseneAl, a obejrzałeś Przekręt i Porachunki? ;-)

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 18:33

@belzebub widzę na bogato lecisz :D
Ja białego pieczywa też nie jem, ale reszta raczej po staremu.
A wódkę popijam wodą z cytryną, polecam :P

@Oggy godzilla vs mechagodzilla/king kong/mothra? been there, done that :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:33

Belzebub
tych na górze to wali. oni w razie jakiegoś zamachu wejdą sobie do bunkru, gdzie i tak będą mieli fajniejsze życie od nas.

filmy z Seagalem są spoko ;) gorzej z van damem

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:33

Za politykami już od dłuższego czasu stoją sztaby ludzi, wszelkiej maści doradców, którzy przygotowują m.in. przemówienia. I nie ważne czy mówimy o lewackim ścierwie czy katolach 'prawdziwych Polakach'.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:32

Właśnie dziwi mnie, że w Polsce nie ma żadnych zamachów. Tak liżemy dupę jankesom, wszędzie wysyłamy nasze najlepsze jednostki i pchamy się w nie nasze wojny, z których zysków nie ma aż dziw, że araby nic nie wymyśliły.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:32

grand92, tu sie nie ma z czego smiac, wychodzi na to ze i ja moglbym byc prezydentem RP

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:32

nie czytam onetu ani innych tego typu pierdół.

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 18:31

Belzebub666

Komorowski to mówi o Konstytucji 3 maja mówił na podstawie kartki wydrukowanej z Wikipedii :D

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:31

@Czajnik pamiętaj, że Araby polują też na sojuszników Amerykańskich, więc nie zdziwiłbym się gdyby sobie Polskę za cel zamachów obrali

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 18:30

@grand92
Ja szczerze mówiąc jak widzę film ze Stathamem, Seagalem czy Van Dammem to od razu przełączam kanał :P

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:30

ja na odmozdzenie polecam family guya

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:30

Jak jestem zdania, że Tusk czy Komorowski, gdy nie czytają z kartki to mają mikro słuchawkę w uchy, z której im ktoś dyktuje co mają mówic, wpadłęm na to bo dziwiło mnie, że Słońce Peru mówi, mówi i nagle się zamyśla, potem wali banialuki, przeciąga zdania .... i nagle znowu zaczyna mądrze i ładnie mówic, po prostu pod czas wstąpienia ten podpowiadający chyba kartki przewraca na drugą strone czy coś

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:29

@Czajnik
Ja to wyczytałem na onecie. Ty też?

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:29

Na odmóżdżenie to polecam serie Obcego, albo serie japońskiej Godzilli... Osom!

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:29

hehe beka. nasze państwo zamierza w roku 2013 władować ponad 500 mln na misję w Afganistanie zamiast zrobić za te hajsy coś, co naprawdę pomoże Polakom. chyba nie ma wątpliwości że to tak naprawdę jankesi rządzą naszym krajem.

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 18:28

ArseneAl

no uwielbiam z nim filmy a czemu pytasz ?

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:27

@grand
Mi też :)

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:27

Ja na przykład przestałem się odmóżdżac jeśli chodzi o jedzenie. Nie kupuję już tych wszystkich "szynek" bo z mięsem mają mało wspólnego, albo wodniste albo suche jak drewno, najlepiej kupic schab i go upiec, do kanapek jest na cały tydzień, nawet taniej wyjdzie, chleb jest porządny od 5 zeta w górę, a nie jakieś białe spulchniacze, soki z owoców z sokowirówki albo marki cappy bo mają 90+ zawartości owoców, nie tykam już świństw pokroju coca coli po której zawsze chciało mi się mocno lac i .....pic :O, to dopiero bajer, ona potęguje pragnienie

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:27

Topek- hehe no widziałem tylko fragmenty ale odechciewa się wszystkiego po paru minutach xD Ten program to takie przegięcie że łamie prawa człowieka, homo sapiens i nawet neandertalensis (i nie chodzi Bale'a). Zażenowanie na bani, mein Gott!

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 18:27

ArseneAl

a mi każda część się podobała

@grand
Tak wiem ;) No ładna pani :p

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:26

Filmy akcji, to filmy akcji i wiadomo, że super ambitne nie będą. Ale to luz, sam sobie lubię przy piwku jakąś strzelankę albo pościgi obejrzeć. Tyle, że dobre filmy z tego gatunku są po prostu porządnie zrobione, a te niektóre programy z tv się silą na jakieś poważne show, a to poziom 'dlaczego ja'.

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 18:26

@grand92
Na serio Statham to twój ulubiony aktor? :o

piti16 komentarzy: 209918.04.2013, 18:26

grand92

Zgadzam się ciekawe co teraz wymyślą nie ?

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 18:26

arsenalfann

ona juuż na koniec 5 czesci byla , ale co do tej laski jak na swoje lata świetnie sie trzyma

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:25

@Czajnik
Ale tak dla picu ;p Nie wiadomo kto wygra.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:25

nie będę się zakładał bo pewnie ona wygra, bo jest typową modelką. mi i tak się nie podoba.