Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

@arsenalfann
bo to ogłupiający program. każą się rozbierać do bikini i oceniają jak przedmioty, potem każą w równie bogatym stroju biegać (chyba w 2 sezonie) i robić z siebie pajaca.
serio, program dno. łapią za cycki, potem muszą się pokazywać nago mimo, że potem nic z tego nie mają.

najlepsze sceny jak pokazują swoje nagie zdjęcia rodzicom i owi udają dumę, z tego, że córka pokazała- mówiąc brzydko- dupę

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 17:42

Marzag

tutaj się z Tobą nie zgodzę , wg mnie inteligencja to jest coś z czym człowiek się rodzi , i nawet jak ktoś będzie super wykształcony , po wielu kierunkach studiów i tak może być tępym jak but z lewej nogi

Ars3n komentarzy: 1235418.04.2013, 17:42

Shinev
jak cos bedziesz chcial to napisz na pw, bo musze spadac.Potem w razie czego bym ci odpisal.

Ars3n komentarzy: 1235418.04.2013, 17:41

Shinev
pozytywne. Wyskok mi sie polepszyl na co liczylem i przy tym niezla forma biegania jest. Pocztkowo mialem 0.75 i powoli zwiekszalem do 2kg.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:41

Topek, pisales ze przecietny pilkarz jest mniej inteligentny od przecietnego czlowieka ;p

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 17:41

Marzag, no tak, bo ja pisałem, że piłkarz to koza.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2718.04.2013, 17:40

hinter to "za", hinten "z tyłu".

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:40

Topek, ja chcę właśnie powiedzieć że piłkarz = człowiek ;d a wg mnie człowiek wyuczony =/= inteligentny

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:39

@Borek
Skąd ta niechęć? Tak z ciekawości pytam.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:38

_Dennis_Bergkamp_, castingi są bardzo fajne, lubie patrzeć jak ludzie próbują spełniać swoje marzenia ;p

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:38

Z ciekawości sobie poczytałem o dziadku Tuska i podobno on został przymusem wcielony do wermachtu, a później zdezerterował. Na początku jak widziałem te zdjęcie to myślałem, że to jakiś trolling, zbieg okoliczności, a to prawda.

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 17:37

Czajnik17

no właśnie mój koment był analogią do jego dziadka

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 17:37

Marzag, to ty wprowadzasz jakieś podziały na 'piłkarzy' i 'ludzi normalnych'. Mają predyspozycje do sportu, poświęcają się temu w 100%, to nie mają czasu(/nie chcą) na rozwój intelektualny. Może niektórzy mieli potencjał na bystrzaków, ale teraz to gdybanie. W piłce tego nie pokazują, a to przez to są kreowani.

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 17:37

ta Marcelina to przecież paszczur jakich mało :D
A jak byłem ostatnio z dziewczyną w H&M to widzieliśmy Zuzę i jej siostrę bliźniaczkę ;O

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:36

hinten z tyłu (1 z opcji na google translate)

MrWhite komentarzy: 74218.04.2013, 17:36

No raczej ze trzeba ogladac i nie ma sie czego wstydzic :D no no ta z blizna tez ładna jest :D ale niektóre takie brzydkie sie trafia ze szok :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 17:36

grand92
żarty żartami, ale jego dziadek naprawdę służył w wermachcie, a teraz tusek włada Polską, hehe.

Ars3n komentarzy: 1235418.04.2013, 17:35

Shinev
ja swego czasu mialem takie na nogi.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.04.2013, 17:35

wrrr a "mode na sukces" tez ogladacie? no litosci

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 118.04.2013, 17:35

A czy to nie jest tak, że pisze się hinter a wymawia hinten (z akcentem, to brzmi jak hintn)?

Ma ktoś może takie ciężarki które zakłada się na ręce/nogi?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.04.2013, 17:35

wiecie ze polska liga to dopiero jaja Wisla ktora jest na 12 miejscu traci uwaga uwaga do 3 miejsca
9 punktow...hehe

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:34

@Czajnik
Każdy ma inny gust :) Zuza też nie jest zła, Ania też ładna ale mi się najbardziej podoba Marcelina ;p

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 17:34

Oliwia dla mnie była jedną z najbrzydszych w tamtej edycji.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 17:34

MrWhite, ja aż się zainteresowałem tym programem jak ją wtedy zobaczyłem ;d a nigdy wcześniej tego nie oglądałem ;d

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 17:33

@Marzag
Też oglądałem ten sezon. Tak wgl to wszystkie odcinki oglądam bo nie ma co ukrywać, że fajne dupy są ;)

grand92 komentarzy: 793718.04.2013, 17:33

Czajnik17

zapewne spotkamy tam Tuska więc będzie naszym tłumaczem :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 17:33

arsenalfann
Ania z blizną i Zuza!

Marcela to taka typowa modelka, mi się nie podoba ale pewnie wygra.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 17:32

No tak, ale ilu jest takich piłkarzy, którzy po zakończeniu kariery nie muszą nic robic ? 200, 300 ? Cała reszta zarabia fajnie tylko przez jakieś 7-8 lat a apotem bez wykształcenia trudno sobie życie ułozyc, w takiej ekstraklasie nie dośc, że płacą raz na pół roku to jeszcze tylko nieliczni zarabiają porządną kasę

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2718.04.2013, 17:32

grand92, zapewniam Cię, że hinten jest dobrze.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 17:31