Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.04.2013, 19:27

Ufo już tu było, tylko rząd ci nie chce tego ujawnić.

TheGunner27 komentarzy: 17818.04.2013, 19:26

Szkoda bo mogliśmy to wygrać

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:26

@kubanski
Statystyka bodajże z 2010/2009 roku. My mamy 80, a oni przynajmniej o połowie więcej chyba, że zmniejszają pod wpływem polityki srUE.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:26

@Arsenal23 jakieś fakty na istnienie ufo ? Dlaczego nie chcą się z nami kumplowac w takim razie ? Mogli by nam złożyc wizytę, nie ?

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 19:25

No i festiwal trwa...może kogoś skopcimy na stosie? Przecież wszędzie szpiedzy i wrogowie a nawet obcy.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:25

@Belzebub
Chodzi o te zdjęcie z trumną? Bo link nie chce mi się załadować.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:24

@Marzag, też to własnie zapamiętałem z filmu, fajnie Juri opowiada o stopniowym przejmowaniu władzy

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.04.2013, 19:24

@arsenalfann
Ile? Chyba Ci się pomyliło z Wehrmachtem, bo obecnie to oni mają niewiele większą liczbe żołnierzy niż Polska.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 19:24

Marzag
właśnie oglądam to na yt. idealnie przypomina mi to co się teraz dzieje.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:23

@ares765, w sieci nic nie ginie, poza tym na bestgore zawsze się znajdą takie kontrowersyjne fotki, nie wiem tylko po co Leszkowi worek na głowę założyli, jakiś ruski zwyczaj ?

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 19:23

ogólnie wszystkie państwa "potężnej ue" byłyby bezbronne w wypadku ataku ruskich czy chinoli. unia europejska służy demilitaryzacji europy

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 19:23

"Prawdziwy sukces polityczny państwa nie jest do osiągnięcia na polu bitwy. Szczytem polityki jest bowiem zwycięstwo bez prowadzenia walki zbrojnej. Aby tego dokonać należy zniszczyć system wartości na których został zbudowany kraj wroga tak długo, aż twój wróg zmieni swoje postrzeganie rzeczywistości tak dalece, że nie tylko nie rozpozna w tobie zagrożenia, ale także zaakceptuje system twoich wartości, twoją cywilizację i twoje ambicje jako swoje własne. Zacznie postrzegać wroga, jeśli nie jako atrakcyjną alternatywę, to przynajmniej możliwą alternatywę." Czy wam to nie przypomina czegoś?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.04.2013, 19:22

Przecież to ,że istnieją obcy jest pewne, jest pierdyliard pierdylionów układów a my mielibyśmy być sami ? Dobre, założę się że obcy już tu byli, ale rządy to tuszują.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.04.2013, 19:22

@Topek
Na obcych to mamy Macierewicza.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:21

@kubanski
Chociażby ok. 200 tyś armię zawodową. Ok to kończymy temat.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.04.2013, 19:21

Belzebub66, zobaczysz jak już będzie za późno. Ludzie się jeszcze nie kapnęli, tak sprytnie nami manipulują.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.04.2013, 19:21

Belzebub

A ja myślałem, że tych zdjęć nie ma już w sieci.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.04.2013, 19:21

A co takiego mają niemcy? U nich jeszcze niedawno było więcej Amerykanow i Brytyjczyków niż ich własnych żołnierzy. A tak wogóle to bez sensu rozmawiać o czymś, co nigdy nie nastąpi. Niemcy mają w dupie wojne bo oni i tak rządzą politycznie i gospodarczo, przynajmniej w Europie.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 19:20

Nope, zbudowałbym własną rakietę kosmiczną, dosyc pojemną, porwałbym pare urodziwych kobiet i rura szukac nowej Ziemi, gdzie można by potomstwo wydac ;D

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:20

@Topek, duży chłopak jesteś a w kosmitów wierzysz

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 19:19

Topek no ba! Pod warunkiem, że przyjdziesz z łukiem i będzie Łil smit czy inny wilhelm schmidt!
A i Marzag porzuci hipsterkę;P

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50318.04.2013, 19:19

Teenage Arsenal left-back Samir Bihmoutine is hoping to wrap up a move to Wolves as he expects to be released by the Gunners in the summer.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.04.2013, 19:18

A jakby nas zaatakowali obcy z innej planety, to stanęlibyście ramię w ramię z Ruskim, żeby walczyć o Ziemię?

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:17

bestgore.com/murder/smolensk-tu-154-plane-crash-killed-polish-president-lech-kaczynski/ szukałem, szukałem i znalazłem

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 19:17

Pięknie. Polityka w piękny, słoneczny dzień. No kuźwa pięknie. :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.04.2013, 19:16

fcbarca.com/47574-iniesta-mistrzostwo-hiszpanii-to-najwazniejszy-tytul.html

Rok temu tak nie mówił, głąb

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 19:16

Niemcy mają nas zaatakować?! Czym? Może większymi wpłatami do kasy UE? Ale historie ....

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:14

@kubanski
niemcy? Powtórzył by się blietzkrieg. Myślisz, że nasze wojsko obroniło by państwo? 43 F16 kilkaset Rosomaków i 80 tyś zawodówki z czego 40-50% to oficerowie. Jedynie pełno jest rezerw ale co taki żołnierz bez przeszkolenia zrobi? Dostanie kałacha do ręki i za ojczyznę. A najlepsze jednostki gniją w Afganie, a o transport wojsk trzeba prosić jankesów.

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 19:13

@topek ja grałem w Fallout 3 i znam zasady post nuklearnego świata. Już zbieram kapsle od Coli, bo to będzie obowiązująca waluta.

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 19:12

D_B - dokładnie, jakoś tak Papcio szybko się Songa pozbył i nawet pewnie nie płakał za długo. Song był awaryjny w ostatnim sezonie mocno...

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.04.2013, 19:11

Nie mają, ale jakby zostały zaatakowane przez kogokolwiek natychmiast przerodziło by się to w konflikt światowy. Sami natomiast na pewno nikogo nie zaatakują (chyba że politycznie i godpodarczo) bo ich armia nie jest wcale silniejsza od polskiej.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 19:10

Belzebub > Haha, no też to oglądałem. Właśnie, dlatego jesteśmy wciąż krajem komunistycznym. No niby mamy dobrze, lepiej niż w PRLu ale... to zamiast Polaki to Ruskie rządzą.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:10

@Dennis
Skąd info?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.04.2013, 19:09

Arsenal manager Arsene Wenger has denied that the club hold a buy-back clause for Barcelona midfielder Alex Song.

i b. dorze...

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 19:09

Belzebub666, znalazlem go wlasnie w youtubie, obejrze sobie

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 19:08

@Marzag, na ja jutubie oglądałem ostatnio godzinny wykład Juriego Bezmienova " Jak napaśc na państwo" to jest chyba z 86 roku, gośc jest byłem agentem KGB i wtyką w obcych krajach, no po prostu to o czym ten człowiek mówi jest wręcz niewiarygodne i sprawdza się w obcnych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o Polskę, Rosja nas stopniowo gniecie i tłamsi

-Dobry Boże! Co dalej ?
-potem...on...mnie zaprowadził za drzewo..
-Jezu !! a co dalej było
-no....on... kazał mi podwinąc sukienkę...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12618.04.2013, 19:04

Albo bym poszedł, bo ostatnio grałem w Far Cry'a, to będę miał przewagę. Tylko taki łuk muszą mi dać.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 19:04

wojna juz nie bedzie wygladala raczej tradycyjnie, napewno nie ze strony kogos kto sprawuje wladze, wszystko teraz moim zdaniem jest dlugoletnimi planami jakie maja wejsc w zycie, a gdy juz wejda w zycie to bedzie za pozno, bo niewiele osob bedzie chcialo walczyc o polske, bo wiekszosc bedzie myslala ze polska wlasnie ewoluowala w europe czy rosje. Wszystko sie ladnie wytlumaczy w tv tak ze ludzie beda spokojni o swoj los, i nieswiadomi tego ze juz nie sa polakami. Ci co beda widziec co sie dzieje zostana z golymi piescmi i wola walki o polske, ale co oni zdzialaja, szkoda ze nie ma pozwolenia na bron w polsce, bylo by jak walczyc o kraj w takiej sytuacji, ale pewnie bedzie mozna bron kupic na czarnym rynku, z tym ze beda kontrole pewnie i przeszukiwania w poszukiwaniu wrogow narodu polskiego(czyli tych ktorzy tak naprawde chca o polske walczyc) i bedzie trzeba ta bron chowac tak by nie znalezli.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 19:03