Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:58

Ja tam się nie czuję związany z tym krajem, znam polski język, znam historię tego kraju i się nim interesuje, ale tak bardzo mi obrzydł przez ostatnie laat, że gdybym tylko znał perfekt obcy język i znalazł robotę to bym wyjechał i tu nie wrócił, i bym nawet nie tęsknił,, bo niby za czym tęskniąc ?

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:58

Ja bym spamił w komentarzach. Poczuli by moc.

arsenalfann
ktoś musi bronić kraju. wiem, że teraz to mogę sobie gadać, ale jakoś głupio byłoby mi siedzieć na dupie gdybym wiedział że Polska jest zagrożona.

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.04.2013, 18:57

@arsenalfann
Obecnie jedyna wojna światowa jaka może wybuchmąc to wojna z użyciem broni nuklearnej i biologicznej. a więc żadne mięso armatnie nie będzie potrzebne.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:56

Czajnik17, wiec ta propaganda dziala, jesli wiekszosc sie dala tym zaabsorbowac w ten sposob, to mniejszosc bedzie przesmiewana i wyzywana od idiotow.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:56

Cypryski bankowiec otwiera burdel. PRzychodzi pierwszy klient, bankowiec do niego
-200 euro w dupę, 300 do buzi
-a ile kosztuje tak tradycyjnie ?
- na chwilę obecną tej usługi nie świadczę bo jestem sam

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:56

Pomijając już spory o poglądy to opowieści o tym jak jesteśmy zgnieceni i osaczeni nie pomogą w niczym poza "moralnym zwycięstwem". Jeśli jest źle to Panowie i Panie organizować się, działać a nie biadolić! Tak bo nas ciemne siły gniotą nie możemy... kordiany;P

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:55

Marzag
nie każdy daje się ogłupić, ale fakt, większość ludzi ma zryty beret jakimiś związkami partnerskimi, europejskością czy paligłupem.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:55

Skoro tak gadamy to zapytam się od tak. Czy gdyby wybuchła wojna - wróg niemcy/białoruś/rosja poszlibyście na ochotnika? ;d

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:53

Oggy, okej :)

Czajnik17, wlsanie na tym polega problem, ze polacy juz nie chca sie czuc polakami, a chca byc "europejczykami", tylko dlatego ze propaganda dziala.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 18:52

co tam Polska. ważny jest luksus w tuskobusie i wizyta w Nigerii (czy podobnym kraju) w kolejną rocznicę katastrofy

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:51

Polska jest dopóki ludzie będą czuć się Polakami. to że rządzą nami ruskie, jankesy, żydy to inna sprawa.

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:51

Marzag- jak skończysz gadkę slave'a i obrażanie via net to się odezwij.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:50

Wałęsa wielki mi bohater. Sprzedał Polskę popierdułka.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:50

Witowo95, narazie nic z tych rzeczy o ktorych wspomniales nie wystapilo w roli glownej, wiec nie wiem w czym problem.

Oggy, ja sie po prostu przejmuje losami mojego kraju, twoje poglady z wikipedii mnie niestety nie uspakajają :(

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 18:50

@Czajnik17
Wiem i ubolewam.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 18:50

Polski już nie ma. Ona jest tylko na papierze. Jak Solidarność mogła w tak perfidny sposób wyprzedać Polskę. Za grosz honoru, Polaki jedne.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:49

OrsunuOl
wcześniej było jeszcze o tap madl.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:48

Rosja zawsze była ogromnym mocarstwem w dodatku pomagają się zbroic Korei Płn, mają Polskę w garści , katastrofa smoleńska to dobitnie pokazała, Tusk nie miał nic do gadania przy śledztwie, w dodatku co chwilę czytam, że jakaś gazeta się pomyliła i napisała Polskie obozy śmierci, jak w ogóle można się przy tym pomylic ? potem przepraszają i znowu tak piszą

Oggy komentarzy: 948918.04.2013, 18:48

Jak czytam niektóre wpisy to brzmią jak wpisy zastraszonych ruskich. Ta Rosja nas kolonizuje -> ale kulturowo. Cytując Słowackiego: Ilu was było? Przestańcie pipczyć przyjdzie odwalić ten przeklęty polityczny rytuał to przyjdzie. A wy już drżycie jak jacyś ....

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:47

Topek, ta sa tylko domysly, gdyby sie ludzie kapneli to by kombinowali jakby tu przeszkodzic rosjanom, ja w sumie kombinuje ze jak sytuacja bedzie naprawde zla to trzeba bedzie jakis ruch zorganizowac ktory wprowadzi porzadek w polsce sila.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.04.2013, 18:47

Giroud będzie jak Drogba mówię wam !! Ale Drogba po 37.

maciekbe komentarzy: 1245818.04.2013, 18:47

@Topek dokładnie hahahahahha :D

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:46

Marzag, dobrze, że się K.com kapnęło.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 18:46

BTW Artur Boruc przedłużył kontrakt z Southampton FC.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.04.2013, 18:45

Wenger on Giroud: "He has huge physical potential and he wants to play every single game. You will see more from him next season."

to trzeba bylo go rok wczesniej kupic...w sumie trzeba bylo jakiegokolwiek CFa rok wczesniej kupic

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:45

Polska dla Polaków, Ziemia dla Ziemniaków !!111
Ostatnio czytałem, że w Lidzbarku Warmińskim odkryto ciepłe wody, każdy się podjarał, nowe miejsca pracy, termy, miasto zacznie tętnic życiem , unia dała olbrzymie dotację a tu się okazuję, że burmistrz zawyżył temperature wody o 3 stopnie żeby się zgadzało i teraz mają przesrane bo trza mamone oddawac a oni już ją kolegom po kieszeniach rozdali, tak samo jest z autostradami, w dzień budowali a w nocy kradli materiały, albo ztrudniali do roboty tych sławnych azjatów za misję ryżu

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:44

Topek, tu sie nie ma z czego smiac, to nie putin bedzie krolem polski, tylko polska bedzie rosja pewnie w przyszlosci. To sie nie zdarzy odrazu, bo by sie polacy zbuntowali, to ma sie dziac tak by sie nikt nie kapnal ze to sie dzieje.

petroniusz7 komentarzy: 1654 newsów: 218.04.2013, 18:44

Marzag hehe a o tym nie slyszalem ;d a dobrze robi wg mnie, zawsze moze przeciez przejsc gdzies jak bedzie dobry oczywiscie do innego klubu za sezon

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 18:44

@pauleta19
Chociaż zaraz... Przekręt jednak oglądałem :P

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12618.04.2013, 18:43

Putin przyjeżdża na swoim niedźwiedziu objąć stanowisko króla Polski.

Korwin też chce, to się będą lać po pyskach.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:43

Ktoś tu powiedział o agentach. Chodziło o szpiegów? ;p

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 18:42

TVN = Tusk Vision Network

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:42

Belzebub666, a ostatnio jak jakies rudy z rosji przez polske przechodzili i nie bylo wiadomo czemu to reporter zasugerowal jakis przyjacielski gest putina ;|

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 18:41

Mażag
akurat to jest prawda

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2013, 18:41

Smoleńsk? Ja ostatnio zmieniłem zdanie. Uważam, że to był zamach. Za dużo w naszym kraju jest Rosji i eSBeków. Wszędzie agenci. Poczytajcie sobie o nowej(starej, ale nowej jeszcze z czasów Kaczyńskiego, którą on blokował) umowie jaką zawarł Rudy z Rosjanami, a konkretnie z Gazpromem. Unieważnił im dług wynoszący ponad 1,2 mld i uzależnił Polskę od dostaw gazu i ropy od Rosji. Wszystko robi pod Rosję cwaniak jeden.

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 18:41

Mam nadzieję, że Polski system tarczy antyrakietowej dojdzie do skutku chodź ta korupcja co panuje w wojsku pewno wszystko zepsuje. W połowie prac zabraknie kasy jak przy ''Gawronie''.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 118.04.2013, 18:41

petroniusz7, ale zepsul, do arsenalu mial za darmo przyjsc :|

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 18:41

@Marzag, wystarczy zobaczyc na tefałenie jak czasami leci reportaż o Rosji czy Putinie, zawszę się o nim wypowiadają z podziwem, że wysportowany, pokazują jego piarowskie akcje, robią z niego bohatera

petroniusz7 komentarzy: 1654 newsów: 218.04.2013, 18:40

'Borubar' (xd) przedluzyl kontrakt z Southampton do 2015. Nawet nie zwrocilem uwagi ze Święci sa na 12 miejscu teraz, no no :D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.04.2013, 18:40

najzabawniejsze jest ten handel emisją CO2. udowodniono naukowo, że to nie ma nic wspólnego z globalnym ociepleniem i niszczeniem ziemi, ale co tam.