Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton

Remis jak porażka, Arsenal 0:0 Everton 16.04.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 2124 komentarzy

Nudna i agresywna pierwsza połowa, nieco bardziej otwarta druga. To i tak nie przyniosło żadnej bramki na Emirates Stadium, co na pewno wprawiło Kanonierów w niemałą konsternację. Dzisiejsza strata punktów ma takie samo odzwierciedlenie w skutkach jak porażka. Remis ten oznacza, że jeżeli Tottenham i Chelsea wygrają swoje spotkania, Arsenal automatycznie spadnie na 5. lokatę i znajdzie się poza miejscem gwarantującym grę w Lidze Mistrzów.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs (90. Monreal) - Arteta, Ramsey - Walcott (69. Podolski), Wilshere (69. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Everton: Howard - Coleman, Distin, Jagielka, Baines - Gibson, Barkley (76. Jelavić) - Mirallas (90. Oviedo), Fellaini, Pienaar - Anichebe (90. Naismith)

Spotkanie rozpoczęło się bardzo statycznie, obie drużyny nie starały się wyraźnie zaatakować, a raczej wyczekiwały swojego rywala. W początkowej fazie meczu najbliższy strzelenia gola był w 7. minucie Steven Pienaar, który znalazł się tuż przed Szczęsnym i spudłował w perfekcyjnej okazji.

Kolejne minuty również nie przyniosły nam żadnych większych wrażeń. Na murawie utrzymywało się żółwie tempo, a samo spotkanie było nudne jak flaki z olejem. Zawodnicy wspólnie pracowali na to, żeby uśpić widownię. W 23. minucie sygnał do ataku dał Kieran Gibbs, którego uderzenie mogło wybudzić z letargu drzemiących fanów. Strzał Anglika był jednak bardzo daleki od ideału. Co ciekawe, była to pierwsza próba Kanonierów w tym spotkaniu.

Mecz z czasem bardziej zaczął przypominać rzeź, aniżeli pojedynek, w którym dwóm drużynom zależy na zdobyciu bramki. Szczególny objaw swoich umiejętności pokazywali podopieczni Davida Moyesa, którzy co chwilę szukali bezpośredniego starcia z którymś z piłkarzy Arsenalu. Aż dziwne, że na pierwszą żółtą kartkę musieliśmy czekać aż do 28. minuty.

Na ostatnie dziesięć minut przebudzać się zaczął Everton, który postanowił nieco uprzykrzyć życie Kanonierom. W 36. minucie groźnie z dystansu huknął Barkley, ale dobrze ustawiony Szczęsny pewnie złapał ten strzał. Dwie minuty później na wolne pole wyszedł Anichebe, który został zatrzymany wślizgiem przez Gibbsa, co zmyliło nieco Szczęsnego, który nie opanował futbolówki, a ta znalazła się za jego plecami. Polak w porę się jednak obrócił i ostatecznie przechwycił piłkę.

Ostatnie pięć minut pierwszej połowy to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 42. minucie Olivier Giroud postanowił spartaczyć dobre dośrodkowanie od Ramseya i poszedł w ślady Sergio Ramosa wybijając piłkę w przestworza. Dwie minuty później dobra akcja Cazorli zakończyła się blokiem Phila Jagielki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ jednak zmianie i po nudnych 45 minutach na Emirates Stadium widnieje bezbramkowy rezultat.

Początek drugiej połowy od razu przyniósł nam szybką i bardzo ładną akcję Arsenalu, która mogła zakończyć się bramką. Groźny strzał oddał Cazorla, ale bardzo dobrze zatrzymał go Tim Howard.

Kibice Arsenalu wstrzymali na moment swoje oddechy, kiedy arbiter podyktował rzut wolny z dogodnej pozycji dla Evertonu. Znany z atomowego uderzenia lewą nową Leighton Baines zabrał się do strzału, ale na szczęście Szczęsnego trafił tylko w mur. Chwilę później z groźnym kontratakiem wyszli Kanonierzy. Akcja Theo Walcotta i podanie do Girouda okazały się jednak totalną klapą.

W 65. minucie nieoczekiwany strzał z dystansu oddał Ross Barkley i jak się okazało, była to trafna decyzja. Co prawda strzał młodziutkiego Anglika minimalnie minął się z bramką Szczęsnego, ale przez moment było naprawdę groźnie.

W 69. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwsze zmiany. Za Jacka Wilshere'a wszedł Alex Chamberlain, zaś za Theo Walcotta pojawił się Lukas Podolski.

W 76. minucie Kanonierzy zmarnowali świetną sytuację. Oxlade-Chamberlain powinien był strzelać z dogodnej pozycji, jednak starał się znaleźć inne rozwiązanie i przekombinował podając do dużo gorzej ustawionego Girouda. Dwie minuty później przed fantastyczną okazją do zdobycia gola stanął znowu... Olivier Giroud, który wymanewrował obrońcę i zrobił sobie miejsce do oddania strzału. Huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 90. minucie tuż przed bramką Howarda znalazł się Arteta, który za długo holował piłkę i zamiast strzelić z dogodnej sytuacji, spróbował zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Pomysł był jednak fatalny, bo skończył się na wybiciu piłki przez obrońców Evertonu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy mogli w końcu odetchnąć z ulgą po zwycięstwie nad Evertonem, jednak teraz znowu muszą martwić się o swój żywot, gdyż tym remisem mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Teraz już nie ma miejsca na błędy, nawet najmniejsze.

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 21:23

Belzebub666, pewnie na wózku, i tak komentatorzy z C+ siedza w studiu na krzeslach komentujac mecz odbywający się w Anglii z Polski. Więc problemów większych raczej Pełka mieć nie powinien.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 21:21

No ja wiem, że Pełka mecze komentuje, tylko mnie ciekawi jak się teraz porusza w redakcji i w ogóle, niech lepiej uwaga zrobi reportaż o braku transmisji meczu Saint Etienne - Lyon, to jest skandal, i w ogóle pora meczu śmieszna 14 w niedziele żal peel

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 21:20

Arsenal23, to tylko cząstka tego o czym mówi Jurij Bezmienow, a i tak większość ludzi jest tego nieświadoma

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.04.2013, 21:18

Wielkie mi odkrycie z tym przewrotem ideologicznym, przecież to stosuje każdy, USA, Rosja, Ameryki nie odkrył, każdy który nie daje się zmanipulować to widzi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.04.2013, 21:17

Belzebub666
A propos Pełki to w przyszłym tygodniu w programie "Uwaga!" na TVN ma być reportaż o nim.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 21:16

Belzebub666, pełka wczorajszy mecz komentował

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.04.2013, 21:16

adix1994
Zgadza się. Jest podstawowym obrońcą PSV.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 21:16

Twaro jest najlepszy, ciekawi mnie jak Pełka komentuje mecze, ma już proteze ?

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 21:15

Aa.Pamietam go ;d W Wisle bardzo dobrze gral.A potem przeszedl do jakiejs holenderskiej druzyny .Bodajze PSV

pronik komentarzy: 517918.04.2013, 21:15

CANAL+ Sport HD
15.55 Fulham - Arsenal (Andrzej Twarowski, Rafał Nahorny)

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 21:14

@Czajnik, oblukaj temat illuminatów i kontroli społeczeństwa, to śa kwiatki dopiero

Ten z Wisły :O

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 21:11

Który Marcelo?
Ten co gral w Wisle czy ten z Realu?

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 21:10

Dla mnie to bez sensu, już mają rezerowwych Rodwella i Garcie, jeszcze im kolejny pomocnik potrzebny, jest Miller, Berry, Toure zwykła plota taka jak Marcelo do Barcy

Arsenalfcfan komentarzy: 1320718.04.2013, 21:03

Hernanes (fot) jest jednym z tych zawodników o których ma zabiegać latem Manchester City. Według najnowszych doniesień The Citizens gotowi są zaoferować usługi Johna Guidettiego oraz 17,5 miliona euro.

to ten Hernanes aż tak dobry..

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 21:02

Belzebub666
Tak patrze po zdjeciach na fejsie to chyba go kojarze.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.04.2013, 21:00

twitter.com/AFCFixtureNews/status/324958814241710081/photo/1
:D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 20:59

Belzebub
ogólnie cała wypowiedź kozacka. to co dzieje się w Polsce od jakiegoś czasu wygląda mi na działanie zorganizowane. teraz przynajmniej wiem jak będzie to wyglądać w dalszych etapach. coś czuję, że czeka nas kolejna normalizacja.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:58

@ArseneAI, chłopaki go nie przyjęli, najpierw odszedł, powiedział, że się nawrócił, potem była książka w której oczerniał chłopaków, potem solowy album, a teraz nagle mu się odwidziało, żal peel po prostu

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 20:56

Do któej on chodzi klasy??

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 20:56

@Belzebub666
Head to chyba jakiś hipokryta...
Skoro jego "wiara" nie pozwalała mu na grę w zespole to powrót co oznacza?
Ciekawe czy wrócił na stałe czy tylko na tą trasę koncertową.

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:56

@czajnik, Jurij fajnie mówi o tym jak można walczyc z wrogiem, ale to trudne jest :/

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:53

@adix, bo do budowlanki chodzi, myślałem, że go znasz, a co do meczu PSG to pokazali, że są zblazowanymi gwiazdkami, spotkanie nudne jak flaki z olejem, ja się ogólnie zafiksowałem na Saint Etienne, nawet wbijam na ich oficjalną stronę i sobie newsy tłumacze w google tłumacz :D

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 20:53

Belzebub666, putin chce poprostu rozrostu swojego kraju

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.04.2013, 20:52

normalizację to my przeszliśmy w 1989

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:52

@Marzag, też mnie ciekawi jakie Putin ma zamiary wobec Polski, jakie będą jego następne kroki, ciekawe.
@ArseneAI, no weź, tylkko jak jej oko nożem przekłuwają to może byc nieekskluzywny widok, jakby pękło jajko, a tak to nic strasznego, Davis jest posko, mnie wnerwił Head, najpierw się nawrócił a potem chciał wrócic do chłopaków, żal i tyle kij mu w oko

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 20:51

PSG wczoraj wtopilo :d

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 20:50

Belzebub
Nie nie znam a co?

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 20:49

Pierdziele :P nie kręcą mnie takie akcje.
Obejrzałem screena, filmiku wolę nie puszczać.

Davis to w ogóle jest niezły koleś :P

arsenalfann komentarzy: 1024318.04.2013, 20:48

Kurde chciałbym Songa z powrotem. Po jakiego on szedł do tej barcy.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 20:48

Belzebub666, teraz juz czeka nas normalizacja z rąk wujka putina zapewne

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:47

@Marzag, nadzieja nadzieją, sprawy o których mówi Jurij zaszły bardzo daleko, sam widzisz

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:46

@adix a znasz Piotrka " Banie" Tadajewskiego ?

LoveTheGunners komentarzy: 914018.04.2013, 20:45

marco

dzieki wielkie :)

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:45

swoją drogą co za młotek, idzie na taką akcję z jakimś scyzorykiem .....

nic strasznego.
Ja tam jedynie przegladam hcfor albo sadistica. Dalej mi sie szukac nie chce.

_Dennis_Bergkamp_, prawie jak bendtner wybijajacy strzal fabregasa

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:44

@Marzag, z jednej strony świetny a z drugiej trochę dołujący...
@ArseneAI, dawaj oglądaj, ot zwykłe małe co nieco hyhyhyhy

@ArseneAI, Jonathan Davis jara się takimi rzeczami, Ty też se popatrz :D, czytałem gdzieś, że gośc ma kolekcję ponad 1000 pornosów :O

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 20:43

Boję się wejść w link ^^

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 118.04.2013, 20:42

swietny ten wyklad Jurijego Bezmienowa

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:42

bestgore.com/tag/3-guys-1-hammer/ , widzieliście to ?

ArseneAl komentarzy: 2341718.04.2013, 20:41

Powiem ci, że ja jestem jednak wbrew pozorom zbyt wrażliwy żeby oglądać takie akcje :P

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:40

@adix, do Oskara, prywatne LO, w LO 3 i 7 za frekwencje się musiałem ewakuowac :D, ale teraz się na spokojnie do matury przygotowuje

Belzebub666 komentarzy: 280118.04.2013, 20:39

@ArseneAI, nie ciekawa tylko zajebista, codziennie świeże egzekucje, samobójstwa, morderstwa, po prawej masz kategorię, do wyoru, do koloru, odcięty łeb, albo ręka, albo postrzał, albo ..... no po prostu czego tylko dusza zapragnie

adix1994 komentarzy: 256118.04.2013, 20:39