Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
notopyk komentarzy: 350516.12.2018, 16:29

w pizde z ogórami, tragedia !!!!!!

AtW komentarzy: 15916.12.2018, 16:29

No niestety, ale poraziła mnie pasywność Ozila przy 3 bramce. Dało się to skasować wcześniej. Takie mam wrażenie.

Sandbead komentarzy: 343116.12.2018, 16:29

Kibic United uczy kibiców Arsenalu pokory xD

Skotii komentarzy: 1715 newsów: 816.12.2018, 16:29

Mam nadzieje, że Ozil i Kościelny już nie zobaczą murawy w tym sezonie. Wole Iwobiego, który jest beznadziejny, ale chociaż zapieprza i widać, że mu zależy.

Patriko komentarzy: 531216.12.2018, 16:28

Po prostu obronća potrzebny od zaraz

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 16:28

A Tyle smiechow było jak United tam 2-2 zremisowalo xD i że dzięki temu Hughes poleciał, no to wpadł nowy trener xD pokora następnym razem :D a teraz czas na derby Anglii na które mam marne przeczucia xD

Koroniarz komentarzy: 1024216.12.2018, 16:28

Zasłużona porażka, na stojąco nie da się wygrać meczu. Auba dzisiaj kiepsko, miał dwie setki i nic nie strzelił, Leno, Kosa, Xhaka, Lichy - fatalnie

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 116.12.2018, 16:28

@enrique: prawda!!!!!!!!!!!!!

zwierz komentarzy: 163016.12.2018, 16:28

Typowy wyjazd do Southampton. Ten mecz już wczoraj mnie wkurzał.

Seven25 komentarzy: 19216.12.2018, 16:28

Nosz k..wa, co to było to nie mam pytań wiem, że braki w obronie, ale to nawet nie pierwsza 10 tabeli. Kompromitacja... Żeby nawet remisu nie wyciagnac..Tracimy punkty z takimi ogórkami, jak mamy walczyć o pierwszą 5...

baranek19 komentarzy: 134116.12.2018, 16:27

Ozil za karę chyba wszedł. Kościelny niestety, ale już jest skończony. Z takimi problemami w obronie nie ma się co dziwić. Leno drugi babol w sezonie. 22 mecze bez porażki było. Szkoda. Trzeba ograć kuraki w środę.

enrique komentarzy: 1937916.12.2018, 16:27

Może to chamsko zabrzmi, ale wraz z powrotem Kosy wrócił Arsenal z czasów Wengera.

silvano95 komentarzy: 985016.12.2018, 16:27

Mecz do zapomnienia HAHA ja go nie zapomne

TomekO komentarzy: 275016.12.2018, 16:27

Kto po dzisiejszym meczu uważa że ozil powinien zostać jest naiwny. Aron by wszedł i dałby więcej niż Niemiec któremu znów się nie chciało. Kościelny niestety już nie wróci na swój poziom bardzo denny mecz.

Kowal96 komentarzy: 1759316.12.2018, 16:27

Uznaję to jako wypadek przy pracy. Każda seria przecież kiedyś się kończy, ale walka o top4 się jeszcze nie skończyła! Głowa do góry i jazda dalej.

tomawwa komentarzy: 39416.12.2018, 16:27

@Hirow: jakoś jestem dziwnie przekonany, że Holding by wybronił te 3 akcje...

arsenalove komentarzy: 34716.12.2018, 16:27

Spokojnie. Musieliśmy w końcu przegrać. Mamy chyba jeszcze za mało argumentów na top 4.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.12.2018, 16:27

Szkoda długiej serii, ale kubeł zimnej wody przyda się nam wszystkim, żebyśmy nie zapomnieli, że drużyna wciąż jest na wczesnym etapie budowy. Emery i tak radzi sobie lepiej, niż oczekiwano. Bilans 10-4-3 po 17 meczach każdy z nas brałby w ciemno przed sezonem. Oby tylko piłkarze wyciągnęli odpowiednie wnioski.

helzing komentarzy: 327316.12.2018, 16:27

obawialiśmy się o gre obronna no i proszę, 3 gole stracone z wrzutek z główki

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 16:27

A tak w ogole, to nie rozumiem gry ciagle trojka z przodu. Po kiego grzyba Krzaka ciagle gral w ostatniej linii? Caly czas tylko walil lagi.

Topek komentarzy: 13974 newsów: 12616.12.2018, 16:27

Słabo to wyglądało. Jak w 70 minucie nie potrafiliśmy wyjść z obrony to już wiedziałem, że bez jakiegoś prezentu nie będziemy w stanie tego wycisnąć. Prezent się pojawił, niestety nie z tej strony.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11716.12.2018, 16:26

Niech to Soton spadnie z ligi. Nienawidzę tego zespołu i stadionu.

Mihex komentarzy: 2360416.12.2018, 16:26

@mar12301: Dzisiaj xD? Tych 2 to akurat dwóch "fanatyków" Arsenalu w każdym meczu jaki komentują xD

piter1908 komentarzy: 512216.12.2018, 16:26

Liverpool też tracił punkty w podobnych sytuacjach.
Kupili Van Dijka i Allisona i problem zniknął.
Może następna zbiórka będzie na jakiegoś ŚO??

ArsenalChampion komentarzy: 813216.12.2018, 16:26

taka była beka przed spotkaniem ze Bednarek zagra , no to macie jego mecz zycia w tym sezonie

Marioht komentarzy: 611416.12.2018, 16:26

Słowem: rozczarowanie.

Bednarek o klasę lepszy od Kościelnego.

Zarówno Francuz jak i Ozil mają już swoje najlepsze lata za sobą.

Kubeł zimnej wody na głowy piłkarzy, co by nie pomyśleli jacy to są zajebiści.

Jak przegrywać to na wyjazdach.
Trudno.

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 116.12.2018, 16:26

@Hirow: Już za tydzień nie będziesz musiał go oglądać bo Mustafi i Sokratis wracają

tomawwa komentarzy: 39416.12.2018, 16:26

Mecz do zapomnienia.Czekamy na kolejna wygrana i tyle.

Sezon jeszcze długi, porażka boli no ale trzeba dalej walczyć jak nie w lidze to wygrać LE

Hirow komentarzy: 40916.12.2018, 16:26

Świetny powrót Kościelnego 3 błędy 3 bramki dla przeciwnika niech złapie jakąś kontuzje bo mam wrazenie ze wraca Arsenal z zeszłego sezonu

Arsenal96l komentarzy: 502916.12.2018, 16:25

@mar12301: bo tam Polaczek gra oczywiste .

ArsenalChampion komentarzy: 813216.12.2018, 16:25

z taką obroną to byłby cud jakbyśmy wygrali

Garfield_pl komentarzy: 2836416.12.2018, 16:25

Trudno, zdarza się, sami sobie zepsuliśmy. Można było grać 4 obrońców od początku, ale soton po naszych błędach wygrało niestety. To nic, jedziemy dalej!!

incoREALISTA komentarzy: 34216.12.2018, 16:25

Fajna ta nasza obrona, taka nie za dobra.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 16:25

A co jesli fatalna gra obronna Arsenalu w ostatnich latach to wina Koscielnego, a nie Mustafiego, po ktorym wszyscy jezdzili?

Alonso komentarzy: 1282416.12.2018, 16:25

Czuje się jak kibic United.Kurła wygrać z Tottenhamem a i tak być 5 punktów za nimi, jaki cyrk xD

mitmichael komentarzy: 4924316.12.2018, 16:25

My to zawsze potrafilismy spierdzielic takie mecze i wielu z nami sie przełamywalo.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 216.12.2018, 16:25

Może i dobrze, że potknięcie się zdarzyło, bo brak porażek mógł usprawiedliwiał słabą grę od paru spotkań za wyjątkiem Spurs. Cóż, mecz pod refleksję i lecimy dalej. To nie te perspektywy co rok temu.

Kowal96 komentarzy: 1759316.12.2018, 16:25

Wygrać 4-2 z Kurami, żeby później przegrać 3-2 z Soton będącym w strefie spadkowej. Szkoda :(

@Chopinno: A co ty się Auby czepiasz ? Szukał gola , zabrakło tylko szczęścia .

Kysio2607 komentarzy: 1336016.12.2018, 16:25

Ta porażka się przyda, bo co niektórzy juz z głową w chmurach latali.

Nic się nie stało Unai, pracujemy dalej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.12.2018, 16:25

Gratulacje dla Sotonu, wiedziałem że Austin nas pokara.

Nie zasłużyliśmy na wygraną, a co dopiero remis.

mar12301 komentarzy: 2316816.12.2018, 16:25

Komentatorzy jacy stronniczy za Soton dziś xDD

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.12.2018, 16:25

1 zwycięstwo w tym sezonie. jak zwykle przełamanie na Arsenalu. Brak słów.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 116.12.2018, 16:25

ciesza sie jakby wygrali LM na Wembley

Oldgunner3 komentarzy: 984316.12.2018, 16:25

Wstyd stał się naszym udziałem.Jeden plusik,że chociaż Bednarek chyba zaplusuje i wywalczy 1 skład bo to ich dopiero 2 zwycięstwo w lidze [na 17 kolejek!],a on gra nieźle i to w dodatku było nie było z Arsenalem.Co do Arsenalu to mecz ten pokazuje,że bez poważnych obrońców to można dostać trójkę nawet od przedostatniej ekipy w lidze.A 2 tygodnie temu śmiałem się z manu ,że zremisowali ze świętymi 2:2.