Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester

Seria zwycięstw trwa! Arsenal 3-1 Leicester 22.10.2018, 22:02, Łukasz Wandzel 866 komentarzy

Poniedziałkowe starcie Arsenalu z Leicesterem City zakończyło 9. kolejkę Premier League. Jednocześnie piłkarze z północnego Londynu kontynuują znakomitą serię, zwyciężyli bowiem już 10 razy z rzędu. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy pokonali Lisy Claude'a Puela w charakterystyczny dla siebie sposób. Zaliczyli niefrasobliwą pierwszą odsłonę meczu, kiedy to przegrywali, ale tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Mesut Özil. Drugą połowę zdominowali, co robi się już znamienne dla podopiecznych Unaia Emery'ego. Dwa szybkie trafienia od wchodzącego z ławki Pierre'a Emericka Aubameyanga ustaliły wynik spotkania, 3-1.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Lichtsteiner (61' Aubameyang) - Torreira, Xhaka - Mchitarian (61' Guendouzi), Özil (80' Ramsey), Iwobi - Lacazette.

Leicester City: Schmeichel - Pereira (69' Ghezzal), Evans, Maguire, Chilwell - Mendy, Ndidi, Amartey, Maddison (75' Okazaki) - Iheanacho (61' Albrighton), Vardy.

Od pierwszego gwizdka byliśmy świadkami otwartej gry ze strony obu drużyn. Piłkarze Emery'ego kilkukrotnie forsowali swoje akcje lewą stroną, gdzie aktywny był Alex Iwobi, lecz nic z tego nie wyszło. Szybko jednak to goście przejęli inicjatywę, korzystając ze słabej dyspozycji Roba Holdinga, który ewidentnie źle wszedł w mecz. Skupiony od pierwszej minuty był za to Bernd Leno. Niemiec zmuszony do ratowania skóry rozkojarzonym kolegom popisał się nie lada interwencjami.

To nie uchroniło golkipera Arsenalu od wpuszczenia gola. W pierwszej połowie jego koledzy z obrony wręcz mu przeszkadzali, co znalazło potwierdzenie przy otwarciu wyniku z 31. minuty. Wtedy to Hector Bellerin dał się przegonić Benowi Chilwellowi, który łatwo wbiegł w pole karne, ale jego uderzenie pozostawiało wiele do życzenia. Jednak próba zablokowania tego strzału przez hiszpańskiego defensora londyńczyków sprawiła, że futbolówka zmieniła kierunek, a goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

The Gunners próbowali szybko wrócić do gry, spychając Leicester na jego połowę, ale sportowa złość długo nie wystarczała. Nie udawało się z rzutów wolnych zza szesnastki czy też rożnych. Również Alexandre Lacazette nie potrafił dziś trafić do siatki. Raczej mało kto by się spodziewał, że to Mesut Özil weźmie grę na siebie i zaliczy jeden z najlepszych występów w barwach Arsenalu. Niemiec przed przerwą fantastycznie rozpoczął i zakończył sytuację bramkową. Posłał piłkę do Bellerina na prawe skrzydło, a podanie zwrotne zamienił na gola, strzelając precyzyjnie tuż przy słupku.

Po przerwie Kanonierzy odpalili armaty, bo Lisy musiały przetrwać prawdziwą kanonadę okazji ze strony gospodarzy. Aktywny zrobił się Henrich Mchitarian, ale dobre kilka minut nie przyćmiło niezbyt udanego występu Ormianina. Wiedział to także Unai Emery, więc wprowadził za niego Pierre'a-Emericka Aubameyanga. I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ Gabończyk szybko wyprowadził Arsenal na prowadzenie, a po chwili podwyższył wynik na 3-1. Ta sztuka dla wchodzącego z ławki napastnika była jednak nieziemsko łatwa dzięki genialnej wizji gry, jaką zaprezentował w obu akcjach Mesut Özil.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, a po meczu można dojść do prostych wniosków. Po raz kolejny oglądaliśmy ten sam Arsenal w wydaniu Emery'ego, który rozgrywa pierwszą połowę na remis, a w drugiej dominuje rywala i zgarnia zwycięstwo. Tego wieczoru różnica była tylko taka, że do siatki nie trafił Alexandre Lacazette i że Mesut Özil swoim znakomitym występem poprowadził zespół do zwycięstwa. Kiedy tylko pomocnik Arsenalu gra na pozycji numer 10 i zakłada opaskę kapitańską, dostaje chyba "dodatkowe 23 procent do jakości gry".

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987123.10.2018, 13:29

Oj zebyście się jeszcze nie zdziwili, że Fabinho odpali i będzie top grajkiem. Natomiast ten Torreira to na msię udał. Pomyśleć, że płacimy za gościa tylko 25 mln euro, ale w 3 ratach XDDDDDDD Majstersztyk

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466923.10.2018, 13:29

@Kill_Bill:

Nie gra bo może jest zbyt słaby?

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 13:29

@simeges:
Tam przynajmniej coś wygrał trzeba pamiętać, że on na razie nie wygrał razem z tym WIELKIM LIVERPOOLEM niczego, zero dno nic.

Doszli do finału LM i zrobili z siebie błaznów przy pomocy bramkarza parodysty.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 13:29

@ZielonyLisc: (głos Izabeli Trojanowskiej)
Wszystko czego dziś chcę!
To moi ludzie z LGBT!!

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:27

@Womanizer: skończy się jak BVB Kloopa będą zajechani i się skończy piękna gra Losserpoolu

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 13:27

@Womanizer: nie gra bo jest tak dobry, że Kloppowi szkoda go eksploatować. Będzie grał tylko w samych hitach coś jak najnowszy sprzęt w MONie, który jest używany podczas wizyt generałów dywizji i ministra.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:26

@Kill_Bill: wybacz ale mi strasznie Fashionie ciśnienie podnosi i najpierw pisałem potem myślałem. Dzięki za zwrócenie uwagi :P

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 13:24

@Witowo95: bo depilujesz jak na stałego bywalca marszów LGBT przystało hahaha

Womanizer komentarzy: 992523.10.2018, 13:23

Skoro nie gra a nie jest kontuzjowany, to znaczy że jest za słaby i tyle.

Wgl niezła komedia z tego transferu, 25 letni chłop, trenujący od 1 lipca z drużyną, nie jest gotowy na gre blisko listopada :D

Trzeba mieć ładny defekt, żeby mieć z góry przegrany skład z takimi tuzami jak Henderson i Wijnaldum, Wybieganymi ale cały czas średniakami w skali europy.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:21

Jak fajnie, że Salah jest jednosezonowcem

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16223.10.2018, 13:21

@simeges: Pomyliłeś Lamparda z Gerrardem :).

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.10.2018, 13:21

Na Sporting Emery powinien zostawić w Londynie kilku zawodników. Awans z grupy mamy pewny, a 3 dni po meczu wyjazd do CP

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 13:20

@ZielonyLisc: U mnie włosy nie rosną, więc pudło kutasiarzu.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:17

Teraz mam Barcelona = Liverpool. Kibice obu tych drużyn w tak zryty sposób ubostwiaja wszystkich piłkarzy tych drużyn że aż zygac się chce. Czemu kibice Manu czy Arsenalu czy 99% drużyn świata potrafią też spojrzeć krytycznie na drużynę ale nie oni no gdzie tam. Lampard upadł przegrywa mistrzostwo eee tam wina podmuch wiatru z pośladków sędziego.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 13:16

@ZielonyLisc: Zrobić to Ty możesz sweter na drutach, dziadu kalwaryjski.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:13

Fabinho Fabinho Fabinho. Kuźwa przez tego gościa jak tak nienawidzę Liverpoolu że życzę im spadku. Zawsze był to dla mnie najmniej nielubiany klub z PL, a teraz aż mnie trzecie na samo słowo na L

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 13:11

@Witowo95: zrobić ci samobójstwo?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.10.2018, 13:08

@ZielonyLisc: Czego, ubeku?

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 13:06

@ZielonyLisc:

Albo ten taki simpllemann z tym żółtym nickiem też daje do wiwatu ja nie wiem czemu on jeszcze bana nie dostał.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 13:02

@ZielonyLisc: jaki on tam ma wgl nick? Taki jak tu?

thegunner4life komentarzy: 900623.10.2018, 13:02

Najgroszy jest tutaj ten @ZielonyLisc jak wejdzie i piszę to ja z nim wytrzymać nie mogę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 13:00

@simeges: stu...rz

simeges komentarzy: 568 newsów: 1323.10.2018, 12:59

@ZielonyLisc: jak żałosnym trzeba być człowiekiem żeby wchodzić na inne strony i marudzić. Tak bardzo szczęśliwy jestem że już go tu nie ma

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 12:53

Przeczytałem wypociny oldfaszyna na devilpage. Ale to jest kmiot... No ale tak to jest jak kogoś boli, że dany zawodnik jest po prostu lepszy od innego tylko dlatego, że jest z lepszego ;) klubu. Torreira jest w gazie kogoś takiego nam brakowało. Odwala czarną brudną robotę w środku pola. Kocur

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 223.10.2018, 12:47

Jeśli dziś City przegra to będzie ciekawie w ich grupie. Mam nadzieję, że Nelson coś ustrzeli, bo w pierwszym wyjdzie na pewno

MarkOvermars komentarzy: 914023.10.2018, 12:46

@ lays: Elneny mógłby zagrać na Sporting bo w PL nie ma czego szukać. Nacho i Sead pewnie na niedzielę będą szykowani więc faktycznie defensywnie jest to zagadka

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 12:42

Ciekawe, czy Nelson dziś debiut w LM od 1 minuty ? :D

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 12:40

To teraz pora na Sporting. Kursik na Arsenal 2,25 był. Ciekawe jaki skład wyjdzie.

Formacja defensywna to zagadka i nie mam pojecia. Z przodu pewnie Smith Rowe, Welbzinho, Auba, Ramsey

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2018, 12:34

@MadMax14
Wystarczy pobrać. Nie chce mi się zbytnio bawić w video online, więc zostaje hosting.

Chociaż jak ktoś coś ma ciekawego a'la vimeo lub tym podobne, to może skorzystam kiedy.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 12:34

@Womanizer: W końcu fan Liverpoolu to broni piłkarzy w ślepo co by się nie działo. Zero obiektywizmu.

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.10.2018, 12:32

widze że ktoś tu czyta komentarze na debilpage ;)

Womanizer komentarzy: 992523.10.2018, 12:31

@ZielonyLisc

Aktualnie bezpodstawnie broni transferu Fabinho za 50 baniek. 25 latka z jednym dobrym sezonem w słabej lidze. Koleś 190 cm biega jakby miał kołek w dupie, ogór do tego stopnia że Klopp nawet kosztem Hendersona i Wijnalduma go nie wystawi.

Bakayoko v2.

3 lata młodszy Torreira wciąga tego leszczyka na przystawke.

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 12:29

@MadMax14: administorzy to rasiści, naziole, faszyści!! Gdzie jest KE? DESTYLACJA!!

Slaviola komentarzy: 1237723.10.2018, 12:29

Panowie, ponawiam pytanie:

Czy Ktoś z Was wybiera się na mecz 2 grudnia z Kurakami?

MadMax14 komentarzy: 266823.10.2018, 12:27

Chciałem Ci wysłać serduszko ale kanonierzy.com są mocno przeciwni męskiej miłości :D

@lays: Gdzie oglądałeś?
Mogę prosić o linka jeśli oglądałeś w necie?

ZielonyLisc komentarzy: 2028523.10.2018, 12:24

Ten ten oldfeszyn fan lpoolu to po jakiego zakłada konta na każdej stronie fanowskiej innych klubów? On chyba serio nie ma co robić w życiu

MarkOvermars komentarzy: 914023.10.2018, 12:24

@thegunner4life: Donald wracaj, kraj Cię potrzebuje :P

Mihex komentarzy: 2360423.10.2018, 12:23

@DoomSlayer: No tak, zresztą obniżone oczekiwania rozumiem i sam popieram. Spora zmiana, więc trzeba się nastawić na wszystko. Póki co źle to nie wygląda pod względem wyników czy miejsca w tabeli, ale egzamin przyjdzie jak ponownie zaczniemy grać z topem. Wtedy mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się ponieść emocjom nabudowanym dzięki tej genialnej serii i w przypadku ew. porażki nie zacznie się gadanie o straconych szansach :p

lays komentarzy: 3987123.10.2018, 12:23

Wstałem, zrobiłem jajeczniczke z cebulką i szyneczką, odpaliłem kompa i obejrzałem sobie bramki z polskim komentarzem z wczorajszego meczu :D